صفحه 48 از 80 نخستنخست ... 383940414243444546474849505152535455565758 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 471 تا 480 , از مجموع 798

موضوع: تجربیات اپلای مهندسی عمران و محیط زیست

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تجربیات اپلای مهندسی عمران و محیط زیست

نقل قول نوشته اصلی توسط qwwwwww نمایش پست ها
    سلام. این اولین پستیه که اینجا مینویسم. امیدوارم بتونم یه راهنماییه خوب از شما عزیزان بگیرم چون حقیقتا خیلی سر درگمم.
    از چیزایی که اینجا خوندم کمو بیش یه چیزایی دستگیرم شد ولی باز نمیدونم کدوم عوامل تاثیره بیشتری دارن تو پذیرش گرفتن از دانشگاهای آمریکا. به هر حال اینا اطلاعات من هستن:
    لیسانس عمران دانشگاه آزاد - معدل 14.90
    ارشد عمران گرایش زلزله دانشگاه علوم و تحقیقات - معدل 16.58
    چون پایان ناممو یه کار آزمایشگاهیه سنگین انجام دادم خوشبختانه دو تا مقاله با ایمپکت 1.3 ازش بیرون اومد. سومین مقالمم در حال بررسیه.
    نقطه قوتم تواناییم تو زبان انگلیسیه. نمره آیلتس آکادمیک 8 دارم و کلا از لحاظ مکالمه انگلیسی و برقراری ارتباط تو یه کشور انگلیسی زبان هیچ مشکلی ندارم. هنوز امتحان GRE رو ندادم ولی با توجه به تواناییم تو زبان مطمئنم نمره خیلی بالایی میارم.
    معدل کارشناسیم خیلی ذهنمو مشغول کرده. اگه میدونستم معدل لیسانس تا این اندازه مهمه یه خاکی تو سرم میکردم. واقعا الان ناراحتم.
    اگه بتونین منو راهنمایی کنین واقعا ممنون میشم. مرسی
    سلام. فعلا که برای معدلتون لیسانس تون کاری نمی تونید بکنید (نه اینکه بد باشه) و خوشبختانه تو فوق تا حدودی جبران کردید. اما نمره زبانتون عالی و با این مقالات مسلما شانس بالای دارید. فقط دنبال اساتیدی باشد که در زمینه تخصصتون کار می کنند تحقیق کنید و باهاشون ارتباط برقرار کنید.
    در مورد معدل از سایت http://www.foreigncredits.com/Resources/GPA-Calculator/ استفاده کنید که کاملا معتبر و بنطرم راحتر میتونید با معبار 4/3 اونها مقایسه کنید.
    موفق باشبد

Junior Member

با عرض سلام و خسته نباشید. بتده الان دانشجوی ترم 7 لیسانس با معدل کل 16.60 تا آخر ترم 6 و هیچ مقاله ای هم ندارم. بنده می خواهم برای فوق لیسانس در رشته مدیریت ساخت پذیرش بگیرم. در این راستا تصمیم گرفتم لیسانسم را 5 ساله کنم و در این مدت TOEFL و GRE بخونم. سوالی که داشتم این بود که من در این مدت چه مهارت ها، توانایی ها و ... علاوه بر نمره های زبانم لازمه کسب کنم و یا چه کارهایی لازمه انجام بدم تا شانس پذیرش و فاند گرفتنم بره بالا؟ مثلا اگر در این مدت برم جایی کار کنم (به عنوان سابقه کار اجرایی) یا مثلا تعداد نرم افزارهای عمرانی که بلدم را افزایش بدم یا مثلا در دوره ها و سمینارهای مدریتی شرکت کنم و مدرک شرکت در اونارو بگیرم یا رو یه مقاله ISI کار کنم (با در نظر گرفتن این نکته که برنامه نویسی بلد نیستم) و یا هر کاری دیگر، با توجه به رشته مورد نظرم (مدیریت ساخت Construction Management) کدامش بیشتر می تونه موثر باشه؟ واقعیتش جواب این سوال خیلی واسم مهمه تا بدونم تمرکزم را ام در این مدت باقیمانده رو چه زمینه هایی باید بگذارم. با تشکر
    ویرایش توسط farsa1992 : January 20th, 2014 در ساعت 10:46 PM

