صفحه 35 از 52 نخستنخست ... 252627282930313233343536373839404142434445 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 341 تا 350 , از مجموع 512

موضوع: مشورت درباره انتخاب دانشگاه در رشته های مهندسی شیمی، نفت و پلیمر

Member
    رشته و دانشگاه
    -

پیش فرض پاسخ : مشورت درباره انتخاب دانشگاه در رشته های مهندسی شیمی، نفت و پلیمر

نقل قول نوشته اصلی توسط alilord نمایش پست ها
    سلام.من میخواستم رشته مهندسی نفت رو انتخاب کنم(با توجه به در آمدی که داره،و توی سایت های خارجی خواندم!البته از شرایط کاری بسیار سختش هم خبر دارم!)
    اما خیلی علاقه مند بودم که نفت بخوانم و از ایران اپلای کنم.اما دیروز توی دانشگاه تهران(فقط یه دونه دانشجو بود،بقیه رشته ها کلی دانشجو داشتن!) بهم گفتن که وضعیت اپلای نفت جالب نیست.با توجه به اینکه فقط یک نفر بود،و اونم دانشجویی بود که انگار درسخوان نبود،میشه شما بهم بگید اوضاع چطوره؟
    اصلا برم نفت؟من نفت رو به خاطر درامدش میخوام ! + بتونم اگر نخواستم ایران باشم،بتونم برم.
    بین فناوری اطلاعات پلی تکنیک،و نفت تهران موندم.
    (سوالم رو با توجه به تیتر تاپیک پرسیدم :دی )
    البته بخشی از سوالم مربوط به این تاپیکه :
    تجربه اپلای در رشته های مهندسی شیمی نفت و پلیمر
    لطفا کمکم کنید !

سلام دوست عزیز

به نظر من برور و مهندسی مکانیک بخون! چیزی از مهندسی نفت در نمیاد فقط یکسری کشور های محدود نفت دارند و مهندسی نفت هم یکی از شاخه هاش که حفاری (Drilling) هستش درامد خوبی داره که شما با مهندسی مکانیک هم می تونی کار حفاری رو ادامه بدی. در ضمن اگه روزی هم بخوای از به صنعت دیگه ای به غیر از صنعت نفت نگاه کنی با مهندسی نفت هیچ کاری دیگه ای نمیشه کرد ولی با مهندسی مکانیک می تونی تو هر صنعتی کار پیدا کنی من خودم مهندسی شیمی می خونم و خوبیش اینجاست که محدود به صنعت خاصی نیست و می تونم هرکجا از صنعت نفت گرفته تا صنایع غذایی دارویی انرژی محیط زیست و.... کار کنم. این رو گفتم که بعدا پشیمون نشی ولی باز انتخاب با خودته

سلام. میشه لطفا کمک کنید!!!
    لیسانس آزاد رشته پلیمر 16.80
    فوق آزاد 17.80
    مقاله: 1 ISI + یکی پوستر
    TOEFL: بالای 90 میشم. 1ماه دیگه امتحان دارم
    میخواستم بدونم شانس پذیرش برای فوق مجدد در رشته ی پلیمر یا مخزن تو دانشگاه NTNU رو دارم؟ و اینکه شما کدوم دانشگاههارو recom میکنین با توجه به شرایطم؟
    ممنونم.

سلام. من دانشجوی کارشناسی نفت دانشگاه ازاد امیدیه هستم. دارم زبان میخونم و مطمعنم نمره ی خوبی میگیرم. مقاله هم ندارم. تنها مشکل من نمره ی معدلمه که 13 هستش. برای ادامه تحصیل با هزینه ی شخصی در مقطع فوق لیسانس در رشته ی نفت( انرژی) در اروپا میتونم امیدوار باشم؟ لطفا کمکم کنید! اگه امیدی هست کدوم کشورا رو پیش نهاد میکنید که من میتونم پذیرش بگیرم؟؟ پیشاپیش ممنون از کمکتون

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ليسانس مهندسي تكنولوژي نرم افزار - آزاد رودهن

سلام دوستان. من كارشناسي كامپيوتر دارم ولي ميخوام براي ارشد يه رشته اي بخونم كه به نفت و گاز ربط داشته باشه هم خيلي به اين رشته علاقه دارم و هم اينكه مي خوام برم نروژ و ميدونم كه اونجا برايه اين رشته كار زياد هست. خيلي باهوش هستم و پشت كاره زيادي دارم(تعريف از خود نيست براي راهنمايي بهتر ميگم) با اينكه نفت و گاز به مدركه كارشناسيم هيچ ربطي نداره ولي ميدونم اگه برم تو اين رشته ميتونم موفق باشم و اينكه من بايد دانشگاه آزاد درس بخونم و ميخواستم بدونم واسه دكتري خوندن تو نروژ مهمه كه من از كدوم دانشگاه فارغ التحصيل ميشم؟ يا فقط معدل مهمه؟ و اينكه من متاهلم يه گرايشي از نفت و گاز رو بگيد كه من بتونم تويه تهران ادامه اش بدم. ممنون از راهنماييتون

