صفحه 90 از 114 نخستنخست ... 408081828384858687888990919293949596979899100 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 891 تا 900 , از مجموع 1139

موضوع: مشورت درباره انتخاب دانشگاه در رشته مهندسی عمران و محیط زیست

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : مشورت درباره انتخاب دانشگاه در رشته مهندسی عمران و محیط زیست

نقل قول نوشته اصلی توسط civiljun نمایش پست ها
    سلام و عرض ادب به همه سروران گرامی-بنده سوالی داشتم خواهش می کنم دوستان در صورت امکان راهنمایی بفرمایند .....خیلی فوری و فوتیه.من لیسانس عمران دارم از دانشگاه فردوسی مشهد.بعد از کلی تحقیق تصمیم دارم که واسه ادامه تحصیل و اخذ ارشد برم خارج و از اونجا که مدرک تافل و آیلتس ندارم میخوام برم به کشورهایی که چنین مدرکی نمی خواهند اما قصد دارم بعداز اخذ ارشد برای دکترا برای دانشگاههای امریکای شمالی اقدام کنم (والبته خوب درس بخونم تا بتونم از آمنریکا فاند بگیرم) پس می خواهم دانشگاهی رو در بین کشورهایی ا( که مدرک زبان نمی خواهند)انتخاب کنم که بعدش دانشگاههای امریکایی واسه دکترا منو راحت ترپذیرند و ازشون فاند بگیرم در واقع از نظر دانشگاههای امریکای شمالی جایگاه خوبی داشته باشند خواهش می کنم کمک بفرمایید ، چه دانشگاهی رو پیشنهاد می دهید؟در این مورد دانشگاه پلی تکنیک وین مناسبه ؟دانشگاه پلی تکنیک میلان چه طور؟یا دانشگاه دیگه ای در کشور دیگه ای که بنده اطلاع ندارم.خواهش می کنم راهنمایی بفرمایید خیلی ممنونم.
    اخذ پذیرش از دانشگاههایی نظیر پلیتکنیک میلان نیز ساده نخواهد بود. به هرحال بایستی به زمانبر بودن پروسه اپلای و نیاز به صرف هزینه و زمان برای آن نیز توجه کنید. طبعا این گزینه ها اگر در دسترس باشند و نیاز به نمره زبان هم نداشته باشند(اینرا از سایت خود دانشگاهها چک کنید) می توانند دسترسی شما به دانشگاههای رنک بالاتر را در دوره PhD ساده تر سازند. اما دو گزینه دیگر نیز هست که شاید بتوانید آنها را نیز در کنار گزینه فعلی خود بررسی کنید: 1- دوره های فشرده زبان و تکمیل آزمونها تا قبل از اقدام برای ارسال مدارک و پذیرش از دانشگاههای هدف در امریکا و کانادا که شانس آن البته بسته به سایر نکات رزومه و وضعیت فاند و نمرات شما متفاوت است. 2- انجام ارشد در دانشگاههی خوب در ایران و همزمان تلاش برای تکمیل رزومه و آزمونهای زبان و نهایتا اپلای برای خارج از کشور در مقطع PhD
    موفق باشید
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

Junior Member

با سلام و احترام خدمت تمامی دوستان عزیز - خواهشا کسانی ک تو این زمینه اطلاعاتی دارن کمک کنند ممنون میشم
    من ارشد عمران گرایش محیط زیست رو میخوام انتخاب کنم ( رتبه 850 ) بنظرتون ترتیب اولویت دانشگاه های زیر چطوری باشه بهتره ؟ فقط تو رشته محیط زیست -ساکن مشهدم
    1-علم و صنعت 2-تربیت مدرس 3-خواجه نصیر 4 -فردوسی 5 - دانشکده محیط تهران

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط nima0511 نمایش پست ها
    با سلام و احترام خدمت تمامی دوستان عزیز - خواهشا کسانی ک تو این زمینه اطلاعاتی دارن کمک کنند ممنون میشم
    من ارشد عمران گرایش محیط زیست رو میخوام انتخاب کنم ( رتبه 850 ) بنظرتون ترتیب اولویت دانشگاه های زیر چطوری باشه بهتره ؟ فقط تو رشته محیط زیست -ساکن مشهدم
    1-علم و صنعت 2-تربیت مدرس 3-خواجه نصیر 4 -فردوسی 5 - دانشکده محیط تهران
    تربیت مدرس، علم و صنعت، خواجه نصیر، فردوسی
    مورد آخر هم اگر منظور دانشگاه تهران است که طبعا سرلیست خواهد بود. اگر دانشگاهی دیگر منظور است به همین رتبه ذکر شده خودتان تعلق دارد.
    موفق باشید
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط gbahrein نمایش پست ها
    تربیت مدرس، علم و صنعت، خواجه نصیر، فردوسی
    مورد آخر هم اگر منظور دانشگاه تهران است که طبعا سرلیست خواهد بود. اگر دانشگاهی دیگر منظور است به همین رتبه ذکر شده خودتان تعلق دارد.
    موفق باشید

