صفحه 5 از 88 نخستنخست 12345678910111213141555 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 878

موضوع: مشورت درباره ی پذیرش در رشته های مرتبط با مهندسی صنایع

ApplyAbroad Champion
    فراز آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Essex, Econometrics

پیش فرض پاسخ : مشورت درباره انتخاب دانشگاه در رشته مهندسی صنایع

نقل قول نوشته اصلی توسط amirsaeed نمایش پست ها
    من لیسانس صنایع از موسسه غیر انتفاعی جهاد یزد دارم.معدلمم 14 هست.به نظر شما بهترین کشور برای ارشد با شرایط من کجاست؟
    کاش یه ذره بیشتر راجع به شرایط خودتون توضیح میدادن تا بشه نظر داد.زبان،گرایش مورد علاقه ،و چیز های مفید دیگر .....
    Some dance to remember, some dance to forget

سلام. من لیسانس صنایع (تحلیل سیستم)از دانشگاه تهران جنوبم.
    معدلمم 16.60 است.می خوام برای سال دیگه اقدام کنم.برا همین از نظر زبان مشکلی ندارم. اما مقاله ندارم.
    از نظر علمی هم تو رشتم بد نیستم.
    راستش خودم می خوام برا کانادا و آمریکا اقدام کنم.می خواستم شما هم نظرتون رو بگید. دوست دارم یه جایی با فاند قبول بشم.
    ممنون.

گرایشم تحلیل سیستم هست کشوری میخواستم که هم سطح علمی قابل قبولی داشته باشه هم هزینش زیاد بالا نباشه

Junior Member

سلام من معدل 14 از علم و صنعتم تافلم 90 می خواستم ببینم امریکا پذیرشش چه جوری برا من؟

ApplyAbroad Veteran
    m.a.a آواتار ها

دوستان، به عنوان یه جواب کلی به همه شما، اگر تا حدودی جستجو کرده باشید احتمالا متوجه شدید که به غیر از آمریکا، بقیه کشورها به صورت تک و توک رشته ای به نام Industrial Engineering دارند. شما در این کشورها باید بیشتر به جای اسم رشته با توجه به علاقه ی خود دنبال مباحثی که در یک رشته که احساس میکنید کمی به مباحث مطرح شده در مهندسی صنایع نزدیک هستند بگردید. مثل:
    ,Manufacturing,Progect managment،Operations Research,Information systems,policy analysis,Information Architechture, Supply Chain Managementو ...
    در مورد آمریکا هم که به یک نمره GRE خوب نیاز دارید، و اگر به دنبال گرفتن فاند هستید باید با اساتید دانشکده مورد نظر مکاتبه کنید، در غیر این صورت احتمال گرفتن فاند در مقطع Master بسیار کم خواهد بود.
    برای دانشگاه های رتبه بالانمره GRE Subject در ریاضی کمک زیادی خواهد کرد.

Junior Member Farahi آواتار ها

سلام دوست عزیز
    میشه یک کم دقیق تر راهنمایی کنین؟ مثلا برای امریکا اگه بخوایم اقدام کنیم چطور میشه فاند گرفت؟
    1 - راستش من با GRE Subject برای رشته صنایع آشنایی ندارم ! تو سایت ETS هم که دیدم برای صنایع subject ای مشخص نشده بود ،
    توی GRE عمومی هم که خبری از ریاضیات آن چنان نیست فک نمی کنم هم 800 گرفتن بخش Quantitative اش خیلی سخت باشه که معیار مناسبی نیست
    2- در مورد مقاله ی معتبر دادن من چند روزی تحقیق کردم ولی فکر نمی کنم توی رشته ما کار خیلی آسونی باشه ، میشه از دوستانی که تجربه ISI صنایع رو دارن خواهش کنم کمک کنن ،من تو زمینه OR تحقیق کردم جورنال های خوبی هم تو ایران هست که یکیشون هم ISI بود ولی من هر چی نگاه کردم همه پرفسور بودن خبری از دانشجوی BCH که اصلا نبود راستش MAS هم نبودن !!!!
    آیا بدون مقاله باید خواب فاند گرفتن رو ببینیم ؟
    جایی که راه نیست ، خدا راه می گشاید !

