صفحه 65 از 80 نخستنخست ... 15555657585960616263646566676869707172737475 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 641 تا 650 , از مجموع 798

موضوع: تجربیات اپلای مهندسی عمران و محیط زیست

ApplyAbroad Veteran
    simani آواتار ها

پیش فرض پاسخ : تجربیات اپلای مهندسی عمران و محیط زیست

نقل قول نوشته اصلی توسط gbahrein نمایش پست ها
    منظورتان از structural fire Eng. چیست؟
    دانشگاهی که چنین رشته ای را ارایه کند سراغ دارید که پذیرش بگیرید تا بعد نگران ویزا شوید؟

این رشته زیر شاخه ای از Fire Safety Engineering هست که با مواد منجره هم ارتیاط مستقیم دارد.بله.الان یه جورایی گرفتن پذیرشش راحته ولی از بعدش میترسم.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط simani نمایش پست ها
    این رشته زیر شاخه ای از Fire Safety Engineering هست که با مواد منجره هم ارتیاط مستقیم دارد.بله.الان یه جورایی گرفتن پذیرشش راحته ولی از بعدش میترسم.
    Fire Safety Engineering Not Structural Fire Eng since its already a Specialty of Civil Eng Dept by itself, Subcategories are defined as research areas or fields
    در هر حال اگر منظورتان گرایش مهندسی حفاظت در برابر حریق که در دانشکده سیویل کارلتون اتاوا ارائه میشه یا نظایر آن هست، تفاوتی در دریافت ویزا با سایر گرایشهای مهندسی عمران عموما نخواهید داشت و اصولا این رشته مثل گرایشهای حساس یا دوگانه طبقه بندی نمیشود، و بیشتر در شاخه HST قابل تعریف است.(هرچند ممکن است ارتباطی باشد ولی عموما زمینه اصلی نیست). در هرحال گرایش جدیدی است و در خصوص علاقه به تحصیل در آن و بازار کار پس از برگشت احتمالی بیشتر تحقیق کنید.
    موفق باشید
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Civil Eng Bachelor

سلام دوستان
    ممنون میشم منو راهنمایی کنین
    من می خوام برای مستر environmental engineering بخونم
    گرایش ها رو نگاه کردم که شامل منابع آب هوا مواد زائد جامد میشه
    اما دانشگاهی که من می خوام اقدام کنم (ایتالیا) توی توضیحات نوشته که این 2تا گرایش رو داره:
    1) محیط زیست -منابع کره زمین 2) محیط زیست -خاک
    یعنی گرایش های ایران با کشورای خارجی دیگه متفاوته؟
    به نظرتون کدوم از این دوتا آینده کاری و پژوهشی ( برای خارج کشور ) بهتری داره؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط peimoon نمایش پست ها
    سلام دوستان
    ممنون میشم منو راهنمایی کنین
    من می خوام برای مستر environmental engineering بخونم
    گرایش ها رو نگاه کردم که شامل منابع آب هوا مواد زائد جامد میشه
    اما دانشگاهی که من می خوام اقدام کنم (ایتالیا) توی توضیحات نوشته که این 2تا گرایش رو داره:
    1) محیط زیست -منابع کره زمین 2) محیط زیست -خاک
    یعنی گرایش های ایران با کشورای خارجی دیگه متفاوته؟
    به نظرتون کدوم از این دوتا آینده کاری و پژوهشی ( برای خارج کشور ) بهتری داره؟
    دانشکده های عمران Civil Eng عموما گرایشهایی نظیر Polltion Ctrl&Waste Mgmt, Geoenviron. Eng, Solid Waste mgmt, Air Pollution Ctrl., و نظایر آن ارائه می دهند. ممکن است در دانشکده های محیط زیست گرایشهایی متفاوتی هم به همین عنوان کارشناسی ارشد محیط زیست تدریس شود. حتی در برخی موارد گرایشهای نزدیکی در دانشکده های بهداشت، میکروبیولوژی و مهندسی شیمی نیز ارائه میگردد که دارای تفاوتهایی است.
    مدیریت منابع و محیز ریست خاک هر دو گرایشهای قابل قبولی به لحاظ جنرال هستند اما بهتر است برای شناخت دقیقتر سیلابس دروس و برنامه پروگرام را دقیقتر نگاه کنید. زمینه اصلی دانشجویان (توصیه دانشکده و طیف اساتید نیط دارای اهمیت است) در کل اگر به شاخه های نزدیک Geoenvironmental نظیر انتشار آلاینده در محیط خاک یا اندرکنش آب و خاک و نظایر آن علاقه مندید می تواند محیط زیست - خاک انتخاب تکنیکال تری نسبت به جنرالتر بودن مفاهیم در مدیریت منابع، تلقی شود.
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

