صفحه 13 از 114 نخستنخست ... 3456789101112131415161718192021222363113 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 121 تا 130 , از مجموع 1139

موضوع: مشورت درباره انتخاب دانشگاه در رشته مهندسی عمران و محیط زیست

Senior Member krig1960 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : مشورت درباره انتخاب دانشگاه در رشته مهندسی عمران، معماری

نقل قول نوشته اصلی توسط negarali نمایش پست ها
    سلام
    ممنون که مطلع ها برای کسانی مثل من هم وقت می گذارند
    کارشناسی عمران دانشگاه تهران معدل 15.5 و ارشد سازه دانشگاه تهران معدل حدود 17.4 مقاله یکی در نشریه امیرکبیر. 4 ساله در دفتر فنی شرکت پیمانکاری آزادراه کار میکنم. IELTS 6.5
    منو همسرم برای کبک اقدام کردیم لطفا راهنمایی کنید که تصمیماتم درسته یانه؟
    1- از انجایی که پروسه 2 سال طول می کشد می خوام دوباره ارشد بخونم. مدیریت پروِژه و ساخت.
    2- برای دانشگا های کانادا اقدام نمی کنم جون شنیدم ممکنه اثر منفی در پروسه مهاجرت بگذاره. درسته؟
    3- دانشگاه متوسط رو به بالای انگلیس دوست دارم ولی نمی دونم میشه یانه و یا اصلا به نظرتون جای دیگه اقدام کنم؟
    4- اصلا به fund فکرکنم؟
    5- الان اصلا زمان خوبی برای شروع هست؟
    سلام دوست عزیز.
    در مورد درست یا غلط بودن تصمیماتتان نمی توانم نظری بدهم، اما نظر شخصی ام به شرح زیر است:
    1 - به خودتان بستگی دارد. بایستی ببینید آیا این تصمیم شما را به هدف نهایی که در پی آن هستید نزدیک تر می کند یا نه؟
    2 - این سوال را بهتر است در تاپیک های انجمن کانادا بخش مهاجرت در همین فروم یا تاپیک های مربوط به تحصیل در کانادا مطرح کنید. قطعاً در آنجا افراد باتجربه تری هستند که شما را راهنمایی کنند. اما طبق مطالبی که به طور جسته و گریخته شنیده ام (و صحتش را صد در صد تائید نمی کنم)، داشتن مدرک تحصیلی از یکی از دانشگاههای کانادایی شانس اشتغال در بازار کار این کشور را به میزان قابل توجهی افزایش خواهد داد و بسیاری از افراد مهاجر با تحصیلات عالیه مجبور شده اند برای یافتن کار مناسب تر، حتی در مقاطع پائین تر از مدرک تحصیلی اولیه خود در دانشگاههای کانادایی تحصیل کنند تا شانس اشتغالشان بالاتر رود. به هر حال می توانید با جستجو در این تاپیک اطلاعات بیشتری در مورد صحت این قضیه بیابید.
    3 - اخذ پذیرش از دانشگاههای انگلیس برای رزومه شما ممکن هست منتهی این کشور از نظر هزینه و امکان دریافت ویزا در حال حاضر گزینه چندان مناسبی نیست. این نکته را هم در نظر بگیرید که تحصیل در یک کشور خارجی و سپس مهاجرت به یک کشور خارجی دیگر دردسرها و ریسک های خاص خودش را خواهد داشت (حتی اگر زمان سپری شده در حد دو سال برای اخذ مدرک ارشد باشد).
    4 - برای مقطع ارشد با رزومه فعلی شما، شانس دریافت کمک هزینه نسبتاً پائین است (به طور تقریبی در اکثر کشورها، کمک هزینه در مقطع ارشد نسبت به مقطع دکترا کمتر و با مبالغ پائین تر عرضه می شود)، منتهی برای مقطع دکترا شاید برای TA (آن هم بیشتر به خاطر معدل ارشد خوبی که دارید) بتوان گفت شانس داشته باشید. برای دریافت RA یا Fellowship بایستی از نظر پژوهشی (مقالات کنفرانسی و ژورنالی معتبر بین المللی) روزمه شما به مراتب بهتر از این باشد.
    5 - "ماهی را هر وقت از آب بگیرید تازه است."
    پیشنهاد بنده به شما این است که به عنوان یک گزینه جایگزین (Plan B) در مورد کشور استرالیا نیز تحقیق کنید (برای مهاجرت و تحصیل) ، چون از نظر پروسه تکمیل پرونده تقریباً مشابه همان کبک به طول می انجامد.
    موفق باشید.
    ویرایش توسط krig1960 : April 14th, 2011 در ساعت 10:56 AM
    سلام دوستان، متاسفانه من نمیرسم تاپیکهای اینجا رو چک کنم، ضمن این که خیلی وقته اطلاعاتم به روز نیست، لطفاً سوالاتتون رو به صورت پیام خصوصی برای من نفرستین چون نمیتونم پاسختون رو بدم، با سپاس.

