صفحه 1 از 52 123456789101151 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 512

موضوع: مشورت درباره انتخاب دانشگاه در رشته های مهندسی شیمی، نفت و پلیمر

ApplyAbroad Champion
    فراز آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Essex, Econometrics

پیش فرض مشورت درباره انتخاب دانشگاه در رشته های مهندسی شیمی، نفت و پلیمر

در این تاپیک اعضا می توانند با اعلام رزومه خود نظر افراد با تجربه درباره دانشگاه های مناسب جویا شوند
    Some dance to remember, some dance to forget

پیش فرض پاسخ : مشورت درباره انتخاب دانشگاه در رشته شیمی، مهندسی شیمی، نفت و پلیمر

سلام. ميشه بمنم لطف كنين و در مورد اينكه ايا شانس پذیرش با فاند رو واسه Ms مهنىسي شيمي دارم يا نه نظر بدين؟
    لیسانس مهندسی شیمی- دانشكاه صنعت نفت- معدل 16.5
    تافل: 82 البته 2باره ميخام امتحان بدم.
    GRE: Q:760 v:250 w:3 كه اينم دوباره ميخام امتحان بدم
    مقاله: 1 ISI, يكي ديكه هم submit شده. يكي هم واسه spe سابميت شده
    كجا رو شما پيشنهاد ميكنين ؟

Member
    رشته و دانشگاه
    University of Tehran

پیش فرض پاسخ : مشورت درباره انتخاب دانشگاه در رشته شیمی، مهندسی شیمی، نفت و پلیمر

اگه ون ۲ تا submit هم accept بشه عالی است . راستی واسه کی میخای اقدام کنی؟ الان لیسانست رو گرفتی ؟ چه شاخه از شیمی از دانشگاه صنعت نفت ؟ راستی اگه ۲ باره تافل و gre بدی که نور ali نور است بازی از دانشگاه ها min نومریه زبان میزارن پس سی کن که این دفع بهتر باشی.

عذر میخوام وقتتونو میگیرم

من لیسانس مکانیک سیالات از دانشگاه ازاد دارم
    تافل ۸۵، ۲۰ روز دیگه یکی دیگه میدم

ترمو دینامیک ۱،۲-مکانیک سیالات۱،۲-انتقال حرارت ۱،۲-دینامیک گاز-نیروگاه-... گذروندم با معدل ۱۵/۵۰

جندتا سرتیفیکیت هم دارم:

process piping design
    PFD, P&ID
    API 1104
    ANSYS
    Welding Inspector
    Hydraulic

welding inspector,painting inspector,Quality Control هم کار کردم

۲ سال و نیم سابقه کاری مهندس ناظر سد هم دارم از مهاب قدس.

عضو ASME از ۲۰۰۵

یه کنفرانس بین المللی در مورد oil and gas pipeline هم از طرف ASME در هند شرکت کردم

۱-به نظر شما با معدل ۱۵/۵ و این موردایی که گفتم جقدر شانس واسه پذیرش فوق petrol یا energy حالا جه دانشگاهی نمیدونم، دارم ؟؟؟
    ۲-نمیدونم این دانشگاه ازاد جقدر تاثیر منفی واسه پذیرش فوقم بذاره؟؟
    ۳- با توجه به شرایطم جه دانشگاهایی واسم واسه پذیرش فوق petrol یا energy پیشنهاد میکنین؟؟ ( ترجیحا اروپا اخه GRE ندارم )
    ۴- اصلا با لیسانس مکانیک سیالات امیدی به فوق نفت ، پروسس،... داشته باشم؟؟
    ۵- با توجه به لیسانس مکانیک سیالات کلا جه رشته هایی میتونم اقدام کنم؟؟
    یه دنیا ممنون
    ویرایش توسط pushnetala : October 20th, 2010 در ساعت 10:50 PM
    جهت تشکر ، +\- یا * گوشه پایین سمت راست هر پست کلیک کنید
    این خانه قشنگ است ولی خانۀ من نیست،این خاک چه زیباست ولی خاک وطن نیست.

سلام دوستان .من رشته نفت بهره برداري دانشگاه ازاد هستم .مدرك دلف A1 فعلا دارم (البته در حال خوندن هستم)به نظر شما ميتونم از فرانسه پذيرش بگيرم؟

