صفحه 78 از 80 نخستنخست ... 2868697071727374757677787980 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 771 تا 780 , از مجموع 798

موضوع: تجربیات اپلای مهندسی عمران و محیط زیست

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تجربیات اپلای مهندسی عمران و محیط زیست

سلام
    من میخوام کارشناسی ارشد یکی از شاخه های عمران رو در دانشگاه های شریف یا تهران یا تربیت مدرس بخونم و بعد از اون برای دکترا به کشور های اروپایی هر جا که شد ولی ترجیحا اسکاندیناوی یا آلمان و هلند برم ولی نه جای دیگه مثل آمریکای جنوبی و ... اپلای کنم
    به همین دلیل میخواستم بدونم بهترین شاخه به ترتیب اولویت برای راحت پذیرش شدن در رشته مهندسی عمران برای اپلای فقط در کشورهای اروپایی به ترتیب اولویت کدومند
    الان هم رشته ام مهندسی عمران کارشناسی هست و شرایط نسبتا خوبی هم دارم
    مدیریت ساخت
    مهندسی سواحل و سازه های دریایی
    حمل و نقل
    مهندسی راه و ترابری
    مدیریت منابع آب
    مهندسی آب و سازه هیدرولیکی
    مهندسی ژئوتکنیک
    مهندسی محیط زیست- آب و فاضلاب
    سازه
    زلزله

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط hosen1g نمایش پست ها
    سلام
    من میخوام کارشناسی ارشد یکی از شاخه های عمران رو در دانشگاه های شریف یا تهران یا تربیت مدرس بخونم و بعد از اون برای دکترا به کشور های اروپایی هر جا که شد ولی ترجیحا اسکاندیناوی یا آلمان و هلند برم ولی نه جای دیگه مثل آمریکای جنوبی و ... اپلای کنم
    به همین دلیل میخواستم بدونم بهترین شاخه به ترتیب اولویت برای راحت پذیرش شدن در رشته مهندسی عمران برای اپلای فقط در کشورهای اروپایی به ترتیب اولویت کدومند
    الان هم رشته ام مهندسی عمران کارشناسی هست و شرایط نسبتا خوبی هم دارم
    مدیریت ساخت
    مهندسی سواحل و سازه های دریایی
    حمل و نقل
    مهندسی راه و ترابری
    مدیریت منابع آب
    مهندسی آب و سازه هیدرولیکی
    مهندسی ژئوتکنیک
    مهندسی محیط زیست- آب و فاضلاب
    سازه
    زلزله
    سوال خیلی کلی و جنرال است ولی در همان حالت جنرال اگر یک پاسخ تقریبی و نه چندان دقیق بخواهید به حمل و نقل، منابع آب و محیط زیست بیشتر به لحاظ فاندینگ و امکان پیدا کردن پوزیشن به لحاظ تعداد کمی می توانید نگاه کنید. مدیریت ساخت و کلا گرایشهای مدیریتی به لحاظ هم کمیت پوزیشن و هم رقابت با افراد نیتیو ممکن است چالشهای بیشتری را داشته باشد و سازه و و زلزله نیز به لحاظ پوزیشنهای تعریف شونده و هم نوع کار به پروژه قبلی وابستگی زیادی دارد که ممکن است با توجه به محدودیتهای کار آزمایشگاهی در داخل کشور بیشتر به سمت کارهای عددی و مدلسازی کشیده شوید که باز زمینه های اکسپریمنتال کار را در آینده با محدودیت مواجه میکند. اگر در زمینه اکسپریمنتال کار کنید در هر یک از زمینه های ذکر شده ممکن است موقعیتهای بیشتری ولی غیر جنرال تر نسبت به کارهای مدلسازی داشته باشید. به نظرم باز به علاقه شخصی در کنار این فاکتورهای ذکر شده اهمیت بیشتری بدهید.
    موفق باشید
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

Junior Member

سلام مهندس عمران هستم .
    12.16 معدل : چون با شرایط سخت زندگی مدرکم رو گرفتم معدلم کم شد .
    متولد 18/04/1366
    دانشگاه آزاد
    3سال سابقه دفتر فنی
    1.6 ماه سابقه اجرایی تعمییرات اسکله
    و هم اکنون در سیستم نظارتی در ساخت محوطه . سوله . مخازن روغن مشغول بکار هستم .
    برای ادامه تحصیل قصد دارم در خارج از کشور تلاش کنم.
    هر کمکی میشه دریغ نکنید. ممنون

Junior Member

سلام عرض ادب
    لیسانس مهندس عمران معدل 13.85 آزاد
    ارشد مهندسی زلزله معدل 17.10
    دارای یک مقاله ISP و یک چکیده مقاله در کنفرانس بین المللی مهندسی زلزله . سطح زبان متوسط .8سال سابقه کار مرتبط و پروانه نظام مهندسی
    برای دکترا چه رشته ایی پیشنهاد میدین و آیا شانسی دارم برای دانشگاهای کانادا و آمریکا؟

