صفحه 80 از 88 نخستنخست ... 3070717273747576777879808182838485868788 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 791 تا 800 , از مجموع 878

موضوع: مشورت درباره ی پذیرش در رشته های مرتبط با مهندسی صنایع

پیش فرض پاسخ : مشورت درباره ی پذیرش در رشته های مرتبط با مهندسی صنایع

نقل قول نوشته اصلی توسط mj1991 نمایش پست ها
    چند تای دیگه هم که یادم رفت بگم اینهاست: Reliability Management, Risk Analysis and Management, Social Safety, Safety Engineering, Industrial Economics, Economics Management, Engineering Management, Maintenance Management, Human factors, Ergonomics, ProjectManagement, Systems Design Engineering و ... !! در کل باید خیلی حواستون رو جمع کنید که وقتی دارید سایت دانشگاه هارو چک میکنید یکی دو تا از اینها رو پیدا کنید.... من هر کدوم از اینهایی رو که گفتم خودم توی نروژ، هلند، سوئد، آلمان و سوئیس دیدم، وجود خارجی دارند هر کدوم از اینها!
    Technology Foresight(future studies) , RAMS, Technology Management هم در امریکا و نروژ پیدا میشن
    سلام من میخوام برای مستر اتریش اقدام کنم میشه بگید از نظر بازار کار بعد از تموم شدن درسم کدام گرایش ها بهتره؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی راه آهن

سلام به همه دوستان
    من در حال حاضر دارم مهندسی راه آهن در مقطع کارشناسی میخونم
    میخواستم بدونم که برای ادامه تحصیل در همین رشته خودم برای مستر کدوم دانشگاه ها خوب هستد؟
    و اینکه آیا ادامه تحصیل در این رشته ارزش داره؟یا اینکه بهتره برای مستر یک رشته دیگه بخونم؟
    و در کل برای ادامه تحصیل در خارج از کشور چه شرایطی رو باید داشته باشم؟

ممنون میشم اگه جواب بدید

سلام به همه دوستان
    من یه سوال واضح می خوام بپرسم و سوالم اینه که آیا با مدرک لیسانس صنایع میشه در آمریکا و کانادا ارشد در زمینه BA-Marketing گرفت؟

Member
    رشته و دانشگاه
    Industrial Engineering - PhD of Mechatronic Systems Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط mj1991 نمایش پست ها
    آ... اگرم مثل من هیچی نمیفهمی میتونی به همش علاقه داشته باشی و تو هرکدوم که میخوای پذیرش بگیری!
    کلی خندیدم به این توصیفتون ))
    بچه ها این طبیعیه که دیدی نداشته باشید هنوز به هزاران دلیل از جمله:
    - گستردگی رشته مون
    - یکسان نبودن عناوین در کشورهای مختلف
    - نداشتن دید کلی (یا همون big picture) که طبیعیه و با تجربه و گذشت زمان به دست میاد.
    - کلیشه های موجود برای عناوین و مسیرهای شغلی توی ایران (از جمله اینکه مثلا ماها اون زمونا دنبال این بودیم ارشدمون صنایع-صنایع باشه نه صنایع-بهره وری سیستمها، چرا؟ چون به نظرمون کلاس داشت. در حالیکه بهره وری الان برای منِ نوعی خیلی خیلی جذاب و کاربردی تر از تحقیق در عملیات خالیه مثلا).
    - اینکه هنوز نمیدونید میخواید استاد دانشگاه بشید، یا برید توی صنعت و یا توی تحقیقات باشید.

