صفحه 106 از 114 نخستنخست ... 65696979899100101102103104105106107108109110111112113114 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,051 تا 1,060 , از مجموع 1139

موضوع: مشورت درباره انتخاب دانشگاه در رشته مهندسی عمران و محیط زیست

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مشورت درباره انتخاب دانشگاه در رشته مهندسی عمران و محیط زیست

با سلام
    من باید بین 2 تا گزینه برای ارشد یکی و انتخاب کنم و واقعا به راهنمایی احتیاج دارم
    1- مهندسی عمران- محیط زیست - -- دانشگاه خواجه نصیر (مجازی یا همون الکترونیکی)
    2- مهندسی عمران- ژئوتکنیک --- - دانشگاه آزاد علوم تحقیقات

ممنون میشم کمکم کنید که تصمیم درست بگیرم.
    اینکه بازار کار کدوم چه در ایران و چه در استررالیا یا کانادا یا هر جای دیگه چه جوریه؟
    کدوم دانشگاه بهتره؟ و هر نکتخ ای که خودنوم به ذهنتون میرسه

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط hasankmkr نمایش پست ها
    سلام دوستان من ترم 5 عمران در مقطع لیسانس در دانشگاه باهنر کرمان (دولتی) هستم و میتونم با معدل بالای 16 این مقطع را تموم کنم و قصد ادامه تحصیل در خارج را دارم و برگشست به ایران.میخواستم ببینم برای گرفتن فاند کامل برای مقطع ارشد (ترجیها امریکا چون داییم اونجا زندگی میکنه)اگر نشد اروپا از چه زمانی باید اقدام کنم برای زبان(زبانم خوبه)و سوال دوم اینکه ایا نوشتن مقاله تا زمانی که من دارم ممکن هست و فایده ای برام داره و سوال سوم اینکه مدارک مربی گری ورزش کاراته یا دان 3 در این ورزش میتونه کمکم کنه و سوال سوم اینکه کدوم گرایش برای کار در ایران مناسب تر و درامد زا تر هستش و سوال اخر اینکه اضلا با این معدل میتونم به فکر فاند کامل در امریکا با توجه به حضور داییم باشم یا بهتره امریکا را برای دکتری در نظر بگیرم و ارشد را در اروپا بگذرونم........در اخر هم تشکر میکنم از حمایت عالییییییییییییییییتون
    بیشتر از همه معدل بالا در کارشناسی کمک خواهد کرد
    نمره بالای آزمون GRE و زبان لازم خواهد بود
    ترم 7-8 اگر ترم آخرتان 8 باشد می تواند برای شروع کارهای اپلای مناسب باشد. باید در این فاصله نسبت به تکمیل زبان اقدام کنید.
    امکان کسب پذیرش در یک کشور خاص محدود است. باید گزینه های بیشتری را در نظر بگیرید. شانس ویزا هم مساله دیگری است که این کار را الزامی میکند.
    موفق باشید
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

Junior Member

1- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی :مهندسی عمران دانشگاه تبریز 16.52

2- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی : مهندسی عمران ، دانشگاه شریف 15
    3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس) به تفکیک نمرات مهارت‌ها: 90
    4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها : هنوز امتحان ندادم بالای 300 مد نظرمه
    5- تعداد مقالات : دو مقالهISI
    7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای PHD -civil engineering
    8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت : امریکا و کانادا مهم نیست چه دانشگاهی فقط فاند بده

9- نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام المپیاد/مسابقات بین‌المللی معتبر، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه) :-
    10- میزان فاند مورد انتظار (Full Fund/Partial Fund/Self-Funded): در حد گذران زندگی
    ممنون میشم راهنمایی کنید

Junior Member

1- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی : عمران-عمران، آزاد-استهبان- 15/71
    2- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی : عمران-آب هیدرولیک، خواجه نصیر- 16/31
    3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس) به تفکیک نمرات مهارت‌ها : IELTS R:6 L:7.5 S:6.5 W:5 Overall:6.5
    4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها: GRE Q:154 V:146 W:2

5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر : دو مقاله ISI، یکی داره داوری میشه و یکی ریوو خورده
    6- تعداد مقالات کنفرانسی به زبان انگلیسی : -
    7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای : PhD- Water resource
    8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت : 1-آمریکا 2-آلمان 3- بقیه کشورها
    9- نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام المپیاد/مسابقات بین‌المللی معتبر، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه) : 1/5 سال سابقه در یک شرکت معتبر آب(هنوزم اونجا کار میکنم)، دو ترم TA مهندسی رودخانه و سازه های آبی
    10- میزان فاند مورد انتظار (Full Fund/Partial Fund/Self-Funded):فاندی که بشه باهاش زندگی کرد

