صفحه 45 از 52 نخستنخست ... 353637383940414243444546474849505152 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 441 تا 450 , از مجموع 512

موضوع: مشورت درباره انتخاب دانشگاه در رشته های مهندسی شیمی، نفت و پلیمر

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مشورت درباره انتخاب دانشگاه در رشته های مهندسی ش

نقل قول نوشته اصلی توسط pegyyy نمایش پست ها
    ممنون از پاسختون. بنده نهایتا تا تابستان امسال مقیم آلمان خواهم بود و بنا به دلایل شخصی امکانش نیست کشور دیگری رو انتخاب کنم. البته من ترجیح میدم در زمینه ای دکتری بگیرم که مثل نفت خیلی محدود نباشه بنابراین بیشتر سوالم این هست که کدوم رشته های برای یک فارغ التحصیل نفت شانس پذیرش بالا تری داره.
    سلام.همونطور که میدونید مهندسی نفت تشابه خیلی زیادی به مهندسی شیمی داره.میبینید ک تالار گفتگو هم سه مهندسی شیمی و نفت و پلیمر رو تو یک دسته قرار داره.از بابت تغییر رشته هیچ نگران نباشید و میتونید برا مهندسی شیمی اپلای کنید.ولی برا مهندسی مکانیک نمیدونم ک اون هم شدنی هست.ولی برا مهندسی شیمی هیچ مشکلی نیست به علت تشابه زیادی

ApplyAbroad Veteran
    nima_as آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.Sc-UT

نقل قول نوشته اصلی توسط siinaa666 نمایش پست ها
    سلام.همونطور که میدونید مهندسی نفت تشابه خیلی زیادی به مهندسی شیمی داره.میبینید ک تالار گفتگو هم سه مهندسی شیمی و نفت و پلیمر رو تو یک دسته قرار داره.از بابت تغییر رشته هیچ نگران نباشید و میتونید برا مهندسی شیمی اپلای کنید.ولی برا مهندسی مکانیک نمیدونم ک اون هم شدنی هست.ولی برا مهندسی شیمی هیچ مشکلی نیست به علت تشابه زیادی
    البته به نظر من رشته مهندسی شیمی از جهات محدودی و نه کلی به نفت تشابه داره و تشابه خیلی گسترده نیست
    نفت دارای گرایشات اکتشاف، حفاری، مخازن هیدروکربوری و بهره برداری می باشد در صورتی که مهندسی شیمی دارای گرایش های کاتالیست، طراحی فرایند، جداسازی و پدیده های انتقال،
    محیط زیست، گاز و ....... می باشد که هیچ یک در زیر مجموعه نفت قرار نمی گیرند تنها گرایش مخازن هیدروکربوری و فرایند های صنایع نفت است که بین این دو مشترک است که دروس این
    رشته ها نیز بیشتر به سمت نفت می باشد تا شیمی
    And Nothing Else Matters ......

Please Don't Ask Your Questions Using Private Messages

Senior Member MRK_2017 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    N/A

نقل قول نوشته اصلی توسط pegyyy نمایش پست ها
    سلام و وقت بخیر. بنده دو مقطع کارشناسی اکتشاف و ارشد مهندسی مخازن در دانشگاه صنعت نفت خوندم و معدلم به ترتیب 18.15و 16.5هست تافل 115 و جی آر ای ندارم. دو مقاله کنفرانسی بین‌المللی دارم و یک isi در حال نگارش. مقصد من دکتری در کشور آلمان هست. با توجه به اینکه محتوای درسی من در دو مقطع شامل ژئوفیزیک، زمین شناسی و جریان سیال هست و پروژه ارشدم در ارتباط co2 sequestration بوده چه زمینه ای برای ادامه دکتری شانس بیشتری دارم، برای مثال میتونم امیدی به مکانیک یا مهندسی شیمی داشته باشم یا بیشتر رو ژئوفیزیک و زمین شناسی سرمایه‌گذاری کنم. با توجه به شرایط بنده، و اینکه فقط آلمان هدف من هست، ارشد مجدد خوندن و بعد دکتری رو پیشنهاد میکنید؟ چه رشته های شانس پذیرش ارشد مجدد بالاتره.
    سلام

شما برای پوزیشن در المان اقدام کنید. اگر از لحاظ مالی مشکلی ندارید سال اول را سلف فاند بخوانید. دانشگاه های معتبر المان در رشته شما یا رشته های زمینه کاری شما از سایت DAAD قابل مشاهده است.

