صفحه 105 از 114 نخستنخست ... 5559596979899100101102103104105106107108109110111112113114 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,041 تا 1,050 , از مجموع 1139

موضوع: مشورت درباره انتخاب دانشگاه در رشته مهندسی عمران و محیط زیست

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : مشورت درباره انتخاب دانشگاه در رشته مهندسی عمران و محیط زیست

نقل قول نوشته اصلی توسط s_abolfazl_e نمایش پست ها
    من لیسانسمو عمران دانشگاه گیلان با معدل 14.51 گرفتم
    نمره ی تافلم حدودای 90 خواهد بود
    مقاله ندارم
    ولی یه کتاب چاپ کردم
    تا دلتونم بخواد فعالیت های انجمنی و برگزاری مسابقات استانی و ملی در زمینه سازه داشتم
    سابقه تدریس هم دارم
    واسه ارشد کشوری که با این شرایط شانس اخذ پذیرش داشته باشم کجاها میتونه باشه؟
    کلا باید دور امریکا و کانادا رو خط بکشم؟

معدل کم
    ذیرش ارشد را مشکل میکند هرچند با GRE عالی تا حدودی قابل جبران در امریکاست. با نمره زبان و GRE بالا شاید برای دانشگاههای متوسط و نه تاپ شانس خود را امتحان کنید البته رزومه تنظیم شده صحیح و مکاتبات موثر با استاددر زمان قبل پذیرش هم مفید خواهد بود.
    موفق باشید
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط gbahrein نمایش پست ها
    بدون مقاله برای پذیرش دکتری با فاند شرایط سختی دارید. عموما برای پذیرش دکتری حداقل یک مقاله ژورنالی در زمینه مرتبط با تحقیق مورد نظر نیاز است که بدون آن کسب اعتماد استاد نه غیرممکن که بسیار سخت خواهد بود به ویژه با وضع رقابتی فعلی.
    بهتر است در صورت امکان به فکر دادن حداقل یک مقاله ژورنالی در این فاصله باشید.
    مشكلي نداري اقدام كن برايه دانشگاههايه تكزاس. مقاله مهمه ولي به نظرم نه اونقد كه نتوني پذيرش بگيري. به حرفه ازمهايي هم كه سستت ميكنن گوش نده! موفق باشي.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    university of guilan

نقل قول نوشته اصلی توسط gbahrein نمایش پست ها
    معدل کم
    ذیرش ارشد را مشکل میکند هرچند با GRE عالی تا حدودی قابل جبران در امریکاست. با نمره زبان و GRE بالا شاید برای دانشگاههای متوسط و نه تاپ شانس خود را امتحان کنید البته رزومه تنظیم شده صحیح و مکاتبات موثر با استاددر زمان قبل پذیرش هم مفید خواهد بود.
    موفق باشید
    متوجه فرمایش شما شدم خب برای اروپا چی؟ برای اونجا هم ینی شرایطم سخته واسه پذیرش گرفتن؟

Junior Member

سلام یکی از دوستان من ترم5 نقشه برداری خواجه نصیر با نعدل 17هستش میخواستم بدونم چقد میتونه رو اپلای با فاند برای ارشد حساب کنه و بجز زبان چی دیگه لازم داره

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Civil Eng. structural & Earthquake Eng