Member meisamnissan آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    water resource, Razi university

سلام .

دوستی دارم که ارشد سازه میخونه و بشدت بدنبال اینه که بفهمه روی چه موضوعی (ترجیحا آزمایشگاهی) کار کنه تا بتونه پایان نامه و مقاله ای ازش در بیاره که توی اروپا و آمریکا بهش پذیرش با فاند بدن؟؟؟ لطفا کمک کنید.
    خودم هم منابع آب می خونم و شنیدم که بحث های کیفیت آب خیلی جواب میده برای گرفتن فاند. آیا درسته؟؟؟
    As i said before
    .some small changes in our lives will be a great honor or a disaster, so change it for best

Junior Member

سلام دوستان
    کارشناسی عمران دانشگاه آزاد مشهد معدل 14.5
    کارشناسی ارشد عمران سازه دانشگاه آزاد مشهد معدل 16.5
    دانشجوی دکترای عمران سازه دانشگاه آزاد علوم تحقیقات تهران معدل 16.5 (واحدهای درسی رو تموم کردم و امتحان جامع ندادم)
    10 سال سابقه کار در مهندسی مشاور
    مسط به نرم افزارهای تخصصی سازه وبخصوص در زمینه مقاومسازی و کنترل سازه
    30 ساله
    مجرد
    آیلتس 6 دارم
    2 مقاله کنفرانس خارجی معتبر و 6 مقاله کنفرانس داخلی بین المللی
    3 سال سابقه تدریس در دانشگاه
    تدریس دروس سازه و نرم افزارهای مهندسی در مجتمع فنی تهران و خانه عمران
    توصیه نامه از 4 تا از اساتید مطرح داخلی دارم که در خارج از ایران هم در زمینه سازه و زلزله بسیار معروف هستند
    برای کانادا میدونم معدل کارشناسیم مشکل ایجاد میکنه چون زیر 15 هست
    برای آمریکا هم ظاهرا باید GRE 350 داشته باشم و نمیدونم زبان آزمون GRE چقدر سطحش با آیلتس 6 فاصله داره و چقدر زمان میبره تا GRE 350 بگیرم (زبان+ریاضی)؟
    چون هنوز تز دکترامو شروع نکردم ظاهرا مشکلی برای تعهد داشتن به اساتید دکترام ایجاد نمیشه که مثلا بگن وسط دکترا رها کردم رفتم خارج
    به نظر شما شانس من برای دانشگاه های خوب آمریکا و کانادا و در درجه بعد دانشگاه های متوسط این دو کشور چقدر است و کدوم دانشگاه ها (به اسم) شانس بیشتری دارم؟
    هدف اصلیم مهاجرت به خارجه و رفتن برای دکترا بهانه ایه تا برم و بتونم اونجا بمونم وگرنه من همینجا امتحان جامع رو بدم تزم رو میتونم به صورت ایمیلی و از راه دور با استادم پیش ببرم و دکترامو بگیرم ولی نمیخام اینجا بمونم
    از دوستان خواهشمندم منو راهنمایی کنند
    متشکرم

