صفحه 48 از 52 نخستنخست ... 383940414243444546474849505152 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 471 تا 480 , از مجموع 512

موضوع: مشورت درباره انتخاب دانشگاه در رشته های مهندسی شیمی، نفت و پلیمر

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مشورت درباره انتخاب دانشگاه در رشته های مهندسی ش

نقل قول نوشته اصلی توسط MaMaD_95 نمایش پست ها
    رشته مهندسی هست و ریاضیات قطعا زیاد دخیل هست..
    ریاضی یک
    ریاضی دو
    معادلات
    ریاضی مهندسی
    کاربرد ریاضیات
    تا جایی که یادم میومد این ها دروسی هستن که مستقیما به ریاضیات مرتبط هستن گرچه درس های دیگه هم از ریاضیات بهره میگیرن....بله با تلاش حتما میتونید موفق شید
    تشکر از جوابتون...بنظر شما شیمی محض تهران رو به مهندسی شیمی ازاد شیراز ترجیح بدم؟شما بودین چیکار میکردین؟اگر 4 5 سال دیگه مشکلی پیش بیاد نشه برم وضعیت کار برا این رشته خوب هست توی ایران؟

نقل قول نوشته اصلی توسط jlkhlh نمایش پست ها
    تشکر از جوابتون...بنظر شما شیمی محض تهران رو به مهندسی شیمی ازاد شیراز ترجیح بدم؟شما بودین چیکار میکردین؟اگر 4 5 سال دیگه مشکلی پیش بیاد نشه برم وضعیت کار برا این رشته خوب هست توی ایران؟
    والا به نظر بازار کار مهندسی شیمی بهتره (پالایشگاه ها ، شرکت نفت ، کارخانجات پتروشیمی و..) حالا بازم بپرسید.. اینکه شیمی محض تهران رو به مهندسی شیمی آزاد ترجیح بدید بستگی به هدفتون داره و اینکه چقدر اینکار به نفعتون میشه در آینده ( برای اپلای) باید تحقیق کنید...ولی خودم هر کدوم که رشته ی مورد علاقم باشه رو ترجیح میدم(به چارت دروس دو تا رشته مراجعه کنید ببینید به کدومشون بیشتر علاقه دارید همونو انتخاب کنید) علاقه خیلیییی مهمه حداقل واسه من که تو این چند سال درس عبرت بزرگی شد که علاقه به دانشگاه ارجحیت داره (خودم دانشگاه سراسری مهندسی شیمی میخونم ولی برگردم عقب، بخاطر علاقم به کامپیوتر، رشته کامپیوتر دانشگاه آزاد رو بهش ترجیح میدم)
    موفق باشید

Senior Member MRK_2017 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    N/A

سلام

درد درجه اول همیشه دنبال علاقه خود باشید زیرا در نهایت این عامل اصلی محرک در پیشرفت شما خواهد بود.

از لحاظ موقعیت و گستردگی شرایط کار به طور حتم رشته های مهندسی از رشته های علوم پایه دارای وضعیت بهتری چه درد اخل ایران و چه در خارج ان هستند.

موفق باشید
    معاویه: قوی تر از ذوالفقار علی سراغ داری؟
    عمرو بن عاص: آری، جهل مردم!

با سلام
    بنده مهندسي مكانيك ميخونم. براي ارشد ميخوام پروژه ام رو در رابطه با انتقال نفت خام انجام بدم
    سوالي كه داشتم اينه كه براي ويزا رشته نفت فقط امريكا مشكل داره يا كانادا و اروپا هم گير ميدن؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مشورت درباره انتخاب دانشگاه در رشته های مهندسی شیمی، نفت و پلیمر

دوستان واقعا من تو شرایط بدی هستم نمیدونم چیکار کنم کسی هیچی نمیگه همه میگن هرچی علاقه داری برو...
    من شیمی محض دانشگاه شیراز قبول شدم هدف اولم اپلای هست اما همه دارن منصرفم میکنن میگن برو مهندسی شیمی ازاد چون هم تو ایران و هم خارج شرایط خیلی بهتری داره.من واقعا به هر دو رشته علاقه دارم درباره هردو خوب تحقیق کردم و میدونم چطورین...
    یکی منو راهنمایی کنه مهم ترین تصمیم زندگیم باید بگیرم....خیلی به کمک نیاز دارم بدترین روزای زندگیم داره میشه واقعا نمیدونم چیکار کنم....
    واقعا نمیدونم کجا بپرسم اینو مدیر ببخشید