Junior Member Farahi آواتار ها

اینم از TOP RANKهای رشتمون تو آمریکا : -به گزارش US NEWS-
    1Georgia Institute of Technology Atlanta, GA 4.9
    2 University of Michigan--Ann Arbor Ann Arbor, MI 4.6
    3 University of California--Berkeley Berkeley, CA 4.4
    4 Northwestern University (McCormick) Evanston, IL 4.2
    5 Pennsylvania State University--University Park University Park, PA 4.2
    6 Stanford University Stanford, CA 4.2
    7 Virginia Tech Blacksburg, VA 4.2
    8 Cornell University Ithaca, NY 4.0
    9 Texas A&M University--College Station (Look) College Station, TX 4.0
    10 Purdue University--West Lafayette West Lafayette, IN 3.9
    11 University of Wisconsin--Madison Madison, WI 3.9
    جایی که راه نیست ، خدا راه می گشاید !

اگه میشه رنکینگ بهترین دانشگاهها در رشته مهندسی صنایع که در آسیا هستند رو هم بگذارید

ApplyAbroad Veteran
    m.a.a آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Farahi نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    میشه یک کم دقیق تر راهنمایی کنین؟ مثلا برای امریکا اگه بخوایم اقدام کنیم چطور میشه فاند گرفت؟
    1 - راستش من با GRE Subject برای رشته صنایع آشنایی ندارم ! تو سایت ETS هم که دیدم برای صنایع subject ای مشخص نشده بود ،
    توی GRE عمومی هم که خبری از ریاضیات آن چنان نیست فک نمی کنم هم 800 گرفتن بخش Quantitative اش خیلی سخت باشه که معیار مناسبی نیست
    2- در مورد مقاله ی معتبر دادن من چند روزی تحقیق کردم ولی فکر نمی کنم توی رشته ما کار خیلی آسونی باشه ، میشه از دوستانی که تجربه ISI صنایع رو دارن خواهش کنم کمک کنن ،من تو زمینه OR تحقیق کردم جورنال های خوبی هم تو ایران هست که یکیشون هم ISI بود ولی من هر چی نگاه کردم همه پرفسور بودن خبری از دانشجوی BCH که اصلا نبود راستش MAS هم نبودن !!!!
    آیا بدون مقاله باید خواب فاند گرفتن رو ببینیم ؟
    در کل فاند گرفتن در مقطع فوق لیسانس یکم سخت است مگر اعلام کنید که تا PhD تو همون دانشگاه میخواهید بمونید. و حتما باید یک استادی شما رو به عنوان RA یا TA استخدام کنه. ( غیر ممکن نیست، ولی برای PhD راحتتره )

در مورد GRE همون GRE General برای اکثر جا ها کافیه، ولی بعضی دانشگاه های خیلی تاپ، مثل برکلی توصیه شده GRE-Subject Mathematcs رو هم بدهیم. که البته اجباری نیست ولی وقتی خودش تو سایت این جوری مینویسه یعنی اولویت با کساییه که GRE MATHEMATICS داده اند.

در مورد مقاله هم نمیشه حکم کلی داد، بستگی به دانشگاه استاد ، رزومه خودتون، ریکامندیشن و کلا اپلیکیشن شما داره.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی ارشد مدیریت صنعتی

سلام
    من مدیریت صنعتی خوندم . از اونجایی که بین مدیریت صنعتی و صنایع فرق چشم گیری وجود نداره خوشحال میشم کمک کنم. بچه های صنایع باید دنبال رشته هایی مثل operation management, operations researxh و اینا باشن.
    من خودم 6 ماهه که لیسانسم رو از دانشگاه آزاد گرفتم و 2 تا مقاله دارم تو کنفرانس. یکیش بین المللی هست و یکیش هم داخلی. اگر برای آمریکا و کانادا می خواید اقدام کنید از حالا روی چند تا زمینه خوب کار کنید. مقاله ، زبان، و معدل. برای آزمون GRE سعی کنید حد اقل های دانشگاه هدف رو بدست بیارید که اگر معدلتون پایین هست بتونید با زبان و مقاله این کاستی رو پوشش بدید

یا حق

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)