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط goldkavir نمایش پست ها
    سلام دوستان. من كارشناسي كامپيوتر دارم ولي ميخوام براي ارشد يه رشته اي بخونم كه به نفت و گاز ربط داشته باشه هم خيلي به اين رشته علاقه دارم و هم اينكه مي خوام برم نروژ و ميدونم كه اونجا برايه اين رشته كار زياد هست. خيلي باهوش هستم و پشت كاره زيادي دارم(تعريف از خود نيست براي راهنمايي بهتر ميگم) با اينكه نفت و گاز به مدركه كارشناسيم هيچ ربطي نداره ولي ميدونم اگه برم تو اين رشته ميتونم موفق باشم و اينكه من بايد دانشگاه آزاد درس بخونم و ميخواستم بدونم واسه دكتري خوندن تو نروژ مهمه كه من از كدوم دانشگاه فارغ التحصيل ميشم؟ يا فقط معدل مهمه؟ و اينكه من متاهلم يه گرايشي از نفت و گاز رو بگيد كه من بتونم تويه تهران ادامه اش بدم. ممنون از راهنماييتون
    سلام

switch از یک رشته به رشته دیگه متداول هست ولی نه با این اختلاف و فاصله.. افراد زیادی از برق و کامپیوتر، مکانیک و هوافضا، پلیمر و مهندسی شیمی به دیگری با موفقیت تغییر رشته میدن ولی شما برای اینکه از کامپیوتر به یک دنیای دیگه یعنی نفت و گاز تغییر رشته بدید لازمه که دانشگاه مقصد رو در مورد اینکه شما از یک فارق التحصیل لیسانس نفت و گاز بیشتر qualified به حساب میاید مجاب کنید.
    اگه نکته چشمگیر در رزومه یا سابقه تحقیقاتی خاصی در زمینه جدید نداشته باشید، تلاشتون بی نتیجه خواهد بود.

براتون آرزوی موفقیت دارم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ليسانس مهندسي تكنولوژي نرم افزار - آزاد رودهن

نقل قول نوشته اصلی توسط hamedpatriot نمایش پست ها
    سلام. من دانشجوی کارشناسی نفت دانشگاه ازاد امیدیه هستم. دارم زبان میخونم و مطمعنم نمره ی خوبی میگیرم. مقاله هم ندارم. تنها مشکل من نمره ی معدلمه که 13 هستش. برای ادامه تحصیل با هزینه ی شخصی در مقطع فوق لیسانس در رشته ی نفت( انرژی) در اروپا میتونم امیدوار باشم؟ لطفا کمکم کنید! اگه امیدی هست کدوم کشورا رو پیش نهاد میکنید که من میتونم پذیرش بگیرم؟؟ پیشاپیش ممنون از کمکتون
    سلام. تا اونجايي كه من ميدونم بيشتر كشورهايه اروپايي از سال 92 به بعد از انتقال اطلاعات حساس به ايران جلوگيري كردن يعني دانشجو از ايران قبول نميكنن. به عبارتي حتي اگه از دانشگاه هم پذيرش بگيريد اداره مهاجرت اون كشور شما رو رد ميكنه. تا اونجايي كه ميدونم رشته ي نفت و بسياري از رشته هاي فني و مهندسي هم جزوشه. در مورد معدل هم اطلاعي ندارم

Junior Member

سلام
    معدلم 18.50 دانشگاه شیراز سال آخر کارشناسی مهندسی نفت، دو تا هم مقاله کنفرانس بین المللی دارم
    مدرک زبان هم تا اواسط زمستان می گیرم
    به ددلاین ها می رسم؟
    کجا ها شانس پذیرش دارم؟

Junior Member

یک فرصت عالی برای دانشجویان دکتری داخل که دنبال فرصت مطالعاتی هستن:
    1. دانشگاه: یکی از دانشگاه های استرالیا
    2. زمینه کاری: پلیمر و کامپوزیت های پلیمری وسایر زمینه های نزدیک به این فیلد کاری
    3. میزان فاند: 1200 دلار استرالیا در ماه+بلیط برگشت
    4. رزومه: داشتن مقالات معتبر در زمینه کاریخودش و زبان (فقط رایتینگ) در حد خوب
    دوستان عزیز که مایل هستن لطفا خلاصه رزومشون روبرام با پیام خصوصی بفرستن تا ارزیابی اولیه توسط سوپروایزر صورت بگیره

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی شیمی شریف

1-صنعتی شریف مهندسی شیمی معدل 15 ( معدل دو سال آخر 16.6)
    2- ندارم
    3- تافل 107( L 29 R 27 S 25 W 26)
    4-ندادم ولی حدود ver 164 quant 166 writing 4
    5-ندارم
    6-سه ماه کارآموزی
    7- فرقی ندارد
    8- fall 2015
    ممنون از جوابت

کسی دپارتمان های مهندسی پلیمر (بخصوص در زمینه پلیمریزاسیون و بخصوص در اروپا) رو میتونه معرفی کنه؟
    برای فرصت مطالعاتی بیشتر مدنظرم هست