Junior Member

دوستان واقعا من تو شرایط بدی هستم نمیدونم چیکار کنم کسی هیچی نمیگه همه میگن هرچی علاقه داری برو...
    من شیمی محض دانشگاه شیراز قبول شدم هدف اولم اپلای هست اما همه دارن منصرفم میکنن میگن برو مهندسی شیمی ازاد چون هم تو ایران و هم خارج شرایط خیلی بهتری داره.من واقعا به هر دو رشته علاقه دارم درباره هردو خوب تحقیق کردم و میدونم چطورین...
    یکی منو راهنمایی کنه مهم ترین تصمیم زندگیم باید بگیرم....خیلی به کمک نیاز دارم بدترین روزای زندگیم داره میشه واقعا نمیدونم چیکار کنم....
    واقعا نمیدونم کجا بپرسم اینو مدیر ببخشید
    دوست عزیز، دانشگاه تهران کجا و دانشگاه ازاد کجا؟ قطعا دانشگاه تهران شرایط بهتری داره با دانشجویان درسخون تر و اساتید بهتر
    در ضمن، شیمی یک رشته بی نهایت بالا و بااحترام در کانادا که بنده تحصیل میکنم هست. من خودم مهندسی شیمی هستم و برای دکترا پیش چند تا استاد شیمی رفتم و چنان نگاه بالا به پایینی به من داشتن که نگو! رشته های علوم پایه برخلاف ایران در خارج بسیار بالا هستند.
    شک نکن برو شیمی تهران!

سلام
    من چند تا سوال دارم ولی اول بذارین رزوممو بدم.
    دانشگاه کارشناسی: علوم تحقیقات تهران - مهندسی نفت - حفاری و استخراج - معدل 15/83
    دانشگاه کارشناسی ارشد: علوم و تحقیقات تهران - مهندسی نفت- مهندسی مخازن- معدل 17/90
    مقاله : 2 تا ISI و دو تا کنفرانسی
    IELTS: ندادم ولی 6.5 یا 7 می شم
    سابقه کار: ندارم
    حالا سوالات:
    1- دانشگاه آمریکا هنوز با محدودیت ویزا روبرو هستند یا نه؟ به خاطر مهندسی نفت کلیر نمی شیم یعنی؟
    2- با این رزومه کجا شانس پذیرش دارم ؟ استرالیا؟کانادا؟( اگه دوستانی تجربه شخصی دارند هم راهنماییم کنند ممنون می شم)

Junior Member

دوستان لطفا راهنمایی کنین منو
    بنده از مهندسی برق تغییر رشته دادم به م.شیمی{اصلا علاقه به برق نداشتم}میخواستم برم علوم پایه شیمی بخونم
    اما با توجه به نظرات دوستان در بخش شیمی فهمیدم رشته شیمی علوم پایه دیگه بازار کار مناسبی نداره و خیلیاشون تغییر رشته دادم به مهندسی شیمی.
    منم نرفتم شیمی و اومدم مهندسی شیمی علاقه نسبی به این رشته دارم و قصدمم اپلای هست در مقطع دکترا.
    اما از هرکس میپرسم میگه این رشته اینده خوبی در امریکا و کانادا نداره یا ویزا نمیدن و مثل قدیم موقعیت های شغلی خوبی نداره..خیلی دلسرد شدم و احساس میکنم به پوچی در زندگیم رسیدم .نمیدونم چکار کنم.هر رروز بهش فکر میکنم و به هیچ وجه نمیتونم اینده خوبی رو متصور بشم.
    من دوسال دیگه مدرک کارشناسیم رو میگیرم.
    خواستم از شما اساتید بپرسم که وضعیت بازار کار این رشته
    در امریکا و کانادا و بعد از اون اروپا چطوره؟
    مخصوصا کدوم گرایش ها.خودم به گرایش کنترل فرایند و بیوتکنولوژی علاقه دارم.

