صفحه 1 از 110 123456789101151101 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 1139

موضوع: مشورت درباره انتخاب دانشگاه در رشته مهندسی عمران و محیط زیست

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    ApplyAbroad Champion
    فراز آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Essex, Econometrics

پیش فرض مشورت درباره انتخاب دانشگاه در رشته مهندسی عمران و محیط زیست

در این تاپیک اعضا می توانند با اعلام رزومه خود نظر افراد با تجربه درباره دانشگاه های مناسب جویا شوند
    Some dance to remember, some dance to forget

Senior Member vv_matin آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UTSA

پیش فرض پاسخ : مشورت درباره انتخاب دانشگاه در رشته مهندسی عمران، معماری

سلام و ممنون.

لیسانس مهندسی عمران- آب، معدل 13.52
    فوق لیسانس مهندسی عمران-ژئوتکنیک، معدل 17.2
    2 تا مقاله کنفرانس خارجی، یک مقاله کنفرانس داخلی (به زبان انگلیسی) و یک ژورنال
    نمره iBT: 105
    GRE هم امتحان ندادم، ولی روی 1200 به بالا حساب میکنم.با توجه به وقتی که دارم میگذارم.
    دانشگاه خاصی مد نظرم نیست، متوسط رو به خوب کفایت میکنه. فقط اگه دوستان نظرشون رو در مورد دانشگاههای کانادا هم بگن که آیا با توجه به معدل لیسانسم اصلاً اقدام بکنم یا نه، ممنون میشم.
    تشکر مجدد.

Senior Member krig1960 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط vv_matin نمایش پست ها
    سلام و ممنون.

لیسانس مهندسی عمران- آب، معدل 13.52
    فوق لیسانس مهندسی عمران-ژئوتکنیک، معدل 17.2
    2 تا مقاله کنفرانس خارجی، یک مقاله کنفرانس داخلی (به زبان انگلیسی) و یک ژورنال
    نمره iBT: 105
    GRE هم امتحان ندادم، ولی روی 1200 به بالا حساب میکنم.با توجه به وقتی که دارم میگذارم.
    دانشگاه خاصی مد نظرم نیست، متوسط رو به خوب کفایت میکنه. فقط اگه دوستان نظرشون رو در مورد دانشگاههای کانادا هم بگن که آیا با توجه به معدل لیسانسم اصلاً اقدام بکنم یا نه، ممنون میشم.
    تشکر مجدد.
    سلام.
    برای اروپا هلند، سوئیس و نروژ را می توانید مدنظر داشته باشید. (بایستی در سایت دانشگاههای این کشورها دنبال Position خالی برای دکترا بگردید.)
    برای آمریکا و کانادا دنبال دانشگاههای باشید که 1) موضوعات تحقیقاتی مورد علاقه شما را داشته باشند. 2) رزومه شما حداقل شرایط زبان را برآورده سازد. (که احتمالاً برای اکثر گزینه ها برآورده می سازد.) 3) از نظر اعطای کمک هزینه تحصیلی شرایط مناسبی داشته باشند.
    کانادا هم مثل هر کشور دیگری دارای دانشگاههای ممتاز، خوب و معمولی است، ضمن این که معدل لیسانس صرفاً یکی از فاکتورهای موثر است.
    موفق باشید.
    ویرایش توسط krig1960 : August 26th, 2010 در ساعت 03:13 PM
    سلام دوستان، متاسفانه من نمیرسم تاپیکهای اینجا رو چک کنم، ضمن این که خیلی وقته اطلاعاتم به روز نیست، لطفاً سوالاتتون رو به صورت پیام خصوصی برای من نفرستین چون نمیتونم پاسختون رو بدم، با سپاس.

Senior Member vv_matin آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UTSA

نقل قول نوشته اصلی توسط krig1960 نمایش پست ها
    سلام.
    برای اروپا هلند، سوئیس و نروژ را می توانید مدنظر داشته باشید. (بایستی در سایت دانشگاههای این کشورها دنبال Position خالی برای دکترا بگردید.)
    برای آمریکا و کانادا دنبال دانشگاههای باشید که 1) موضوعات تحقیقاتی مورد علاقه شما را داشته باشند. 2) رزومه شما حداقل شرایط زبان را برآورده سازد. (که احتمالاً برای اکثر گزینه ها برآورده می سازد.) 3) از نظر اعطای کمک هزینه تحصیلی شرایط مناسبی داشته باشند.
    کانادا هم مثل هر کشور دیگری دارای دانشگاههای ممتاز، خوب و معمولی است، ضمن این که معدل لیسانس صرفاً یکی از فاکتورهای موثر است.
    موفق باشید.
    خیلی از راهنمایی شما متشکرم، تا به حال چند راهنمایی اساسی به بنده کردید و من واقعاً از نظرات شما بهره مند شدم.
    فقط سوالی که دارم این هست، مثلاً من از سال گذشته تا به حال به دانشگاه های نروژ که مراجعه میکنم، هیچ وقت ندیدم که برای رشته من، ژئوتکنیک، پوزیشنی وجود داشته باشه. آیا به این معنی هست که من باید قید اون دانشگاه و به عبارتی اون کشور رو بزنم؟
    متشکرم.