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    omran-mohit zist

سلام دوستان،من ارشد عمران محیط زیست میخونم، میخواستک واسه pHD نروژ اقدام کنم،فقط می خواستم بدونم که رو چه موضوع پایان نامه ای کار کنم بهتره،آخه هنوز ترم 1ام، البته یک پروفسور Safty and technology آشنا دارم،بدم هم نمیاد تو رشته اونا برم.دانشگاه ترومسو
    ممنون میشم کمک کنید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط farsa1992 نمایش پست ها
    با عرض سلام و خسته نباشید. بتده الان دانشجوی ترم 7 لیسانس با معدل کل 16.60 تا آخر ترم 6 و هیچ مقاله ای هم ندارم. بنده می خواهم برای فوق لیسانس در رشته مدیریت ساخت پذیرش بگیرم. در این راستا تصمیم گرفتم لیسانسم را 5 ساله کنم و در این مدت TOEFL و GRE بخونم. سوالی که داشتم این بود که من در این مدت چه مهارت ها، توانایی ها و ... علاوه بر نمره های زبانم لازمه کسب کنم و یا چه کارهایی لازمه انجام بدم تا شانس پذیرش و فاند گرفتنم بره بالا؟ مثلا اگر در این مدت برم جایی کار کنم (به عنوان سابقه کار اجرایی) یا مثلا تعداد نرم افزارهای عمرانی که بلدم را افزایش بدم یا مثلا در دوره ها و سمینارهای مدریتی شرکت کنم و مدرک شرکت در اونارو بگیرم یا رو یه مقاله ISI کار کنم (با در نظر گرفتن این نکته که برنامه نویسی بلد نیستم) و یا هر کاری دیگر، با توجه به رشته مورد نظرم (مدیریت ساخت Construction Management) کدامش بیشتر می تونه موثر باشه؟ واقعیتش جواب این سوال خیلی واسم مهمه تا بدونم تمرکزم را ام در این مدت باقیمانده رو چه زمینه هایی باید بگذارم. با تشکر
    دوست عزیر بنظرم مهمترین عامل فعالا TOEFL و GRE است و احتیاج بزمان داره تا نمره خوب بگیرید و از سوی دیگر چون باید نمراتشون دردست باشه تا بتونید اپلای کنید. در ادامه به اندازه کافی وقت دارید دیگر مهارت هاتون را همچون برنامه نویسی افزایش دهید. بعدش تحقیقی در مورد گرایش و اساتید مورد علاقتون انجام دهید. ببنید به عنوان دانشجوی لیسانس زیاد از خودتون انتظارتون بالا نباشه که مثلا مقاله ISI بنوسید.
    موفق باشید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط be91 نمایش پست ها
    سلام دوستان،من ارشد عمران محیط زیست میخونم، میخواستک واسه pHD نروژ اقدام کنم،فقط می خواستم بدونم که رو چه موضوع پایان نامه ای کار کنم بهتره،آخه هنوز ترم 1ام، البته یک پروفسور Safty and technology آشنا دارم،بدم هم نمیاد تو رشته اونا برم.دانشگاه ترومسو
    ممنون میشم کمک کنید
    سلام این خیلی خوبه که شما دارید برای اینده برنامه ریزی میکنید. اما شما باید ببنید در دانشگاهتان اساتید چه درس هایی را ارائه میکنند (بهتر بگم در چه زمینه ای فعالیت میکنند) چون استاد راهنمای شما تقریبا عنوان پایان نامه شما راتعیین میکنند. بعدش تحربه نشونم داده که خیلی از دوستان آشنایی کاملی با رشته مهندسی محیط زیست ندارند به این علت که به اصطلاح میان رشته ایست. لذا بهتر از زمینه کاری اساتیدتون اطلاعاتی کسب کنید. بد نیست به آرشیو پایان نامه هاتون مراجعه کنید یک مطالعه مختصر داشته باشید تا به باز شدن دید شما کمک کند.
    اگر اشتباه نکنم Safty and technology در ارتباط با HSE است و تا حدودی یا گرایش اساتید عمران محیط زیست فاصله دارد نه اینکه آشتایی نداشته باشند اما معمولا دانشگاه ها بعنوان دوره کوتاه مدت ارائه میشود.
    بهتربن روش برای برنامه ریزی برای اینده اینکه به سایت دانشگاه های خارجی مراجعه کیند و در مورد زمینه کاری اساتید خارجی (Research/Area Interests) اطلاعات بیشتری با خواندن مقالات مرتبط کسب کنید.
    موفق باشید

Junior Member

سلام.من دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی عمران-آب(مدیریت منابع آب)دانشگاه علوم و تحقیقات تهران هستم.معدل کارشناسیم 17.3 هست.معدل کارشناسی ارشد رو هم میتونم یه معدل قابل قبول بگیرم.ترم اول رو تازه تموم کردم و قصد دارم بعد از پایان ترم 2(آخرای تابستون)کارای اپلای رو انجام بدم.مقاله ندارم ولی تو این مدت اگه وقت بذارم میتونم نمره ی زبان قابل قبولی بگیرم.از اونجاییکه گرفتن فاند خوب هم برام خیلی مهمه،تو این زمانی که دارم سعی کنم مقاله هم بدم یا تمام وقتمو بذارم زبان و درسهای دانشگاه رو بخونم؟

Junior Member omranh2o آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی عمران-آب

سلا جناب مهندس amin_hj یه راهنمایی میخواستم ازتون و همچنین اگر سایر دوستان در رشته عمران-آب تجربه دارن و یا تحصیل کردن راهنمایی کنن ممنون میشم؟

