صفحه 11 از 114 نخستنخست ... 2345678910111213141516171819202161111 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 101 تا 110 , از مجموع 1139

موضوع: مشورت درباره انتخاب دانشگاه در رشته مهندسی عمران و محیط زیست

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    معماری - پیام نور

پیش فرض پاسخ : مشورت درباره انتخاب دانشگاه در رشته مهندسی عمران، معماری

نقل قول نوشته اصلی توسط aidin874 نمایش پست ها
    من دانشجوی کارشناسی ارشد ژئوتکنیک خواجه نصیر با معدل 15.67
    کارشناسی عمران با معدل 15.30 از دانشگاه اراک
    IBT: 85
    GRE : 990( verbal 260 Q:730
    مقاله هم ندارم، تازه الان دارم مینویسم که شاید تا سال دیگه accept بشه!
    تا حالا 3 تا دانشگاه missouri, north carolina, delaware, که زمینه ی اساتید به من میخورده apply کردم. الان فقط دنبال دانشگاه هایی هستم که احتمال پذیرش دارم. اگه میشه راهنماییم کنید
    ببخشید ولی نمره GRE شما کمه! جتما باید برای یک اپلای خوب بالای 1100 باشه ! من برادرم برای دکترا می خواد اقدام کنه و دوبار امتحان GRE داده یکبار 1100 شده ولی هنوز نمره دومش نیمده! در ضمن نمره verbal شما کمه و همین مورد نظر خیلی از دانشگاهها قرار می گیره و نقطه ضعف شماست!

Junior Member

Talking پاسخ : مشورت درباره انتخاب دانشگاه در رشته مهندسی عمران، معماری

با عرض سلام و تشکر از زحماتتون ...
    متولد سال 67 هستم .مدرک کاردانی عمران با معدل 16.72 از دانشگاه سراسری و مدرک کارشناسی عمران با معدل 15.15 از آزاد دارم .
    حدود 6 سال تجربه کاری با نرم افزار های عمرانی و معماری . 2سال تجربه اجرایی . عضو انجمن نخبگان کشوری هم بودم و فعالیت های زمینه ای در دانشگاه داشتم .
    واسه امتحان ALES ترکیه چهارم اردیبهشت سال نود ثبت نام کردم .
    واسه ادامه تحصیل دانشگاه کارا دنیز رو انتخاب کردم .
    رشته عمران تواین دانشگاه هست و میتونم پذیرش و فاند بگیرم یا نه ؟