Junior Member

سلام،با خودم می گفتم اگه روزی از ایران برم و مشغول تحصیل بشم حتما حداقل یه فرومی راه می ندازم تا هم درسترسی به مقالات رو که تحریم هستیم افزایش بدم و هم عزیزان رو کمک کنم برا ادامه تحصیل ولی می بینم هیچوقت اول نمی شم!

ببخشید شرایط من:
    لیسانس معدل 13.84 عمران از دانشگاه ارومیه
    فوق لیسانس مهندسی آب دانشگاه آزاد با معدل 16
    سوابق کاریم هم البته ثبت نشده جایی ولی 2.5 ساله تو رشته خودم
    و سوابق پژوهشی هم یه مقاله تو کنفرانس داخلی ملی همران و یک مقاله هم کنفرانس هیدرولیک ایران دارم
    زبان رو هم حین خدمت سربازی می رسونم برا نمره تافلی که دانشگاه خواسته (حداقل 60 آی بی تی)

می خواستم بدونم می تونم برای فوق لیسانس ژئوتکنیک از دانشگاه NTNU نروژ پذیرش بگیرم،یا ادامه برا دکترا همونجا؟سوال سختیه ولی چقدر امکانش هست برا هر کدوم؟
    یا برا دانشگاه های دیگه سوئد و نروژ چطور؟لطفا راهنماییم کنید ،پیشاپیش ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط javidapp نمایش پست ها
    سلام،با خودم می گفتم اگه روزی از ایران برم و مشغول تحصیل بشم حتما حداقل یه فرومی راه می ندازم تا هم درسترسی به مقالات رو که تحریم هستیم افزایش بدم و هم عزیزان رو کمک کنم برا ادامه تحصیل ولی می بینم هیچوقت اول نمی شم!

ببخشید شرایط من:
    لیسانس معدل 13.84 عمران از دانشگاه ارومیه
    فوق لیسانس مهندسی آب دانشگاه آزاد با معدل 16
    سوابق کاریم هم البته ثبت نشده جایی ولی 2.5 ساله تو رشته خودم
    و سوابق پژوهشی هم یه مقاله تو کنفرانس داخلی ملی همران و یک مقاله هم کنفرانس هیدرولیک ایران دارم
    زبان رو هم حین خدمت سربازی می رسونم برا نمره تافلی که دانشگاه خواسته (حداقل 60 آی بی تی)

