صفحه 109 از 114 نخستنخست ... 95999100101102103104105106107108109110111112113114 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,081 تا 1,090 , از مجموع 1139

موضوع: مشورت درباره انتخاب دانشگاه در رشته مهندسی عمران و محیط زیست

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : مشورت درباره انتخاب دانشگاه در رشته مهندسی عمران و محیط زیست

نقل قول نوشته اصلی توسط francesc2 نمایش پست ها
    سلام دوستان خسته نباشید. اگه بنده رو کمک کنید ممنون میشم

من با یک استاد از دانشگاه Indiana (Bloomington) مکاتبه کردم و فیلدهامون کاملاً باهم میخورد و گفت حتماً اپلای کن با فاند. ولی وقتی شرایط حداقلی دانشکده رو دیدم جا خوردم.
    شرایط من اینه:
    معدل لیسانس 13.85
    معدل ارشد 17.25
    تافل 102
    GRE ندادم هنوز

شرایطی که توی سایت نوشته

.
    .
    .

نمره تافلم 2 نمره از financial aid کمتره. همچنین نمره رایتینگ 4.5 برای GRE که کار خداست! ولی بزرگترین مشکل معدل لیسانسه که مال من حدود 2.75 هست. الان با توجه به این شرایط (و اینکه خیلی از دانشگاه های دیگه هم همین سیستم حداقل معدل لیسانس 3 از 4 رو دارن) من کلاً باید بیخیال این دانشگاه ها بشم و اپلای نکنم؟ یا استاد میتونه خودش وارد عمل بشه؟

خیلی ممنون
    در شرایط نزدیک به مینیممها امکان بررسی پرونده هست. با تحصیلات تکمیلی دانشگاه مکاتبه کنید و خلاصه شرایط را بنویسید. مینیمم رایتینگ را می توان به احتمال زیاد صرف نظر کرد اگر فقط همین مساله باشد. برای پدیرش دکترا ممکن است برای برخی دانشگاهها معدل ارشد را در اولویت یا به عنوان تنها عامل ارزیابی قرار دهند و معدل لیسانس کنترل نشود.
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط masoomeharobli نمایش پست ها
    با عرض سلام و خسته نباشید خدمت تمامی اعضا
    من دانشجوی ارشد عمراه سازه هستم می خواستم ببینم شرایط لازم برای گرفتن فاند دکترا برای انگلیس و امریکا چجوری یه ؟؟؟و کدوم یک توش فاند گرفتنش راحته؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    اگه کسی بتونه کمک کنه خیلی ممنون میشم
    هیچ جایی راحت فاند و پول به شخصی نخواهند داد که بتواند درس خود را ادامه دهد. راحت نخواهد بود که با رزومه متوسط و ضعیف بتوان فاند گرفت و حتی در اغلب موارد نیز با چنین رزومه هایی تقریبا پذیرش هم ممکن نیست. اگر منظورتان پذیرش راحتتر (با احتمال بیشتر) با رزومه عالی یا حداقل خوب هست که مساله احتمال پذیرش در شرایط یکسان صرف نظر از همه ترجیحات شخصی و آکادمیک و... است و به صورت خیلی خیلی جنرال مطرح کنید قطعا در امریکا به علت تعدد دانشگاهها و فاند امکان بیشتر است.
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی عمران-آزاد کرج

سلام دوستان وقتتون بخیر,
    من معدل کارشناسیم الان بالای 18 و ترم 5 هستم رشته عمران میخواستم برای ارشد خارج اقدام کنم,بین آلمان و کانادا و نروژ و ژاپن,می خواستم بپرسم که آیا ارشد رو در ایران بخونم بعد برای دکترا اقدام کنم یا بهتره که از ارشد اقدام کنم و یکی اینکه بین این گزینه ها کدوم یکی به نظر شما بهتره یا آیا گزینه بهتری هم هست برای ارشد؟ من بیشتر به درس های گرایش های سازه و زلزله و محیط زیست علاقه دارم .در مورد ژاپن امکان گرفتن بورس Monbukagakusho از طریق آزمون هست و هم چنین هزینه دانشگاه های آلمان و نروژ تقریبا" مجانی هستن برای تحصیل و ژاپن از طریق بورس Monbukagakusho تمام هزینه های دانشگاه و زندگی پوشش داده میشه اما کانادا رو تا جایی که اطلاع دارم هزینه تحصیلش بالاست با این وضعیت اصلا" برای اپلای کردن روی کانادا مانور بدم یا کلا" بیام رو دانشگاه های اروپا و جنوب شرق آسیا کار بکنم. و یک سوال دیگه اینکه برای اپلای کردن رتبه دانشگاه رو ملاک قرار بدم یا رتبه دانشگاه تو رشته مورد نظر مهم تره؟
    در مورد زبان هم زبان انگلیسیم تقریبا" تکمیله و دارم برای Ilets اقدام میکنم
    سوال آخر آیا برای اپلای کردن ارشد داشتن مقاله مهمه یا میشه بدون مقاله و با معدل بالا و نمره آزمون زبان بالا اپلای کرد
    ویرایش توسط Soroush_IM : October 26th, 2017 در ساعت 01:36 AM

