صفحه 6 از 88 نخستنخست 1234567891011121314151656 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 878

موضوع: مشورت درباره ی پذیرش در رشته های مرتبط با مهندسی صنایع

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    UMass Boston MBA

پیش فرض پاسخ : مشورت درباره انتخاب دانشگاه در رشته مهندسی صنایع

سلام. نیاز به کمک و نظر شما خوبان

من لیسانس علوم کامپیوتر شریف، معدل 13.5
    فوق صنایع علم و صنعت، معدل 18.5
    TOEFL 630, Writing 4
    GRE 1100, Writing 2
    و امسال دوباره میدم
    2 - 3 تا مقاله داخلی و خارجی معمولی (Production Planning & SCM)
    توصیه نامه های خوبی هم دارم
    دکترا می خوام اپلای کنم ،فقطم مهمه که فاند کامل بگیرم (بسوزه پدر بی پولی)

اگه لطف کنین بگین کدوم کشور یا دانشگاه ممنون می شم ایشالا وقتی رفتم جبران کنم.
    ویرایش توسط mehdicool : September 12th, 2010 در ساعت 09:53 PM

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی ارشد مدیریت صنعتی

نقل قول نوشته اصلی توسط mehdicool نمایش پست ها
    سلام. نیاز به کمک و نظر شما خوبان

من لیسانس علوم کامپیوتر شریف، معدل 13.5
    فوق صنایع علم و صنعت، معدل 18.5
    TOEFL 630, Writing 4
    GRE 1100, Writing 2
    و امسال دوباره میدم
    2 - 3 تا مقاله داخلی و خارجی معمولی (Production Planning & SCM)
    توصیه نامه های خوبی هم دارم
    دکترا می خوام اپلای کنم ،فقطم مهمه که فاند کامل بگیرم (بسوزه پدر بی پولی)

اگه لطف کنین بگین کدوم کشور یا دانشگاه ممنون می شم ایشالا وقتی رفتم جبران کنم.
    سلام
    چون مهندسی صنایع بر خلاف رشته های مهندسی دیگه که باید با استاد مکاتبه کنی باید با دانشکده مکاتبه کنی برای همین نمره زبان ، مقاله و رزومه ی قوی خیلی موثر هست. کانادا روی معدل خیلی گیر هست برای همین سعی کن با زبان و مقاله معدل پایین لیسانست رو پوشش بدی. دانشگاه های اروپایی هم معمولا دکتری رایگان هست. روی اونا هم وقت بذار

موفق باشی

ApplyAbroad Veteran
    m.a.a آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط m_a_afshari نمایش پست ها
    سلام
    چون مهندسی صنایع بر خلاف رشته های مهندسی دیگه که باید با استاد مکاتبه کنی باید با دانشکده مکاتبه کنی...
    موفق باشی
    سلام دوست عزیز، آیا میشه دلیل این اختلاف بین مهندسی صنایع و سایر رشته های مهندسی رو بفرمایید ؟
    به نظرم این بشتر به سیاست دانشگاه ها بستگی داره تا خود رشته، البته در مورد کانادا این حرف شما رو قبول دارم ولی در مورد آمریکا نه. چون به هر حال شما باید یک سوپروایزر داشته باشید و در زمینه های مورد علاقه ی او که با شما نیز مشترک باشد کار کنید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی ارشد مدیریت صنعتی

ببینید معمولا شما کم پیدا میشه که رشته ای به عنوان مهندسی صنایع (صرفا به همین نام) توی دانشگاه ها پیدا کنید! باید توی بیسنیس اسکول ها دنبال رشته هایی مثل Operations Management و امثال اینها باشید. اکثر دانشکده های مدیریت و بیسنیس هم خود دانشکده بهشون فاند میده! من خودم با چند تا دانشگاه که مکاتبه کردم می گفتن باید مدارک شما توی دانشکده بیاد تا اونجا تصمیم گرفته بشه. البته نه اینکه نمیشه با استاد مکاتبه کرد!! ممکن هم هست جواب بده، ولی در کل همینطوری هست که گفتم. آخه این رشته رو معمولا توی دانشکده های مهندسی پیدا نمی کنید!! چون همش دروس مهندسی نیست!! بعضا دروس مدیریتی هم قاطیش میشه p-: .... در رابطه با سوپروایزر معمولا خود دانشکده با توجه به رزومه ی فرد و علاقه اش یکی رو معرفی می کنه!! ولی برای سال اول معمولا کسی استاد راهنما نداره!! باید برید اونجا یا از اینجا با بعضی هاشون تماس بگیرید!! که ممکنه اصلا جواب ندن!! به هر حال شانس خودتون رو امتحان کنید

