صفحه 5 از 52 نخستنخست 123456789101112131415 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 512

موضوع: مشورت درباره انتخاب دانشگاه در رشته های مهندسی شیمی، نفت و پلیمر

ApplyAbroad Veteran
    Mehdi.Chem.Eng آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Chemical Engineering, Australia

پیش فرض پاسخ : مشورت درباره انتخاب دانشگاه در رشته شیمی، مهندسی شیمی، نفت و پلیمر

نقل قول نوشته اصلی توسط gil77 نمایش پست ها
    سلام به همگي
    مهندس شيمي هستم(ليسانس گاز- فوق فرآيند) از دانشگاه دولتي با معدل 13 ليسانس و 16 ارشد
    آيلتس 7.5 - مدرك زبان فرانسه در حد B1)(متوسط)
    6 سال سابقه كار در شركت نفت دارم
    مقاله خارجي فعلا اصلا ندارم .اما در حال حاضر دارم روش كار مي كنم.
    براي PHD كجا مي تونم اقدام كنم؟ اصلا شانسي هست؟
    اگه براي مستر مجدد اقدام كنم با توجه به اينكه 5 سال از مدرك فوقم گذشته مي تونم ويزا بگيرم؟
    سلام،
    اگه دنبال فاند یا بورس هستی شانس زیادی نداری.

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    chemical engineer

پیش فرض پاسخ : مشورت درباره انتخاب دانشگاه در رشته شیمی، مهندسی شیمی، نفت و پلیمر

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehdi.Chem.Eng نمایش پست ها
    سلام،
    اگه دنبال فاند یا بورس هستی شانس زیادی نداری.
    نه اتفاقا اصلا فاند برام مهم نیست .ولی ترجیح می دم جایی برم که شهریه دانشگاههاش خیلی بالا نباشه (یا حتی المکان دولتی باشن) از لحاظ تامین هزینه زندگی مشکل زیادی ندارم

ApplyAbroad Veteran
    Mehdi.Chem.Eng آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Chemical Engineering, Australia

نقل قول نوشته اصلی توسط gil77 نمایش پست ها
    نه اتفاقا اصلا فاند برام مهم نیست .ولی ترجیح می دم جایی برم که شهریه دانشگاههاش خیلی بالا نباشه (یا حتی المکان دولتی باشن) از لحاظ تامین هزینه زندگی مشکل زیادی ندارم
    خب پس بستگی به هزینه ای که میتونی اختصاص بدی داره. مالزی میتونه از جمله ارزونترین و برخی دانشگاههای انگلیس از جمله گرونترین انتخاب هات باشن.

Junior Member

سلام.من کارشناسی مهندسی شیمی خوندم.معدلم 13.ارشد هم مدیریت دولتی.معدلم 17.82.البته مال یک ترمم.میخوام مهر واسه اپلای اقدام کنم.gre:570-720.به نظرتون شانسی واسه فاند گرفتن دارم؟تو مدیریت یا شیمی؟تافل هم شهریور امتحان دارم.

Junior Member

سلام من مقطع کارشناسی مهندسی شیمی دانشگاه اصفهانم معدلم 14.5 دارم کلاس toefl , gre میرم و تا چند ماه دیگه حدود 3 مقاله ISI میدم. میخاستم ببینم واسه apply کردن شانس دارم یا نه؟ مرسی

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط ali2032 نمایش پست ها
    سلام من مقطع کارشناسی مهندسی شیمی دانشگاه اصفهانم معدلم 14.5 دارم کلاس toefl , gre میرم و تا چند ماه دیگه حدود 3 مقاله ISI میدم. میخاستم ببینم واسه apply کردن شانس دارم یا نه؟ مرسی
    نمره تافل یه مینیمم هست که باید اون مینیمم رو بیارید نمره بالاتر زیاد کمک نمیکنه
    ولی نمره جی ار ای بالا میتونه تا حدودی معدلتونو جبران کنه
    3 تا مقاله ISI داشته باشید و ضمینه اون 3 تا مشابه باشه شانس بالایی پیدا خواهی کرد و باید بگردی استادی تو او ضمینه ها پیدا کنی. توصیه من به شما اینه که زیاد رو کانادا وقت نزاری، اول امریکا بعد اروپا. خیلی از بچه ها بودن تو همین سایت با معدل پایین و مقالات پذیرش های خوبی گرفتن..موفق باشید