Senior Member krig1960 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط vv_matin نمایش پست ها
    خیلی از راهنمایی شما متشکرم، تا به حال چند راهنمایی اساسی به بنده کردید و من واقعاً از نظرات شما بهره مند شدم.
    فقط سوالی که دارم این هست، مثلاً من از سال گذشته تا به حال به دانشگاه های نروژ که مراجعه میکنم، هیچ وقت ندیدم که برای رشته من، ژئوتکنیک، پوزیشنی وجود داشته باشه. آیا به این معنی هست که من باید قید اون دانشگاه و به عبارتی اون کشور رو بزنم؟
    متشکرم.
    سلام. در این کشورها پوزیشن دکترا معمولاً زمانی موجود هست که استاد یا دانشگاه پروژه های تحقیقاتی (مثل پروژه های بخش ارتباط با صنعت) داشته باشند. در مورد یک گرایش خاص بایستی زمینه های تحقیقاتی (Research areas) اساتید و دانشکده را چک کنید که آیا آن گرایش یا گرایش های مشابه را دارند یا خیر. در برخی مواقع شاید آن گرایش را در دپارتمان عمران آن دانشگاه نتوان یافت. مثل گرایش های محیط زیست، آب، نقشه برداری، ژئوتکنیک و... که ممکن است در دانشکده های دیگر تحت نامی دیگر ارائه شوند. در برخی موارد هم دانشگاهها در برخی گرایش های خاص فعالیت تحقیقاتی ندارند. مثلاً گرایش زلزله در دانشگاههای اروپا به ویژه اروپای مرکزی به ندرت عرضه می شود. (دلیل آن هم نسبتاً واضح است.) در هر صورت خود را به محدود به یک دانشگاه و کشور خاص نکنید.
    موفق باشید.
    سلام دوستان، متاسفانه من نمیرسم تاپیکهای اینجا رو چک کنم، ضمن این که خیلی وقته اطلاعاتم به روز نیست، لطفاً سوالاتتون رو به صورت پیام خصوصی برای من نفرستین چون نمیتونم پاسختون رو بدم، با سپاس.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی معماری

سلام .من لیسانس مهندسی معماری هستم با معدل 18 از دانشگاه آزاد میخواستم ببینم آیا میتونید یک دانشگاه خوب در آمریکا به من معرفی کنید که بتونم بورسیه هم بگیرم. راهنمایی ام کنید که از چه طریق باید اقدام کنم و کجا بهتر است برای گرفتن بورسیه. متشکرم

Junior Member jhangard آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Architecture

نقل قول نوشته اصلی توسط masoomeh_sh نمایش پست ها
    سلام .من لیسانس مهندسی معماری هستم با معدل 18 از دانشگاه آزاد میخواستم ببینم آیا میتونید یک دانشگاه خوب در آمریکا به من معرفی کنید که بتونم بورسیه هم بگیرم. راهنمایی ام کنید که از چه طریق باید اقدام کنم و کجا بهتر است برای گرفتن بورسیه. متشکرم
    سلام. وقت بگذار و تاپیک های این تالار رو مطالعه کن بعد اگه سوالی داشتی بپرس.
    اما یک توصیه کلی، هر چقدر زبانت رو تقویت کنی بازم کمه. پس وقت بگذار روی زبان برای تافل و GRE
    راجع به پورتفولیو و مشخصاتش که هر دانشگاه می خواد سرچ کن که اولین عامل مهم پذیرش و کسب فاند در معماری هست، بعدش هم نمره زبان و معدل مهمه که معدل شما خوبه.
    موفق باشی

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهماری-دانشگاه آزاد مشهد

سلام
    لیسانس معماری معدل 15.40
    واسه ارشد می خوام برم اتریش (وین )کدوم دانشگاه وین خوبه؟

سلام
    لیسانس مهندسی عمران - عمران با معدل 13.86
    علاقه دارم در مقطع کارشناسی ارشد در رشته مدیریت ساخت و یا مدیریت پروژه ادامه تحصیل بدم
    می خواستم بدونم تو کدوم دانشگاه و از چه کشوری میتونم ادامه بدم
    و اینکه چه شرایطی رو باید داشته باشیم
    با سپاس

ApplyAbroad Veteran
    hamman آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Structural Engineering AmirKabir

نقل قول نوشته اصلی توسط aliaghajeri نمایش پست ها
    سلام
    لیسانس مهندسی عمران - عمران با معدل 13.86
    علاقه دارم در مقطع کارشناسی ارشد در رشته مدیریت ساخت و یا مدیریت پروژه ادامه تحصیل بدم
    می خواستم بدونم تو کدوم دانشگاه و از چه کشوری میتونم ادامه بدم
    و اینکه چه شرایطی رو باید داشته باشیم
    با سپاس
    اول اینکه معدلتون دلچسب نیست, پایینه. باید با نشون دادن خودتون تو زمینه های ریسرچ و زبان جبرانش کنین.احتمالا طول میکشه ولی حتما این کارو باید بکنین. بهتره که وقت فراقت خودتونو با یادگرفتن نرم افزار, اصول برنامه نویسی, و خوندن مقالات متناسب با علاقتون پر کنین. تا ببینین تو چه زمینه ای میخاین ادامه بدین.سعی کنین کنفرانسای داخلیو پیدا کنین و توش مقاله بدین تا شروعی باشه برای پر کردن رزومه.از زبان غافل نشید
    اگه میخاین امریکا ادامه بدین بهتره یه نگاهی هم به بخش جی ار ای بندازین.
    بهتره اول این گرایشو بشناسین بعد انتخابش کنین.
    اگر هیچ وقت شکست نخورده‌اید، بدانید که به اندازه کافی تلاش نکرده‌اید.
    (کپی امضائ بابک)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)