صفحه 68 از 80 نخستنخست ... 18585960616263646566676869707172737475767778 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 671 تا 680 , از مجموع 798

موضوع: تجربیات اپلای مهندسی عمران و محیط زیست

Junior Member odesa1988 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    دکترای عمران گرایش سازه دانشگاه ایالتی آریزونا (ASU)

پیش فرض پاسخ : تجربیات اپلای مهندسی عمران و محیط زیست

0- دیپلم معدل 18.15 از مدرسه علامه طباطبایی
    1-کارشناسی مهندسی عمران گرایش نقشه برداری -دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی – معدل کل 12.98 (قسمتی بدلیل مشکلات حاد مالی و قسمتی بدلیل مشکلات بوجود آمده برای بنده در انتخابات سال 88)

2- کارشناسی ارشد مهندسی عمران گرایش سازه– دانشگاه علم و صنعت ایران- معدل کل 16.25 (پایان نامه و سمینار 19.75)
    3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس/...) : 112 تافل (البته منقضی شده دوباره مجبور به دادنش هستم)

4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها: هنوز امتحان نداده ام ولی بصورت آزمایشی نمرات بصورت verbal:159، Quantitative:163, writing:4 بودند

5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر: یک مقاله در ژورنال بین المللی International Journal of Optimization in Civil Eng. و در حال آماده سازی یک مقاله برای ارسال به یک ژورنال ISI تا انتهای امسال(اگر بشود) و همینطور تألیف یک کتاب که احتمالا تا اوایل سال دیگر چاپ می شود، ترجمه یک کتاب تا تابستان 95

6- تعداد مقالات کنفرانسی (به تفکیک فارسی یا انگلیسی) با ذکر نام برگزار کننده: یک مقاله در چهارمین کنفرانس بین المللی پل دانشگاه امیرکبیر به زبا انگلیسی

7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای: دکترا

8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت: آمریکا، بسیار علاقمند به تحصیل در دانشگاه های تاپ هستم در صورت امکان
    9- شرایط خاص رزومه (سابقۀ TA/RA در مقاطع تحصیلی قبل، داشتن مقام در رخدادهای مرتبط بین‌المللی، کسب یکی از رتبه‌های برتر در دانشکده یا دانشگاه خود و ...) : یک سال TA در دوره لیسانس و 2 سال در دوره فوق لیسانس، سرگروه تیم دانشگاه علم و صنعت در مسابقات ملی پل فولادی (کسب مقام 4 از لحاظ سبکی)، قادر به صحبت به چهار زبا انگلیسی، فرانسه، اسپانیایی و آلمانی، قهرمانی در چندین دوره در مسابقات ورزشی شنا، بدنسازی، جودو و ...، سابقه 3 سال کار مرتبط با رشته (البته برای خودم در شرکت خودم کار میکردم)،

10- سایر نکات مهم (الزام یا تمایل به دریافت فاند یا بی نیازی از آن، اقامت دائم یا شهروندی در کشوری دیگر و ...): تمایل به دریافت فاند کامل

اگر دوستان بتوانند یک راهنمایی کامل به من بفرمایند که با توجه به تجربیات ایشان من شانس پذیرفته شدن در کدام دانشگاه رده بالا را دارا هستم و اینکه برای تقویت رزومه خود چه موارد دیگری رو باید اضافه نمایم بسیار سپاسگزار خواهم بود.

ApplyAbroad Guardian
    Sina0077 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Structural Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط odesa1988 نمایش پست ها
    0- دیپلم معدل 18.15 از مدرسه علامه طباطبایی
    1-کارشناسی مهندسی عمران گرایش نقشه برداری -دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی – معدل کل 12.98 (قسمتی بدلیل مشکلات حاد مالی و قسمتی بدلیل مشکلات بوجود آمده برای بنده در انتخابات سال 88)

2- کارشناسی ارشد مهندسی عمران گرایش سازه– دانشگاه علم و صنعت ایران- معدل کل 16.25 (پایان نامه و سمینار 19.75)
    3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس/...) : 112 تافل (البته منقضی شده دوباره مجبور به دادنش هستم)

4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها: هنوز امتحان نداده ام ولی بصورت آزمایشی نمرات بصورت verbal:159، Quantitative:163, writing:4 بودند

5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر: یک مقاله در ژورنال بین المللی International Journal of Optimization in Civil Eng. و در حال آماده سازی یک مقاله برای ارسال به یک ژورنال ISI تا انتهای امسال(اگر بشود) و همینطور تألیف یک کتاب که احتمالا تا اوایل سال دیگر چاپ می شود، ترجمه یک کتاب تا تابستان 95

