صفحه 55 از 80 نخستنخست ... 5454647484950515253545556575859606162636465 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 541 تا 550 , از مجموع 798

موضوع: تجربیات اپلای مهندسی عمران و محیط زیست

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    https://t.me/pump_upp

پیش فرض پاسخ : تجربیات اپلای مهندسی عمران و محیط زیست

سلام به همگی
    ممنون میشم برای دادن نقطه نظراتتون :

کارشناسی بهداشت محیط با معدل 13/04 (فاجعه بار)
    کارشناسی ارشد مهندسی محیط زیست گرایش آب و فاضلاب (همان عمران محیط زیست) با معدل 17

8 تا مقاله ISI (با ژورنال های IF دار )
    2 تا مقاله ISC .
    و 5 تا کنفرانس بین المللی (دانشگاه تهران)
    ...
    و سوابق کاری و پژوهشی بی شمار در زمینه رشته خودم

اما .... آیلتس 6

شرایطم چطوره ؟

Junior Member

سلام
    من دانشجوی سال آخر مهندسی عمران دانشگاه امیرکبیر هستم.
    معدلم فعلا 13.65 هست که تا آخر دوره کارشناسی میشه 14 حدودا
    قبلا قصد اپلای نداشتم ولی الان دارم و زبانم هم خوب هست و میتونم تافل و آیلتس نمره خیلی خوب بگیرم.
    فعلا دارم برای کارشناسی ارشد میخونم و هدفم شریف هست (که بتونم اپلای کنم)
    به گرایش خاصی هم علاقه ی شدیدی ندارم و همه شون برام یکی هستن.
    میخواستم بدونم چه جوری بفهمم شرایطم برای اپلای چه جوری هست؟ شانسی دارم؟ و اگر دارم دانشگاه در چه سطحی و کدوم کشورها؟
    همچنین اینکه الان کدوم گرایش عمران برای اپلای مناسب تر هست و راهش باز تر؟ (به جز آب و محیط زیست و سازه های هیدرولیکی)
    ممنون

Junior Member

سلام دوستان . من در حال حاضر دانشجوی سال سوم رشته ی مهندسی عمران عمران در یکی از دانشگاه های صنعتی خوب کشورم ( شرمنده اسم نمیبرم ولی جز 5 تا دانشگاه اول کشور هستش ) و معدلم هم تقریبا 16 هست ( یه کم کمتر پدر علوم پایه و دینامیک بسوزه ) والانم تصمیم گرفتم که به امید خدا برای ادامه تحصیل برم آمریکا .
    از دوستان مطلع خواهشمندم که اولا بفرمایید با این شرایط میتونم از یه دانشگاه خوب apply بگیرم ؟
    بعد من دانشگاه های آمریکا رو نمیشناسم اگه امکانش هست چند دانشگاه خوب رو نام ببرین و بفرمایید که چه جوری باید اقدام کنم
    در آخر هم در مورد هزینه ها و امکان بورس شدن و یا نحوه ی کسب درآمد برای امرار معاش هم یه توضیحی بدید .
    با تشکر

نقل قول نوشته اصلی توسط javad772 نمایش پست ها
    سلام دوستان . من در حال حاضر دانشجوی سال سوم رشته ی مهندسی عمران عمران در یکی از دانشگاه های صنعتی خوب کشورم ( شرمنده اسم نمیبرم ولی جز 5 تا دانشگاه اول کشور هستش ) و معدلم هم تقریبا 16 هست ( یه کم کمتر پدر علوم پایه و دینامیک بسوزه ) والانم تصمیم گرفتم که به امید خدا برای ادامه تحصیل برم آمریکا .
    از دوستان مطلع خواهشمندم که اولا بفرمایید با این شرایط میتونم از یه دانشگاه خوب apply بگیرم ؟
    بعد من دانشگاه های آمریکا رو نمیشناسم اگه امکانش هست چند دانشگاه خوب رو نام ببرین و بفرمایید که چه جوری باید اقدام کنم
    در آخر هم در مورد هزینه ها و امکان بورس شدن و یا نحوه ی کسب درآمد برای امرار معاش هم یه توضیحی بدید .
    با تشکر
    سلام

خیلی بستگی به نمره زبانت داره. اگه برای امریکا میخوای اپلای کنی علاوه بر تافل یا آیلتس باید امتحان جی ار ای هم بدی.
    راستی با عرض معذرت apply گرفتنی نیس. اول اپلای میکنی بعد به امید خدا ادمیشن میگیری.

موفق باشی.

نقل قول نوشته اصلی توسط francesc2 نمایش پست ها
    سلام
    من دانشجوی سال آخر مهندسی عمران دانشگاه امیرکبیر هستم.
    معدلم فعلا 13.65 هست که تا آخر دوره کارشناسی میشه 14 حدودا
    قبلا قصد اپلای نداشتم ولی الان دارم و زبانم هم خوب هست و میتونم تافل و آیلتس نمره خیلی خوب بگیرم.
    فعلا دارم برای کارشناسی ارشد میخونم و هدفم شریف هست (که بتونم اپلای کنم)
    به گرایش خاصی هم علاقه ی شدیدی ندارم و همه شون برام یکی هستن.
    میخواستم بدونم چه جوری بفهمم شرایطم برای اپلای چه جوری هست؟ شانسی دارم؟ و اگر دارم دانشگاه در چه سطحی و کدوم کشورها؟
    همچنین اینکه الان کدوم گرایش عمران برای اپلای مناسب تر هست و راهش باز تر؟ (به جز آب و محیط زیست و سازه های هیدرولیکی)
    ممنون
    سلام

اول اینکه داشتن یا نداشتن شانسو کسی نمیتونه تعیین کنه. ممکنه با این شرایط بتونی ادمیشن همراه با فول فاند بگیری‌(البته نمره زبان که هنوز نداری). ولی در کل بهتره تمرکزتو بذاری روی امتحان ارشد که همین جا یه دانشگاه خوب قبول بشی و بعد معدل ارشدت رو بالا ببری که بتونی برای دکتری شانس پذیرشت رو بالا ببری.