خلاصه حق دارید.
    من اندک دیدی که به دست آوردم به این شکله که همونطور که خودتون و یه سری دیگه از دوستان هم نوشتن، عناوین دروسی که خوندیم خودش یه فیلد حساب میشه و ممکنه یه عالمه توش اساتید پیدا بشه.
    ولی در کنار اون، اگه بتونید فیلد ریسرچتون رو سرچ کنید مثلا توی google scholar و از روی citations، اساتید معروفش رو پیدا کنید خیلی کمکتون میکنه.
    مثلا سرچ نکنید operations research. بلکه کلمه optimization بهتر میتونه برسوندتون به یه عالمه ریسرچ در شاخه بهینه سازی.
    حالا دیگه با هزار تا دم و پیشوند و پسوند میتونید سرچ کنید و باریکش کنید.
    و یا product design
    manufacturing research
    product development
    production research
    production planning
    اینا همه یه جورایی به محصول و طراحی و تولیدش ربط دارن اگه علاقه داشته باشین.
    من خودم فیلد ریسرچم طراحی خانواده محصول بود که مفهوم خیلی جالبیه که توش کلی بهینه سازی داره با صد مدل تنوع در نوع مدلسازی مسئله و محدودیت هاش و غیره.
    product family design اسمش هست و توی دانشگاه های پنسیلوانیا استیت، کارنگی ملوم، میشیگان، و غیره توش دستی دارن. بخصوص یه استاد خفن توی میشیگان هست که سکوی تحقیقاتی خیلی قویی هم داره:
    http://www-personal.umich.edu/~pyp/
    یا این استاد برای کسانی که به تئوری بهینه سازی و سمت و سوی ریاضیش خیلی علاقه مندن، و یا کسانی که به مقوله ماشین های الکتریکی، نفوذشون در مارکت، و آینده تکنولوژی این انرژی های تجدید پذیر از منظر طراحی محصول علاقه دارن:
    http://www.cmu.edu/me/ddl/jmichalek/
    خانواده محصول در خودرو سازی ها و خیلی از محصولات الکتریکی و های تک کاربرد داره. مثلا کارش اینه که ببینه چطوری میشه با مینیمم تعداد فیچر های غیر مشترک، ماکزیمم نوع محصول متنوع تولید بشه که نیاز طبقات مختلف بازار رو تحت پوشش بده. یعنی موازنه بین diversification and commonalization هست که توی صنعت هم خیلی کاربرد داره اگه نخواید روی ریسرچش بمونید.
    یه کار خوب و راحت برای پیدا کردن بچه هایی که صنایع خوندن ایران و الان بیرون از ایران هستن، سرچ کردن عنوان زیر توی لیندکین هست (توی همون سرچ بار که اینو تایپ کنید، آدمهایی که این مشخصه ها رو توی پروفایلشون دارن لیست میکنه):
    industrial engineering Iran Canada
    کانادا رو برای مثال نوشتم. یا حتی اسم ایالتی که دوست دارین رو سرچ کنید.
    با دیدن پروفایل افراد، میتونید ببینید کدوم دانشگاه درس خوندن توی اون کشور یا ایالت مورد نظرتون، چیزهایی در مورد فیلد کارشون دستتون بیاد، و یا حتی اگه دستتون نیومد، اسم همین افراد رو توی Google Scholar سرچشون کنید و مقالاتشون و فیلد ریسرچشون و اسامی اساتیدشونم میتونید پیدا کنید که خط بگیرین صنایعی ها توی چه زمینه هایی کار میکنن.
    حتی لینکدین رو میتونید بیشتر محدود کنید که علاوه بر اون کلمات بالا، موضوع خاصی که مد نظرتونه رو بیاره و نه همه افراد رو (مثلا کیفیت، طراحی محصول، اقتصاد، ...)

اینا چیزاییه که در حال حاضر به ذهنم میرسه و البته فکر کنم برای الان که نه برای دو سه ماه دیگه که موسم اپلای میشه کاربرد دارن.

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط undiscover نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان
    من یه سوال واضح می خوام بپرسم و سوالم اینه که آیا با مدرک لیسانس صنایع میشه در آمریکا و کانادا ارشد در زمینه BA-Marketing گرفت؟
    میتونم بپرسم منظورتون از BA چیه؟ بی تا جاییکه من میدونم مخفف لیسانسه، ولی نوشتین ارشد.

