صفحه 43 از 52 نخستنخست ... 3334353637383940414243444546474849505152 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 421 تا 430 , از مجموع 512

موضوع: مشورت درباره انتخاب دانشگاه در رشته های مهندسی شیمی، نفت و پلیمر

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Polymer engineering

پیش فرض پاسخ : مشورت درباره انتخاب دانشگاه در رشته های مهندسی شیمی، نفت و پلیمر

سلام دوستان
    من لیسانس مهندسی صنایع پلیمر از دانشگاه آزاد با معدل ۱۵.۵۴ هستم.
    با مدرک زبان B1 از گوته.
    کدوم دانشگاه و چه شهری توی آلمان میتونم برای ارشد پذیرش بگیرم؟

Junior Member

Hamedjaefarzad
    دوست عزیز فکر میکنم که شما کارشناسی باشید، درسته؟
    ببینید اینکه کدوم دانشگاه درس خوندی، اگر که شریف و امیرکبیر و تهران و اینا نباشی، واقعا خیلی مهم نیست. نمیگم اصلا مهم نیست، شاید اساتیدی باشن که با سیستم دانشگاهای ایران آشنا باشن و یا دانشجوی ایرانی داشته باشن که بهشون توضیح بدن، اما در کل زیاد اهمیت نداره. طوری که گاهی دانشگاه آزادی با معدل 19 از من سراسری معدل 16 جلو میزنه. به طور مثال گفتم.
    پس، شما ببین کجا معدل بالایی خواهی داشت. همین که ببین کدوم دانشگاه استادی داره که به بچه های کارشناسی اجازه میده وارد گروه تحقیقاتیش بشن و مشارکت کنن تو ریسرچ تا بتونن مقاله داشته باشن. اگر کارشناسی هستید برای شما اول از همه معدل مهمه و بعدم زبان. مقاله هم داشته باشید عالی میشه. منتها مقاله هم نباشه با معدل واقعا بالا و نمره زبان خوب میشه اوکی شد. پس ببین کجا راحتی و رنج معدل هم بالاست

Junior Member

با سلام
    لطفاً در زمینه گرفتن فاند کامل و دانشگاههای مرتبط با توجه به رزومه بنده که در زیر آورده شده نظر بدید. با تشکر از همه دوستان
    1- کارشناسی ارشد مهندسی پلیمر از دانشگاه صنعتی سهند تبریز با معدل 14.85
    2- کارشناسی با معدل 13.83
    3- دو مقاله ISI با ایمپکت 3.5 و 2.5
    4- دو مقاله در کنگره بین المللی
    5- 4 سال سابقه کار بیمه ولی غیر مرتبط با پلیمر
    6- آزمون ایلتس شرکت نکردم ولی حدود 6 یا 6.5

ApplyAbroad Veteran
    rikavache آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Université de Sherbrooke, Civil Eng

نقل قول نوشته اصلی توسط masih2017 نمایش پست ها
    با سلام
    لطفاً در زمینه گرفتن فاند کامل و دانشگاههای مرتبط با توجه به رزومه بنده که در زیر آورده شده نظر بدید. با تشکر از همه دوستان
    1- کارشناسی ارشد مهندسی پلیمر از دانشگاه صنعتی سهند تبریز با معدل 14.85
    2- کارشناسی با معدل 13.83
    3- دو مقاله ISI با ایمپکت 3.5 و 2.5
    4- دو مقاله در کنگره بین المللی
    5- 4 سال سابقه کار بیمه ولی غیر مرتبط با پلیمر
    6- آزمون ایلتس شرکت نکردم ولی حدود 6 یا 6.5
    سلام
    معدل شما پایین هست و کار رو مشکل می کنه براتون. البته باز هم شانس دارین برای گرفتن فاند کامل.
    روی دانشگاه های متوسط آمریکای شمالی و اروپا بیشتر تمرکز کنید مخصوصا دانشگاه هایی که استاد راهنما تصمیم گیرنده اصلی هست نه دانشکده. باید توانایی تون در کارهای تحقیقاتی رو پررنگ کنید تو رزومه و نامه ای که برای اساتید می فرستید
    موفق باشید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط rikavache نمایش پست ها
    سلام
    معدل شما پایین هست و کار رو مشکل می کنه براتون. البته باز هم شانس دارین برای گرفتن فاند کامل.
    روی دانشگاه های متوسط آمریکای شمالی و اروپا بیشتر تمرکز کنید مخصوصا دانشگاه هایی که استاد راهنما تصمیم گیرنده اصلی هست نه دانشکده. باید توانایی تون در کارهای تحقیقاتی رو پررنگ کنید تو رزومه و نامه ای که برای اساتید می فرستید
    موفق باشید
    تشکر بابت پاسخگویی. اگه امکان داره در مورد انتخاب رنکینگ راهنمایی فرمایید. به عنوان مثال دانشگاه با رنکینگ جهانی 80 جزء دانشگاهای متوسط هست یا پایین.

