صفحه 62 از 80 نخستنخست ... 12525354555657585960616263646566676869707172 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 611 تا 620 , از مجموع 798

موضوع: تجربیات اپلای مهندسی عمران و محیط زیست

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : تجربیات اپلای مهندسی عمران و محیط زیست

نقل قول نوشته اصلی توسط FYCEUT نمایش پست ها
    سلام
    من دانشجوی کارشناسی ارشد گرایش ژئوتکنیک دانشگاه تهران هستم.
    در مورد اپلای برای PhD ، می‌گن که بعد از گرفتن دکترا و برای ورود به بازار کار یه سری رشته‌ها با مشکل OverQualify شدن مواجه می‌شی و "مجبور" می‌شی که یا برگردی ایران یا وارد کار آکادمیک بشی.
    می‌خواستم بدونم که راجع به عمران اینطوری هست یا نه و اگه هست تو کدوم کشورا.
    در اغلب گزینه های امریکای شمالی و اروپایی، استرالیا و نیوزیلند، تحصیلات دکتری برای ورود به کار آکادمیک و دانشگاهی است. در این کشورها برای کسانی که به بازار کار و صنعت فکر میکنند لیسانس عموما پایان کار است و برخی مواقع نیز برای کارهای تخصصی تر فوق لیسانس نیاز خواهد بود ولی موقعیتهای دکتری در صنعت بسیار محدودتر و در بخش تحقیق و توسعه صنایع بزرگ و به ویژه در امریکا ممکن است بیشتر یافت شود که البته آن هم با محدودیت کمی گزینه ها نسبت به تحصیلات دانشگاهی لیسانس و فوق لیسانس مواجه خواهید بود.
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط MostafaHRB نمایش پست ها
    سلام دوستان
    خسته نباشید همگی
    یک سوال داشتم از خدمتتون

من دانشجوی شریفم و قصد اپلای دارم. به نظرتون برای اینکه کسری خدمت بگیرم از سپاه پروژه بردارم ازشون؟ مشکلی برای اپلای ایجاد نمی شه؟ ( از لحاظ نظامی بودن پروژه های کسری خدمت )
    می شه مثلا بعد از فارغ التحصیلی از مقطع ارشد یه چند ماهی برم خدمتم رو تموم کنم بعدش اپلای کنم ؟ مشکلی ایجاد نمی شه ؟
    برای ویزای امریکا به ویژه اگر اقدام کنید این مساله حساسیت زا خواهد بود. فروم مربوطه در ویزای دانشجویی امریکا را مطالعه کنید تجربیات خوبی کسب خواهید کرد.( ریجکت بند 306)
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Roostaei نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    من کارشناس ارشد رشته ی خاک شناسی هستم. معدل لیسانسم 15.54 و دوره ارشد 18. موضوع پایان نامه ام در رابطه با محیط زیست ( آلودگی آب های زیر زمینی و راه حل آن ) می باشد. برای دکتری قصدم اینه که توی رشته های مربوط به محیط زیست فعالیت کنم. یک مقاله ISI، دو مقاله علمی پژوهشی، یک مقاله کنفرانس بین المللی (برگزار شده در ایران)، دو مقاله همایش ملی دارم. با چندین ماه سابقه کار مرتبط با زمینه ی تحصیلی. برای تافل سال آینده دارم آماده میشم و مطمئن هستم که میتونم نمره ی بین 100 تا 110 رو کسب کنم. در ضمن تصمیم به یادگیری زبان فرانسه هم دارم. به نظرتون شانس من برای اخذ پذیرش در دوره دکتری به همراه فول فاند در کشورهای اروپایی، کانادا و آمریکا چطوره؟؟ گرفتن کمک هزینه برای من تنها فاکتور تعیین کننده کشور مقصد می باشد. برای کجا اقدام کنم که بالاترین شانس رو برای اخذ پذیرش به همراه فول فاند داشته باشم؟؟
    دوستانی که اطلاعات دارند لطفا راهنمایی کنید.
    بدون دانستن کامل رزومه شما اطلاعات داده شده قابل ارزیابی نیستند یا حداقل نتیجه دقیقی به همراه نخواهد داشت. اینکه از چه دانشگاههایی و چه سالی فارغ التحصیل شده اید و چه سوابق تدریس یا کمک تدریس و نمرات آزمونی را کسب کنید در نتیجه موفقیت شما موثر است. می توانید سوالتان را در این فروم مطرح کنید تا بر اساس اطلاعات دقیقتر دوستان نظر دهند.
    موفق باشید