خیلی ممنونم از پاسختون ..
    دانشگاه تهران هست ولی به جای دانشکده فنی ، دانشکده محیط زیست هست ( به عبارتی ارشد عمران گرایش محیط زیست نیست ارشد مهندسی محیط زیسته )این در کدام رده قرار می گیرد

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط nima0511 نمایش پست ها
    خیلی ممنونم از پاسختون ..
    دانشگاه تهران هست ولی به جای دانشکده فنی ، دانشکده محیط زیست هست ( به عبارتی ارشد عمران گرایش محیط زیست نیست ارشد مهندسی محیط زیسته )این در کدام رده قرار می گیرد
    به لحاظ رنکینگ اگر مدنظرتون هست باز جز رنکینگ دانشگاه تهرانه و میتونه تو همون رده طبقه بندی شه (سرلیست) اگر ترجیحتون رنکینگ نباشه(چون بخشی از این ترجیحات شخصی میتونه باشه) و به رشته و مشخصات آن و به ویژه ادامه روند تحصیلی تو گرایشهای اصلی عمران باشه طبعا دیگه قابل مقایسه با گزینه های ماهیتا متفاوت نیست. البته ارشد مهندسی محیط زیست با ارشد عمران-محیط زیست در خیلی موارد دروس و زمینه تحقیقاتی مشترک دارند ولی به هرحال بیس عمرانی و مهندسی تو دومی مشخص تر و بیس جنرال زیست محیطی و تا حدودی بهداشتی در اولی که بازهم قاعده کلی نیست تو زمینه های تحقیقاتی این دو گروه بیشتر مشخص و شارپ تر می باشد.
    موفق باشید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط gbahrein نمایش پست ها
    به لحاظ رنکینگ اگر مدنظرتون هست باز جز رنکینگ دانشگاه تهرانه و میتونه تو همون رده طبقه بندی شه (سرلیست) اگر ترجیحتون رنکینگ نباشه(چون بخشی از این ترجیحات شخصی میتونه باشه) و به رشته و مشخصات آن و به ویژه ادامه روند تحصیلی تو گرایشهای اصلی عمران باشه طبعا دیگه قابل مقایسه با گزینه های ماهیتا متفاوت نیست. البته ارشد مهندسی محیط زیست با ارشد عمران-محیط زیست در خیلی موارد دروس و زمینه تحقیقاتی مشترک دارند ولی به هرحال بیس عمرانی و مهندسی تو دومی مشخص تر و بیس جنرال زیست محیطی و تا حدودی بهداشتی در اولی که بازهم قاعده کلی نیست تو زمینه های تحقیقاتی این دو گروه بیشتر مشخص و شارپ تر می باشد.
    موفق باشید
    سلام خواستم این نکنه را یادآوری کنم که مهندسی عمران محیط زیست در دانشکده فنی و مهندسی محیط زیست در دانشکده محیط زیست در خیابان قدس ارائه میشه (در پستهای قبلی توضیح دادم که علت تشکیل این دو چه بوده!!) اصولا فنی از نظر رتبه خیلی بالاتر قرارگرفته و اکثر بچه های عباسپور (شهید بهشتی کنونی) دانشکده محیط زیست را انتخاب میکردند! اما درتکمیل گفته دوستمون باید یادآورم بشم دروس ارائه شده در هر دانشگاه و دانشکده در رشته محیط زیست برحسب گرایش تحصیلی اساتید متفاوت هست و در صورت شناخت کافی این رشته و قصد انتخاب (چوت اصولا ربطی یه عمرانی که اکثر فارغ التحصیلان عمران میشناسند نداره!!) فقط به گرایشتون توجه داشته باشید.
    موفق باشید