ارادت

Junior Member

با سلام
    من لیسانس شیمی محض از دانشگاه پیام نور با معدل 14.01
    فوق لیسانس شیمی تجزیه از دانشگاه مراغه روزانه با معدل 18
    29 سال سن دارم.
    کار من در زمینه جداسازی و خالص سازی وانادویم از سنگ معدن بوده است. که کار صنعتی بوده است و تا یه ماه دیگه یه مقاله isi با ایمپکت 7 را سابمیت خواهم کرد.
    نمره زبان آیلتس 6/5
    یک سال سابقه کار در مورد رشته ام را دارم.
    سه تا ایده در زمینه کارم دارم که دو تا از آن ها جواب دادن و یکی دیگه نیاز به تحقیق بیشتر دارد.
    علاقه به تحصیل در اروپا مخصوصا هلند و سوییس دارم.
    خواستم اگه امکانش هست راهنماییم کنید در مورد اینکه شانس گرفتن پذیرش در مقطع دکترا در این دو کشور مقدر هست و اینکه کدوم دانشگاه مناسب تره
    سپاس

Junior Member

سلام دوستان
    بنده ارشد مهندسی شیمی از دانشگاه صنعتی اصفهانم
    معدلمم 15 نیمه
    6 تا مقاله کنفرانسی 3 تا ژورنال فارسی و 2 تا ای اس ای + یه ثبت اختراع دارم و مدرک زبان ندارم + 2تا هم توصیه نامه از استاتید کامل دانشگاهمون دارم و + 3 تا پروژه صنعتی هم انجام دادم (نمیدونم تاثیر داره یاخیر، که متاسفانه یکیش برای انرژی اتمی بود)
    میخوام یه دانشگاه سطح پایین که فاند خوبی بده اقدام کنم.
    کدوم کشور هارو پیشنهاد میکنید؟ شانسی دارم فاند خوب از دانشگاه ضعیف بگیرم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط pooyakh نمایش پست ها
    سلام دوستان
    بنده ارشد مهندسی شیمی از دانشگاه صنعتی اصفهانم
    معدلمم 15 نیمه
    6 تا مقاله کنفرانسی 3 تا ژورنال فارسی و 2 تا ای اس ای + یه ثبت اختراع دارم و مدرک زبان ندارم + 2تا هم توصیه نامه از استاتید کامل دانشگاهمون دارم و + 3 تا پروژه صنعتی هم انجام دادم (نمیدونم تاثیر داره یاخیر، که متاسفانه یکیش برای انرژی اتمی بود)
    میخوام یه دانشگاه سطح پایین که فاند خوبی بده اقدام کنم.
    کدوم کشور هارو پیشنهاد میکنید؟ شانسی دارم فاند خوب از دانشگاه ضعیف بگیرم؟
    سلام.
    شانست خیلی خوبه ولی باید استاد پیدا کنی قبل اپلای. مدرک زبان هم ببین کجا میخوای اپلای کنی. اگه آمریکا میحوای اپلای کنی باید جی آر ای هم بدی...
    اون پروژه حساس رو نیار توی رزومه ای که حتی برای دانشگاه میفرستی؛ معدلت هم بد نیست ولی باید استاد پیدا کنی تا شانست بیشتر بشه.
    رنک حدود 50 م شیمی در آمریکا (بر اساس USNEWS) شانست خوبه ولی رنک های بهتر و بدتر هم امتحان کن. این که فکر کنی دانشگاه رنک پایین بهتر میگیره درست نیست زیاد چون اون دانشگاه فاند هم کم داره! برای دکترای مستقیم هم اگه تونستی اپلای کن چون شانس فاند بیشتره ولی ممکنه همه ی دانشگاه ها قبول نکنن بدون ارشد رو...