6- تعداد مقالات کنفرانسی (به تفکیک فارسی یا انگلیسی) با ذکر نام برگزار کننده: یک مقاله در چهارمین کنفرانس بین المللی پل دانشگاه امیرکبیر به زبا انگلیسی

7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای: دکترا

8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت: آمریکا، بسیار علاقمند به تحصیل در دانشگاه های تاپ هستم در صورت امکان
    9- شرایط خاص رزومه (سابقۀ TA/RA در مقاطع تحصیلی قبل، داشتن مقام در رخدادهای مرتبط بین‌المللی، کسب یکی از رتبه‌های برتر در دانشکده یا دانشگاه خود و ...) : یک سال TA در دوره لیسانس و 2 سال در دوره فوق لیسانس، سرگروه تیم دانشگاه علم و صنعت در مسابقات ملی پل فولادی (کسب مقام 4 از لحاظ سبکی)، قادر به صحبت به چهار زبا انگلیسی، فرانسه، اسپانیایی و آلمانی، قهرمانی در چندین دوره در مسابقات ورزشی شنا، بدنسازی، جودو و ...، سابقه 3 سال کار مرتبط با رشته (البته برای خودم در شرکت خودم کار میکردم)،

10- سایر نکات مهم (الزام یا تمایل به دریافت فاند یا بی نیازی از آن، اقامت دائم یا شهروندی در کشوری دیگر و ...): تمایل به دریافت فاند کامل

اگر دوستان بتوانند یک راهنمایی کامل به من بفرمایند که با توجه به تجربیات ایشان من شانس پذیرفته شدن در کدام دانشگاه رده بالا را دارا هستم و اینکه برای تقویت رزومه خود چه موارد دیگری رو باید اضافه نمایم بسیار سپاسگزار خواهم بود.

سلام دوست عزیز.
    شما این سوال رو پرسیده بودید قبلا و آقای مکاترونیک توضیح کاملی بهتون دادند.
    من گرایشم زلزله هستش و امسال اپلای می کنم. چند نکته می گم امیدوارم به کارتون بیاد.
    اولا شماره 0 که نوشتین اسم مدرسه و معدل دیپلم کمترین ارزشی براتون نداره. توصیه اکید می کنم زیاد روش تو SOP مانور ندین و یک اشاره مختصر و رد شین. اکثر بچه ها علاقه دارن مدرسشونو بگن تیزهوشان بوده یا نمونه این ها بی ارزش هستند.
    معدل لیسانستون خیلی کمه. من حداقل معدلی که در دانشگاه ها برای دوره دکتری دیدم 3 از 4 هستش. فک نکنم معدل لیسانستون 2.8 بشه!!! این به کنار، معدل فوق لیسانستون معمولی هستش. بهترین گزینتون می تونه دانشگاه های باشه که معدل دو سال آخر یا آخرین مقطع براشون مهم باشه. اکثر این دانشگاه ها در کانادا یا کمی در آمریکا به چشمم خورده. من همه دانشگاه های زیر 50 usnews رو دیدم و هیچ کدوم معدل دوسال آخر رو نمی خوان. یعنی کل معدل براشون مهمه.
    ترجمه کتاب ارزشی نداره. ژورنالی که توش مقاله چاپ کردین ایرانی هستش و زیاد معتبر نیست ولی اگر مطالب خوبی توش باشه می تونه کمکتون کنه. مقاله سابمیتی هم خوبه. از هیچی بهتره.
    نمره های تافل و جی آر ای که گفتین در صورت محقق شدن خیلی خوبن.
    همه این ها به کنار، عمران نقشه برداری کلی با عمران در لیسانس فرق داره. مهندسی زلزله، دینامیک، مکانیک سیالات، تحلیل سازه ها، مقاومت مصالح و ... اگر هم خونده باشین بسیار ناقص هست نسبت به کسایی که عمران خوندن و اینم پوئن منفی هست براتون.
    به نظرم، بهتره که معقولانه اپلای بکنید. رنک براتون مهم نباشه در این صورت می تونید به پذیرش مخصوصا از کانادا امیدوار باشید.
    موفق باشید.