Junior Member

ببخشید میشه ژورنال های محیط زیست و عمران که wos یا springer باشند و زود اکسپت بدند را معرفی کنید؟(تا 3 یا 4 ماه یا اگه کمتر بشه بهتر)

Junior Member

سلام
    من لیسانس عمران دانشگاه گیلان با معدل 15.50 و همینطور ارشد راه و ترابری علم وصنعت با معدل 18.2 و 2 مقاله isi و سه مقاله کنفرانس داخلی در مورد روسازی راه با الیاف کربن و باند بتنی فرودگاه دارم. تافل 97 شدم و دارم جی آر ای میخونم سربازی هم رفتم.....سوال اولم در مورد وضعیت کار راه و ترابری و میزان حقوق در آمریکاست؟ سوال دومم هم در مورد میان فاند و اینکه شانسی برای دریافت فاند از دانشگاهی با رنک بین50-150 دارم؟سوال سوم هم اینکه با اینکه دارای مقالات متعدد و زمینه تحقیقاتی زیادی هستم اما به شدت علاقه مند در ورود به بازار کار و محیط اجرایی ام ایا امکان کار برای یک فرغ التحصیل phd راه و ترابری در محیط بازار کار و اجرایی وجود داره؟
    با تشکر فراوان

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط civi نمایش پست ها
    سلام
    من لیسانس عمران دانشگاه گیلان با معدل 15.50 و همینطور ارشد راه و ترابری علم وصنعت با معدل 18.2 و 2 مقاله isi و سه مقاله کنفرانس داخلی در مورد روسازی راه با الیاف کربن و باند بتنی فرودگاه دارم. تافل 97 شدم و دارم جی آر ای میخونم سربازی هم رفتم.....سوال اولم در مورد وضعیت کار راه و ترابری و میزان حقوق در آمریکاست؟ سوال دومم هم در مورد میان فاند و اینکه شانسی برای دریافت فاند از دانشگاهی با رنک بین50-150 دارم؟سوال سوم هم اینکه با اینکه دارای مقالات متعدد و زمینه تحقیقاتی زیادی هستم اما به شدت علاقه مند در ورود به بازار کار و محیط اجرایی ام ایا امکان کار برای یک فرغ التحصیل phd راه و ترابری در محیط بازار کار و اجرایی وجود داره؟
    با تشکر فراوان
    سلام
    معدل هاتون خوبه و مقالات هم می تونه سابقه پژوهشی مثبتی از شما نشون بده، به نظرم با یه جی آر ای 315 به بالا شانس زیادی برای فاند دارید. البته به نمره اسپیکینگ تافل هم ربط داره، اگر بالای 25 نیست به نظرم دوباره امتحان بدید در غیر این صورت باید سعی کنید با ارتباط با اساتید پوزیشن پیدا کنید. بازار کار راه و pavement در آمریکا خیلی خوبه و میشه وارد کار شد. حقوق ها خیلی بالا نیست ولی از رنج 60-70 هزار برای یه مهندس تازه کار شروع میشه.

کسانی که خارج ارشد عمران آب بخونن با رویکرد محیط زیست ، شانس کار در چه بخش هایی رو دارن (در خارج البته )

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط abadanastro نمایش پست ها
    کسانی که خارج ارشد عمران آب بخونن با رویکرد محیط زیست ، شانس کار در چه بخش هایی رو دارن (در خارج البته )
    شانس کار در بخشهای مرتبط با زمینه تحقیق کار شده و دارای تخصص.
    در خارج که البته "خارج به خارج" متفاوت است، بیشتر کارایی شما و سابقه کاری در کشور مربوطه دارای اهمیت است تا اسم گرایش تحصیلی مگر آنکه Irrelevant باشد.

سلام من تفاوت دو رشته environmental policy and management و رشته یcivil and environment متوجه نمی شم

Senior Member zahraaa آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط parisa_taba_68 نمایش پست ها
    سلام من تفاوت دو رشته environmental policy and management و رشته یcivil and environment متوجه نمی شم
    Civil and Environment is a general term
    Environmental policy management is a program just about environmental issues
    كشف حقيقت به هردوي ما محتاج است:يكي آن را بيان كند و ديگري آن را بفهمد(جبران خليل جبران)

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)