صفحه 83 از 114 نخستنخست ... 33737475767778798081828384858687888990919293 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 821 تا 830 , از مجموع 1139

موضوع: مشورت درباره انتخاب دانشگاه در رشته مهندسی عمران و محیط زیست

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مشورت درباره انتخاب دانشگاه در رشته مهندسی عمران، معماری

سلام دوستان
    مهندسی عمران دانشگاه زنجان
    معدل کارشناسی: 15.5
    تافل : 115
    آیلتس : 8.5
    کجا ما رو راه میدن دوستان ؟ کجا اپلای کنم ؟

پیش فرض پاسخ : مشورت درباره انتخاب دانشگاه در رشته مهندسی عمران و محیط زیست

سلام دوستان بنده دانشجوی ارشد سازه هستم.
    3مقاله کنفرانس داخلی و 1 بین المللی دارم.
    آیلتس 6.5 دارم و هنوز پایان نامه انتخاب نکردم.
    به نظرتون چه جاهایی رو برای اپلای اقدام کنم؟
    ممنون

Junior Member

سلام میخواستم بدونم جایگاه مهندسی محیط زیست تو چ کشورهایی خوبه داشتن چ شرایطی لازمه
    من تازه میخوام این رشته رو بخونم اگر ی پیش آگاهی در مورد گسطح علمی مورد نیاز ، معدل، دانشگاه مربوطه و... داشته باشم هدف محکم تری خواهم داشت پس ترو خدا ی توضیح جامع بدین
    سپاسگزارم.

Junior Member

سلام،

من برای Fall 2015 قصد اپلای کردن دارم (واسه مستر و ترجیحا امریکا) و تو انتخاب دانشگاه واقعا به مشکل برخوردم. من قبل امتحان تافل چون فک می کردم بیشتر از 95 می شم، 4 تا دانشگاهی رو که تو سایت ETS وارد کردم اینا بودن:
    1-University of Houston
    2-University of Texas at Arlington
    3-Clemson University
    4- University Of Alabama at Birmingham
    *قصد دارم واسه 10 دانشگاه اقدام کنم (8 تا امریکا و 2 تا کانادا)
    موضعیت خودمم الان اینجوریه: (30 روز دیگه م GRE دارم)
    تافل: 90 معدل: کارشناسی از دانشگاه سراسری : 15.63(شاگرد سومی) یه مقاله کنفراس داخلی هم دارم(که فک نکنم زیاد مهم باشه)
    خودم اکثر لیست رنکیینگ دانشگاه ها رو خوندم و سرچ کردم( مخصوصا US.news) ولی نسبت به رزومه ضعیفم کاملا ناامید شدم و واقعا نمی دونم آیا دانشگاهی باشه که من شانسم توش زیاد باشه.
    حالا خواهشم از شما اینه که نسبت به تجربه ای که دارین اسم چند تا دانشگاه که شانس پذیرشم بیشتر باشه بهم معرفی کنین.

پیشاپیش ممنون

ApplyAbroad Senior Veteran

رشته و دانشگاه
    NC State University

نقل قول نوشته اصلی توسط Rmeen نمایش پست ها
    سلام،

من برای Fall 2015 قصد اپلای کردن دارم (واسه مستر و ترجیحا امریکا) و تو انتخاب دانشگاه واقعا به مشکل برخوردم. من قبل امتحان تافل چون فک می کردم بیشتر از 95 می شم، 4 تا دانشگاهی رو که تو سایت ETS وارد کردم اینا بودن:
    1-University of Houston
    2-University of Texas at Arlington
    3-Clemson University
    4- University Of Alabama at Birmingham
    *قصد دارم واسه 10 دانشگاه اقدام کنم (8 تا امریکا و 2 تا کانادا)
    موضعیت خودمم الان اینجوریه: (30 روز دیگه م GRE دارم)
    تافل: 90 معدل: کارشناسی از دانشگاه سراسری : 15.63(شاگرد سومی) یه مقاله کنفراس داخلی هم دارم(که فک نکنم زیاد مهم باشه)
    خودم اکثر لیست رنکیینگ دانشگاه ها رو خوندم و سرچ کردم( مخصوصا US.news) ولی نسبت به رزومه ضعیفم کاملا ناامید شدم و واقعا نمی دونم آیا دانشگاهی باشه که من شانسم توش زیاد باشه.
    حالا خواهشم از شما اینه که نسبت به تجربه ای که دارین اسم چند تا دانشگاه که شانس پذیرشم بیشتر باشه بهم معرفی کنین.