Junior Member

سلام دوستان
    من ليسانس و فوق ليسانس مهندسي شيمي خوندم، دانشگاه علم و صنعت ، يه مقاله اي اس اي هم دارم ... الان ٥ ساله تو يه شركت مشاور نفتي سابقه كار دارم ( به عنوان فرآيند) ، ميخواستم ببينم الان اگه بخوام اقدام كنم واسه دكترا يا فوق ليسانس مجدد ، دوستان كسي پيشنهادي داره كه كدوم گرايش رو بخونم كه بعدش بتونم كار پيدا كنم ، با توجه به اينكه الان اوضاع نفت توي دنيا اصلا خوب نيست و كار پيدا كردن واسه بچه هاي مهندسي شيمي خيلي سخت شده ... دوستاني كه تجربه دارن ميشه لطفا راهنمايي كنن... ممنون

ApplyAbroad Veteran
    rikavache آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Université de Sherbrooke, Civil Eng

نقل قول نوشته اصلی توسط masih2017 نمایش پست ها
    تشکر بابت پاسخگویی. اگه امکان داره در مورد انتخاب رنکینگ راهنمایی فرمایید. به عنوان مثال دانشگاه با رنکینگ جهانی 80 جزء دانشگاهای متوسط هست یا پایین.
    بله، شما همون 80 و بیشتر رو در نظر بگیرین هرچند من خیلی به این رده بندی های کلی اعتقاد ندارم به خصوص برای تحصیلات تکمیلی، مثلا دانشگاه Akron تو رده بندی ها خیلی پایین هست ولی دانشکده پلیمر خیلی خوبی داره. همین طور Penn State

پیش فرض پاسخ : مشورت درباره انتخاب دانشگاه در رشته های مهندسی ش

سلام و خسته نباشید خدمت دوستان
    من لیسانس مهندسی شیمی(بدون گرایش) دارم،میخواستم بدونم مدرک من Technical Chemistry یا Chemical and Process Engineering محسوب میشه؟

Junior Member

سلام.
    من دانشجو ارشد تروم دو دانشگاه باهنر کرمان در رشته مهندسی نفت گرایش بهره برداری هستم.مدرک کارشناسیم رو از دانشگاه آزاد با معدل 18.45 گرفتم وبرای دکترا قصد اپلای دارم.
    در مورد مقاله و مدرک زبان فعلا هیچ کدوم رو ندارم(البته برای هردو برنامه ریزی کردم)
    میخواستم ببینم با شایط موجود شانسی برای گرفتن بورسیه تحصیلی در یکی از کشور های نظیر نروژ،کانادا یا استرالیا وجود داره یا نه؟

Junior Member

سلام.بچه ها من شنیدم که مهندسی نفت در کانادا مثله آمریکا جز رشته های حساس هست و پذیرش نمیدن و اگر هم بدن ویزا ریجکت میشه.من میخوام برا مقطع مستر به کانادا برم و مهندسی نفت ادامه بدم.بهم گفتن باید تغییر رشته داد.آیا راسه؟مهندسی نفت نمیشه اونجا رفت ادامه داد برا مستر؟و یه سوال دیگه اینکه از مهندسی نفت میشه ب چ رشته هایی تغییر رشته داد؟مکانیک و شیمی میشه ؟ممنون میشم این ابهامه منو رفع کنین