Junior Member

سلام خدمت دوستان
    (میدونم سوالی که می پرسم به طور مستقیم ربطی به انجمن نداره ولی اگه امکانش هست پاسخ من را بدین)
    برای پذیرش ارشد می خوام اقدام کنم با توجه به این که امسال کنکور دادم و رتبه ای که اوردم(12000)امکان قبولی مهندسی شیمی تو این دانشگاه ها زیاد است:شبانه سمنان.شبانه شهید باهنر کرمان.سیستان وبلوچستان.فنی و مهندسی قوچان(مهندسی شیمی نفت بهره برداری).تربیت معلم سبزوار(مهندسی نفت بهره برداری.مهندسی شیمی گاز) چیزی که می خواستم بدونم اینکه نفت یا شیمی پذیرشش راحت ترو کدوم گرایششون بهترتا اونجا که میدونم برای پذیرش معدل مهم کدوم یکی از این دانشگاه ها استاداش بهتر نمره میدن و اگه امکانش هست ترتیب اولویت دانشگاه ها را بهم بگید.
    سوال دیگه ای هم که داشتم این که مکانیک هم میتونم قبول شم امکانش هست برم مکانیک بعد ارشد مهندسی شیمی پذیرش بگیرم
    چون انتخاب رشته یکشنبس اگه میشه سریعتر جوابمو بدن
    THANKS SO MUCH

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط omidhldn نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان
    (میدونم سوالی که می پرسم به طور مستقیم ربطی به انجمن نداره ولی اگه امکانش هست پاسخ من را بدین)
    برای پذیرش ارشد می خوام اقدام کنم با توجه به این که امسال کنکور دادم و رتبه ای که اوردم(12000)امکان قبولی مهندسی شیمی تو این دانشگاه ها زیاد است:شبانه سمنان.شبانه شهید باهنر کرمان.سیستان وبلوچستان.فنی و مهندسی قوچان(مهندسی شیمی نفت بهره برداری).تربیت معلم سبزوار(مهندسی نفت بهره برداری.مهندسی شیمی گاز) چیزی که می خواستم بدونم اینکه نفت یا شیمی پذیرشش راحت ترو کدوم گرایششون بهترتا اونجا که میدونم برای پذیرش معدل مهم کدوم یکی از این دانشگاه ها استاداش بهتر نمره میدن و اگه امکانش هست ترتیب اولویت دانشگاه ها را بهم بگید.
    سوال دیگه ای هم که داشتم این که مکانیک هم میتونم قبول شم امکانش هست برم مکانیک بعد ارشد مهندسی شیمی پذیرش بگیرم
    چون انتخاب رشته یکشنبس اگه میشه سریعتر جوابمو بدن
    THANKS SO MUCH
    دوست عزیز این دانشگاههایی که گفتی زیاد قوی و شناخته شده نیستن به نظر من بعد مسافت تا خونتون رو هم در نظر بگیر (از بین این دانشگاههایی که گفتی باهنر اسم و رسم بهتری داره)
    ولی در مورد رشته مهندسی شیمی و مکانیک برای اپلای انتخاب های بیشتری داری. هرچند که نفت از بعضی جهات شاید بهتر باشه (مثل سهولت در گرفتن ویزای امریکا، یا پیدا کردن کار بعد از اتمام تحصیل در شرایط خاص)

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی شيمی, دانشگاه صنعت نفت

سلام
    من فارغ التحصيل رشته مهندسی شيمی از دانشگاه صنعت نفت هستم (ليسانس)
    معدلم 16.12 هست و تا حالا مقاله نداشتم.
    يه چهار پنج بار هم TA بودم
    هنوز امتحان ندادم ولی اگه نمره تافل و GRE خوب باشه (مثلا در حد 100 برای تافل و 1200 برای GRE) شانس گرفتن fund از کجا دارم؟
    خواهش ميکنم کمکم کنيد.

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط masoudshao نمایش پست ها
    سلام
    من فارغ التحصيل رشته مهندسی شيمی از دانشگاه صنعت نفت هستم (ليسانس)
    معدلم 16.12 هست و تا حالا مقاله نداشتم.
    يه چهار پنج بار هم TA بودم
    هنوز امتحان ندادم ولی اگه نمره تافل و GRE خوب باشه (مثلا در حد 100 برای تافل و 1200 برای GRE) شانس گرفتن fund از کجا دارم؟
    خواهش ميکنم کمکم کنيد.
    برخلاف نفت در رشته شیمی تعداد انتخاب ها خیلی بیشتر هست... اینکه TA بودید خوبه نمره زبانهایی که گفتی اوردنشون سخته ولی فرض رو بر او نمرات بزاریم یعنی مینیمم اکثریت قریب به اتفاق دانشگاه ها رو داری.. فقط میمنونه فاند گرفتن
    کلا گرفتن فاند برای ارشد خیلی سخت تر از پذیرش دکترا از ارشد هست چون یه دانشجوی لیسانس تجارب زیادی نداره..حالا چاره چیه؟؟ معمولا اساتید در این مواقع یا به معدل شما نگاه میکنن یا به مقالات هرچند با شرایط فعلی شانس دارید ولی در این چند ماه باقیمانده حتما سعی کنید یکی دوتا مقاله حداقل کنفرانسی بدید
    برای کانادا و امریکا اقدام کن اسم دانشگاه نمیتونم ببرم ولی برای دانشگاههایی که از استاداش جواب خوبی داشتی اپلای کن
    راستی منم کارشناسی صنعت نفت بودم