با تشکر

نقل قول نوشته اصلی توسط bahadorrahmat نمایش پست ها
    دوست عزیز شما اول باید مشخص کنین که در کشورهای اروپایی و یا استرالیا قصد ماندن پس از تحصیل رو دارین! اگه برای چنین موردی باید به اطلاعات کشورها برین و از اونجا اطلاعاتی مانند مهاجرت و غیره رو بگیرین و اگه نه برای تحصیل میرین فرق می کنه. البته باید بگم انگلیس از امسال خیلی سختگیر شده برای مهاجرت دانشجوها و گرفتن ویزای دانشجویی و کسانی که رفتن خیلی براشون سخته چون هربار باهاشون تماس میگیرن میگن مدارکتون رو از دوباره بیارین برای تایید مثلا چند تل دلنشجو که من خبر دارم در جاهای مختلف 5 تا 6 بار رفتن و هر 3-4 ماه یکبار از دوباره مدارک می خوان. بلاتکلیفی هم زیاده
    در مورد استرالیا باید بگم هم جای خوبی برای مهاجرته و هم جای خوبی برای تحصیل ولی شکل پولی بودن دانشگاهای اونجاست و در ضمن خیلی سخت فاند می دن ولی باید اول اپلای کنین بد ببینین فاند میدن یا نه.
    در مورد دیگر کشورهای اروپایی باید بگم مثلا سوئد جای خوبی هست ولی بای با آب و هوا و این جور قضایا کنار بیاین. دوم عجیب وغریب ترین جای عالمه برای دانشگاه و زندگی از نظر اپلای کذدن و پاسخ دانشگاهای بزرگی داره مثله KTH,Chalmers ولی دانشگاهای متوسط خوبی داره. مجارستان هم خوبه ولی فقط بوداپست دانشگاه بزرگیه چه در زمینه مهندسی و چه هنر که مربوز به ماست ول باید دنبال کرس انگلیسی باشین و البته زبان کشور مورد نظر رو هم دنبالش برین. در مورد آلمان هم کشور خوبیه ولی زندگی و زبان مد نظر باشه یکم برایه شما سخته.
    پیشنهاد من اینه که تمام وقتتون رو بزارین روی استرالیا و یا کانادا. در مورد کشور فرانسه و اسپانیا فکرش خوبه برین ولی زبان سوم و چهارم رو باید بلد باشین فقط برای زندگی چون همه که انگلیسی بلد نیستن و زندگی برای شما اونم با همسرتون سخته.
    یک چیزه دیگه در بعضی دانشگاها داشتن همسر امتیاز داره و در بعضی های دیگه نمره منفی!!!!!!!!!
    خلاصه سرتون درد نیارم باید هدفتون مشخص باشه ولی با این مدارک سما دانشگاهای متوسط رو به بالای اروپایی و استرالیایی و کانادایی زیاده خیالتون راحت. بستگی داره بخواین اونجا بمونین با نه!!!!!!!!
    در ضمن مدرک زبان حتما باید داشته باشین!!!!!
    با تشكر از شما بايد عرض كنم كه تمايل به ماندن داريم ، انگليس رو اصلا نمي پسندم از بين كشور هاي اروپايي بيشتر به آلمان و فرانسه فكر كرده ايم و سوئد هم بد نبود اما با پولي شدن دانشگاههاش يه مقدار مشكل ساز شد مجارستان و اسپانيا رو اصلا اطلاعاتي نداشتم...
    با اين ترتيب با درنظر گرفتن :
    1)هزينه هاي دانشگاهها
    2)قوي تر بودن(رنكينگ بالاتر) دانشگاهها در رشته معماري
    3)در نظر گرفتن خواندن زبان سوم
    به ترتيب اولويت كدام كشورهارا پيشنهاد مي كنيد(از بين آلمان،فرانسه،سوئد،مجارستا ن و استراليا)
    ممنون ميشم دوستان نظر بدن تا من زودتر بتونم تصميم بگيرم و زمان كافي براي يادگيري زبان داشته باشم.

Junior Member maryam95 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    architecture

سلام.
    من ترم 7 مهندسی معماری هستم. معدل کل 6 ترمم 15.67 هست. حدود 2 ماهه که به طور جدی برای تافل آماده میشم تا نمره بالا بیارم. بهمن 90 فارغ التخصیل میشم. برای ارشد تنها گزینه م کشور سوئده.دانشگاه uppsala سوئد رو به توصیه یکی از دوستان انتخاب کردم. میخواستم شما بیشتر راهنماییم کنید. بهترین تاریخ برای ارسال مدارکم کی هست. ضمنا همسرم لیسانس عمران هستن .و 9 سال سابقه کار اجرایی دارن.هدفمون هم فعلا فقط تحصیله وقصد موندن نداریم. متشکرم

Junior Member

سلام
    فارغ التحصیل مهندسی معماری با معدل 15 از دانشگاه دولتی هستم(میخوام برای مستر اقدام کنم)
    1 مقاله و گواهی شرکت در تعدادی کنفرانس و وورک شاپ دارم
    مسائل زیر به ترتیب برام مهمه
    1) رتبه دانشگاه بالا باشه
    2)هزینه دانشگاه پایین باشه (اگه رایگان باشه که بهتر)
    3)هزینه زندگی در کشور مقصد خیلی بالا نباشه
    4) زبان تدریس انگلیسی باشه
    لطفا راهنمایی بفرمایید که کدوم دانشگاه ها با این شرایط تطابق دارند
    متشکرم
    5)اروپا باشه