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط payam19 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    کارشناسی عمران دانشگاه آزاد مشهد معدل 14.5
    کارشناسی ارشد عمران سازه دانشگاه آزاد مشهد معدل 16.5
    دانشجوی دکترای عمران سازه دانشگاه آزاد علوم تحقیقات تهران معدل 16.5 (واحدهای درسی رو تموم کردم و امتحان جامع ندادم)
    10 سال سابقه کار در مهندسی مشاور
    مسط به نرم افزارهای تخصصی سازه وبخصوص در زمینه مقاومسازی و کنترل سازه
    30 ساله
    مجرد
    آیلتس 6 دارم
    2 مقاله کنفرانس خارجی معتبر و 6 مقاله کنفرانس داخلی بین المللی
    3 سال سابقه تدریس در دانشگاه
    تدریس دروس سازه و نرم افزارهای مهندسی در مجتمع فنی تهران و خانه عمران
    توصیه نامه از 4 تا از اساتید مطرح داخلی دارم که در خارج از ایران هم در زمینه سازه و زلزله بسیار معروف هستند
    برای کانادا میدونم معدل کارشناسیم مشکل ایجاد میکنه چون زیر 15 هست
    برای آمریکا هم ظاهرا باید GRE 350 داشته باشم و نمیدونم زبان آزمون GRE چقدر سطحش با آیلتس 6 فاصله داره و چقدر زمان میبره تا GRE 350 بگیرم (زبان+ریاضی)؟
    چون هنوز تز دکترامو شروع نکردم ظاهرا مشکلی برای تعهد داشتن به اساتید دکترام ایجاد نمیشه که مثلا بگن وسط دکترا رها کردم رفتم خارج
    به نظر شما شانس من برای دانشگاه های خوب آمریکا و کانادا و در درجه بعد دانشگاه های متوسط این دو کشور چقدر است و کدوم دانشگاه ها (به اسم) شانس بیشتری دارم؟
    هدف اصلیم مهاجرت به خارجه و رفتن برای دکترا بهانه ایه تا برم و بتونم اونجا بمونم وگرنه من همینجا امتحان جامع رو بدم تزم رو میتونم به صورت ایمیلی و از راه دور با استادم پیش ببرم و دکترامو بگیرم ولی نمیخام اینجا بمونم
    از دوستان خواهشمندم منو راهنمایی کنند
    متشکرم
    GRE حدود 310-315 نمره خوبی است. مگر آنکه شما قصد داشته باشید از 340 نمره کل آزمون جنرال ، 350 کسب کنید! کسب نمرات بالا در Verbal برای غیر نیتیوها تقریبا غیر ممکن است و نمرات بالای 300 Overal عموما رنج مناسبی است. آیلتس 7.0 عموما در اکثر دانشگاهها مورد نیاز است (برخی 6.5 یا معادل تافل را نیز می پذیرند) اما همه این مسایل به شرایط رزومه شما نیز بستگی دارد و نسخه ای کلی برای همه کیسها قابل پیش بینی نیست.
    دانشگاه خوب امریکا و کانادا یا حتی متوسط آن نیاز به رزومه رقابتی دارد و سوابق کاری نظیر کار در شرکتهای مشاور و نظایر آن چندان در مقایسه با مقالات و زمینه های تحقیقاتی قبلی در پذیرش موثر نیست.
    سوالاتتان قابلیت طرح در فرومهای مختلف را دارد و توصیه میکنم این کار را برای کسب راهنمایی دوستان به صورت تخصصی انجام دهید تا نتیجه کاملتری بگیرید.
    تا جایی که به این فروم مربوط است اپلای شما با هر شرایطی در هر دانشگاهی امکانپذیر است اما انجام آن و نتیجه مناسب نیاز به تکمیل نمرات زبان و GRE , تقویت سوابق مقالات و رزومه و نظایر آن دارد که این شانس را افزایش خواهد داد. برای شما این امکان وجود دارد که همزمان با تحصیل خود این فرآیند را پیگیری نمایید و در صورت کسب موفقیت در پذیرش تصمیم نهایی را اتخاذ فرمایید
    موفق باشید

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط meisamnissan نمایش پست ها
    سلام .