ممنون میشم دوستان راهنمایی کنن احتمال پذیرش رو دارم؟ و کدوم دانشگاهها؟

Junior Member

سلام
    کارشناسی: فردوسی عمران ، 17.56
    کارشناسی ارشد: فردوسی،ژئوتکنیک، 19.2 (هنوز در ابتدای پایان نامه هستم)
    دو تا مقاله isi دارم، و روی دوتای دیگه هم دارم کار میکنم
    رتبه 16 المپیاد دانشجویی
    سابقه حل تمرین
    با سهمیه استعداد درخشان و بدون کنکور وارد ارشد شدم
    نمره تافلم هم 100ه ، GRE ندادم هنوز
    میخواستم بدونم آمریکا ، کانادا و استرالیا چه دانشگاه هایی شانس پذیرش دارم؛ مخصوصا آمریکا و رنک زیر 100
    با توجه به اینکه وضع مالی بنده هم به نحوی نیست که خودم بخوام هزینه هارو پرداخت کنم، میخوام بدونم شانس فول فاند دارم یا نه

Junior Member

سلام
    من لیسانس عمران عمران
    فوق لیسانس عمران سازه
    که می خوام ازپایان نامم دفاع کنم چندتاسوال دارم لطفا راهنماییم کنید:
    برای رفتن وادامه تحصیل در مقطع دکتری کدوم کشور مناسب هستش؟
    برای شروع واقدام کردن برای رفتن به خارج ازکشور برای ادامه تخصیل ازکجا وچه جوری باید شروع کرد
    باتشکررر

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط HM171 نمایش پست ها
    سلام
    من لیسانس عمران عمران
    فوق لیسانس عمران سازه
    که می خوام ازپایان نامم دفاع کنم چندتاسوال دارم لطفا راهنماییم کنید:
    برای رفتن وادامه تحصیل در مقطع دکتری کدوم کشور مناسب هستش؟
    برای شروع واقدام کردن برای رفتن به خارج ازکشور برای ادامه تخصیل ازکجا وچه جوری باید شروع کرد
    باتشکررر
    بسته به موضوع پایان نامه و استادانی که در همان فیلد کار میکنند باید جند کشور را در نظر بگیرید و همرمان بررسی کنید. ممکن است انتخاب شما محدود به جند کشور شود که بیشترین پاسخ مثبت را ازاساتید مربوطه دریافت میکنید.
    اینکه کدام کشور در حالت کلی مناسب تر است هیچ حواب مشخصی ندارد مثل اینکه برای هرفردی ممکن است موقعیتهایی در یکی از کشورهای هدف پیش بیاید که قابل مقایسه با فرصتهای از دست رفته دیگر نیست.

در حال حاضر از استرالیا دوستانی که سازه کارهای اکسپریمنتال و منجر به مقاله خوبی انجام داده اند آفرهای خوبی گرفته اند اما افراد دیگری هم از همین گروه بعضا در دانشگاههای اروپا یا امریکا یا کانادا موقعیتهاییمشابه را به دست آورده اند که می تواند جواب کلی مورد نظر را هم غیر قابل اعتماد کند. در حالت کلی جایی که بهترین آفر را به شما بدهند بهتر است البته اگر رزومه شما آنقدر قوی باشد که جندین آفر موفق بگیرید و بتوانید بین آنها انتخاب کنید.
    موفق باشید
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

Junior Member

سلام و خسته نباشید خیلی زیاد خدمت همه دوستان
    من چند تا سوال داشتم نمیدونم جای درستی سوالمو مطرح میکنم یا نه اگر درست نیست از مدیران عذر میخوام
    کاردانی عمران با معدل 17.01
    کارشناسی عمران عمران 12.58 (ترم یک و دو معدلم 17.34 بود ولی بدلیل یه سری مشکلات افت تحصیلی شدیدی کردم)
    کارشناسی ارشد عمران مدیریت پروژه 17.15 بدون احتساب پایان نامه
    سال 92 IELTS گرفتم با 6.5 الانم دوباره 3-4 ماه کار کنم 6.5-7 میارم
    از پایان نامه یک مقاله ISI صد درصد در میارم از استاد راهنما و 1 تا از استادای دیگه هم میتونم توصیه نامه بگیرم
    3 سال سابقه بیمه توی یک شرکت مشاوره و نظارت (گرید 2 آب وفاضلاب و آبیاری زهکشی) در زمینه آب و فاضلاب و آبرسانی دارم هم اکنون مشغول به کار هستم
    و حالا سوال اینجاست
    1.میخوام دکترا بخونم حتما کانادا (دانشگاه سطح متوسط با فاند نه فول فاند) اول اینکه اصلا تو این رشته یعنی مدیریت پروژه دکترا هست اگه هست بازار کار داره یا نه؟
    2.اگر بخوام میتونم در رابطه با کارم تو زمینه مدیریت منابع آب (تخصیص منابع و زمینه های مرتبط با محیط زیست نظیر مدیریت انتشار آلاینده و...) دکترا رو بخونم ؟(پایان نامه هم در زمینه آبرسانی و ریسک های پروژه های آبی با استفاده از تحلیل سلسله مراتبی AHP است)
    3.برای پذیرش دکترا باید کدوم پارامتر هارو تقویت کنم؟
    ممنون