Junior Member

آیا این درسته که کشور اتریش پایتخت معماریه و اینکه دانشگاهاش از رنکینگ بالایی در رشته معماری برخوردارند؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    معماری - پیام نور

نقل قول نوشته اصلی توسط swastika نمایش پست ها
    آیا این درسته که کشور اتریش پایتخت معماریه و اینکه دانشگاهاش از رنکینگ بالایی در رشته معماری برخوردارند؟
    ببخشید خندم گرفته اتریش مهد معماری!!!!
    نخیر نیست!!!!!
    شما خودت قضاوت کن
    آمریکا با داشتن 20 دانشگاه اول دنیا در رشته معماری مثله ییل،استنفورد،برکلی،هاروار د!!،جرجیا تک با اینا اوله بعدش کانادا و انگلستان به ترتیب با دانشگاههای آکسفورد،مک گیل،کمبریج،تورنتو و غیره حدود 30 دانشگاه و بعدش ایتالیا و فرانسه با دانشگاههای مثله سوربن ، دانشگاه مهندسی میلان وغیره و بعدش سوئد و چند تا کشور دیگه تازه اون چند تا بعدش اتریش!!!
    البته مهد معماری تا اوایل دهه 50 کشورهای اروپایی بود مثل فرانسه،آلمان و ایتالیا البته نمیدونم تا چه حدی درس معماری غرب قبادیان و بلدی و با چند پاس کردی ولی اونجا به راحتی هر کسی مثل تو میتونه ببینه که تاریخ معماری توی کدوم کشوراست!!!(از تو بعید البته اگه معماری لیسانس خونده باشی)
    دوم از دهه 50 به بعد میره به آمریکا و در همین حال توی کشورهای دیگه مثله انگلستان و سوئد اینا کمی میره جلو.
    البته به طور سنتی میگن ولی باز کمی درسته فرانسه و پاریسه ولی با اعتقاد فراوان و با دید باز میگم ایتالیا!!!!!!
    به هر ترتیب کشور خوب با فرهنگ بالای اجتماعیع اتریش و بسیار کشور خوبیه ولی مهد معماری نیست ولی اگه آشنا داری و میخوای ادامه تحصیل در اونجا بدی بسیار خوبه.
    رنکینگ نمی دونم کجاست می تونی از تویاین سایت بگردی ببینی!!! اونم توی Art&Humanities
    http://www.university-list.net

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    معماری - پیام نور

نقل قول نوشته اصلی توسط parhamshokoohi نمایش پست ها
    با تشكر از شما بايد عرض كنم كه تمايل به ماندن داريم ، انگليس رو اصلا نمي پسندم از بين كشور هاي اروپايي بيشتر به آلمان و فرانسه فكر كرده ايم و سوئد هم بد نبود اما با پولي شدن دانشگاههاش يه مقدار مشكل ساز شد مجارستان و اسپانيا رو اصلا اطلاعاتي نداشتم...
    با اين ترتيب با درنظر گرفتن :
    1)هزينه هاي دانشگاهها
    2)قوي تر بودن(رنكينگ بالاتر) دانشگاهها در رشته معماري
    3)در نظر گرفتن خواندن زبان سوم
    به ترتيب اولويت كدام كشورهارا پيشنهاد مي كنيد(از بين آلمان،فرانسه،سوئد،مجارستا ن و استراليا)
    ممنون ميشم دوستان نظر بدن تا من زودتر بتونم تصميم بگيرم و زمان كافي براي يادگيري زبان داشته باشم.
    عذر خواهی میکنم به خاطر یه مدت کار داشتم
    خوب حالا شد می خوای بمونی!
    خوب آلمان خوبه ولی باز میگم آلمانی مورد نیازه عزیز بایدم بگردی کدوم دانشگاههای آلمان کرس انگلیسی دارن اونم از DAAD این سایت دانشگاههای آلمانه خوب دانشگاههای با رنکینگ بالا
    در مورد فرانسه شک نکن خوب زمانی مهد معماری بوده و الانم خوبه بری ولی بازم زبان فرانسوی یا کرس انگلیسی
    البته روی استرالیا حساب جدا باز کن چون برای آینده خانواده خوبه هم برای آینده کاری و زندگی
    روی هم رفته استرالیا برای زندگی و کار و تحصیل
    برای تحصیل آلمان و سوئد و فرانسه
    دور مجارستان خط بکش
    دنبال فاند بگرد اونم برای خودتو خانومت بدلیل اینکه هزینه دانشگاه داره استرالیا و یک چیزی نترس از رفتن تصمیم رو محکم بگیر

