صفحه 73 از 80 نخستنخست ... 23636465666768697071727374757677787980 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 721 تا 730 , از مجموع 798

موضوع: تجربیات اپلای مهندسی عمران و محیط زیست

Local Moderator
    rtrt آواتار ها

پیش فرض پاسخ : تجربیات اپلای مهندسی عمران و محیط زیست

نقل قول نوشته اصلی توسط lvlr نمایش پست ها
    سلام
    دوستان ممنون میشم پاسخگوی سوال بنده باشید
    من در حال حاضر دارم روی پایان نامه ارشدم کار می کنم باتوجه به اینکه رشته من معماری است آیا می تونم برای دکتری محیط زیست برای دانشگاههای آمریکا اقدام کنم یا امکان پذیر نیست؟؟؟
    سلام
    تغییر اسم رشته مهم نیست، شما شانستون برای پذیرش در رشته ای بالاس که زمینه ریسرچتون بهش نزدیک تر باشه.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط rtrt نمایش پست ها
    سلام
    تغییر اسم رشته مهم نیست، شما شانستون برای پذیرش در رشته ای بالاس که زمینه ریسرچتون بهش نزدیک تر باشه.
    موضوع تز من تقریبآ یه جورایی به محیط زیست مربوط میشه پس در واقع از دپارتمان های مربوطه می تونم پذیرش بگیرم...
    ممنون بابت راهنماییتون.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط lvlr نمایش پست ها
    سلام
    دوستان ممنون میشم پاسخگوی سوال بنده باشید
    من در حال حاضر دارم روی پایان نامه ارشدم کار می کنم باتوجه به اینکه رشته من معماری است آیا می تونم برای دکتری محیط زیست برای دانشگاههای آمریکا اقدام کنم یا امکان پذیر نیست؟؟؟
    توصیه من اینستکه برای فوق لیسانس مهندسی محیط زیست environmental engineering در گروه عمران اقدام ننمایید. در این رشته،گرایش دروس عمدتا مرتبط با طراحی سیستمهای آب و فاضلاب، موادجامد و آلودگی هوا است که بدون داشتن بیس اولیه در عمران یا رشته های نزدیک به احتمال بالا، هم در دوره تحصیلی و هم له ویژه پس از آن برای جستجوی کار با مشکل مواجه خواهید شد. برخی دروس محاسباتی نظیر طراحی سیستمهای تصفیه و دفع، دارای پایه هایی در دروس سطح کارشناسی نظیر مکانبک سیالات، هیدرولیک، طراحی شبکه های آبفا، سیستمهای انتقال و پروژه های مربوطه کارشناسی هستند که آشنایی یا تسلط بر آنها برای موفقیت در سطح ارشد و شغل پس از آن ضروری ایت.
    به جای آن علوم زیست محیطی یا environmental science که در برخی دانشگاهها مستقلا و یا در دپارتمانهای منابع طبیعی یا محیط زیست تدریس میشود، پایه ای مطالعاتی و عمدتا اکولوژیکی را به جای دروس محاسباتی وابسته به مهندسی در بر دارد که انتخاب مناسب تری است.
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

نقل قول نوشته اصلی توسط gbahrein نمایش پست ها
    برای پیداکردن موقعیت شغلی در صنعت چندان توصیه نمیشود. دروس پایه لیسانس عمران از قبیل سیالات، هیدرولیک، انتقال آب، شبکه های آب و فاضلاب و... از جمله مبانی مورد نیاز در طراحی سازه های زیست محیطی از قبیل شبکه و تصفیه خانه های آب و فاضلاب هستند که عدم گذراندن چنین پایه هایی بعدها میتواند حتی در صورت کسب ارشد و دکتری برای موقعیتهای غیرآکادمیک مشکل ساز گردد. در خصوص موقعیت آکادمیک شرایط بهتر است ولی پیداکردن موقعیت آکادمیک تضمین شده نیست.
    ادامه تحصیل در مقطع دکتری به میزان زیادی به تز ارشد شما وابسته است که میتواند موضوعی بین رشته ای نظیر آلودگی ناشی از ماین تیلینگ یا تصفیه آب هایدروفراکچرینگ و... بوده و این تغییر رشته را به عاملی مثبت نیز تبدیل نماید.
    موفق باشید
    رشته مهندسی معدن کاملا بیگانه نیست با مهندسی عمران و تو درس هایی مثل زمین شناسی، استاتیک ، مقاومت مصالح، دینامیک و سیالات و سایر دروس عمومی مهندسی اشتراک دارند. هرچند درس هایی که شما فرمودید رو نداره معدن. میخواستم بپرسم امکانش هست تو دوره ارشد ایران، این درس های پایه ی لیسانس پیش نیاز باشه و امکان اینکه بشه گذروند وجود داشته باشه؟
    من چند مورد از دانشگاه های امریکایی رو دیدم که برای لیسانس های غیر مرتبط ( حتی غیر مهندسی ها) تمام دروس پیش نیاز، تو دوره مستر ارائه میشه بسته به گرایش. مثلا برای مهندسی آب سیالات و هیدرولیک و برای سازه مقاومت مصالح و...
    Wishes won't wash dishes