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط EMKILL نمایش پست ها
    سلام و خسته نباشید خیلی زیاد خدمت همه دوستان
    من چند تا سوال داشتم نمیدونم جای درستی سوالمو مطرح میکنم یا نه اگر درست نیست از مدیران عذر میخوام
    کاردانی عمران با معدل 17.01
    کارشناسی عمران عمران 12.58 (ترم یک و دو معدلم 17.34 بود ولی بدلیل یه سری مشکلات افت تحصیلی شدیدی کردم)
    کارشناسی ارشد عمران مدیریت پروژه 17.15 بدون احتساب پایان نامه
    سال 92 IELTS گرفتم با 6.5 الانم دوباره 3-4 ماه کار کنم 6.5-7 میارم
    از پایان نامه یک مقاله ISI صد درصد در میارم از استاد راهنما و 1 تا از استادای دیگه هم میتونم توصیه نامه بگیرم
    3 سال سابقه بیمه توی یک شرکت مشاوره و نظارت (گرید 2 آب وفاضلاب و آبیاری زهکشی) در زمینه آب و فاضلاب و آبرسانی دارم هم اکنون مشغول به کار هستم
    و حالا سوال اینجاست
    1.میخوام دکترا بخونم حتما کانادا (دانشگاه سطح متوسط با فاند نه فول فاند) اول اینکه اصلا تو این رشته یعنی مدیریت پروژه دکترا هست اگه هست بازار کار داره یا نه؟
    2.اگر بخوام میتونم در رابطه با کارم تو زمینه مدیریت منابع آب (تخصیص منابع و زمینه های مرتبط با محیط زیست نظیر مدیریت انتشار آلاینده و...) دکترا رو بخونم ؟(پایان نامه هم در زمینه آبرسانی و ریسک های پروژه های آبی با استفاده از تحلیل سلسله مراتبی AHP است)
    3.برای پذیرش دکترا باید کدوم پارامتر هارو تقویت کنم؟
    ممنون
    بیشتر دانشگاهها مدیریت ساخت را به عنوان گزینه ای از گرایشهای ارشد و دکتری عمران دارند. مدیریت پروژه توسط دانشگاههای محدودی با سیستم مدنظر شما (عمرانی بیس) وجود دارد که معروفترین آنها دانشگاه کلگری است. متقاضی این گرایش زیاد و رقابت برای آن بالاست و عمدتا به علت دارا بودن متقاضی های کانادایی، دانشجویان اینترنشنال ممکن است شرایط سخت تری داشته باشند.
    گرایش مدیریت ساخت را میتوانید بسته به تز ارشدتان و موضوع استاد دنبال کنید.
    معمولا استفاده آکادمیک از سابقه کار در مشاور و صنعت نمیتوانید به این شکل بکنید و بیشتر موضوع تز ارشد شما مهم است و مقالت منتشر شده از آن. استادی که برای چندسال همکاری در پروژه دکتری به دانشجویی که در آن زمینه در مقطع ارشد کار نکرده باشد از بین انبوه اپلیکنت با زمینه مرتبط اعتماد کند سخت پیدا خواهید کرد.
    برای دکتری مقاله و زمینه مرتبط مهمترین فاکتور است.
    موفق باشید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط gbahrein نمایش پست ها
    بیشتر دانشگاهها مدیریت ساخت را به عنوان گزینه ای از گرایشهای ارشد و دکتری عمران دارند. مدیریت پروژه توسط دانشگاههای محدودی با سیستم مدنظر شما (عمرانی بیس) وجود دارد که معروفترین آنها دانشگاه کلگری است. متقاضی این گرایش زیاد و رقابت برای آن بالاست و عمدتا به علت دارا بودن متقاضی های کانادایی، دانشجویان اینترنشنال ممکن است شرایط سخت تری داشته باشند.
    گرایش مدیریت ساخت را میتوانید بسته به تز ارشدتان و موضوع استاد دنبال کنید.
    معمولا استفاده آکادمیک از سابقه کار در مشاور و صنعت نمیتوانید به این شکل بکنید و بیشتر موضوع تز ارشد شما مهم است و مقالت منتشر شده از آن. استادی که برای چندسال همکاری در پروژه دکتری به دانشجویی که در آن زمینه در مقطع ارشد کار نکرده باشد از بین انبوه اپلیکنت با زمینه مرتبط اعتماد کند سخت پیدا خواهید کرد.
    برای دکتری مقاله و زمینه مرتبط مهمترین فاکتور است.
    موفق باشید
    به نظر شما توصیه میکنین دنبال PHD برم یا SM تویه یه رشته دیگه که بازار کارش بهتر باشه؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)