صفحه 11 از 88 نخستنخست ... 2345678910111213141516171819202161 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 101 تا 110 , از مجموع 878

موضوع: مشورت درباره ی پذیرش در رشته های مرتبط با مهندسی صنایع

Banned
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

پیش فرض پاسخ : مشورت درباره انتخاب دانشگاه در رشته مهندسی صنایع

نقل قول نوشته اصلی توسط Industrial88 نمایش پست ها
    منم میخوام بدونم تو همین "خیل" عوامل، ارزش دانشگاه چقدره؟ مثلا اگه دو نفر شرایطشون یکسان باشه یکی از پلی تکنیک و اون یکی هم از تهران، کدوم شانسا بیشتره؟
    قطعا تهران
    ارزش دانشگاه برا TOP20 از هر چیزی که فکر شو بکنی مهمتره. یه آمار بگیر ببین تا به حال کسی از دانشگاهای دیگه به جز (مخصوصا شریف و بعد تهران) تونسته بره TOP10 ؟؟!! اگرم باشه، استثنا بوده

ApplyAbroad Veteran
    tahahavakhor آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD in ISYS-Walton college of business- university of Arkansas

منم میخوام بدونم تو همین "خیل" عوامل، ارزش دانشگاه چقدره؟ مثلا اگه دو نفر شرایطشون یکسان باشه یکی از پلی تکنیک و اون یکی هم از تهران، کدوم شانسا بیشتره؟
    منظورتون از شرایط یکسان چیه؟ خیلی بعیده دو نفر معدلشون یکسان باشه، نمره درسای تخصصیشون یکسان باشه، مقاله هاشون یه جور باشه و رکام هاشون عین هم باشه و البته نمره gre هاشون هم مو نزنه. ضمنا تو خود ایران هم مرجع روشنی برای مقایسه بین این دو دانشگاهی که شما ذکر کردین وجود نداره چه رسد که در خارج از کشور بخوان اون رو مبنای قضاوت بذارن

ApplyAbroad Veteran
    m.a.a آواتار ها

در این "خیل" عوامل وزن دادن به رنک دانشگاه یه شاخص کیفیه که کاملا به نظر کمیته ی پذیرش بستگی داره، یه جا ممکنه وزنشو زیاد در نظر بگیره یه جا کم، ولی معدل کل نمرات تخصصی کارهای پژوهشی نمرات زبان و GRE و البته رنک دانشگاه و توصیه نامه های استادها ، معمولا همه اینها رو به صورت کلی در قالب یک پکیج که ما بهش میگیم اپلیکشن، نظر میگیرن.

<< Everything is okay in the end
    , If it's not okay, then it's not the end >>

ApplyAbroad Champion
    فراز آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Essex, Econometrics

موضوع دیگری هم که مطرح است پیش زمینه دانشگاه و کشور مقصد از دانشگاه شماست
    مثلا سوئد کمترین اطلاعی از وضعیت ایران ندارد و به طرز عجیبی به دانشجویان دانشگاه ازاد روی خوش نشان می دهد
    در سوی مقابل برخی کشور ها به شدت با دانشگاه های ایران اشنا هستند مثل انگلستان
    دانشگاه ها هم همین طور است.ممکن است تجربه موفق از چند دانشجو که از دانشگاه x امده یک دانشگاه یا دیپارتمان خاص را کلا به دانشگاه x علاقمند نماید یا بلعکس.تجربه به من نشون داده اگر می بینید مثلا شریف یا تهران دانشجویانش موفق تر هستند دلیلش بیشتر این موضوع است
    در مجموع به نظرم زیاد خودتان را درگیر این موضوع نکنید.شما هر جایی که می تونید اقدام کنید و نهایت تلاش خود را انجام دهید.بقیه اش از دست شما خارج است:-)
    راستی لطفا از موضوع اصلی تاپیک خارج نشوید
    مرسی
    Some dance to remember, some dance to forget

نقل قول نوشته اصلی توسط فراز نمایش پست ها
    موضوع دیگری هم که مطرح است پیش زمینه دانشگاه و کشور مقصد از دانشگاه شماست
    مثلا سوئد کمترین اطلاعی از وضعیت ایران ندارد و به طرز عجیبی به دانشجویان دانشگاه ازاد روی خوش نشان می دهد
    در سوی مقابل برخی کشور ها به شدت با دانشگاه های ایران اشنا هستند مثل انگلستان
    دانشگاه ها هم همین طور است.ممکن است تجربه موفق از چند دانشجو که از دانشگاه x امده یک دانشگاه یا دیپارتمان خاص را کلا به دانشگاه x علاقمند نماید یا بلعکس.تجربه به من نشون داده اگر می بینید مثلا شریف یا تهران دانشجویانش موفق تر هستند دلیلش بیشتر این موضوع است
    در مجموع به نظرم زیاد خودتان را درگیر این موضوع نکنید.شما هر جایی که می تونید اقدام کنید و نهایت تلاش خود را انجام دهید.بقیه اش از دست شما خارج است:-)
    راستی لطفا از موضوع اصلی تاپیک خارج نشوید
    مرسی
    راست میگه. زیاد فکر نکنید که شریف و تهران را بهتر میشناسن در خارج. هر جا که دوست داری بفرست. چون ممکنه بعد دلت بسوزه. فقط که دانشگاه مبدا مهم نیست که. خیلی معیارها دیگه مثل نمره زبان، معدل، مقاله(شاید)، توصیه نامه و بعضی چیزای دیگه مهم هستن.