با سلام و وقت بخير
    لطفا راهنمايي فرماييد که با توجه به شرايط زير کدام يک از کشورهاي (استراليا ، انگليس ، ايتاليا ، مالزي ) براي پذيرش دکتري سازه براي ترم مهر ماه سال 96 همراه با فاند کامل مناسب تر خواهد بود ؟
    ليسانس عمران با معدل 17.72
    فوق ليسانس عمران زلزله با معدل 19.07 بدون احتساب پايان نامه
    پروپوزال هنوز تصويب نشده
    تاريخ دفاع احتمالي تير ماه 96
    سربازي نرفتم و مشکلي بابت 15 ميليون وثيقه ندارم
    جداي وثيقه تقريبا ميتونم تا 20 ميليون جور کنم
    1 سال سابقه TA در دانشگاه مقطع ليسانس
    1.5 سال سابقه تدريس مجتمع فني تهران
    1 سال سابقه تدريس آموزشگاه فني حرفه اي
    2 ماه سابقه تدريس دانشگاه سما کرج
    اين سوابق تدريس بابت تدريس نرم افزارهاي تخصصي عمران هست که هنوزم مشغول تديس هستم
    مدرک زبان تافل اکسپاير شده : 88 اينترنت بيس ( تا دي ماه دوباره دارم خودم رو آماده ميکنم که اون موقع مجددا امتحان بدم)
    بدون مقاله
    تاليف 2 کتاب مرتبط با رشته به زبان انگليسي ( هر دوتاش آخراي کاراشه و فکر ميکنم تا اواخر آذر تموم بشن )
    کتابا رو به هيچ کجا ندادم ميخوام دانشگاهي که قراره دکتري بخونم چاپش کنن
    بزرگترين مشکل من الان اينه که تير ماه سال بعد که فارغ التحصيل بشم ، فکر کنم واسه يه سري از کشورها که نزديک2 ماه ميکشه تا ويزاش صادر بشه به مشکل بخورم
    واقعا نميدونم بايد چي کار کنم چون خيلي دوست دارم مهر ماه سال آينده دکتري رو شروع کنم و نميخوام وقفه بيوفته
    پيشاپيش تشکر ميکنم و ببخشيد که طولاني شد خيلي

Junior Member

سلام من فارغ التحصیل عمران از دانشگاه گیلانم. دارم واسه ارشد میخونم. هدفم اینه که بعد از ارشد برای دکترا خارج از کشور اقدام کنم. حتما فاند میخوام و یا کشور هایی مثل سوید یا هلند که دکترا بصورت انجام پروژه هست.البته اولویت اصلیم هم سوید و بعد هلند و بعد جاهای دیگه هست. میخوام بدونم چه گرایشی از ارشد بخونم اونجا امکان پذیرشم بیشتره؟ سازه های دریایی و هیدرولیکی و خاک و حمل و نقل رو دوس دارم. ولی فکر نمی کنم منابع آب و محیط زیست واسم جالب باشه. با توجه به علایقم و بدون در نظر گرفتن علایقم به نظرتون رو چه گرایشی وقت بگذارم؟ دوستان اگه اطلاعاتی درباره ی این دارید که اکثر پروژه های عنوان شده در این دو کشور در چه زمینه ای هستن و به چه گرایشی مربوط میشن ممنون میشم بگید.
    و واسه کشور های دیگه هم میخوام بدونم چه گرایشایی از نظر فاند و بعدش هم بازار کار تو همون کشور خوبه. مشکل اصلیم انتخاب گرایشیه که تقریبا دوست داشته باشم و بعدا هم بتونم خارج از کشور ادامه اش بدم با شرایط خوب. ممنون میشم دوستان اگر کمک کنید.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Arezoo7 نمایش پست ها
    سلام من فارغ التحصیل عمران از دانشگاه گیلانم. دارم واسه ارشد میخونم. هدفم اینه که بعد از ارشد برای دکترا خارج از کشور اقدام کنم. حتما فاند میخوام و یا کشور هایی مثل سوید یا هلند که دکترا بصورت انجام پروژه هست.البته اولویت اصلیم هم سوید و بعد هلند و بعد جاهای دیگه هست. میخوام بدونم چه گرایشی از ارشد بخونم اونجا امکان پذیرشم بیشتره؟ سازه های دریایی و هیدرولیکی و خاک و حمل و نقل رو دوس دارم. ولی فکر نمی کنم منابع آب و محیط زیست واسم جالب باشه. با توجه به علایقم و بدون در نظر گرفتن علایقم به نظرتون رو چه گرایشی وقت بگذارم؟ دوستان اگه اطلاعاتی درباره ی این دارید که اکثر پروژه های عنوان شده در این دو کشور در چه زمینه ای هستن و به چه گرایشی مربوط میشن ممنون میشم بگید.
    و واسه کشور های دیگه هم میخوام بدونم چه گرایشایی از نظر فاند و بعدش هم بازار کار تو همون کشور خوبه. مشکل اصلیم انتخاب گرایشیه که تقریبا دوست داشته باشم و بعدا هم بتونم خارج از کشور ادامه اش بدم با شرایط خوب. ممنون میشم دوستان اگر کمک کنید.
    این سوال که در همه جابتوان یک گرایش خاص را معرفی کرد جوابی ندارد. بیشتر باید به پذیرش از دانشگاه و استادی خاص متمرکز شوید و با توجه به علاقه تان انتخاب کنید. عموما محیط زیست و اب و سازه هیدرولیکی در حالت کلی دارای پتانسیل فاند خوبی هستند ولی بقیه گرایشها نظیر حمل و نقل و ژیوتکنیک و حتی سازه هم بسته به موقعیت و کشور مختلف ممکن است جذابیت بیشتری حتی در برخی مواقع داشته باشند. به لحاظ کار خیلی از کشورها برخلاف ایران اصولا مدرک و اسم آن اهمیتی ندارد ئ حتی برخی دانشگاهها عنوان گرایش ارشد و دکتری شما را هم در مدرک نهایی قید نمیکنند(فقط ارشد مثلا عمران یا دکتری عمران) یعنی تخصص شما و کارایی بعدها بیشتر از این اسمها به در خواهد خورد و به ویژه برای کار چندان این مساله که گرایشتان چه بوده اهمیت ندارد تا جایی که موضوعی که روی آن کار کرده اید و تخصص و کارایی شما تا چه اندازه است. در ایران هم در آینده شاهد چنین رویکردی با افزایش رقابت خواهیم بود.
    موفق باشید
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