من برای ارشد آزاد 93 میخوام ثبت نام کنم رشته خودم در کارشناسی عمران -آب بوده (اینو بگم که من به سازه بیشتر علاقه داشتم ولی چون انتخاب هفتم قبول شدم آب و نمیخواستم یک سال عقب بمونم رفتم به هر حال با معدل 17.5 وهشت ترمه فارغ التحصیل شدم و این پاییز معافیت پزشکی گرفتم و مشکل خدمتم ندارم )
    حالا که رسیدم به انتخاب رشته ارشد موندم که برم سراغ سازه یا برم سرغ آب؟
    اینکه بازار کار تو ایران کدوم بهتره ؟
    یا اینکه دو فردای دیگه توی محیط کار برام مشکل ساز نمیشه که کارشناسی عمران-آب دارم بعد ارشد سازه ؟
    یا اینکه به نظرتون همین آب و ادامه بدم به نفعمه بهتره واسم ؟
    اگه بخوام آینده نگری کنم خیلی از دوستانم میگن دکتری اگه بخوای خارج از کشور بخونی آب بهتره تا سازه ؟
    و اینکه کدوم دانشگاههای آزاد توی آب و سازه قوی هستند ؟
    خلاصه اینکه توی این چند روز باید تصمیمو بگیرم

اگه کمکم کنید تا آخر عمر مدیونتونم دوستان
    دست بوس تک تک تونم -یا علی

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط omranh2o نمایش پست ها
    سلا جناب مهندس amin_hj یه راهنمایی میخواستم ازتون و همچنین اگر سایر دوستان در رشته عمران-آب تجربه دارن و یا تحصیل کردن راهنمایی کنن ممنون میشم؟

من برای ارشد آزاد 93 میخوام ثبت نام کنم رشته خودم در کارشناسی عمران -آب بوده (اینو بگم که من به سازه بیشتر علاقه داشتم ولی چون انتخاب هفتم قبول شدم آب و نمیخواستم یک سال عقب بمونم رفتم به هر حال با معدل 17.5 وهشت ترمه فارغ التحصیل شدم و این پاییز معافیت پزشکی گرفتم و مشکل خدمتم ندارم )
    حالا که رسیدم به انتخاب رشته ارشد موندم که برم سراغ سازه یا برم سرغ آب؟
    اینکه بازار کار تو ایران کدوم بهتره ؟
    یا اینکه دو فردای دیگه توی محیط کار برام مشکل ساز نمیشه که کارشناسی عمران-آب دارم بعد ارشد سازه ؟
    یا اینکه به نظرتون همین آب و ادامه بدم به نفعمه بهتره واسم ؟
    اگه بخوام آینده نگری کنم خیلی از دوستانم میگن دکتری اگه بخوای خارج از کشور بخونی آب بهتره تا سازه ؟
    و اینکه کدوم دانشگاههای آزاد توی آب و سازه قوی هستند ؟
    خلاصه اینکه توی این چند روز باید تصمیمو بگیرم

اگه کمکم کنید تا آخر عمر مدیونتونم دوستان
    دست بوس تک تک تونم -یا علی
    سلام دوست عزیز.اگه واقعا" به آب علاقه نداری بذارش کنار!چون باید 6-7 سال از عمرتو بذاری پاش.بازار کار سازه تو ایران بهتر از آبه ولی برای اپلای کردن آب(منابع آب)خیلی بهتر از سازه است چون بحث های مدیریت آب امروز خیلی مهم شده تو همه جای دنیا.و همونطور که میدونی الان دیگه جنگ،جنگ آبه!!!کلا" هر رشته ای میخوای بخونی علوم تحقیقات تهرانو بزن.
    اینو هم بگم من خودم هم خیلی با علاقه وارد این رشته نشدم ولی بعد از یه ترم فوق العاده به این رشته علاقه پیدا کردم!
    در همین حد میتونستم بهت کمک کنم.موفق باسی.

Junior Member omranh2o آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی عمران-آب

یک دنیا ممنون amin_hj عزیز.
    میدونی کمتر شدن علاقه ام به آب بیشتر به خاطرترس از بازار کار وتنوع کاری کم این رشته توی ایرانه .عرض کردم که خدمتتون بازم انگیزمو از دست ندادم و سعی کردم توی این رشته هم خوب باشم در دوره کارشناسی.
    شما تراز ارشدت توی آب در علوم تحقیقات چی بودش؟
    میانگین درصداتونم بگین ممنون میشم؟
    اگه نکته ایم در مورد کنکور آزاد لازم میدونید بهم بگید ؟ چون توی این 4 ماه تا کنکور حسابی باید بخونم

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط omranh2o نمایش پست ها
    یک دنیا ممنون amin_hj عزیز.
    میدونی کمتر شدن علاقه ام به آب بیشتر به خاطرترس از بازار کار وتنوع کاری کم این رشته توی ایرانه .عرض کردم که خدمتتون بازم انگیزمو از دست ندادم و سعی کردم توی این رشته هم خوب باشم در دوره کارشناسی.
    شما تراز ارشدت توی آب در علوم تحقیقات چی بودش؟
    میانگین درصداتونم بگین ممنون میشم؟
    اگه نکته ایم در مورد کنکور آزاد لازم میدونید بهم بگید ؟ چون توی این 4 ماه تا کنکور حسابی باید بخونم
    والا یادم نیست میانگین درصدم چند بود ولی شما با تراز 6100 هم میتونید قبول شید.رو درس خاک خوب وقت بذارید چون راحت میشه درصد خوبی زد.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)