صفحه 20 از 52 نخستنخست ... 101112131415161718192021222324252627282930 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 191 تا 200 , از مجموع 512

موضوع: مشورت درباره انتخاب دانشگاه در رشته های مهندسی شیمی، نفت و پلیمر

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی شیمی

پیش فرض پاسخ : مشورت درباره انتخاب دانشگاه در رشته شیمی، مهندسی شیمی، نفت و پلیمر

سلام دوستان

من لیسانس مهندسی شیمی (گاز) از دانشگاه آزاد با معدل 14.88 دارم و میخوام برای 8 دسامبر امتحان آیلتس رزور کنم که احتمالا 6.5 یا حداقل 6 رو میارم ، مقاله ندارم اما حدود 2.5 سال سابقه کار توی پروژه های ساخت نیروگاه های گازی و سیکل ترکیبی رو دارم به عنوان کارشناس مکانیک و پایپینگ دفتر فنی ( میدونم غیر مرتبط هست) قصد دارم ارشد رو خارج از ایران بخونم ، کانادا برام اولویت بود اما با این اوضاع دلار و هزینه های کانادا ...... با شرایط من کدوم کشور و دانشگاه ها رو پیشنهاد میکنید ؟؟؟ "" با توجه به اینکه هدف اصلی من گرفتن بورس برای دکترا در کانادا و گرفتن اقامت هست ""
    در ضمن فکر کنم مهندسی بیوتکنولوژی بهترین انتخاب باشه ؟!

ممنون میشم پاسخ بدید.

پیش فرض پاسخ : مشورت درباره انتخاب دانشگاه در رشته شیمی، مهندسی شیمی، نفت و پلیمر

سلام
    من با 28 سال سن فارغ التحصیل مهندسی شیمی دانشگاه تهران با معدل 16.5هستم .قبلا از دانشگاه دولتی دیگه ای مدرک کاردانی الکترونیک گرفتم ( البتهبا معدل کم) چند تا سوال داشتم اگر دوستان لطف کنند راهنمایی کنند ممنون میشم.
    آیا مدرک اولم در کنار نمره یک زبان خوب امتیاز محسوب میشه؟
    از دوستام شنیدم گواهی های ورزشی و حکم قهرمانی و تقدیر نامه از دفتر ریاست جمهوریو کلا این چیزا امتیاز مثبت هست در رزومه. آیا درسته؟
    آیا برای پذیرش گرفتن شرط سن مهمه؟ اگر آره وضعیت من فکر میکنید چطوره؟
    آیا برای پذیرش با
    fund برای کارشناسی شانسی دارم. اگر آره ازکجا؟(با توجه به رشته تحصیلیم)
    در آخر آیا کسی در مورد امکان پذیرش گرفتن در رشته مهندسی داروسازی در مقطع دکترااطلاعی داره؟(امکان پذیرش با فاند و کشور و دانشگاه)
    ممنون

سلام
    من با 28 سال سن فارغ التحصیل مهندسی شیمی دانشگاه تهران با معدل 16.5هستم .قبلا از دانشگاه دولتی دیگه ای مدرک کاردانی الکترونیک گرفتم ( البته با معدل کم) چند تا سوال داشتم اگر دوستان لطف کنند راهنمایی کنند ممنون میشم.
    آیا مدرک اولم در کنار یک نمره زبان خوب امتیاز محسوب میشه؟
    از دوستام شنیدم گواهی های ورزشی و حکم قهرمانی و تقدیر نامه از دفتر ریاست جمهوری و کلا این چیزا امتیاز مثبت هست در رزومه. آیا درسته؟
    آیا برای پذیرش گرفتن شرط سن مهمه؟ اگر آره فکر میکنید وضعیت من چطوره؟
    آیا برای پذیرش با
    fund برای رفتن از کارشناسی به دکترا شانسی دارم. اگر آره ازکجا؟
    در آخر آیا کسی در مورد امکان پذیرش گرفتن در رشته مهندسی داروسازی در مقطع دکترا اطلاعی داره؟(امکان پذیرش با فاند و کشور و دانشگاه)
    ممنون