سلام
    با وجود اینکه دیر جواب سوالتون را می دم و لی خواستم بگم که خیلی به گفته ی دیگران اعتماد نکنید. بدون تعصب بگم که مهندسی شیمی یکی از رشته های مهم و کاربردی در امریکای شمالی محسوب می شه و گرایش های زیادی داره و در صنایع مختلفی جای خودش را باز کرده .
    بنابراین به نظر من نگران آینده ی شغلی و ویزا و این حرفها نباشید و فقط سعی کنید با تمرکز روی دروس ، معدل خوبی کسب کنید تا بتونید از دانشگاه های خیلی خوب کانادا ( یا امریکا) پذیرش بگیرید.
    در مورد کنترل فرایند یا بیو تکنولوژی بستگی به علاقه ی خودتون داره. البته گرایش کنترل فرایند خیلی محدودتره نسبت به بیوتکنولوژی و سخت تر میشه پوزیشن برای PhD و فاند براش پیدا کرد.
    موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط Morteza95 نمایش پست ها
    دوستان لطفا راهنمایی کنین منو
    بنده از مهندسی برق تغییر رشته دادم به م.شیمی{اصلا علاقه به برق نداشتم}میخواستم برم علوم پایه شیمی بخونم
    اما با توجه به نظرات دوستان در بخش شیمی فهمیدم رشته شیمی علوم پایه دیگه بازار کار مناسبی نداره و خیلیاشون تغییر رشته دادم به مهندسی شیمی.
    منم نرفتم شیمی و اومدم مهندسی شیمی علاقه نسبی به این رشته دارم و قصدمم اپلای هست در مقطع دکترا.
    اما از هرکس میپرسم میگه این رشته اینده خوبی در امریکا و کانادا نداره یا ویزا نمیدن و مثل قدیم موقعیت های شغلی خوبی نداره..خیلی دلسرد شدم و احساس میکنم به پوچی در زندگیم رسیدم .نمیدونم چکار کنم.هر رروز بهش فکر میکنم و به هیچ وجه نمیتونم اینده خوبی رو متصور بشم.
    من دوسال دیگه مدرک کارشناسیم رو میگیرم.
    خواستم از شما اساتید بپرسم که وضعیت بازار کار این رشته
    در امریکا و کانادا و بعد از اون اروپا چطوره؟
    مخصوصا کدوم گرایش ها.خودم به گرایش کنترل فرایند و بیوتکنولوژی علاقه دارم.

درود بر شما
    جواب سوالاتتون:
    1- دانشگاه های آمریکا متأسفانه هنوز با محدودیت ویزا روبرو هستند ولی کار نشد نداره . بنابراین فرصت ها را بررسی کنید. مهندسی نفت هم تا جایی که من می دونم جزء رشته های مشکل دار نیست.
    2- با این رزومه کانادا برای دانشگاه های کلگری ،آلبرتا ، اوتاوا ، بریتیش کلمبیا ، رجینا می تونید اقدام کنید. البته اگر نمره ی آیلتستون را بتونید بالا بگیرد شانس پذیرشتون زیاد می شه.
    موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط rezarohizadeh نمایش پست ها
    سلام
    من چند تا سوال دارم ولی اول بذارین رزوممو بدم.
    دانشگاه کارشناسی: علوم تحقیقات تهران - مهندسی نفت - حفاری و استخراج - معدل 15/83
    دانشگاه کارشناسی ارشد: علوم و تحقیقات تهران - مهندسی نفت- مهندسی مخازن- معدل 17/90
    مقاله : 2 تا ISI و دو تا کنفرانسی
    IELTS: ندادم ولی 6.5 یا 7 می شم
    سابقه کار: ندارم
    حالا سوالات:
    1- دانشگاه آمریکا هنوز با محدودیت ویزا روبرو هستند یا نه؟ به خاطر مهندسی نفت کلیر نمی شیم یعنی؟
    2- با این رزومه کجا شانس پذیرش دارم ؟ استرالیا؟کانادا؟( اگه دوستانی تجربه شخصی دارند هم راهنماییم کنند ممنون می شم)