صفحه 107 از 114 نخستنخست ... 757979899100101102103104105106107108109110111112113114 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,061 تا 1,070 , از مجموع 1139

موضوع: مشورت درباره انتخاب دانشگاه در رشته مهندسی عمران و محیط زیست

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : مشورت درباره انتخاب دانشگاه در رشته مهندسی عمران و محیط زیست

نقل قول نوشته اصلی توسط EMKILL نمایش پست ها
    به نظر شما توصیه میکنین دنبال PHD برم یا SM تویه یه رشته دیگه که بازار کارش بهتر باشه؟
    بستگی به شرایط و علاقه مندی خودتان دارد ولی اگر به دنبال کار در صنعت و نه دانشگاه (آکادمیک) هستید pHD اصولا انتخاب صحیحی نیست و به از دست رفتن زمان و موقعیت و Overqualified شدن برای طیف بزرگی از پوزیشنهای شغلی در آینده میشود که فاکتور مهمی برای تصمیم گیری است.
    موفق باشید
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

پیش فرض پاسخ : مشورت درباره انتخاب دانشگاه در رشته مهندسی عمران

سلام
    میشه راهنمایی کنید آیا شانس فاند گرفتن با شرایط من وجود داره؟؟متشکرم
    کارشناسی عمران عمران:صنعتی شاهرود-معدل 14
    کارشناسی ارشد عمران-سازه های هیدرولیکی:صنعتی شاهرود-معدل 16.40
    دو سال سابقه نظارت در شرکت آبفا-کارمند رسمی
    1 سال سابقه بازرسی جوش-شرکت خصوصی
    یک مقاله isi-دوتا کنفرانس داخلی
    ایلتس:6

در کشورهایی مثل نروژ یا سوئد-یا در نیوزلند
    و آیا میشه برا محیط زیست فاند گرفت؟؟چون غیر مرتبط به ارشد من هستش
    نهایت سپاس

Junior Member

1- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی :مهندسی عمران دانشگاه آزاد کرمانشاه 14.80
    2- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی : مهندسی عمران- سازه ، دانشگاه رازی کرمانشاه 15.90
    3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس) به تفکیک نمرات مهارت‌ها: هنوز امتحان ندادم ولی دارم برا آیلتس آماده میشم. رو 6.5 حساب میکنم.
    4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها :
    5- تعداد مقالات : یک مقالهISI از پایان نامه ارشدم با ایمپکت 0.6 سال 20167- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای: Master -civil engineering -
    8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت : کشوری که فاند بده حالا هرجا اگه نمیشه نروژ و اتریش یا کشور دیگه ای که تحصیل رایگان باشه
    9- نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام المپیاد/مسابقات بین‌المللی معتبر، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه) : 6 سال سابقه با بیمه در شرکت های معتبر (شرکت مهاب قدس، سانا و ... ) در زمینه ابنیه و خطوط انتقال آب
    10- میزان فاند مورد انتظار (Full Fund/Partial Fund/Self-Funded):
    چون بعید میدونم برای دکترا بتونم پذیرش بگیرم میگم مستر. اگه PhD بشه که عالیه ممنون میشم در این زمینه یه مقدار راهنمایی کنید که شانس دارم یا نه!! خودم میتونم یه مقدار از هزینه هامو بدم در ابتدا ولی قطعاً به کار هم نیاز پیدا می کنم. متأهلم و اگه امکان کار همسرم هم هست ممنون میشم راهنمایی کنید که میشه یا نه و کدوم کشورا امکانش هست. تو سوئد چندتا فامیل نزدیک دارم اما حیف که پولی هست تحصیل، دوره های زبان اونجا رو توصیه می کنید؟!! میشه بعدش کار پیدا کرد؟ ببخشید طولانی شد.

Junior Member SpecialALIREZA آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    فوق لیسانس عمران - دانشگاه شریف

برای رشته خاک و پی کدوم دانشگاه (کشور) بهتره اپلای کنم در مقطع دکترا؟ همچنین قصد دارم بعد از اتمام تحصیل به ایران برنگردم و همانجا شغل پیدا کنم و ....
    با توجه به شرایطم میشه لطفا جواب بدید؟
    لیسانس-دانشگاه تهران-معدل 14
    فوق لیسانس-دانشگاه شریف-معدل 16.7 (3.6 GPA)
    مقاله فعلا یدونه کنفرانس بین المللی داخلی دارم که البته به نظرم اهمیتی نداره چون فارسیه ....
    اگر وقت بذارم میتونم از پایان نامه م یه مقاله استخراج کنم....
    آزمون زبان هم آخر تابستون میدم و خوب میشم (الان میخوام متناسب با کشور مقصد بین آزمون ها یکیو انتخاب کنم برای خوندن)
    هرجای اروپا یا آمریکا باشه مشکلی ندارم برای رفتن
    متشکرم

Junior Member

سلام

لیسانس مهندسی عمران- عمران، معدل 15.52 (جزو استعداد درخشان) دانشگاه سراسری
    فوق لیسانس مهندسی عمران-ژئوتکنیک، معدل 18.33 شاگرد اول - دانشگاه سراسری
    یک مقاله ژورنال ISI (اشپرینگر) - یک مقاله ISC

واسه IELTS دارم میخونم و آخر تابستان امتحان میدم.
    امکان ادامه تحصیل در کانادا و استرالیا را میخاستم بدونم و همچنین امکان گرفتن فول فاند.ممنون میشم کمکم کنید.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط alimontazeri نمایش پست ها
    در کشورهایی مثل نروژ یا سوئد-یا در نیوزلند
    و آیا میشه برا محیط زیست فاند گرفت؟؟چون غیر مرتبط به ارشد من هستش
    نهایت سپاس
    بستگی به رشته لیسانس هم دارد ولی اگر غیر مرتبط یا نزدیک نیست شانس واقعا برای پذیرش (بدون فاند) هم بسیار کم خواهد بود.
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط r00hi نمایش پست ها
    سلام