می خواستم بدونم می تونم برای فوق لیسانس ژئوتکنیک از دانشگاه NTNU نروژ پذیرش بگیرم،یا ادامه برا دکترا همونجا؟سوال سختیه ولی چقدر امکانش هست برا هر کدوم؟
    یا برا دانشگاه های دیگه سوئد و نروژ چطور؟لطفا راهنماییم کنید ،پیشاپیش ممنون
    سلام دوست عزیز.
    برای گرفتن پذیرش فوق لیسانس از این دانشگاه شانس دارید (درصدش را دیگر نمی دانم)، منتهی توجه داشته باشید با توجه به این که این دانشگاه یکی از مطرح ترین دانشگاههای فنی مهندسی اروپاست، داشتن شرایط حداقل ورودی، تضمینی برای اخذ پذیرش نیست. با توجه به این که در مورد پذیرش کارشناسی ارشد از این دانشگاه، مقالات شما برایتان امتیاز مثبتی ایجاد نخواهد کرد و معدل لیسانستان هم نسبتاً پائین است، کار نسبتاً سختی پیش رو دارید ولی می توانید شانستان را امتحان کنید.
    برای امکانپذیر شدن ادامه تحصیل در مقطع دکترا در دانشگاه مزبور هم دو فاکتور زیر بیش از بقیه موثرند:
    1 - موجود بودن فرصت های خالی تحصیلی دکترا (Phd vacancies) در رشته و گرایش شما که می توانید این قضیه را از این لینک چک کنید.
    2 - وضعیت پژوهشی رزومه شما (مقالات چاپ شده (یا با پذیرش قطعی) در کنفرانس ها و مجلات معتبر بین المللی)
    برای بقیه دانشگاههای کشورهای منطقه اسکاندیناوی از جمله نروژ و سوئد روال نسبتاً مشابهی برای اخذ پذیرش برقرار است. ضمن این که توجه داشته باشید، تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاههای سوئد برای شهروندان کشورهای غیرعضو اتحادیه اروپا (با احتساب سوئیس) و غیر عضو (EEA (European Economic Area از ترم پائیز 2011 رایگان نیست و از آنها شهریه دریافت می شود (اینجا را بخوانید).
    برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد تحصیل در دانشگاههای کشورهای نروژ و سوئد، می توانید به انجمن های مربوط به این کشورها در همین فروم مراجعه کنید.
    موفق باشید.
    سلام دوستان، متاسفانه من نمیرسم تاپیکهای اینجا رو چک کنم، ضمن این که خیلی وقته اطلاعاتم به روز نیست، لطفاً سوالاتتون رو به صورت پیام خصوصی برای من نفرستین چون نمیتونم پاسختون رو بدم، با سپاس.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    معماری - پیام نور

سلام بر دوستان عزیز من از 20 دانشگاه انگلیس در رشته معماری لینک دارم
    اگه کسی لازم داره یه پیام خصوصی بده و ایملشو بفرسته من لینکاشو براش می فرستم
    در مورد دانشگاههای کانادا و آمریکا بعدن پیام میدم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    معماری - پیام نور

نقل قول نوشته اصلی توسط bahadorrahmat نمایش پست ها
    سلام بر دوستان عزیز من از 20 دانشگاه انگلیس در رشته معماری لینک دارم
    اگه کسی لازم داره یه پیام خصوصی بده و ایملشو بفرسته من لینکاشو براش می فرستم
    در مورد دانشگاههای کانادا و آمریکا بعدن پیام میدم
    خوب دوستان دیدم حالش نیست به این قدر ایمیل نگاه کنم گفتم لینک دانشگاهها رو بزارم
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست

Junior Member

سلام
    من دانشجو ترم 8 معماری دانشگاه بین المللی قزوینم
    معدلم18.14 و می تونم با استفاده از استعداد های درخشان بدون کنکور ارشدمو معماری یا منظر بخونم
    البته برای گرایش های دیگه می تونم کنکور بدم
    برای PHD می خوام برم آمریکا (عمو هام اونجان ) یا کانادا
    حتما می خوام فاند بگیرم برای همین می خوام بدونم به چه گرایش هایی بهتر فاند می دن؟و از الان چه اقداماتی بکنم بهتره؟
    خیلی ممنون...

Senior Member civil2015 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط omid414 نمایش پست ها
    با سلام
    دوسال هست دارم برای اپلای دکتری عمران گرایش سازه مطالعه واقدام می کنم ولی متاسفانه تا حالا هیچ جا پذیرش نگرفتم.
    وضعیتم:
    1- لیسانس دانشگاه آزاد با معدل 17.40
    2- ارشد سازه دانشگاه دولتی با معدل 16.37
    3- سه مقاله ارایه شده در کنفرانس های بین المللی ژاپن - امریکا - ایران
    4-سه مقاله ارایه شده در کنفرانس های ملی
    5- سه سال سابقه تدریس در دانشگاه آزاد و دولتی
    6-تافل ibt با نمره 85
    7-تالیف 4 جلد کتاب در حال چاپ

