صفحه 44 از 52 نخستنخست ... 34353637383940414243444546474849505152 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 431 تا 440 , از مجموع 512

موضوع: مشورت درباره انتخاب دانشگاه در رشته های مهندسی شیمی، نفت و پلیمر

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مشورت درباره انتخاب دانشگاه در رشته های مهندسی ش

دوستان زمینه مهندسی گاز طبیعی از لحاظ تحریم به چه صورت است؟

من پذیرشم از دانشگاه NTNU نروژ در رشته Natural Gas Technology اومده ولی حقیقتا نمیدونم آینده کاری و دورنمای این رشته برای یک ایرانی در خارج به خصوص شرکتهای خود نروژ به چه صورت است ؟

خیلی خوشحال میشم دوستان مطلع راهنمایی کنند.

Senior Member MRK_2017 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    N/A

نقل قول نوشته اصلی توسط iSaeed نمایش پست ها
    دوستان زمینه مهندسی گاز طبیعی از لحاظ تحریم به چه صورت است؟

من پذیرشم از دانشگاه NTNU نروژ در رشته Natural Gas Technology اومده ولی حقیقتا نمیدونم آینده کاری و دورنمای این رشته برای یک ایرانی در خارج به خصوص شرکتهای خود نروژ به چه صورت است ؟

خیلی خوشحال میشم دوستان مطلع راهنمایی کنند.
    سلام

در زمینه صنایع نو و البته پاک نظیر رشته شما فعالیت های خوبی در حال انجام است. به طور خاص همه گیر برای تمام شرکت ها نیست ولی طرفدارهای خاص خودش را دارد.

موفق باشید

Senior Member MRK_2017 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    N/A

نقل قول نوشته اصلی توسط siinaa666 نمایش پست ها
    سلام.بچه ها من شنیدم که مهندسی نفت در کانادا مثله آمریکا جز رشته های حساس هست و پذیرش نمیدن و اگر هم بدن ویزا ریجکت میشه.من میخوام برا مقطع مستر به کانادا برم و مهندسی نفت ادامه بدم.بهم گفتن باید تغییر رشته داد.آیا راسه؟مهندسی نفت نمیشه اونجا رفت ادامه داد برا مستر؟و یه سوال دیگه اینکه از مهندسی نفت میشه ب چ رشته هایی تغییر رشته داد؟مکانیک و شیمی میشه ؟ممنون میشم این ابهامه منو رفع کنین
    سلام

به طور کلی تغییر رشته دادن برای فوق لیسانس در صورتی که زمینه تحصیلات خیلی متغیر نباشد (مثلا هنر به مهندسی!!!)مشکلی ندارد.

به نظر من برای اروپا اقدام کنید

موفق باشید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط MRK_2017 نمایش پست ها
    سلام

در زمینه صنایع نو و البته پاک نظیر رشته شما فعالیت های خوبی در حال انجام است. به طور خاص همه گیر برای تمام شرکت ها نیست ولی طرفدارهای خاص خودش را دارد.

موفق باشید
    سلام

ببخشید متوجه نشدم! گاز طبیعی جزو صنایع نو و پاک محسوب مبشه ؟ بغیر از مباحثی چون CO2 Capture کدوم یک از فیلدهای این زمینه جای کار فراوان داره ؟ راسیتش رشته بنده مهندسی مکانیک هست و چند سال در حوزه سیالات کار کردم.

Junior Member

سلام
    برای مهندسی بیوتکنولوژی (گرایش مهندسی شیمی) کدوم کشورها در اروپا رو دارای شانس بیشتری میدونید؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط hodafa89 نمایش پست ها
    سلام
    برای مهندسی بیوتکنولوژی (گرایش مهندسی شیمی) کدوم کشورها در اروپا رو دارای شانس بیشتری میدونید؟
    سلام.انگلستان به نظر من شانس بیشتریه.ب طور کلی انگلستان به اونصورت سختگیری نمیکنه برا پذیرش.ولی اگه رایگان میخوایی درس بخونی برا مقطع مستر نروژ