پیشاپیش ممنون
    شما نمره زبان نسبتا خوبی دارید و حداقل ها رو پوشش میده. تا فرصت باقی مونده خیلی روی GRE کار کنید چرا که واقعا در پذیرش از آمریکا خیلی اثر گذار هست. تعداد دانشگاه هایی که قصد اپلای دارید مناسب هست.
    دانشگاه هایی هم که انتخاب کردید خیلی رنک بالایی ندارند و خیلی امیدوار باشید.
    اما نکته مهم جدای از رنک دانشگاه، داشتن ظرفیت خالی اساتید هست البته در صورتی که بخواهید فاند بگیرید.
    در انتخاب دانشگاه جدای از رنک به مینیمم ریکوایرمنت های اونها توجه کنید. این نکته خیلی مهم هست. چرا که مناسب نیست با صرف کلی وقت و هزینه در همان ابتدای کار کنار گذاشته بشید.
    بعد به استاتید دانشگاه، زمینه کاری که میخواهید کار کنید و علاقتون توجه کنید.
    اینکه بخوایم اسم چندتا دانشگاه رو ببریم خیلی شدنی نیست. خودتون باید با توجه به زمینه و گرایشی که علاقه دارید و بررسی اساتید و ظرفیت خالی و زیکوایرمنت ها و رنک چندتا رو انتخاب کنید. سعی کنید چیزی حدود 25 درصد از انتخابهاتون دانشگاه هایی باشند که فراتر از رزومه شما باشند. چرا که گاها میشه با رزومه معمولی هم از دانشگاه های خوب پذیرش گرفت که البته درصد احتمال کمتره. 50 درصد هم به تناسب رزومه و 25 درصد دانشگاه هایی با سطج پایین تر از رزومتون اپلای کنید. چرا که ممکنه رقابت در اون سال شدید باشه و علی رعم شایستگی شما شما شانسی نداشته باشید.
    در مورد کانادا هم ارتباط با استاد نه تنها موثره بلکه الزامیه.
    موفق باشید
    اول کنم اندیشه تا برگزینم پیشه ای
    آنگه به یک پیمانه می، اندیشه را باطل کنم
    در روزگار تفاوت ها، همه شبیه هم اند!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط javad772 نمایش پست ها
    سلام دوستان . من در حال حاضر دانشجوی سال سوم رشته ی مهندسی عمران عمران در یکی از دانشگاه های صنعتی خوب کشورم ( شرمنده اسم نمیبرم ولی جز 5 تا دانشگاه اول کشور هستش ) و معدلم هم تقریبا 16 هست ( یه کم کمتر پدر علوم پایه و دینامیک بسوزه ) والانم تصمیم گرفتم که به امید خدا برای ادامه تحصیل برم آمریکا .
    از دوستان مطلع خواهشمندم که اولا بفرمایید با این شرایط میتونم از یه دانشگاه خوب apply بگیرم ؟
    بعد من دانشگاه های آمریکا رو نمیشناسم اگه امکانش هست چند دانشگاه خوب رو نام ببرین و بفرمایید که چه جوری باید اقدام کنم
    در آخر هم در مورد هزینه ها و امکان بورس شدن و یا نحوه ی کسب درآمد برای امرار معاش هم یه توضیحی بدید .
    با تشکر

سلام،
    سوالتون خیلی کلیه و وضعیتتون خیلی نامشخص.
    شما اول فروم های مختلف رو تو این سایت مطالعه کنید، جواب اکثر سوالاتونو می گیرید. و سعی کنیین تو هر قسمتی سوالاتون مرتبط با اون تاپیک باشه( چون سوالای کلی و نامرتبط حذف می شه)
    همه واسه پذیرش گرفتن شانس دارن! واسه شناختن دانشگاههای امریکا برین رنکینگ US.News رو تو رشته تون نگاه کنین.