سلام. من لیسانس رشته نفت شیرازم. معدل 16.5. 4 تا ISI دارم 2 تا بین المللی 3 تا داخلی. یه دستگاهم ساختم. 5 تا TA بودم. RA هم که دو سال بودم. چون کارم رو CO2 storage بیشتر بوده میخوام geoscience یا محیط زیست یا نفت یا مهندسی شیمی apply کنم. زیاد فرق نداره مهم رفتنه. آبان ماه GRE و IELTS دارم. به نظرتون کجا میتونم پذیرش full fund بگیرم؟؟ یا master یا direct ph.d. کشور هم آمریکا کانادا استرالیا
    ممنون

Junior Member

سلام خسته نباشید:
    من دانشجوی طراحی فرایند در مقطع لیسانس دانشگاه ازاد واحد تهران جنوبم معدلم الان ۱۵.۲۵ هست و هنوز یک ترمم مونده(ترم۹) باتوجه به اینکه هنوز هیچ ازمون زبانی ندادم میخواستم بدونم برای apply بااین معدل شانسی دارم؟ مقاله و ازمون gre تاچه حد لازمه؟ اصلا کدوم کشورا شانس ادامه تحصیل در مقطع فوق لیسانس دارم؟
    ممنون میشم راهنماییم کنید.

Member
    رشته و دانشگاه
    University

نقل قول نوشته اصلی توسط gemnitiger نمایش پست ها
    سلام دوستان

من لیسانس مهندسی شیمی (گاز) از دانشگاه آزاد با معدل 14.88 دارم و میخوام برای 8 دسامبر امتحان آیلتس رزور کنم که احتمالا 6.5 یا حداقل 6 رو میارم ، مقاله ندارم اما حدود 2.5 سال سابقه کار توی پروژه های ساخت نیروگاه های گازی و سیکل ترکیبی رو دارم به عنوان کارشناس مکانیک و پایپینگ دفتر فنی ( میدونم غیر مرتبط هست) قصد دارم ارشد رو خارج از ایران بخونم ، کانادا برام اولویت بود اما با این اوضاع دلار و هزینه های کانادا ...... با شرایط من کدوم کشور و دانشگاه ها رو پیشنهاد میکنید ؟؟؟ "" با توجه به اینکه هدف اصلی من گرفتن بورس برای دکترا در کانادا و گرفتن اقامت هست ""
    در ضمن فکر کنم مهندسی بیوتکنولوژی بهترین انتخاب باشه ؟!

ممنون میشم پاسخ بدید.
    سلام،اگه فاند و کمک هزینه می خواید اروپا به ندرت فاند و کمک هزینه میده،نروژ که تو نفت و گاز سره اصلا به ارشد فاند نمیده و دکتری مستقیم هم نمیده. میمونه استرالیا و کانادا و امریکا که برای بورس حتما به مقاله نیازمندید.