نقل قول نوشته اصلی توسط maryaam نمایش پست ها
    مسئله ای که هست اینه که تو دانشگاه های کانادا، بیشتر تو دپارتمان های آمار رو فیلد تحقیقاتی پایان نامه من کار می کنن. اما تو امریکا، دانشکده های صنایع تو این فیلد، خیلی بیشتر فعال هستند. تو انتخاب دانشگاه، همین مسئله برای من اهمیت داره. در کل تو رشته و خصوصا" فیلد من، دانشگاه های آمریکا از نظر کیفیت و کمیت، خیلی قوی تر از کشورهای دیگه هستند. و این موضوع شانس من رو تو امریکا بالا می بره. در ضمن من نمره gre رو هم هنوز نگرفتم.
    بله که آمریکا بهتره
    منم این مشکل را دارم که اون مباحثی که دوست دارم کار کنم، یه جورایی فقط توی آمریکا کار میکنند. ولی خوب باز کانادا هم میفرستم. کلا اپلای کردن اینجوریه دیگه، باید تنوع را در انتخاب دانشگاهها رعایت کنی. کانادا یه خوبی هم که داره، میتونی برگردی، ولی آمریکا اگه بری و برگردی، دوباره باید بری واسه ویزا گرفتن.

به نظر من اصلا ربطی به دانشگاه نداره!! اون قبلا بود با ارتباط با اساتید و ... می رفتند!
    الان اگر می خوایین برین باید GRE بالا داشته باشین.
    چند تا از اساتید علنا به من گفتند تا تحصیلات تکمیلی دانشگاه GRE دانشجوها رو تایید نکنه اصلا نمیزاره دانشکده تصمیم بگیره! اگر نمره تون خوب بود می فرستند برای دپارتمان اونجاست که بقیه قضایا مهم میشه.
    اما قبل اون فقط و فقط GRE هستش

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط firekayot نمایش پست ها
    به نظر من اصلا ربطی به دانشگاه نداره!! اون قبلا بود با ارتباط با اساتید و ... می رفتند!
    الان اگر می خوایین برین باید GRE بالا داشته باشین.
    چند تا از اساتید علنا به من گفتند تا تحصیلات تکمیلی دانشگاه GRE دانشجوها رو تایید نکنه اصلا نمیزاره دانشکده تصمیم بگیره! اگر نمره تون خوب بود می فرستند برای دپارتمان اونجاست که بقیه قضایا مهم میشه.
    اما قبل اون فقط و فقط GRE هستش
    میشه لطفا" بگین اساتید کدوم دانشگاه ها بودن؟

ApplyAbroad Champion
    فراز آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Essex, Econometrics

نقل قول نوشته اصلی توسط maryaam نمایش پست ها
    میشه لطفا" بگین اساتید کدوم دانشگاه ها بودن؟
    در خیلی از کشور ها اینگونه است که بخش بین الملل صحت مدارک و بعضی مینیمم ها رو چک می کند سپس پرونده را در اختیار دیپارتمان مربوطه قرار می ده.بستگی داره که GRE جزو مینیمم هاش باشه یا نه.مثلا انگلستان به این روش کار می کند
    Some dance to remember, some dance to forget

بله! دانشگاه میسوری بود. یکی از دوستان که تو رودایلند هم بوده و دکترا گرفته اونم می گفت از اساتید پرسیده که بر اساس چیه و اونا هم براش توضیح دادند.
    از یه استاد پرسیدم به نظرت من بیام این رشته رو بخونم با توجه به شرایطم اپلای کنم یا نه؟!! داستان نوشتم براش 5 6 خط نوشتم
    یه خط جواب داد!!!!! گفت جی آر ای ات چنده؟!!!!!!
    البته اگر بسته اپلیکیشن قوی باشه میشه تا حدی صرفنظر کرد! مثلا مقاله و تافل بالا و معدل بالا و ...
    ما که جی ار ای رو دادیم به خدا توکل کردیم!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)