Junior Member

سلام
    م دانشجوی سال آخر عمران دانشگاه امیرکبیر هستم. با معدل حدودی 14. قصد اپلای دارم ولی متاسفانه رزومه ای ندارم اما زبانم خوبه و میتونم نمره های خوبی بیارم.
    الان دارم برای کارشناسی ارشد به صورت جدی میخونم.میخواستم بدونم کدوم گرایش برای پذیرش بهتر هست؟
    و اینکه برای ارشد اقدام کنم یا دکتری؟
    لطفا کمک کنید چون هیچ جا بهم جوابی نمیدن

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ارشد زمین شناسی مهندسی

سلام دوستان
    من ارشد زمین شناسی مهندسی ام. معدل لیسانس 16/6 از بهشتی و ارشد 17/7 از فروسی. پایان نامه ام رو هم تو تربیت مدرس انجام دادم. تافلم 98 که البته یه ماه دیگه امتحان دارم چون هم اکسپایر شده هم میخوام نمره ام رو افزایش بدم. جی.آر.ای پارسال امتحان بدی دادم و نمره ام 301 شد در مجموع (141V, 157 Q). دو ساله دنبال رفتنم. البته سال اول فقط UNSW استرالیا اپلای کردم و پذیرش هم گرفتم ولی بورس نداشت، پس هیچی. واسه 2014 از تگزاس آرلینگتون پذیرش گرفتم، اونم بدونم فاند پس بازم هیچی. البته چند جای دیگه هم اپلای کرده بودم که ریجکت شدم. کانادا هم آلبرتا با استادی در تماس بودم و گفت پذیرش میدن ولی بدون فاند. امسال میخوام حتما برم. آمریکا و کانادا باشه، چه بهتر، نشد اروپا آلمان و اسکاندیناوی. البته اروپا هم یکی-دوجا پارسال اپلای کردم ولی چون پروژه ای هستن، خیلی بستگی به پروژه داره. راستی درباره ی مقاله هم یه کنفرانس داخلی دارم، یه سابمیت ژورنال. روی مکانیک سنگ هم کار کردم ولی بیشتر دوست دارم رو خاک کار کنم.
    کلا راهنمایی کنید که کجا بهتره و شانسم بیشتره.
    البته بگم من با کلی تحقیق و بررسی آمار مختلف دانشگاهایی که پارسال اپلای کردمو انتخاب کرده بودم...

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ارشد زمین شناسی مهندسی

با سلام دوباره،
    دوستان کسی نمی خواد راهنمایی کنه؟
    متشکرم.

Junior Member

سلام. وقت بخیر

مشخصات کلی:
    ------------------

1- دوره کارشناسی (دانشگاه - معدل- رشته): دولتی (روزانه) - 15/60 - مهندسی عمزان - رتبه دوم
    2- دوره کارشناسی ارشد (دانشگاه - معدل - رشته): دولتی (روزانه) - 16/7 - مهندسی عمران
    3- زبان : ایلتس - 6/5
    4- زبان: GRE - کوانت 161 / وربال 142 (مجموع 303) / رایتینگ: 2/5
    5- مقالات ژورنالی ISI چاپ شده: 5 عدد
    6- مقالات ژورنالی ISI سابمیت شده: 1 عدد
    7- کتاب: یک BOOK Chapter در کتاب لاتین- پذیرفته شده - در مراحل پیش از چاپ
    8- مقالات علمی و پژوهشی داخلی چاپ شده: 1 عدد
    9- مقالات کنفرانسی: 1 عدد کنفرانس بین المللی

قصد دارم در مقطع دکتری مهندسی عمران و محیط ریست در دانشگاهی از آمریکا، استرالیا و کانادا ادامه تحصیل بدم. ممنون میشم کسانی که تجربه دارند در خصوص شانس اخذ فاند با توجه به رزومه راهنمایی کنند. با تشکر

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)