سلام دوستان
    به نظر شما دانشگاه منچستر بهتره یا آلبرتا؟

سلام من دانشجوی ژئوتکنیک از دانشگاه سراسری رده پایین هستم و کارشناسیمم عمران-اب با معدل.14.70 بوده. در حال حاضر پایان نامم مونده و میخوام برای تافل بخونم و مقاله بدم با داشتن این رزومه جایی به من فاند میده؟خیلی سردرگمم و اصلا نمیدونم چه کشوری رو باید انتخاب کنم.چیزی که خیلی برام اهمیت داره این هست که کشوری رو انتخاب کنم که جای پیشرفت داشته باشه و قانون وجود داشته باشه و مثل ایران نباشه که همه جاش راند بازیه ممنون میشم راهنماییم کنین. و یادم رفت بگم من خودم راغبم برم باز مستر بخونم.

باسلام
    دانشجوی دانشگاه شهید باهنر کرمان هستم معدلم 14 است و میخوام برای اپلای اقدام کنم خواهشن اگه میشه راهنمایی کنید برای کدوم دانشگاه ها میتونم اقدام کنم ؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی عمران سازه/ دانشگاه خوارزمی

سلام. با توجه به اینکه فاند گرفتن تو ارشد سخت تره تا دکتری به نظر من بهتره اینجا ارشد بگیرین و برای دکتری درخواست بدین. بعد فکر نکنم سطح دانشگاه فعلیتون خیلی موثر باشه
    موفق باشین

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    civill azad university of jahrom

پیش فرض پاسخ : مشورت درباره انتخاب دانشگاه در رشته مهندسی عمران، معماری

سلام من دانشجوی ترم اخر عمران با معدل 16 از دانشگاه ازاد هستم به اتوکد،تری دی مکس و ایتبس مسلط هستم و درحال خواندن زبان برای ایلتس هستم و با توجه به سطحم روی نمره ی هفت حساب کردم
    میخام برای ادامه تحصیل و زندگی به خارج از کشور برم
    لطفا راهنمایی کنید که برای کشورهای اروپایی ،کانادا و استرالیا ، عمران بهتر هست یا معماری و چ راه کار ها و دانشگاه هایی پیشنهاد میکنید؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    civill azad university of jahrom

سلام من دانشجوی ترم اخر عمران با معدل 16 از دانشگاه ازاد هستم به اتوکد،تری دی مکس و ایتبس مسلط هستم و درحال خواندن زبان برای ایلتس هستم و با توجه به سطحم روی نمره ی هفت حساب کردم
    لطفا راهنمایی کنید که برای کشورهای اروپایی ،کانادا و استرالیا ،از نظر درامد و بازار کار و پذیرش عمران بهتر هست یا معماری (چه گرایش هایی؟) و چ راه کار ها و دانشگاه هایی پیشنهاد میکنید؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط ALIO75 نمایش پست ها
    لطفا راهنمایی کنید که برای کشورهای اروپایی ،کانادا و استرالیا ،از نظر درامد و بازار کار و پذیرش عمران بهتر هست یا معماری (چه گرایش هایی؟) و چ راه کار ها و دانشگاه هایی پیشنهاد میکنید؟
    نرم افزارها و سابقه کاری غیر آکادمیک برای تحصیل و پذیرش کمک زیادی نمی کند. بیشتر معدل، رنک دانشگاه قبلی و ریکامندیشنهای معتبر در پذیرش ارشد مهم هستند. اگر امکان کار و تحصیل را جدا کنید برای گرایشهای مختلف پاسخها کاملا متفاوت می تواند باشد و همینطور کشورهای مختلف. اینکه در حال حاضر همین الان هم در یک کشور خاص کدام بازار برای رشته عمران مثلا جذاب تر است پاسخ صریحی ندارد چه به اینکه در سطح جهانی بخواهید برای همه موارد و همه گرایشها انتخاب واحدی کنید. بیشتر هدف را باید در ادامه تحصیل به علاقه شخصی به نظرم داد و برای بازار کار یا ادامه تحصیل نیز ابتدا اولویت خود فرد را مشخص نمود و سپس از بین این دو فقط یکی را اولویت گذاری کرد. در یک پاسخ خیلی خیلی کلی همه این کشورها به لحاظ بازار زیست محیطی مناسب هستند و البته رشته هایی نظیر کانستراکشن (مدیریت ساخت) و راه و ترابری نیز در برخی موارد می تواند جذابیتهای خاص خود را داشته باشد. معماری با توجه به تفاوتهای ساختاری در فرهنگهای مختلف و کدها عموما هم به لحاظ تحصیل و هم بازار کار چالشهای بیشتری دارد و البته برای بازار کار به ویژه سازه، مهارت در نرم افزارهای طراحی و تسلط به آنها در پیدا کردن موقعیتهای شغلی موثرند
    موفق باشید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)