صفحه 15 از 52 نخستنخست ... 5678910111213141516171819202122232425 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 141 تا 150 , از مجموع 512

موضوع: مشورت درباره انتخاب دانشگاه در رشته های مهندسی شیمی، نفت و پلیمر

Senior Member ali1987 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Che & Pol Eng

پیش فرض پاسخ : مشورت درباره انتخاب دانشگاه در رشته شیمی، مهندسی شیمی، نفت و پلیمر

یه تجربه شاید مفید برای دوستان

دانشگاه های top 20 آمریکا در رشته های مهندسی شیمی/پلیمر اصولا کارایی که میکنند تو فاز کارایی که ما تو ایران میکنیم چندان دور نمیخوره(لااقل غیر از مباحث Bio که بنده سررشته ای از اساس ندارم)، دلیل اصلیش هم Interdisciplinary بودن پژوهش ها تو اونجاست..رو همین حساب معدل کارشناسی و رتبه و GRE بالاترین اولویت ها رو براشون داره..اصولا این دانشگاه ها یه استاد به شما پذیرش نمیده بلکه یه هیئت هست که تصمیما رو میگیره و میبینه که چه کسی research potential بالاتری داره و شما تا ترم اول استادتون اساسا معین نیست!!..
    جالبه بدونین که رشته هایی مثل برق هم همینطوره، همین 2012 اگه تو نتایج همین فروم نگاه کنید میبینید بالای 5 نفر بچه های لیسانس شریف بدون مقاله پذیرش های خوب گرفتند..
    من خودم هم مقاله چاپ شده ندارم ( هر چند 4 تا سابمیت شدن و یه کنفرانس بین المللی) ولی تونستم از top 20 پذیرش بگیرم به جرات بگم فقط به خاطر معدل و رتبم..دوستان دیگه ای هم بودند با همین معدل خالی بدون مقاله قبل از من تونستند از top 20 پذیرش بگیرند.. این مطلب حتی تو admission criteria خیلی دانشگاه ها تاکید شده..
    دوستان مقالات رو لا اقل برای پذیرش آمریکا به چشم یه جبران کننده معدل نگاه کنند..
    البته صد در صد مقالات به هیچ عنوان چیز بدی نیست ولی بیشتر اونجوری که من دیدم اگر مقاله تو مهندسی شیمی/پلیمر حداقل دارای if بالای 3 باشه خیلی به چشم میاد تو پذیرش و گرنه تو رشته های ما همه میدونیم و اونوریا هم! که دادن مقاله با If نزدیک 1 چندان کار شاقی (با تمام احترام به دوستان) نیست..
    با امید موفقیت برای همه

پیش فرض پاسخ : مشورت درباره انتخاب دانشگاه در رشته شیمی، مهندسی شیمی، نفت و پلیمر

دوستان اصولا برای مهندسی شیمی پذیرش مستر با معدل لیسانس 15.5 و نمره زبان عالی و بدون مقاله شانسی هست؟چون چیزی تو رزومه واسه گفتم نمیمونه که؟!(البته من سال سوم هستم که میرم 4...)

رشته و دانشگاه
    Che & Pol Eng

نقل قول نوشته اصلی توسط cheeng نمایش پست ها
    دوستان اصولا برای مهندسی شیمی پذیرش مستر با معدل لیسانس 15.5 و نمره زبان عالی و بدون مقاله شانسی هست؟چون چیزی تو رزومه واسه گفتم نمیمونه که؟!(البته من سال سوم هستم که میرم 4...)
    دوست خوبم
    سوالتون خیلی کلی هست.. پذیرش از کجا؟ با فاند بی فاند..؟ از چه دانشگاهی هستید..اگه آمریکاست با GRE چند..رتبتون چنده؟
    برا مثال میگم پر بجه هایی با معدل کمتر از شما هم آلمان سنگاپور درس می خونند.. حتی آمریکا هم رنک های پایینتر برا مستر پارشال.. بله نمره زبان در حد 5تا 10 درصد ماکس شاید تاثیر داشته باشه..