موفق باشی
    قبل از ریپورت رسمی نمرات تافل و GRE، با دپارتمان مورد نظر مکاتبه کنید. برخی دانشکده ها ریپورت غیر رسمی تافل و GRE را برای بررسی اولیه قبول می کنند.
    متاسفانه این حساب کاربری فعال نمی باشد.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mehran4iut نمایش پست ها
    سلام.
    شانست خیلی خوبه ولی باید استاد پیدا کنی قبل اپلای. مدرک زبان هم ببین کجا میخوای اپلای کنی. اگه آمریکا میحوای اپلای کنی باید جی آر ای هم بدی...
    اون پروژه حساس رو نیار توی رزومه ای که حتی برای دانشگاه میفرستی؛ معدلت هم بد نیست ولی باید استاد پیدا کنی تا شانست بیشتر بشه.
    رنک حدود 50 م شیمی در آمریکا (بر اساس USNEWS) شانست خوبه ولی رنک های بهتر و بدتر هم امتحان کن. این که فکر کنی دانشگاه رنک پایین بهتر میگیره درست نیست زیاد چون اون دانشگاه فاند هم کم داره! برای دکترای مستقیم هم اگه تونستی اپلای کن چون شانس فاند بیشتره ولی ممکنه همه ی دانشگاه ها قبول نکنن بدون ارشد رو...

موفق باشی
    سلام ممنون
    البته من کارشناسی نیستم ارشدم و برای دکتری میخوام اقدام کنم

پیش فرض پاسخ : مشورت درباره انتخاب دانشگاه در رشته شیمی، مهندسی

سلام دوستان
    سوال بسیار بسیار مهمی دارم لطفا توجه بفرمایید
    هدف بنده اپلای مهندسی شیمی است در کارشناسی ارشد یا دکترا
    امسال کنکور سراسری دارم به خاطر بیماری اصلا نتونستم خیلی خوب بخونم یعنی دانشگاه های تهران را قبول نمیشم
    فقط دانشگاه های شهرستان رو میتونم بیارم

برام مهمه تو اپلای حتما فول فاند بگیرم

دو راه دارم
    راه اول: دانشگاه سطح پایین بخونم ولی شاگر اول باشم و خوب درس بخونم
    راه دوم: سال دوم کنکور سراسری بدم و حتما صنعتی شریف بیارم

چیکار کنم که از نظر اپلای خیالم راحت باشه؟؟؟

خیلی فکرم درگیره لطفا کمکم کنید
    ویرایش توسط alizadegan : May 20th, 2017 در ساعت 06:52 PM

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    chem eng

پیش فرض پاسخ : مشورت درباره انتخاب دانشگاه در رشته شیمی، مهندسی

سلام دوستان وقتتون بخیر
    من لیسانس مهندسی شیمی دارم با معدل 17.13
    از دانشگاه آزاد اراک
    سابقه 2 سال کار به عنوان کارشناس صنایع تو سازمان صنعت معدن دارم
    مقاله ندارم
    یه کتاب تخصصی در حال ترجمه به فارسی دارم
    زبانمم در حد advanced هست ولی مدرک ندارم که دارم دوره های آیلتس رو میگذرونم و بزودی برای نمره حداقل 7 اقدام می کنم.
    به نظرتون با این شرایط شانسی برای گرفتن فاند از دانشگاه های آمریکایی استرالیایی یا کانادایی دارم؟
    اگر نظر و یا پیشنهاد دیگری دارید که با توجه به رزومه من میتونه برام مناسب باشه ممنون میشم بهم بگید.

سلام
    لیسانس مهندسی نفت از دانشگاه ازاد امیدیه 15.95
    فوف لیسانس نفت از دانشگاه صنعتی سهند15.3
    تز ارشد رو خیلی خوب کار کردم صنعتی هم بوده با استاد راهنما بسیار مطرح
    یک مقاله isi از تز ارشد
    3 مقاله بین المللی
    تافل 90
    مسلط به نرم افزار پترل
    سابقه ta/ra در دوران کارشناسی و کارشناسی ارشد
    2سال سابقه کار در شرکت خصوصی
    امکان گرفتن بورس و فاند دارم؟ از دانشگاههای کانادا و اروپا