صفحه 42 از 52 نخستنخست ... 3233343536373839404142434445464748495051 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 411 تا 420 , از مجموع 512

موضوع: مشورت درباره انتخاب دانشگاه در رشته های مهندسی شیمی، نفت و پلیمر

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مشورت درباره انتخاب دانشگاه در رشته های مهندسی شیمی، نفت و پلیمر

1- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی مهندسی نفت- دانشگاه شیراز-17.62

2- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهاییمهندسی نفت گرایش مخازن- دانشگاه شیراز-17.6
    3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس/...) به تفکیک نمرات مهارت‌ها:
    هنوز امتحان ندادم، اما تافل بالای 95 میتونم بیارم

4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها

5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر
    3 تا مقاله سابمیت شده دارم

6- تعداد مقالات کنفرانسی (به تفکیک فارسی یا انگلیسی) با ذکر نام برگزار کنندهیک مقاله کنفرانسی داخلی
    7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای
    مهندسی نفت برای دکتری

8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت:آمریکا ، کانادا ، استرالیا، اروپاو...
    کلگری،آلبرتا،ریستون،هریوت وات،دلف

9- شرایط خاص رزومه (سابقۀ TA/RA در مقاطع تحصیلی قبل، داشتن مقام در رخدادهای مرتبط بین‌المللی، کسب یکی از رتبه‌های برتر در دانشکده یا دانشگاه خود و ...:

جزو 10% برتر ورودی لیسانس و پذیرش بدون آزمون در مقطع ارشد هم سابقه ی TA و هم سابقه ی RA دارم

10- سایر نکات مهم (الزام یا تمایل به دریافت فاند یا بی نیازی از آن، اقامت دائم یا شهروندی در کشوری دیگر و ...)

​فاند کامل

البته من متاهلم و از آنجایی که تصمیم دارم با همسرم برم به نظرتون از میان کانادا،آمریکا و اروپا کجا برای کار مناسبه و همسرم میتونه مشغول به کار شه؟
    چقد واسه آمریکا شانس دارم؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ارشد مهندسی پلیمر

سلام دوستان.
    من لیسانس دانشگاه ازاد شهرستان رشته پلیمر با معدل 16/18 و
    فوق لیسانس دانشگاه ازاد شیراز با معدل 16/36 دارم.
    سه تا مقاله همایش داخلی دارم. یه پوستر و مقاله همایش بین المللی و یه مقاله همایش بین المللی که خود همایش توی ژورنالش که آی اس آی هست و ایمپکتش 0.5 توی نوبت چاپ دارم. یه مقاله دیگه هم در حال نوشتن دارم. حدود

6 ماه هم توی صنعت کار کردم اما بیمه و مدرکی دال بر ادعام ندارم.

مدرک زبان ندارم اما میخوام آلمانی بخونم ولی اگر بخوام برای ترم تابستان اپلای کنم احتمالا توی رزومم فقط بتونم مدرک ب1 بیارم در صورتی که قصدم اینه که با ب2 از ایران برم. (هدفم اتریش و آلمان هست)
    حتما میخوام فاند بگیرم و البته ترجیحا RA باشه.

به نظر شما برای چه دانشگاههایی اقدام کنم که به رشتم نردیک باشه و بتونم سوپروایزر پیدا کنم.
    ممنون میشم راهنماییم کنید.

Junior Member

سلام دوستان چند تا سوال داشتم ممنون میشم جواب بدید
    من تا 1 ماه دیگه خدمتم تمامه می خوام شروع کنم پروسه ادامه تحصیل واسه دکترا رو
    خودم فوق لیسانس مهندسی شیمی دانشگاه شیراز 15/50
    لیسانس مهندسی شیمی دانشگاه خلیج فارس بوشهر 14/45
    یک مقاله isi و یک کنفرانس بین المللی داخلی هم شرکت کردم
    و همسرم هم فوق لیسانس پرستاری داره 6 سال هم سابقه کار و تدریس تو دانشگاه شیراز داره چند تا هم مقاله isi
    هنوز زبان هیچ کاری نکردیم ولی زبانمون خوبه
    1- به نظرتون تو چه کشورایی واسه ادامه اقدام کنم؟
    2-چون دانشگاه سراسری بودم حتما باید یه سال صبر کنم تا مدرکم آزاد شه بعد اقدام کنم یا میشه الان اقدام کرد تو مراحل آخر پذیرش مدرک رو ارائه داد؟
    3-همسرم واسه job offer می خواد بیاد کشوری هست که با توجه به رشتمون واسه هردومون مناسب باشه؟
    ممنون میشم جواب بدید