موفق باشی.

سلام
    من مهندس عمران -عمران از دانشگاه ارومیه دارم با معدل 14.13 و
    - دو تا مقاله داخلی
    - آیلتس 6.5
    - سه سال سابقه کار در شرکت مپنا
    -دو تا پروِژه کار کردم یکیش راجع به دریاچه ارومیه ولی مقاله ندارم
    میخوام واسه فنلاند که دانشکاش رایگان باشه اپلای کنم چقدر شانس دارم و کدوم دانشکاه ها

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineer

سلام دوستان
    اگه ممكنه منو راهنمايي كنيد
    ليسانس عمران با معدل 13.28 از دانشگاه سراسري
    7 سال سابقه كار مرتبط
    فاقد مدرك زبان
    بزودي به كانادا مهاجرت مي كنم.
    مي خواستم ببينم با توجه به اينكه براي پيدا كردن كار مرتبط توي كانادا حتما بايستي مدرك از دانشگاههاي خودشون داشته باشيم ،كدوم دانشگاه رو دوستان پيشنهاد ميكنند كه از لحاظ هزينه هم تا جاي ممكن رايگان باشه و پروسه اپلاي كردن و البته اينه چطوري ميشه فاند گرفت و اينه اصلا بهتره واسه فوق اقدام كرد يا ليسانس و اينكه چه نمره آيلسي مورد نياز هست .
    ممنون از راهنمايي دوستان

با سلام خدمت دوستان گلم . من دانشجوی کارشناسی عمران دانشگاه صنعتی شاهرود هستم . الان در ترم 5 تحصیل میکنم و به فکر ادامه تحصیل در خارج از کشور هستم .متاسفانه ترم قبل معدلم زیاد خوب نشده و در حال حاضر معدلم 14.5 هستش.یه سری توصیه ی مفید از شما میخوام و 1 سوال : اینکه معدل تا چه حدی میتونه تاثیر داشته باشه ؟؟؟؟؟ بسم الله .......

دوستانی که لطف کردن و جواب منو ندادن ..... این نگته رو اضافه میکنم که زبانم خوبه و به زودی امتحان میدم البته نمره ش رو نمیشه حدس زد اما میدونم که نمره ی قابل قبولی کسب خواهم کرد .
    ویرایش توسط nilo0far : January 6th, 2015 در ساعت 02:34 PM دلیل: ترکیب پست ها

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط saracivil نمایش پست ها
    سلام دوستان،
    ممنون میشم تو این تاپیک رزومه منو بررسی کنید برای شانس پذیرش phd با فاند:

کارشناسی سراسری، مهندسی عمران، 17.09

ارشد تربیت مدرس، مهندسی زلزله. 16.55 (پایان نامه درجه عالی)

تافل iBT 101

یک مقاله کنفرانس بین المللی (با گواهی ارائه انگلیسی که در ایران برگزار شد)، ژورنال سابمیت کردم ولی فعلا در مرحله داوری هست

سابقه کار رویهم رفته حدود دو سال در زمینه طراحی و محاسبه ساختمان (پروانه محاسبه و نظارت نظام مهندسی دارم)

ترجیحا پذیرش از کانادا یا اروپا، دانشگاه خاصی مد نظرم نیست ، برای fall2015

لطفا در مورد دانشگاهای خوب در رشته عمران هم اطلاعاتی دارید راهنمایی بفرمایید
    ممنون از راهنمایی تون
    سلام رزومه شما خوب هست. نمره زبانتون خوبه.
    اینکه چه دانشگاهی می تونید پذیرش بگیرید به خیلی موارد بستگی داره.
    یکی از مهمترین موارد زمینه کاری شما تو ارشد هست. بیشتر سعی کنید برای دانشگاههایی اقدام کنید که زمینه کاریشون شبیه کارهای شما تو ارشد باشه.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط parsaparin نمایش پست ها
    سلام

اول اینکه داشتن یا نداشتن شانسو کسی نمیتونه تعیین کنه. ممکنه با این شرایط بتونی ادمیشن همراه با فول فاند بگیری‌(البته نمره زبان که هنوز نداری). ولی در کل بهتره تمرکزتو بذاری روی امتحان ارشد که همین جا یه دانشگاه خوب قبول بشی و بعد معدل ارشدت رو بالا ببری که بتونی برای دکتری شانس پذیرشت رو بالا ببری.

موفق باشی.
    خیلی خیلی ممنون. فقط یه سوال اینکه اگر وارد دانشگاه تاپی شدم از همون شروع دوره ارشد برای پذیرش (پذیرش ارشد)‌اقدام کنم یا بذارم تا ته ارشد و برای دکترا اقدام کنم؟ ممنون

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)