Junior Member

سلام، از دوستانی که برای مقطع دکتری تونستن پذیرش همراه با فاند تو امریکا بگیرن یه راهنمایی واقع گرایانه میخوام
    من لیسانسمو دانشگاه بین المللی امام خمینی قزوین گرفتم، ارشد هم در حال تحصیل دانشگاه آزاد باراجین هستم. در حال حاضر گرایشم سازه هست و یه ترم خوندم. سوالم اینه:
    با توجه به شرایطم و انگیزه‌زیادی که دارم میدونم که میتونم چند تا مقاله بدم، و همینطور سطح زبانم تقریبا خوب و قابل بهبوده، ۱) آیا شانس پذیرش دکتری تو آمریکا همراه با فاند دارم؟
    ۲) چه گرایشی تو ارشد شانس بیشتری برای پذیرش تو‌دکتری داره؟ ایا عوض کنم؟
    ۳) و‌یه سوال دیگه، محدودیت سنی وجود داره؟ چون‌من الان ۳۰ سالمه!

سلام دوستان اوقات خوش.سپهر هستم.بنده مدرک دیپلم دارم و شهریور امسال یعنی دو ماه دیگه وارد سن 18 سالگی خواهم شد.رشته ی بنده تجربی هست.10 روز دیگر هم کنکور خواهم داشت.معدل نهایی بنده حول و حوش 12 هست و معدل نهایی امسال هم احتمالا در همین حدود باشه.بنده قصد مهاجرت و ادامه تحصیل در کشوری دیگر رو دارم.یه کشور میخوام که به شرایط و رشته های مورد علاقه ی بنده بخوره. خودم خیلی علاقه به مهندسی خودرو دارم و بعد از اون دندانپزشکی و فیزیوتراپی و دامپزشکی و رشته های طراحی و دیزاین و معماری و از اینجور رشته ها و رشته ی عمران.سوالی که دارم اینه که چه کشوری رو به بنده پیشنهاد میدید و چگونه بنده میتونم به اون کشور مهاجرت کنم و ادامه تحصیل بدم؟چه راه هایی هست و باید چه کار کرد.به چه چیز هایی نیاز هست و برای ورود به هر رشته از رشته های مورد علاقه ی بنده باید چه اقدامی بکنم؟
    ثانیا از بین این رشته های مورد علاقه ی بنده کدوم رشته امکان تحصیل در اون آسان تره و راحت تر میتونم وارد اون رشته بشم و کدام یک تحصیل در آن آسان تر هست و بازار کار بهتری داره؟
    ثالثا هزینه ی کلی که باید داشته باشم تا بتوانم به اون کشور مهاجرت کنم چقدر هست و هزینه ی ماهانه ای که اونجا باید داشته باشم تا بتونم بدون دردسر زندگی کنم چقدر هست؟
    ممنون میشم یه راهنمایی کلی بکنید که خیلی بلاتکلیف موندم