دوستی دارم که ارشد سازه میخونه و بشدت بدنبال اینه که بفهمه روی چه موضوعی (ترجیحا آزمایشگاهی) کار کنه تا بتونه پایان نامه و مقاله ای ازش در بیاره که توی اروپا و آمریکا بهش پذیرش با فاند بدن؟؟؟ لطفا کمک کنید.
    خودم هم منابع آب می خونم و شنیدم که بحث های کیفیت آب خیلی جواب میده برای گرفتن فاند. آیا درسته؟؟؟
    Performance based design is a relatively excellent experimental area of research for structural engineering, rehabilitation and strengthening using FRP or other synthesis materials are also of great concerns in lab works as well
    For WRM in general , pollution control in surface-groundwater systems (preferably a comprehensive or integrated approach) and areas related to water allocation strategies under drought conditions might be of great interests in close future.

Member meisamnissan آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    water resource, Razi university

نقل قول نوشته اصلی توسط gbahrein نمایش پست ها
    Performance based design is a relatively excellent experimental area of research for structural engineering, rehabilitation and strengthening using FRP or other synthesis materials are also of great concerns in lab works as well
    For WRM in general , pollution control in surface-groundwater systems (preferably a comprehensive or integrated approach) and areas related to water allocation strategies under drought conditions might be of great interests in close future.
    با تشکر از راهنمایی شما
    بحث تغییر اقلیم چطوره؟
    بنظرتون چه موضوعی در گرایش منابع آب هست که نسیت به بقیه موضوعات بشه راحت تر کار کرد و راحت تر هم فاند گرفت؟
    مرسی
    As i said before
    .some small changes in our lives will be a great honor or a disaster, so change it for best

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط meisamnissan نمایش پست ها
    با تشکر از راهنمایی شما
    بحث تغییر اقلیم چطوره؟
    بنظرتون چه موضوعی در گرایش منابع آب هست که نسیت به بقیه موضوعات بشه راحت تر کار کرد و راحت تر هم فاند گرفت؟
    مرسی
    در مورد تغییر اقلیم کارهای زیادی شده به صورت جنرال و مدلهای زیادی هم توسعه پیداکرده. اینکه بخواهید چه کارخاصی روی خود مدلهای تغییر اقلیم انجام بدید شاید با توجه به حجم کارهای قبلی صورت گرفته کار مشکلی باشه ولی اینکه به عنوان یک ابزار در توسعه مدلهای دیگر کاربرد پیداکنه ممکن هست بتونید هنوز زیمنه های جذابی پیداکنید.
    موضوعات مربوطه را در پست قبلی بعضا عنوان نمودم ولی طبعا همیشه دست دانشجو در انتخاب موضوع با توجه به زمینه کاری استاد و امکان راهنمایی مناسبتر باز نیست. انتخاب موضوع بستگی به زمینه بلند مدت تحقیق دارد که در صورت تمایل به ادامه در دوره دکتری ظرفیت توسعه و تعریف اکستنشن از یک طرف و به روز بودن از سوی دیگر را در دریافت فاند داشته باشد. موضوعات مورد نظر روز را با جستجویی ساده در لیست تحقیقاتی دانشگاههای معتبر و اعضای گروه مربوطه خواهید یافت و در صورت امکان انتخاب موضوعی از بین آنها در ادامه راه به افزایش شانس پذیرش شما در صورت موفقیت در انجام تحقیق ارشد به شکل مناسب کمک شایانی خواهد نمود.
    موفق باشید

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)