ApplyAbroad Veteran
    m.a.a آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط m_a_afshari نمایش پست ها
    ببینید معمولا شما کم پیدا میشه که رشته ای به عنوان مهندسی صنایع (صرفا به همین نام) توی دانشگاه ها پیدا کنید! باید توی بیسنیس اسکول ها دنبال رشته هایی مثل Operations Management و امثال اینها باشید. اکثر دانشکده های مدیریت و بیسنیس هم خود دانشکده بهشون فاند میده! من خودم با چند تا دانشگاه که مکاتبه کردم می گفتن باید مدارک شما توی دانشکده بیاد تا اونجا تصمیم گرفته بشه. البته نه اینکه نمیشه با استاد مکاتبه کرد!! ممکن هم هست جواب بده، ولی در کل همینطوری هست که گفتم. آخه این رشته رو معمولا توی دانشکده های مهندسی پیدا نمی کنید!! چون همش دروس مهندسی نیست!! بعضا دروس مدیریتی هم قاطیش میشه p-: .... در رابطه با سوپروایزر معمولا خود دانشکده با توجه به رزومه ی فرد و علاقه اش یکی رو معرفی می کنه!! ولی برای سال اول معمولا کسی استاد راهنما نداره!! باید برید اونجا یا از اینجا با بعضی هاشون تماس بگیرید!! که ممکنه اصلا جواب ندن!! به هر حال شانس خودتون رو امتحان کنید
    ممنون از اطلاعاتتون، بسیار مفید بود.
    اینکه رشته مهندسی صنایع در بیشتر کشورها با عناوین دیگه شناخته میشه رو قبول دارم، ولی معمولا وقتی حرف از مکاتبه با استاد در میان میاد معمولا اولین کشوری که به ذهن خطور میکنه آمریکاست. در آمریکا که مرکز اصلی این رشته محسوب میشه اکثرا دپارتمان مستقلی به نام Industrial Engineering دارد. یکی از دوستان رنکینگ امسال مهندسی در صنایع رو در همین فروم قرار داده، کافی است سری به لیست دانشگاههای بزنید !

برای مثال از چند دانشگاه اول :
    www.isye.gatech.edu/
    ioe.engin.umich.edu
    www.ieor.berkeley.edu/
    www.iems.northwestern.edu/
    به همین ترتیب اسم دانشگاه رو به علاوه واژه Industrial Engineering در گوگل جستجو کنید تا مستقیما به سایت دانشکده راهنمایی بشید.
    در مورد کانادا هم دانشگاه تورنتو دانشکده ای به نام مهندسی صنایع و مکانیک http://ioe.engin.umich.edu/ دارد.
    موفق باشید.
    ویرایش توسط m.a.a : September 13th, 2010 در ساعت 08:35 PM

ApplyAbroad Veteran
    m.a.a آواتار ها

ببخشید در پست قبل سایت دانشگاه تورنتو رو اشتباه وارد کرده بودم، آدرس درست سایت http://www.mie.utoronto.ca/ است.

Junior Member

سلام
    من مهندسی صنایع خوندم تو یکی از دانشگاه های غیر انتفاعی.معدلم حدود 13 هستش.همسرم از یه دانشگاه معتبر ارشد گرفته و واسه کانادا پذیرش داره.به نظرتون من می تونم با گرفتن GRE یا GMAT و یا نمرات زبان بالا پذیرش بگیرم واسه master تو یکی از دانشگاه های کانادا؟

پیش فرض پاسخ : اعلام شرایط و گرفتن پیشنهاد دوستان برای apply

سلام،من ترم 6 صنایع دانشگاه غیرانتفاعی آستانه اشرفیه هستم.فعلا مدرک زبان ندارم.میخواستم بدونم تو این یک سال و نیم که فرصت دارم چیکار باید بکنم تا بتونم از امریکا یا کانادا پذیرش بگیرم؟

ApplyAbroad Veteran
    Industrial88 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    IE, Concordia University

سلام
    رشته operation management یا سایر رشته های مرتبط با supply chain و همچنین رشته صنایع با عنوان industrial engineering تو کدوم دانشگاه های اروپایی هست؟
    مرسی از جوابتون

ApplyAbroad Veteran
    m.a.a آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Industrial88 نمایش پست ها
    سلام
    رشته operation management یا سایر رشته های مرتبط با supply chain و همچنین رشته صنایع با عنوان industrial engineering تو کدوم دانشگاه های اروپایی هست؟
    مرسی از جوابتون
    اگر دانشگاههای کشورهای سوئد، نروژ، هلند، ایتالیا، فنلاند و انگلستان رو بگردید می تونید پیدا کنید. در آلمان و فرانسه هم هست که البته بیشترش به زبان خودوشن ارائه میشه. البته سعی کنید دنبال عنوان Industrial Engineering زیاد نگردید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)