.When will and belief combine so ardently, then not even the heavens will deny you
    .A.H

پیش فرض پاسخ : راهنمایی در انتخاب دانشگاه - مهندسی عمران - ارشد

سلام، بچه ها تا حالا کسی از رشته سازه هیدرولیکی تونسته اپلای کنه ؟ اخه این رشته اصلا اسمش رو تویه دانشگاه های خارج از کشور ندیدم، لطفا راهنمایی کنید

1- کارشناسی مهندسی عمران - معدل 15.2 - دانشگاه صنعتی شریف
    2- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس/...) : 98 تافل : چیزی نخوندم تقریبا، احتمال میدم بتونم بالای 110 بیارم درصورت نیاز.
    3- GRE: ندادم ولی یک سال وقت دارم و تخمینم هست که بتونم بالای 315 مجوع و 3.5 رایتینگ رو بیارم.
    4- تعداد مقالات :0
    5- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای: فوق لیسانس حمل ونقل، یا سازه
    6- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت: آمریکا، بسیار علاقمند به تحصیل در دانشگاه های با رنک خوب هستم در صورت امکان.
    7- سایر نکات مهم (الزام یا تمایل به دریافت فاند یا بی نیازی از آن، اقامت دائم یا شهروندی در کشوری دیگر و ...): دریافت فاند برام ضروری نیست، بیشتر سعی دارم از یه دانشگاه با رنک بالا قبولی بگیرم.

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : راهنمایی در انتخاب دانشگاه - مهندسی عمران - ارشد

نقل قول نوشته اصلی توسط Engineee123 نمایش پست ها
    سلام، بچه ها تا حالا کسی از رشته سازه هیدرولیکی تونسته اپلای کنه ؟ اخه این رشته اصلا اسمش رو تویه دانشگاه های خارج از کشور ندیدم، لطفا راهنمایی کنید
    ممکن است به این اسم دقیقا نباشد اما در گروههای آب یا محیط زیست میتوانید اساتیدی با زمینه مشترک یا تحقیقات خاص در این زمینه پیداکنید . برخی دانشگاهها نیز با عنوانهایی نظیر Hydrotechnical engineering و.. این گرایش را دارند(نظیر UBC) به هرحال توجه به زمینه تحقیقاتی استاد معمولا تعیین کننده است.
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

Junior Member

1-سلام و خسته نباشید، من مدرک مهندسی کارشناسی (لیسانس) عمران از دانشگاه باهنر کرمان (یک دانشگاه ملی مهم با داشتن 7 استاد تمام) با معدل 15.5 دارم...دیپلم ریاضی ام رو هم با نمره عالی 19.23 گرفتم ... + .... (چند نکته حاشیه ای):به شکل جنون آمیزی به سینما علاقه دارم به شکلی که امسال در آزمون کارشناسی ارشد (فوق لیسانس)، دانشگاه سوره تهران گرایش سینما قبول شدم، هم چنین دوره یکساله و نیمه فیلم سازی در "انجمن سینما جوان ایران" گذراندم (به همراه مدرک پایان دوره) و یک فیلم داستانی (با الهام از یکی خاطرات اینگمار برگمان: کارگردان اسطوره ای سینمای سوئد) و یک فیلم تجربی ساختم، و در حال ترجمه یکی از آثار فرانسواز ساگان، نویسنده شهیر فرانسوی از نسخه انگلیسی اش که برای نمایشگاه کتاب سال آینده چاپ می شود، هستم...دو تن از دایی هایم در نقاط مختلف سوئد حضور دارند: یکی در استکهلم، دیگری در اسکیلستونا (Eskilstuna)...و تنها عمویم در شهر سیاتل امریکاست...هم چنین مدرک پایان یک دوره کامل از موسسه زبان ایران (و هم چنین باید اضافه کنم که ایلتس یا تافل ندارم ولی دوره FCE را گذراندم و قصد دارم در نزدیک ترین امتحان تافل شرکت کنم) را دارا می باشم...مدارک من تا انتهای هفته دیگر همگی ترجمه می شود... هیچ مقاله ای در ضمن ندادم

2-کشورها و دانشگاه های مورد نظر برای اپلای: اولویت حضور در یکی از این سه شهر سوئدی یا امریکایی هست، ولی در کل تمام فکر و ذهنم و تمایل بنده به بیشترین فاند ممکنه (یا هر نوع کمک هزینه ممکنه تحت هر عنوان) در دوره ارشد در هر نقطه از جهان(!!!) از نیوزلند گرفته تا فنلاند, و از کانادا گرفته تا کشورهای اسکاندیناوی و مرکز اروپا می باشد (ولی خیلی دانشگاه شم در رنکینگ های معتبر جهانی فاجعه آمیز پایین نباشه (جزو 500 تای اول باشه!!!) مشکلی با زبان غیر انگلیسی ندارم، کمی فرانسوی هم بلد هستم و می توانم ارتقا اش هم بدهم در حد مدرک معتبر جهانی ویژه ی آن زبانِ خاص)

3-رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای:
    در رشته عمران بدلیل علاقه ام به مسائل زیست محیطی و مسائل گرمایش جهانی در گرایش های ارشد محیط زیست مد نظرم است، هم چنین نیم نگاهی پس از صحبت با اساتید مختلفی به رشته transportation (حمل و نقل) دارم /// در گام بعدی در صورت امکان ایا امکان پذیرش در رشته سینما (مطالعات سینما ، فلسفه هنر ، ادبیات نمایشی یا ... ) که به رشته کارشناسی ام ربط ندارد ولی به حوزه فعالیتهایم ارتباط دارد، وجود دارد؟؟!!