Member
    رشته و دانشگاه
    University

نقل قول نوشته اصلی توسط mahboobe64 نمایش پست ها
    سلام
    من با 28 سال سن فارغ التحصیل مهندسی شیمی دانشگاه تهران با معدل 16.5هستم .قبلا از دانشگاه دولتی دیگه ای مدرک کاردانی الکترونیک گرفتم ( البتهبا معدل کم) چند تا سوال داشتم اگر دوستان لطف کنند راهنمایی کنند ممنون میشم.
    آیا مدرک اولم در کنار نمره یک زبان خوب امتیاز محسوب میشه؟
    از دوستام شنیدم گواهی های ورزشی و حکم قهرمانی و تقدیر نامه از دفتر ریاست جمهوریو کلا این چیزا امتیاز مثبت هست در رزومه. آیا درسته؟
    آیا برای پذیرش گرفتن شرط سن مهمه؟ اگر آره وضعیت من فکر میکنید چطوره؟
    آیا برای پذیرش با
    fund برای کارشناسی شانسی دارم. اگر آره ازکجا؟(با توجه به رشته تحصیلیم)
    در آخر آیا کسی در مورد امکان پذیرش گرفتن در رشته مهندسی داروسازی در مقطع دکترااطلاعی داره؟(امکان پذیرش با فاند و کشور و دانشگاه)
    ممنون
    دوست عزیز جواب دادن به این همه سوال با گفتن فقط معدل یه کم سخته. مدرک کاردانی که امتیاز محسوب نمیشه به نظر من.نمره زبان بالا بسیار موثره. برای کارشناسی منظور چیه؟ گواهی ورزشی برای کار علمی امتیازی نداره(به نظر من) . از دکتری مهندسی داروسازی اطلاع کافی ندارم والا !

Member
    رشته و دانشگاه
    University

نقل قول نوشته اصلی توسط mikeshinoda نمایش پست ها
    سلام. من لیسانس رشته نفت شیرازم. معدل 16.5. 4 تا ISI دارم 2 تا بین المللی 3 تا داخلی. یه دستگاهم ساختم. 5 تا TA بودم. RA هم که دو سال بودم. چون کارم رو CO2 storage بیشتر بوده میخوام geoscience یا محیط زیست یا نفت یا مهندسی شیمی apply کنم. زیاد فرق نداره مهم رفتنه. آبان ماه GRE و IELTS دارم. به نظرتون کجا میتونم پذیرش full fund بگیرم؟؟ یا master یا direct ph.d. کشور هم آمریکا کانادا استرالیا
    ممنون
    سلام رزومتون عالیه همه جا میتونید مخصوصا امریکا اگه دکتری دایرکت میخواید. چون تو زمینه CO2 sequestration کار کردی محیط زیست هم میتونی اقدام کنی. از اروپا Heriot watt میتونی فقط دایرکت با فاند اقدام کنی.

Member
    رشته و دانشگاه
    University

نقل قول نوشته اصلی توسط asal26 نمایش پست ها
    سلام خسته نباشید:
    من دانشجوی طراحی فرایند در مقطع لیسانس دانشگاه ازاد واحد تهران جنوبم معدلم الان ۱۵.۲۵ هست و هنوز یک ترمم مونده(ترم۹) باتوجه به اینکه هنوز هیچ ازمون زبانی ندادم میخواستم بدونم برای apply بااین معدل شانسی دارم؟ مقاله و ازمون gre تاچه حد لازمه؟ اصلا کدوم کشورا شانس ادامه تحصیل در مقطع فوق لیسانس دارم؟
    ممنون میشم راهنماییم کنید.
    سلام رزومتون رو باید قوی کنید چون خالیه.با این حال شانستون رو برای استرالیا . کانادا و امریکا کم میدونم چون ISI نداری. با این حال، اگه فاند مهم نیست براتون نروژ رو پیشنهاد میکنم چون رایگانه.
    موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط arra_eng2000 نمایش پست ها
    سلام رزومتون رو باید قوی کنید چون خالیه.با این حال شانستون رو برای استرالیا . کانادا و امریکا کم میدونم چون ISI نداری. با این حال، اگه فاند مهم نیست براتون نروژ رو پیشنهاد میکنم چون رایگانه.
    موفق باشید
    شما به بچه هایی که میان اینجا میگید که چون مقاله ندارن فاند نمیتونن بگیرن یا شانسشون کمه، درحالیکه من خودم و دوستان دیگه بدون مقاله از دانشکده های مطرح نفت آمریکا و کانادا پذیرش با فاند گرفتیم. مقاله رو میشه با معدل خوب، دانشگاه خوب و نمره GRE خوب جبران کرد.
    ویرایش توسط sajadgoal88 : October 7th, 2012 در ساعت 12:40 AM