Banned
    رشته و دانشگاه
    http://alum.sharif.edu/~emad_mirabi/

من لیساانس و فوق مهندسی شیمی از شریف هستم. اول اطلاعاتم رو بنویسم
    معدل لیسانس 14.25 معدل ارشد 16.13 مقاله ندارم. جی آر ای رو تازه امتحان دادم و تافل رو 15 روز دیگه میدم فکر میکنم نمراتم اینطوری بشه GRE(v, Q, AW) (400, 800, 4)-- iBT95
    ولی نمراتم درسی ام نوسان و بالاو پایین زیاد داره. بعضی درسها رو خیلی خوب نمره گرفتم و بعضی ها رو افتضاح
    به هر استادی از دانشگاه های خارجی که ایمیل میزنم جوابهای نا امید کننده میدن یا اصلا جواب نمیدن. میگن که سطح تو پایینتر از دانشجوهای ماست اینجا شانسی نداری. من البته فقط به دانشگاههای سطح پایین ایمیل میزنم مثلا رنکینگ 70 امریکا یا بالای 15 یا 20 کانادا. واقعا مستاصل شدم. نمیدونم بهترین کاری که می تونم بکنم چیه. از طرفی خیلی هم نمیتونم از استادام توصیه نامه بگیرم چون باهاشون خوب کار نکردم. آیا باید برای فوق لیسانس درخواست پذیرش بدم یا ...؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط emd نمایش پست ها
    من لیساانس و فوق مهندسی شیمی از شریف هستم. اول اطلاعاتم رو بنویسم
    معدل لیسانس 14.25 معدل ارشد 16.13 مقاله ندارم. جی آر ای رو تازه امتحان دادم و تافل رو 15 روز دیگه میدم فکر میکنم نمراتم اینطوری بشه GRE(v, Q, AW) (400, 800, 4)-- iBT95
    ولی نمراتم درسی ام نوسان و بالاو پایین زیاد داره. بعضی درسها رو خیلی خوب نمره گرفتم و بعضی ها رو افتضاح
    به هر استادی از دانشگاه های خارجی که ایمیل میزنم جوابهای نا امید کننده میدن یا اصلا جواب نمیدن. میگن که سطح تو پایینتر از دانشجوهای ماست اینجا شانسی نداری. من البته فقط به دانشگاههای سطح پایین ایمیل میزنم مثلا رنکینگ 70 امریکا یا بالای 15 یا 20 کانادا. واقعا مستاصل شدم. نمیدونم بهترین کاری که می تونم بکنم چیه. از طرفی خیلی هم نمیتونم از استادام توصیه نامه بگیرم چون باهاشون خوب کار نکردم. آیا باید برای فوق لیسانس درخواست پذیرش بدم یا ...؟؟
    سلام دوست عزيز، با توجه به تحقيقاتي كه من در اين مورد انجام دادم به نظر مياد شما بايد حداقل يك مقاله تو ISI يا ... داشته باشي وگرنه نمره هاي زبانت اگه اينجوري باشه كه خيلي خوبه!

ApplyAbroad Senior Veteran
    le-ciel آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    American Literature

سلام به تمامي دوستان، من اين سوال رو در تاپيك ديگه اي هم مطرح كردم ولي متاسفانه كسي جوابي نداد، ممنون ميشم اگه كسي اينجا بتونه كمك و راهنماييم كنه.

من الان ترم 7 ادبيات انگليسي هستم ولي شديدا به مهندسي نفت و پتروشيمي علاقه دارم... بنا به اجبار خانواده رفتم تجربي ولي اونم به شوق شيمي بود! با وضع كنكور ايرانم كه ميدونين بايد هر چي قبول شدي بري نه هر چيزي كه خودت ميخواي!!!!
    از بين كشورها هم علاقه خيلي خاصي به كشور نروژ دارم، ميدونم دانشگاه هاش به پاي خيلي جاها نميرسه ولي اين كشور روترجيح ميدم. حالا به هر حال، كي ميدونه چقدر شانس پذيرش دارم؟ كجا بهتر تو مقطع كارشناسي اين رشته پذيرش ميدن به ايرانيا؟ بعد اينكه حتما بايد رشته مرتبط بوده باشي؟

ممنونم...

Member
    رشته و دانشگاه
    Chem. Eng. University of Tehran

سام دوستان. من لیسانس مهندسی شیمی (گرایش فرآیند) از دانشگاه علم و صنعت با معدل 15.09 و فوق لیسانس مهندسی شیمی (گرایش فرآیند) از دانشگاه تهران با معدل 17.76 هستم. رتبه کنکور فوقم 37 بود، 3 تا مقاله چاپ شده ISI دارم و سه سال هم سابقه کار به عنوان Process Engineer دارم. همچنین نمره IELTS 7.5، Toefl 90 دارم و GRE هم دادم که هنوز نتیجه اش نیومده ولی فکر نکنم خوب بشه. زمینه کاری من توی دوره فوق Liquid-Liquid Extraction بوده و متاسفانه هر دانشگاهی رو که Search می کنم کمتر استادی رو پیدا می کنم که در این زمینه کار کرده باشه. اکثرا همه Bio و نانو کار می کنند. آیا کسی اطلاع داره که چه دانشگاهی برای زمینه کاری من مناسب تره؟ من فعلا برای آمریکا، کانادا و استرالیا در حال Apply هستم. آیا شانس پذیرش برای دانشگاه های خوب این کشورها رو دارم یا بهتره برای اروپا اقدام کنم؟ از نظر زمینه کاری من کدوم دانشگاه بهتره؟
    ممنون می شم اگه کسی جواب بده.

Junior Member

سلام بچه ها
    یه سوالی داشتم ممنون میشم کمکم کنید
    برای پذیرش گرفتن از دانشگاه دلف هلند چه ویژگی هایی باید داشته باشیم؟معدل حدود چند؟مقاله؟تافل چند؟و...
    و اینکه آیا پذیرش این دانشگاه فول فانده؟واسه ارشد مهندسی شیمی
    مرسیییییییییییییییی

صفحه 1 از 52 123456789101151 ... آخرینآخرین