صفحه 34 از 88 نخستنخست ... 24252627282930313233343536373839404142434484 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 331 تا 340 , از مجموع 878

موضوع: مشورت درباره ی پذیرش در رشته های مرتبط با مهندسی صنایع

Senior Member zahraaa آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

پیش فرض پاسخ : مشورت درباره ی پذیرش در رشته های مرتبط با مهندسی صنایع

دوستانی که دارند به اپلای کردن برای فوق فکر می کنند Texas A&M رو هم در صورت داشتن GRE بالای 400 و معدل قابل قبول در نظر داشته باشید. دوره فوق A&M ارزونه و برای پبدا کردن job هم بخاطر رنک گروه و دانشگاه عالیه و ظرفیت پذیرشش هم بالاست. من از شریف و تهران و علم وصنعت دانشجو توش دیدم. اگر هم بخواهید دکترا بخونین مدرکش خیلی ارزشمنده.
    كشف حقيقت به هردوي ما محتاج است:يكي آن را بيان كند و ديگري آن را بفهمد(جبران خليل جبران)

Junior Member

سلام به همگی.بچه ها لطفا راهنماییم کنید.من اطلاعاتی راجع به گرایش های فوق لیسانس مهندسی صنایع می خوام.اسم گرایش ها به این شکل هستشr
    production management
    system management
    این که حدودا چه درس هایی تو هر کدوم باید بخونیم؟
    تقریبا با کدوم نرم افزارها هر کدوم ارتباط دارن؟یا یهتره کدومشو انتخاب کنم؟آینده کاری کدوم بهتره؟خیلی ممنون.

رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط aiaia نمایش پست ها
    سلام به همگی.بچه ها لطفا راهنماییم کنید.من اطلاعاتی راجع به گرایش های فوق لیسانس مهندسی صنایع می خوام.اسم گرایش ها به این شکل هستشr
    production management
    system management
    این که حدودا چه درس هایی تو هر کدوم باید بخونیم؟
    تقریبا با کدوم نرم افزارها هر کدوم ارتباط دارن؟یا یهتره کدومشو انتخاب کنم؟آینده کاری کدوم بهتره؟خیلی ممنون.
    It will be more helpful if let us know where you have been admitted. But typically in Industrial departments there are some areas that just different from each other in few courses.As I saw before they even do not mention the area in your degree, therfore most of the students just flow the Industrial Engineering degree plan

In System Engineering you can expect Introduction, system engineering, complex system, system of system, systematic view!! and something like that
    In Production you will have quality control, decision making, scheduling, and so on

As I told you just select courses that make sence to people for example Logistic is better that system of system, or lean production is much better that stochastic optimisation
    كشف حقيقت به هردوي ما محتاج است:يكي آن را بيان كند و ديگري آن را بفهمد(جبران خليل جبران)

نقل قول نوشته اصلی توسط zahraaa نمایش پست ها
    دوستانی که دارند به اپلای کردن برای فوق فکر می کنند Texas A&M رو هم در صورت داشتن GRE بالای 400 و معدل قابل قبول در نظر داشته باشید. دوره فوق A&M ارزونه و برای پبدا کردن job هم بخاطر رنک گروه و دانشگاه عالیه و ظرفیت پذیرشش هم بالاست. من از شریف و تهران و علم وصنعت دانشجو توش دیدم. اگر هم بخواهید دکترا بخونین مدرکش خیلی ارزشمنده.
    معدل قابل قبول یعنی چه قدر ؟ من 15:64 از دانشگاه صنعتی اصفهان دارم با 4 سال یابقه کار مرتبط . دارم تافل می خونم .
    ارزونه یعنی ترمی چه قدر ؟ هزینه زتدکی ماهیانه چه قدر ؟

رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

اگر می نیمم verbal و TOEFL رو دشته باشی برنامه نویسی هم بلد باشی فکر نمی کنم مشکلی باشه. ارزون یعنی سالی 14000-15000 تا تقریبا نصف دانشگاههای دولتی دیگه . College Station هم یکی از ارزون ترین شهرهای دانشجوییه

سلام بچه ها
    منم رشتم صنایع هست و باید بگم واسه لیسانس 3 تا چیز خیلی مهمه
    1- زبانielts toefl
    2- GRE
    3- GPA یا همون معدل
    به ترتیب مینیمم 6.5 یا 80----- 1100------ 15
    اگه اینارو نداری نمی خوام نا امیدت کنم ولی شانس زیاد نیست یعنی خیلی کمه (به معجزه باید اعتقاد قوی ای داشته باشی) ولی اگه اینارو داری بدون که تازه شدی 1 از 1000 applicant باید خوب بگردی تا یه استادی خوب پیدا کنی( هنوزم کار سختی در پیش رو داری)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : اعلام شرایط و گرفتن پیشنهاد دوستان برای apply