Junior Member

سلام بچه ها
    من 4 سل مدرک ارشد از دانشگاه صنعتی اصفهان گرفتم با معدل 18، در این مدت 4 سال سر کار می رفتم
    کسی اطلاعی داره که هنوز شانسی وجود دارد که اپلای کنم؟
    کلا دانشگاه های امریکا و کانادا تا چه بازه زمانی بین فارغ التحصیلی و شروع دکتری را قبول دارند؟ البته با فاند؟
    ممنون از همه دوستان

با سلام خدمت دوستان، می خواستم بپرسم با توجه به اینکه لیسانس مکانیک بودم و کنکور MBA دادم آیا اگر گرایش عملیات و زنجیره تامین را بخونم شانس پذیرش در دکترای صنایع را دارم یا خیر؟(و اصلن این انتخاب مناسب است؟) و به طور کلی به نظرتون کدوم گرایش MBA برای اپلای مناسب تره؟ با تشکر

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط pv123123 نمایش پست ها
    سلام بچه ها
    من 4 سل مدرک ارشد از دانشگاه صنعتی اصفهان گرفتم با معدل 18، در این مدت 4 سال سر کار می رفتم
    کسی اطلاعی داره که هنوز شانسی وجود دارد که اپلای کنم؟
    کلا دانشگاه های امریکا و کانادا تا چه بازه زمانی بین فارغ التحصیلی و شروع دکتری را قبول دارند؟ البته با فاند؟
    ممنون از همه دوستان
    از نظر پذیرش گرفتن که بله همیشه شانس وجود داره. حتی با ده و پونزده سال سابقه کار.
    اما اگه برای امسال منظورتونه که دیگه دیره. مگه اینکه مکاتبه کنید و دانشگاهی اجازه بده مثلا برای ژانویه 2017 پذیرش بگیرید. وگرنه معمولا برای سپتامبر باید از همین خرداد و تیر اینا شروع کنید به ایمیل زدن و جلب نظر اساتید، که تا شهریور و مهر حداقل تعداد مقبولی جواب از اساتید گرفته باشید و بدونید کجاها باید اپلیکیشن رسمی بفرستید تا دی و بهمن ماه، که دیگه جوابش تا فروردین و اردیبهشت سال دیگه بیاد و بر اساسش تا تیر اینا ویزا بگیرید و شهریور هم برید کشور مقصد.
    راستی منم صنایع صنعتی خوندم سالها پیش... یادش بخیر

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط masoudzizou نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان، می خواستم بپرسم با توجه به اینکه لیسانس مکانیک بودم و کنکور MBA دادم آیا اگر گرایش عملیات و زنجیره تامین را بخونم شانس پذیرش در دکترای صنایع را دارم یا خیر؟(و اصلن این انتخاب مناسب است؟) و به طور کلی به نظرتون کدوم گرایش MBA برای اپلای مناسب تره؟ با تشکر
    به نظر بنده بله دارید. مهم اینه که رزومه و پروژه ها و زمینه کاریتون رو بتونید به خوبی نشون بدید ارتباطش به زنجیره تامین رو. یعنی کارایی که کردین در حوزه مدیریت موجودی و زنجیره تامین و فیلدهای مرتبط، اون قسمتها رو بالاتر بذارین و در کل تمرکز رو بذارین روی اون جایی که بهتر نشون میده شما میتونید فیت خوبی برای این موضوع ریسرچ باشید.
    در زمینه بهتر بودن گرایشا خیلی زیاد بستگی به علاقه تون داره. با چی واقعا حال میکنید؟ همونو بچسبید.

با تشکر از وقتی که برای پاسخگویی می ذارید، علاقه که خب مهمه ولی با توجه به اطلاعات کمی که من از گرایشا دارم بازاریابی و عملیات و زنجیره تامینو از بقیه بهتر میبینم(که البته این شناخت ناقصه) و با تخمین رتبه ایی که از روی کلید سازمان سنجش زدم دو تا سوال از شما(که از معدود منابع اطلاعاتی در این گرایش هستید ) داشتم:1.من گرایش بازاریابی شریف رو نمیارم و با هدف ادامه تحصیل و گرفتن پذیرش (با توجه به اینکه گرفتن پذیرش در رشته های فنی به مراتب راحت تر از مدیریتی است) بین بازاریابی تهران و عملیات شریف کدومو انتخاب کنم و 2 اینکه گرایش عملیات و زنجیره تامین رو من بیشتر احساس میکنم مربوط به حمل ونقل و لجستیک میشه و اگر اینطور باشه خیلی جذاب نیست لطفن ی توضیحی در مورد این گرایش بدید و اصل اینکه این گراش جای کار رو چه زمینه هایی رو داره، و بازهم خیلی ممنون از وقتی که میذارید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)