Junior Member

سلام دوستان من ترم 5 عمران در مقطع لیسانس در دانشگاه باهنر کرمان (دولتی) هستم و میتونم با معدل بالای 16 این مقطع را تموم کنم و قصد ادامه تحصیل در خارج را دارم و برگشست به ایران.میخواستم ببینم برای گرفتن فاند کامل برای مقطع ارشد (ترجیها امریکا چون داییم اونجا زندگی میکنه)اگر نشد اروپا از چه زمانی باید اقدام کنم برای زبان(زبانم خوبه)و سوال دوم اینکه ایا نوشتن مقاله تا زمانی که من دارم ممکن هست و فایده ای برام داره و سوال سوم اینکه مدارک مربی گری ورزش کاراته یا دان 3 در این ورزش میتونه کمکم کنه و سوال سوم اینکه کدوم گرایش برای کار در ایران مناسب تر و درامد زا تر هستش و سوال اخر اینکه اضلا با این معدل میتونم به فکر فاند کامل در امریکا با توجه به حضور داییم باشم یا بهتره امریکا را برای دکتری در نظر بگیرم و ارشد را در اروپا بگذرونم........در اخر هم تشکر میکنم از حمایت عالییییییییییییییییتون

Junior Member

دوستان میشه لطف کنید به من کمک کنید ..... خیلی ممنونم

Junior Member

سلام دوستان ، من لیسانس عمران از دانشگاه آزاد کرج با معدل 18 دارم در طول تحصیل نفر اول عمران دانشگاه بودم و عضو تیم دانشگاه در سازه های ماکارانی بودم که یک بار مقام دوم کشورو کسب کردیم ، از قرارگاه خاتم الانبیا برای دوره سربازی امریه گرفتم و به گروه تخصصی سپاسد معرفی شدم و در طول خدمت مسئول فنی قطعه 3 مترو شدم و الان آخرای سربازیمه خیلی علاقه دارم ادامه تحصیلمو در آمریکا داشته باشم باتوجه به مطالبی که گفتم آیا شانس اینو دارم که بتونم فاند بگیرم؟ ضمنا اگر در رزومم بیارم که توی خاتم الانبیا بودم ایراد داره؟ سوال بعدیم هم اینه که برای رفتن به اونجا باید چه قدر سرمایه اولیه داشته باشم تا به مشکل نخورم؟ اگر راهنماییم کنین ممنون میشم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)