سلام
    مهندسی نفت، دانشگاه صنعت نفت، معدل 18.52 کارشناسی
    زبان در حال خوندن برای تافل هستم
    در حال آماده کردن مقاله ام هستم
    میخوام برای ارشد فاند بگیرم
    میخوام ببینم ک شانس گرفتن فاند از ntnu دارم یا نه؟
    و اینکه کدوم دانشگاه ها میتونم فول فاند بگیرم؟
    میخوام ریسکش پایین باشه، چون من الان مشمولم

Junior Member

معدل لیسانس: 14.78 مهندسی نفت حفاری
    معدل فوق لیسانس:16.11 مهندسی نفت حفاری
    2 مقاله ISI مستخرج از پایان نامه اسم اول و نویسنده مسئول. با ایمپکت 1.2 و 2.1.
    اگر بخوام زبان رو می تونم یه کاریش کنم.(EXPIRED) IBT:88
    3 سال سابقه کار عملیاتی حفاری با سند.
    برای دکترا قید ایران و بزنم؟ کجاها شانس دارم؟

Junior Member

1- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی مهندسی شیمی - دانشگاه مازندران - 16

2- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس/...) به تفکیک نمرات مهارت‌ها:
    هنوز امتحان ندادم، اما می تونم نمرات بالایی بیارم

5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر
    2تا مقاله سابمیت شده دارم و 1 کنفرانس بین المللی

6- تعداد مقالات کنفرانسی (به تفکیک فارسی یا انگلیسی) با ذکر نام برگزار کنندهیک مقاله کنفرانسی داخلی
    Bioprocess engineering برای master

8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت:آمریکا ، کانادا ، نروژ . ایتالیا

9- شرایط خاص رزومه (سابقۀ TA/RA در مقاطع تحصیلی قبل، داشتن مقام در رخدادهای مرتبط بین‌المللی، کسب یکی از رتبه‌های برتر در دانشکده یا دانشگاه خود و ...:
    جزو 10% برتر ورودی لیسانس و سابقه ی سه دوره TA

10- سایر نکات مهم (الزام یا تمایل به دریافت فاند یا بی نیازی از آن، اقامت دائم یا شهروندی در کشوری دیگر و ...)
    ​فاند کامل

پیش فرض پاسخ : مشورت درباره انتخاب دانشگاه در رشته شیمی، مهندسی شیمی، نفت و پلیمر

با سلام من فارغ التحصیل کارشناسی مهندسی شیمی از دانشگاه آزاد شیراز با معدل 14.44
    برای ارشد مهندسی شیمی اتریش ناپیوسته نداره یعنی باید دوباره از کارشناسی شروع کنم با توجه به تبدیل و انتقال واحدها مدت زمان تحصیلم کم میشه ، راهی برای اقامت اتریش می خواستم بشه؟ آگه با بحث اتاق مطابقت نداره منو ببخشید نزدیکترین بحث به سوالم به نظرم این اتاق بود راه اقامت ؟ راهنمایی لطفا

1- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی مهندسی نفت- دانشگاه صنعت نفت معدل 16.79
    2- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی
    3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس/...) به تفکیک نمرات مهارت‌ها:

5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر1 مقاله submitted شده داره
    6- تعداد مقالات کنفرانسی (به تفکیک فارسی یا انگلیسی) با ذکر نام برگزار کننده
    مهندسی نفت برای Ms

8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت:آمریکا ، کانادا ، استرالیا، اروپاو...

یک سال سابقه کار در مهندسی نفت شرکت مناطق نفتخیز جنوب

​بنده
    مسلط به زبان عربی و تا حدودی انگلیسی، بیشتر به شرایط بعد از دوسال ارشد فکر میکنم و خواستم ببینم که چه کشوری اقدام بکنم که بتونم بعدش اونجا کار کنم و اقامت بگیرم؟
    و ایا داشتن مدرک از دانشگاههای خارجی برای کار در کشورهای عربی تا چه حد میتونه کمک کنه؟و کدوم کشورها؟
    با تشکر مرررسی

سلام خسته نباشید دوستان .سوالی داشتم ممنون میشم اگه رانماییم کنین .من دانشجوی ترم 1 مهندسی شیمی صنعتی اصفهانم و بنا به دلایلی دوس ندارم این دانشگاه رو و میخوام به دانشگاه فردوسی مشهد برم چون نزدیکه به خونه و راحت تره .بعد یکی از اهداف من اپلای کردنه و فاند هم توش مم واسم چون اونقدر پولدار نیستیم که با هزینه خودم برم خارج .میخواستم ببینم به نظر شما کار معقولیه ؟ دانشگاه خوبیه برای اپلای ؟

Junior Member

سلام دوستان من دانشجوی رشته مهندسی نفت ام معدلم بالای 17.5هست میخواستم بدونم با تافل 80کجا ها میتونم برای ارشد ادامه تحصیل بدم.با توجه به اینکه فاند هم برام مهمه