لیسانس مهندسی عمران- عمران، معدل 15.52 (جزو استعداد درخشان) دانشگاه سراسری
    فوق لیسانس مهندسی عمران-ژئوتکنیک، معدل 18.33 شاگرد اول - دانشگاه سراسری
    یک مقاله ژورنال ISI (اشپرینگر) - یک مقاله ISC

واسه IELTS دارم میخونم و آخر تابستان امتحان میدم.
    امکان ادامه تحصیل در کانادا و استرالیا را میخاستم بدونم و همچنین امکان گرفتن فول فاند.ممنون میشم کمکم کنید.
    زمانهای فارغ التحصیلی به لحاظ گپ به ویژه تعیین کننده است. در کل با این اطلاعات فقط می توان شانس شما را متوسط (نظیر رزومه های تیپیکال مشابه) دانست. موضوعات کاری به روز و دارای اکستنش برای کسانی که در مقطع ارشد کار کرده باشند احتمال پیداکردن استاد با فیلد مشابه و در نتیجه پذیرش را به میزان زیادی بالا می برد ولی در هرحال بین دانشگاههای مطرح ایران و بقیه دانشگاهها نیز به لحاظ شناخت عمومی اساتید از دانشجویان قبلی ایرانی می تواند موثر باشد.
    موفق باشید
    رزومه کاملتری برای اظهار نظر نیاز است. دانشگاه قبلی شما دارای اهمیت است. موضوع کاری که روی آن کار کردیه اید و

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط SpecialALIREZA نمایش پست ها
    برای رشته خاک و پی کدوم دانشگاه (کشور) بهتره اپلای کنم در مقطع دکترا؟ همچنین قصد دارم بعد از اتمام تحصیل به ایران برنگردم و همانجا شغل پیدا کنم و ....
    با توجه به شرایطم میشه لطفا جواب بدید؟
    لیسانس-دانشگاه تهران-معدل 14
    فوق لیسانس-دانشگاه شریف-معدل 16.7 (3.6 GPA)
    مقاله فعلا یدونه کنفرانس بین المللی داخلی دارم که البته به نظرم اهمیتی نداره چون فارسیه ....
    اگر وقت بذارم میتونم از پایان نامه م یه مقاله استخراج کنم....
    آزمون زبان هم آخر تابستون میدم و خوب میشم (الان میخوام متناسب با کشور مقصد بین آزمون ها یکیو انتخاب کنم برای خوندن)
    هرجای اروپا یا آمریکا باشه مشکلی ندارم برای رفتن
    متشکرم
    بدون مقاله برای پذیرش دکتری کار سختی خواهید داشت. بهتر است حداقل یک مقاله ژورنال سابمیت کنید اگر موضوع مناسبی در مقطع ارشد کار کرده اید. وقتی که در این راه میگذارید بدون شک در جلب نظر استاد و پیدا کردن موقعیت مناسب موثر است چه اینکه بدون آن احتمال پیدا کردن استادی که از بین اپلیکنتهای مختلف به شما بدون مقاله معتبر اعتماد بیشتری برای دوره دکتری کند کم خواهد بود.
    در خصوص زبان هم بهتر است روی 7 آیلتس حداقل تمرکز کنید که بتوانید طیف بیشتری از گزینه ها را پوشش دهید.
    در ژیوتکنیک به ویژه اگر کار آزمایشگاهی کرده اید استرالیا و در کارهای عددی و مدلسازی امریکای شمالی موارد مناسبی پیدا میکنید اما این قاعده کلی نیست و با شروع سرج ممکن است استادانی در هرکدام از مناطق مورد نظر که با زمینه کاری شما مرتبطند پیدا کنید و بنا به فیدبکهایی که میگیرید اقدام کنید. بنابراین مساله کدام کشور عموما در دوره دکتری جندان مطرح نیست مگر اینکه مزایای دیگری مد نظر باشدنظیر وجود دوستان و فامیل یا ساپورتر در کشور مورد نظر یا امکان اقامت و کار یا.... که بحث جداگانه ای است.
    موفق باشید

Junior Member

با سلام. من یه بار پست گذاشتم همین جا. اما درخواست دادم پاک بشه. به همین خاطر دوباره میذارمش.
    میخواستم راهنمایی بفرمایید برای مقطع فوق لیسانس(دکتری بعید میدونم بشه با این رزومه پذیرش گرفت) شانسی دارم یا خیر.
    کارشناسی: دانشگاه آزاد-عمران عمران-معدل 14.80-فارغ التحصیل سال88
    ارشد: دانشگاه سراسری کرمانشاه(رازی)-عمران سازه-معدل 15.90-فارغ التحصیل سال 94
    مدرک زبان ندارم اما دارم آماده میشم برای آیلتس و روی 6.5 حساب می کنم.
    مقاله: 1 مقاله ISI در یکی از ژورنالهای اسپرینگر با ایمپکت 0.6 سال 2016 استخراج شده از پایان نامه ارشدم
    مقطع مورد نظر: فوق لیسانس
    اولویت کشور: میخواستم کشوری باشه که تحصیل مقطع ارشد رایگان باشه- نروژ و اتریش و آلمان
    نمیدونم تأثیر داره یا خیر اما 6سال هم سابقه کار در رشته خطوط لوله انتقال آب و تصفیه خانه در شرکت مشاور و پیمانکار رو دارم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)