سلام خدمت همه دوستان
    بنظر شما فردی با این شرایط میتونه واسه فاند آمریکا امیدوار باشه (دکترای پیوسته؛مستر+دکترا)
    لیسانس دانشگاه آزاد 17.35
    دانشجوی ارشد سیستم و بهره وری(که در صورت پیدا کردن فاند ادامه نمیده)
    6 سال سابقه کاری مرتبط (توی شرکت های مشهور و معتبر ایران)
    2 تا مقاله کنفرانس خارجی
    4-5تا داخلی
    زبان هم در سطح خوب (ولی هنوز تافل نگرفته)

ApplyAbroad Veteran
    Industrial88 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    IE, Concordia University

پیش فرض پاسخ : اعلام شرایط و گرفتن پیشنهاد دوستان برای apply

سلام
    معدل لیسانستون خوبه اما مهمترین پارامتر پذیرش از دانشگاه های آمریکایی یعنی نمره GRE فراموش کردید! اگر بتونید نمره بسیار خوبی کسب کنید می تونید به فاند TA امیدوار باشید. چون برای TA نمره GRE ومعدل خیلی مهم هستند. در رابطه با فاند RA سابقه پژوهشی شما هم مدنظر قرار میگیره که بایستی استادی پیدا کنید که توجهش به سابقه پژوهشی شما جلب بشه.
    موفق باشید.
    نقل قول نوشته اصلی توسط sara88m نمایش پست ها
    سلام خدمت همه دوستان
    بنظر شما فردی با این شرایط میتونه واسه فاند آمریکا امیدوار باشه (دکترای پیوسته؛مستر+دکترا)
    لیسانس دانشگاه آزاد 17.35
    دانشجوی ارشد سیستم و بهره وری(که در صورت پیدا کردن فاند ادامه نمیده)
    6 سال سابقه کاری مرتبط (توی شرکت های مشهور و معتبر ایران)
    2 تا مقاله کنفرانس خارجی
    4-5تا داخلی
    زبان هم در سطح خوب (ولی هنوز تافل نگرفته)

ApplyAbroad Superstar

دوستان دروود بر همگی.
    یه سوال داشتم واقعاً با جستجو نتونستم جواب سوالاتم رو پیدا کنم، بنده به دلایلی خاص مجبور شدم از رشته لیسانسم الکترونیک خارج شده و به سمت رشته Management science and engineering بروم. البته یه سری این رشته رو در دانشکده مدیریت ارائه میدهند و یه سری در دانشگاه صنایع برگزار میشه. البته نمیدونم با رشته management engineering میشه یکی دونست یا نه. خواستم کمی در خصوص این رشته بدونم!! بنده به احتمال بسیار زیاد این رشته رو برای فوق در دانشگاههای اروپا شروع خواهم کرد لطفاًً کمی راجع به:
    1- اینده این رشته
    2- بازار کار
    3- وجود این رشته در امریکا یا کانادا
    4- زمینه های فعالیت در حوزه های

واقعاً ممنونم

رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

تا اونجا که من می دونم دو جور دوره مشترک با مشخصات فوق در مهندسی صنایع وجود دارد. اولی مربوط به کسانی هست که مدت زیادی کارکرده اند و می خواهند دوره فوق لیسانس بگذرانند دوره هایی تحت عنوان Engineering Management یا Management Engineering می برای انها طراحی شده است تا جایی که یادم هست دانشگاه تگزاس استین یکی از این دوره ها رو داشت.

یک مدل دیگر فوق لیسانس صنایع با تمرکز روی مدیریت هست. به این ترتیب که شما به دوره فوق لیسانس صنایع وارد می شید اونجا از استادراهنما می خواهید که این تمرکز یا گرایش (البته گرایش به اون معنا نیست) رو دنبال کنید. اونجا یک سری واحد به شما معرفی می کنند در بیزنس اسکول. بعد از گذراندن اون واحدها به شما مدرک فوق لیسانس صنایع می دهند ولی یک سرتیفیکیت مدیریت مهندسی یا سیستم یا ... به شما می دهند.

اصولا رشته هایی که خیلی شناخته شده نیستند برای کارپیدا کردن خیلی مناسب نیستند

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)