Junior Member

ضمن سلام
    من مهندسی نفت خونده ام از دانشگاه صنعت نفت.الان بعد از 8 سال قصد ادامه تحصیل دارم توی گرایش مخازن.معدل لیسانسم هم 15.80 بوده.دنبال یه دانشگاه مطرح می گردم که بتونم بحث شبیه سازی مخازن رو قوی دنبال کنم.(فقط ارشد) آیلتس بالای 6 هم دارم.مدرک زبان دیگه ای هم ندارم.به نظر شما باید چکار کنم؟از کجا شروع کنم؟چه کشور ها و دانشگاه هایی خوب هستند.هیچ ایده ای ندارم (امروز هم اتفاقی این فروم رو پیدا کردم)
    قبلن تشکر

Junior Member

سلام من لیسانس مهندسی شیمی از دانشگاه دولتی با معدل 13.9 دارم. اگه بخوام خارج از ایران ادامه تحصیل بدم چکار میتونم انجام بدم؟ لطفا راهنماییم کنید. ممنون

سلااااااااااااااااام
    من لیسانس دانشگاه آزاد دارم تو رشته شیمی کاربردی معدل 13.6
    از دانشگاه ماتین لاتر آلمان واسه پلیمر پذیرش دارم واسه مستر به زبان انگلیسی که رنک بالایی هم نداره--->(400)
    خیلی علاقه دارم دکتری رو تو آمریکا یا کانادا تو رشته مهندسی پلیمر یا هر رشته مهندسی مربوط به رشتم با فاند بخونم میشه راهنماییم کنین؟ میخوام برنامه ریزی کنم تا 2 سال دیگه...
    در حال حاضر تافل 80 دارم. لازم هست دوباره واسه پذیرش امتحان تافل یا آیلتس بدم؟ نظر به انگلیسی بودن کورسم ممکنه احتیاج به امتحان دوباره نداشته باشم؟

اگه ممکنه واسم پیام خصوصی بزنین...ممنون

Junior Member

سلام
    من دانشجوی کارشناسی دانشگاه علم و صنعت ام ترم 6 مهندسی شیمی تموم کردم معدلم 15.7 ولی دروس اختصاصی خیلی نمره هام بالاس
    زبانم خیلی خوبه ولی هنوز ibt ندادم
    می خواستم ببینم با این شرایط کجا ها واسه نفت یا مهندسی شیمی با fund پذیرش میدن؟
    خودم بیشتر به نروژ فکر میکنم ولی به نظر شما شانسی واسه امریکا یا کانادا دارم؟

Junior Member

سلام.
    من امسال سال چهارم مهندسی نفت از دانشگاه تهران هستم.(سال سوم کارشناسی رو تموم کردم) و معدلم 17.51 هست. امتحان تافل و جی آر ای رو هم هنوز ندادم و حدود یک ماه دیگه میدم. خواستم بدونم به نظر شما دوستان عزیز، شانس فول فاند شدن از کدوم دانشگاه های خوبه نفتی رو دارم؟ اگر در دانشگاه هایی که دانشجوی دکترا می پذیرن ، به جای مستر مستقیما برای دکترا اپلای کنم شانسم بری فول فاند شدن بیشتره ؟
    خلاصه گیجه گیجم. لطفا بگید چی کار کنم بهتره؟

Junior Member

سلام
    من دارم انتخاب رشته می کنم برای دانشگاه... به نظرتون اگه مهندسی شیمی بخونم بعدش برم گرایش پلیمر بهتره یا مستقیم رشته پلیمر؟
    هر چند زیاد مطمئن نیستم که گرایش پلیمر بهتره یا سایر گرایش ها؟
    خیلی ممنون می شم اگر راهنمایی ام کنید!

رشته و دانشگاه
    Che & Pol Eng

نقل قول نوشته اصلی توسط BaharSM نمایش پست ها
    سلام
    من دارم انتخاب رشته می کنم برای دانشگاه... به نظرتون اگه مهندسی شیمی بخونم بعدش برم گرایش پلیمر بهتره یا مستقیم رشته پلیمر؟
    هر چند زیاد مطمئن نیستم که گرایش پلیمر بهتره یا سایر گرایش ها؟
    خیلی ممنون می شم اگر راهنمایی ام کنید!
    به عنوان کسی که هر دو رشته رو خونده، بهتون میگم که هیچوقت یه مهندسی شیمی که درسای پلیمرو خونده مثه یه پلیمری دید تو پلیمر نداره..مهندسی پلیمر ادغام مهندسی مواد و مهندسی شیمی هست یه جورایی که اگه از مهندسی شیمی وارد بشی دید موادی نخواهی داشت.. هر چند من خودم دید پلیمر از مهندسی شیمی رو دوست دارم..ولی مهندسی پلیمر جزیی از مهندسی شیمی هم هست و اتفاقا اکثر دانشگاه های تاپ آمریکای شمالی دانشکده های شیمیشون رو عناوین پلیمر کار میکنند و خیلی از مهندسی شیمی ها هم پروژه شون پلیمریه..اگه پلیمر رو مستقیم بخونید به نظرم بهتره هر چند یه سری درسای مثل سیالات ترمو.. 2 رو نمیخونید اما میتونید با مطالعه شخصی بعد از ترمو سیالات 1 اونارو هم یاد بگیرید..