Junior Member

سلام و وقت بخیر. بنده دو مقطع کارشناسی اکتشاف و ارشد مهندسی مخازن در دانشگاه صنعت نفت خوندم و معدلم به ترتیب 18.15و 16.5هست تافل 115 و جی آر ای ندارم. دو مقاله کنفرانسی بین‌المللی دارم و یک isi در حال نگارش. مقصد من دکتری در کشور آلمان هست. با توجه به اینکه محتوای درسی من در دو مقطع شامل ژئوفیزیک، زمین شناسی و جریان سیال هست و پروژه ارشدم در ارتباط co2 sequestration بوده چه زمینه ای برای ادامه دکتری شانس بیشتری دارم، برای مثال میتونم امیدی به مکانیک یا مهندسی شیمی داشته باشم یا بیشتر رو ژئوفیزیک و زمین شناسی سرمایه‌گذاری کنم. با توجه به شرایط بنده، و اینکه فقط آلمان هدف من هست، ارشد مجدد خوندن و بعد دکتری رو پیشنهاد میکنید؟ چه رشته های شانس پذیرش ارشد مجدد بالاتره.

ApplyAbroad Veteran
    nima_as آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.Sc-UT

نقل قول نوشته اصلی توسط pegyyy نمایش پست ها
    سلام و وقت بخیر. بنده دو مقطع کارشناسی اکتشاف و ارشد مهندسی مخازن در دانشگاه صنعت نفت خوندم و معدلم به ترتیب 18.15و 16.5هست تافل 115 و جی آر ای ندارم. دو مقاله کنفرانسی بین‌المللی دارم و یک isi در حال نگارش. مقصد من دکتری در کشور آلمان هست. با توجه به اینکه محتوای درسی من در دو مقطع شامل ژئوفیزیک، زمین شناسی و جریان سیال هست و پروژه ارشدم در ارتباط co2 sequestration بوده چه زمینه ای برای ادامه دکتری شانس بیشتری دارم، برای مثال میتونم امیدی به مکانیک یا مهندسی شیمی داشته باشم یا بیشتر رو ژئوفیزیک و زمین شناسی سرمایه‌گذاری کنم. با توجه به شرایط بنده، و اینکه فقط آلمان هدف من هست، ارشد مجدد خوندن و بعد دکتری رو پیشنهاد میکنید؟ چه رشته های شانس پذیرش ارشد مجدد بالاتره.
    آلمان تو نفت خیلی قوی نیست و بنده به شخصه دانشگاه شاخصی از آلمان نمی شناسم که رشته نفت داشته باشه به نظرم روی نروژ تمرکز کنید بهتره
    And Nothing Else Matters ......

Please Don't Ask Your Questions Using Private Messages

Junior Member

ممنون از پاسختون. بنده نهایتا تا تابستان امسال مقیم آلمان خواهم بود و بنا به دلایل شخصی امکانش نیست کشور دیگری رو انتخاب کنم. البته من ترجیح میدم در زمینه ای دکتری بگیرم که مثل نفت خیلی محدود نباشه بنابراین بیشتر سوالم این هست که کدوم رشته های برای یک فارغ التحصیل نفت شانس پذیرش بالا تری داره.

ApplyAbroad Veteran
    nima_as آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.Sc-UT

نقل قول نوشته اصلی توسط pegyyy نمایش پست ها
    ممنون از پاسختون. بنده نهایتا تا تابستان امسال مقیم آلمان خواهم بود و بنا به دلایل شخصی امکانش نیست کشور دیگری رو انتخاب کنم. البته من ترجیح میدم در زمینه ای دکتری بگیرم که مثل نفت خیلی محدود نباشه بنابراین بیشتر سوالم این هست که کدوم رشته های برای یک فارغ التحصیل نفت شانس پذیرش بالا تری داره.
    همان طور که خودتون میدونید نفت مثل کامپیوتر و یا صنایع خیلی بین رشته ای نیست و ورود کردن به رشته های دیگه واسه فارغ التحصیلان نفت
    خیلی آسان نیست ولی نشدنی هم نیست در کل شاید بد نباشه تو زمینه های مکانیک و یا شیمی که مرتبط با نفت هست هم تحقیق کنید
    And Nothing Else Matters ......

Please Don't Ask Your Questions Using Private Messages