4-نکته برجسته در کارنامه بنده: می توانم توصیه نامه معتبری از یکی دو تن از استادهای معتبر عمرانم بگیرم، همچنین می توانم به دوره آموزشم در موسسه ای به مدت کوتاه اشاره کنم

در پایان، فاند به هرشکل چه به صورت فول و چه به صورت نیمه ای و قسمتی در مقطع ارشد به شدت خواستارم!!!

سلام
    کارشناسی مهندسی عمران غیرانتفاعی مشهد معدل 15.5 و فارغ 1391
    مدرک IELTS 6 سال 2012 که الان expire شده و تا 6 ماه آینده می تونم نمره 6.5 یا 7 بیارم.
    سابقه کار حدودا 3 سال و بیمه 2.5 سال
    GRE ندارم
    مقاله داخلی تا آخر سال 94 accept می شه.

خواهان خوندن ارشد ترجیحا گرایشconstruction management, energy,environment
    کشور ها: آمریکا و کانادا و سویس
    در صورتی که دانشگاهی در خارج از این 3 کشور بود که شانس رفتن داشتم لطفا راهنمایی کنید.
    با هزینه خودم هو میتونم برم.
    2- آیا دانشگاهای آمریکا که GRE نیاز ندارن معتبر هستند.؟

ممنون میشم از این که پیشنهادی بدید.

Junior Member

سلام به همه دوستان عزیز

یه سئوال خیلی مهم دارم و هنوز نتونستم جواب قانع کننده ای برای خودم پیدا کنم
    اگه می شه راهنماییم کنید....

من لیسانس عمران دارم و می خوام برای ادامه تحصیل در کانادا اقدام کنم
    به نظر شما اگه بخوام تو ایران ارشد بگیرم و بعد برای دکتری از دانشگاه های کانادا پذیرش بگیرم
    بین رشته های مهندسی و مدیریت ساخت و حمل و نقل کدوم رشته مناسب تر هست که بعد بتونم اپلای بگیرم؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    و بعد از ان هم بتونم انجا کار پیدا کنم ؟؟؟؟؟؟

کدوم یکی از این هارو برای اپلای و کار موفق تر می دونید .؟؟؟؟؟.......

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط nooobari نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان عزیز

یه سئوال خیلی مهم دارم و هنوز نتونستم جواب قانع کننده ای برای خودم پیدا کنم
    اگه می شه راهنماییم کنید....

من لیسانس عمران دارم و می خوام برای ادامه تحصیل در کانادا اقدام کنم
    به نظر شما اگه بخوام تو ایران ارشد بگیرم و بعد برای دکتری از دانشگاه های کانادا پذیرش بگیرم
    بین رشته های مهندسی و مدیریت ساخت و حمل و نقل کدوم رشته مناسب تر هست که بعد بتونم اپلای بگیرم؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    و بعد از ان هم بتونم انجا کار پیدا کنم ؟؟؟؟؟؟

کدوم یکی از این هارو برای اپلای و کار موفق تر می دونید .؟؟؟؟؟.......
    اگر منظورتان گرفتن ادمیشن است با رزومه قوی در هردو زمینه امکانپذیر است و طبعا با رزومه ضعیف خیر
    اما در حالت کلی حمل و نقل به مدیریت ساخت به علت محدودیتهای پذیرش و تعداد اپلیکنتها و... ارجح در مورد کیس شماست.
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    دانشگاه تبریز

سلام خسته نباشید
    یه سوال داشتم
    من دانشجوی ارشد خاک و پی ام ولی میخوام دوباره برای مستر اپلای کنم و دکتری رو برای یه دانشگاه با رنک زیر 10 پذیرش و فاند بگیرم ، آیا امکان چنین حرکتی وجود داره و بنظرتون بهتره برای چه گرایشی اپلای کنم نا مثلا مقالاتم در مورد خاک یا سنگ برام رزومه محسوب بشه ( من به همه ی رشته ها علاقه دارم)

مرسی

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)