Banned

سلام دوستان وقتتون بخير
    بنده اين فروم از ساليان قبل دنبال ميكنم و در حال حاضر در يك سرگردمي عجيبي به سر ميبرم، ابتدا اگه اجازه بديد وضعيت درسي خودمو بگم
    ليسانس مهندسي عمران دانشگاه آزاد تهران مركز با معدل ١٥.٢٦
    فوق ليسانس مهندسي عمران- آب از دانشگاه آزاد تهران مركز با معدل ١٧.٣٠
    نمره آيلتس همه اسكيل ها ٦ در مجموع ٦ (دارم براي ٦.٥-٧ ميخونم)
    مقاله كنفرانس داخلي دارم ( ميتونم isi هم بدم)
    ٢ سال سابقه كار بدون بيمه
    دوستان خواهشا بنده رو راهنمايي كنيد كه با اين شرايط كجا ميتونم اقدام كنم كانادا، اروپا و استراليا و نيوزيلند و يا حتي آسيا؟
    كل پس انداز هم چيزي حدود ٣٠ هزار دلار بيشتر نيست و چون متأهل هم هستم خيلي نمي تونم ريسك كنم
    لطفا راهنمايي كنيد با اين شرايط كدوم كشور ميتونم برم؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Hitman908 نمایش پست ها
    سلام دوستان وقتتون بخير
    بنده اين فروم از ساليان قبل دنبال ميكنم و در حال حاضر در يك سرگردمي عجيبي به سر ميبرم، ابتدا اگه اجازه بديد وضعيت درسي خودمو بگم
    ليسانس مهندسي عمران دانشگاه آزاد تهران مركز با معدل ١٥.٢٦
    فوق ليسانس مهندسي عمران- آب از دانشگاه آزاد تهران مركز با معدل ١٧.٣٠
    نمره آيلتس همه اسكيل ها ٦ در مجموع ٦ (دارم براي ٦.٥-٧ ميخونم)
    مقاله كنفرانس داخلي دارم ( ميتونم isi هم بدم)
    ٢ سال سابقه كار بدون بيمه
    دوستان خواهشا بنده رو راهنمايي كنيد كه با اين شرايط كجا ميتونم اقدام كنم كانادا، اروپا و استراليا و نيوزيلند و يا حتي آسيا؟
    كل پس انداز هم چيزي حدود ٣٠ هزار دلار بيشتر نيست و چون متأهل هم هستم خيلي نمي تونم ريسك كنم
    لطفا راهنمايي كنيد با اين شرايط كدوم كشور ميتونم برم؟

نظر دوستم Civilcivil درسته
    شما امتحان زیانتون بدید تا شرایطتون بهتر بشه
    اصولا الان با این وضعیت فکر کردن به دانشگاه مقصد جز اینکه انگیزه ای باشه کمک خاصی بهتون نمیکنه.
    دانشگاه های کانادا خیلی توی عمران فعال هستند (UBC- Alberta & etc...). البته همه دنیا فعال هستند. مخصوصا بحث های محیط زیستی عمران.
    شما مقاله هاتون رو بنویسید و درکنارش زیانتون رو حتما به 6.5 به بالا ارتقا بدید. جا واسه پذیرشتون زیاده. اصلا نگرانش نباشید.
    به هرحال من اینجوری دسته بندی میکنم قاره ها رو برای مهندسی عمران (نظرم شخصیه!):
    - کانادا
    - استرالیا
    - اروپا
    - آسیا
    در کل هدفتون به نظر من فارق از جایی که میخوایید برید باید فقط زبان و مقاله هاتون باشه

موفق باشید

سلام
    من دنبال دانشگاههایی هستم که کارشناسی عمران رو به زبان انگلیسی داشته باشند ممنون میشم اگه کمکم کنید

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط death_line نمایش پست ها
    سلام
    من دنبال دانشگاههایی هستم که کارشناسی عمران رو به زبان انگلیسی داشته باشند ممنون میشم اگه کمکم کنید
    سوالتان خیلی کلی است. اگر منظورتان در حالت کلی است که طبعا دانشگاههای کشورهای انگلیسی زبان نظیر انگلیس، استرالیا، نیوزیلند، آمریکا و کانادا و... را به صورت خاص باید مدنظر بگیرید. در مقطع کارشناسی و حتی ارشد تعداد دانشگاههای کشورهای غیرانگلیسی زبان که این دوره ها را به زبان انگلیسی ارائه می دهند محدود است.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)