Junior Member

با سلام. بنده با معدل 13/87 کارشناسی عمران-عمران دولتی(ضنعتی شهرستان). 15.05 ارشد دولتی ژئوتکنیک(صنعتی شهرستان)..درحال مطالعه برای مدرک آیلتس(زبانم متوسط هست فعلا) و نوشتن یک مقاله آی.اس.آی... دارای دو مقاله به زبان فارسی در دو همایش بین المللی.. شانسی دارم درمورد پذیرش اپلای؟ جای خاصی مدنظزم نیست(اروپا یا کانادا) فقط میخام بدونم اصلا امیدی هست(حتا با دادن تعداد مقالات بیشتر) یا اینکه از اول کنکور ارشد بدم و یه دانشگاه خوب قبول شم و از نو رزومه ارشدم رو بسازم(کارشناسی م دیگه قابل بازسازی نیست بهرحال)...گرون نبودن خرج زندگی اون کشور برام مهم هست..بنده سابقه کار ندارم آیا رفتن از طریق کار شدنی تر هست یا درس؟سپاس

Junior Member

سلام دوستان خسته نباشید. اگه بنده رو کمک کنید ممنون میشم

من با یک استاد از دانشگاه Indiana (Bloomington) مکاتبه کردم و فیلدهامون کاملاً باهم میخورد و گفت حتماً اپلای کن با فاند. ولی وقتی شرایط حداقلی دانشکده رو دیدم جا خوردم.
    شرایط من اینه:
    معدل لیسانس 13.85
    معدل ارشد 17.25
    تافل 102
    GRE ندادم هنوز

شرایطی که توی سایت نوشته

1. TOEFL or IELTS exams
      International students (whose native language is not English):
    2. TOEFL - Minimum of 600 (>249 CBT, >99 IBT). (Minimum of 620 (>260 CBT, >104 IBT) for Financial Aid).

1. Undergraduate Grade Point Average (GPA)
      Minimum of 3.0 on 4.0 scale (a B average)

1. Graduate Record Exam (GRE)
    2. Exam taken after August 1, 2011 – a minimum of 151 on verbal and a minimum of 150 on quantitative, and 4.5 or better on Analytical.

نمره تافلم 2 نمره از financial aid کمتره. همچنین نمره رایتینگ 4.5 برای GRE که کار خداست! ولی بزرگترین مشکل معدل لیسانسه که مال من حدود 2.75 هست. الان با توجه به این شرایط (و اینکه خیلی از دانشگاه های دیگه هم همین سیستم حداقل معدل لیسانس 3 از 4 رو دارن) من کلاً باید بیخیال این دانشگاه ها بشم و اپلای نکنم؟ یا استاد میتونه خودش وارد عمل بشه؟

خیلی ممنون

2 تا نکته :
    1. GPA شما مطمئنا کمتر از 2.5 هست.
    2. استاد در کانادا قدرت زیادی داره...اگه استاد اوکی بده میتونه صحبت کنه معدلتو در نظر نگیرن.
    من معدل خودمم 14.68 هست و gpa 2.56
    خودمم نگران همین موضوع هستم .ممنون میشم نتیجه پیگیریتو به منم بگی

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط francesc2 نمایش پست ها
    سلام دوستان خسته نباشید. اگه بنده رو کمک کنید ممنون میشم

من با یک استاد از دانشگاه Indiana (Bloomington) مکاتبه کردم و فیلدهامون کاملاً باهم میخورد و گفت حتماً اپلای کن با فاند. ولی وقتی شرایط حداقلی دانشکده رو دیدم جا خوردم.
    شرایط من اینه:
    معدل لیسانس 13.85
    معدل ارشد 17.25
    تافل 102
    GRE ندادم هنوز

شرایطی که توی سایت نوشته

1. TOEFL or IELTS exams
      International students (whose native language is not English):
    2. TOEFL - Minimum of 600 (>249 CBT, >99 IBT). (Minimum of 620 (>260 CBT, >104 IBT) for Financial Aid).

1. Undergraduate Grade Point Average (GPA)
      Minimum of 3.0 on 4.0 scale (a B average)

1. Graduate Record Exam (GRE)
    2. Exam taken after August 1, 2011 – a minimum of 151 on verbal and a minimum of 150 on quantitative, and 4.5 or better on Analytical.

نمره تافلم 2 نمره از financial aid کمتره. همچنین نمره رایتینگ 4.5 برای GRE که کار خداست! ولی بزرگترین مشکل معدل لیسانسه که مال من حدود 2.75 هست. الان با توجه به این شرایط (و اینکه خیلی از دانشگاه های دیگه هم همین سیستم حداقل معدل لیسانس 3 از 4 رو دارن) من کلاً باید بیخیال این دانشگاه ها بشم و اپلای نکنم؟ یا استاد میتونه خودش وارد عمل بشه؟

خیلی ممنون
    با سلام
    شماها چطوری با استاد مکتبه میکنید به ماهم یاد بدید
    من وارد سایت دانشگاها میشم اصلا نمیدونم کجاها باید برم

سلام دوستان
    من ارشد سازه دانشگاه فردوسی هستم معدل ۱۷
    ایتلس ۷/۵
    یک سوال کلی داشتم gre خوبه بدم در گرفتن فاند چقدر تاثیر داره؟ چون زمانم میگذره ارزش داره که ۱ سال دیرتر برم ولی gre بدم؟ ضمنا اینکه چه کشوری بعد تحصیل راحت تر کار پیدا میشه و اقامت میده

Junior Member

سلام
    دوستان کسی اینجا درباره ارشد مهندسی محیط زیست و یا مدیریت منابع آب در دانشگاه های ایتالیا اطلاعاتی داره؟ و این که کدوم دانشگاه ها دارن این رشته هارو و این که به چه زبانی کرس هاشون برگزار میشه؟
    اگر کسی راهنمایی کنه ممنون میشم

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)