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    معماری - پیام نور

لطفا به یک چیزی توجه کنین
    هر کسی نمیتونه به دانشگاه خوب بره دانشگاه با رنکینگ بالا همه میخوان باید اقدام بفرمایید کسی نمی تونه بگه قبول میشی یا نه چون چند چیز مهمه اول معدل دوم اون دروس مورد نیاز رشته اگه شما نمره بالا گرفته باشید بعد تز شما که به رشتتون ربط داشته یا نه بعدشم تعداد مقاله
    البته زبان که از همه مهم تره چون اگه نداشته باشی مثله معدل همون اول میزارنت کنار عزیزم
    برای دکترا باید GRE داشته باشی 1100 به بالا
    ممنانیم

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط bahadorrahmat نمایش پست ها
    !!!!
    نخیر نیست!!!!!
    شما خودت قضاوت کن
    آمریکا با داشتن 20 دانشگاه اول دنیا در رشته معماری مثله ییل،استنفورد،برکلی،هاروار د!!،جرجیا تک با اینا اوله بعدش کانادا و انگلستان به ترتیب با دانشگاههای آکسفورد،مک گیل،کمبریج،تورنتو و غیره حدود 30 دانشگاه و بعدش ایتالیا و فرانسه با دانشگاههای مثله سوربن ، دانشگاه مهندسی میلان وغیره و بعدش سوئد و چند تا کشور دیگه تازه اون چند تا بعدش اتریش!!!
    البته مهد معماری تا اوایل دهه 50 کشورهای اروپایی بود مثل فرانسه،آلمان و ایتالیا البته نمیدونم تا چه حدی درس معماری غرب قبادیان و بلدی و با چند پاس کردی ولی اونجا به راحتی هر کسی مثل تو میتونه ببینه که تاریخ معماری توی کدوم کشوراست!!!(از تو بعید البته اگه معماری لیسانس خونده باشی)
    دوم از دهه 50 به بعد میره به آمریکا و در همین حال توی کشورهای دیگه مثله انگلستان و سوئد اینا کمی میره جلو.
    البته به طور سنتی میگن ولی باز کمی درسته فرانسه و پاریسه ولی با اعتقاد فراوان و با دید باز میگم ایتالیا!!!!!!
    به هر ترتیب کشور خوب با فرهنگ بالای اجتماعیع اتریش و بسیار کشور خوبیه ولی مهد معماری نیست ولی اگه آشنا داری و میخوای ادامه تحصیل در اونجا بدی بسیار خوبه.
    رنکینگ نمی دونم کجاست می تونی از تویاین سایت بگردی ببینی!!! اونم توی Art&Humanities
    http://www.university-list.net
    سلام
    اینکه ما درس آشنایی با معماری معاصر غرب داریم نه درس معماری غرب قبادیان (مثل اینکه تو این درس، شما فقط کتاب وحید قبادیان رو میشناسی) و دیگه اینکه توصیه میکنم اون کتابو دوباره مطالعه کنی چون این چیزایی که داری میگی توش ننوشته
    بابت معرفی سایتم متشکرم. ولی این یکی رو خودم بلد بودم
    ویرایش توسط hamman : April 3rd, 2011 در ساعت 11:40 AM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)