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط amir_tamadon نمایش پست ها
    رشته مهندسی معدن کاملا بیگانه نیست با مهندسی عمران و تو درس هایی مثل زمین شناسی، استاتیک ، مقاومت مصالح، دینامیک و سیالات و سایر دروس عمومی مهندسی اشتراک دارند. هرچند درس هایی که شما فرمودید رو نداره معدن. میخواستم بپرسم امکانش هست تو دوره ارشد ایران، این درس های پایه ی لیسانس پیش نیاز باشه و امکان اینکه بشه گذروند وجود داشته باشه؟
    من چند مورد از دانشگاه های امریکایی رو دیدم که برای لیسانس های غیر مرتبط ( حتی غیر مهندسی ها) تمام دروس پیش نیاز، تو دوره مستر ارائه میشه بسته به گرایش. مثلا برای مهندسی آب سیالات و هیدرولیک و برای سازه مقاومت مصالح و...
    برای گرایش محیط زیست عمران دروس پایه ذکر شده اساسی است. امکان پذیرش و ادامه تحصیل با شرایطی ممکن است فراهم گردد ولی به همان دلایل ذکر شده در پست قبلی به نظر اینجانب اقدام مثبتی نیست. برای پیداکردن شغل غیرآکادمیک دوره undergraduate شما در رزومه اهمیت ویژه ای خواهد داشت و امکان توجیه آن در این شرایط بازار کار رقابتی مشکل است. با اینحال تصمیم گیرنده و پذیرنده محاسن و ریسکهای احتمالی خود شما هستید.
    تغییر رشته به گرایش ژيوتكنيك از لیسانس معدن از نظر اینجانب میتواند منطقی تر باشد
    موفق باشید
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

با سلام و احترام، از اساتید خواهش میکنم با توجه به شرایط تحصیلی بنده رو در مورد انتخاب دانشگاه مناسب خارج از کشور در مقطع دکترای عمران ( فقط فول فاندراهنمایی کنند،
    معدل کارشناسی ۱۴:۷۴
    معدل کارشناسی ارشد: ۱۹:۳۰
    یک مقاله ISI
    ۱۰ کنفرانس بین المللی
    ۳ کنفرانس ملی
    ۲ مقاله در ژورنال داخلی
    تالیف و ترجمه ۷ جلد کتاب در شاخه مهندسی عمران
    ۲ مورد ثبت اختراع
    ۲ گواهی فنی و حرفه ای
    ۸ سال سابقه کار مرتبط در شرکت مشاور
    تازه برای آیلتس اقدام کردم

Junior Member

سلام، از دوستانی که برای مقطع دکتری تونستن پذیرش همراه با فاند تو امریکا بگیرن یه راهنمایی واقع گرایانه میخوام
    من لیسانسمو دانشگاه بین المللی امام خمینی قزوین گرفتم، ارشد هم در حال تحصیل دانشگاه آزاد باراجین هستم. در حال حاضر گرایشم سازه هست و یه ترم خوندم. سوالم اینه:
    با توجه به شرایطم و انگیزه‌زیادی که دارم میدونم که میتونم چند تا مقاله بدم، و همینطور سطح زبانم تقریبا خوب و قابل بهبوده، ۱) آیا شانس پذیرش دکتری تو آمریکا همراه با فاند دارم؟

ApplyAbroad Guardian
    Sina0077 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Structural Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط FatemeNry نمایش پست ها
    سلام. محدودیت سنی رو بیخیال. زیاد فک نکن بهش...
    شانس پذیرش بیشتر بر می گرده به معدل، معدل، معدل و نمرات GRE و تافل.
    شانس فاند بر می گرده به مقاله های خوب، تماس با استاد و جلب نظر استاد مورد نظر و نهایتا معدل.
    چون گرایشتون سازه هستش پس تو گرایش سازه شانس پذیرش دارید. حالا بگذیریم که گرایش سازه فاند خیلی سخت گیر میاد. مثلا دانشگاهی مثل مریلند 7 تا استاد سازه داره که هیچ کدوم پول ندارن. ولی تا دلت بخواد محیط زیست و حمل و نقل استاد داره و فاند خوبی هم میده. به هر حال شما مجبورهستین سازه بخونید برای دکتری...
    به هر حال تا رزومتون کامل نشه نمیشه نظری داد راجع به شانس پذیرش و فاندتون...

.When will and belief combine so ardently, then not even the heavens will deny you
    .A.H

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)