برای گرفتن پذیرش زیاد دست بالا نمی گیرم و یه جای مناسب تو اروپا مد نظرم است . زیاد دنبال رنکینگ بالا هم نیستم.
    ممنون میشم راهنمایی کنید یا لینک بدید مراجعه کنم.
    با تشکر از اینکه وقتتون را گذاشتید و متن من را خوندید.
    من چند نفر رو میدونم با رزومه بسیار ضعیف تر با همین تافل 85 ولی با GRE خوب رنک زیر 100 آمریکا پذیرش با فاند گرفتن.. GRE خوب داشته باشی,با این رزومه ایشااله دانشگاه رنک زیر 50-60 آمریکا هم شانس داری..

Junior Member

دوستان عزیز
    سلام
    من فارغ التحصیل سال 1369 رشته عمران با معدل 13.5 دانشگاه مشهد هستم و حدود 22 سال است که سابقه کار در زمینه خدمات مهندسین مشاور سیویل و ساختمان دارم
    حالا چون گرین کارت امریکا رو گرفتم و برای سکونت می خواهم به شمال ویرجینیا fairfax نزدیک واشنگتن بروم و فوق لیسانس بگیرم تا راحت تر بتونم اونجا کار کنم
    از دوستان با تجربه و همکاران گرامی می خواستم راهنمایی کنند
    1-چه رشته فوق لیسانس رای به طور کلی برای ادامه کار در امریکا مناسب می دانید
    2-کدوم دانشگاه رو پیشنهاد می کنین
    با تشکر و سپاس فراوان
    امیر

نقل قول نوشته اصلی توسط amir1345 نمایش پست ها
    دوستان عزیز
    سلام
    من فارغ التحصیل سال 1369 رشته عمران با معدل 13.5 دانشگاه مشهد هستم و حدود 22 سال است که سابقه کار در زمینه خدمات مهندسین مشاور سیویل و ساختمان دارم
    حالا چون گرین کارت امریکا رو گرفتم و برای سکونت می خواهم به شمال ویرجینیا fairfax نزدیک واشنگتن بروم و فوق لیسانس بگیرم تا راحت تر بتونم اونجا کار کنم
    از دوستان با تجربه و همکاران گرامی می خواستم راهنمایی کنند
    1-چه رشته فوق لیسانس رای به طور کلی برای ادامه کار در امریکا مناسب می دانید
    2-کدوم دانشگاه رو پیشنهاد می کنین
    با تشکر و سپاس فراوان
    امیر
    سلام دوست عزیز.
    پیشنهاد من به شما این است که اولویت انتخاب رشته و دانشگاه خود را محل سکونت خود قرار دهید. یعنی در درجه اول بایستی ببینید، چه دانشگاههایی در نزدیکی محل سکونت شما قرار دارند. سپس بررسی کنید که کدامیک دوره های تحصیلی مناسب حال شما را دارند و در آخر از بین آنها مناسب ترین گزینه از نظر هزینه ها، کیفیت تحصیل، سهولت آمد و شد و... را انتخاب کنید. البته شما می توانید دانشگاهی را انتخاب کنید که با محل سکونت شما فاصله زیادی داشته باشد، منتهی با توجه به هزینه ها در آمریکا، این کار چندان انتخاب معقولانه ای به نظر نمی رسد.
    با توجه به این که گفتید قصد دارید در منطقه Fairfax, VA سکونت کنید، به نظر می رسد نزدیک ترین دانشگاه به محل سکونت شما دانشگاه جورج میسون باشد. شما می توانید به سایت دانشکده مهندسی عمران، این دانشگاه مراجعه کرده و دوره های تحصیلی موجود در آن را مشاهده کنید. یادتان باشید برای گرفتن کار در آمریکا، الزامی ندارد حتماً مدرک کارشناسی ارشد از نوع آموزش-پژوهش محور (Research and course based) یا همان Msc داشته باشید. در خیلی از دانشگاهها دوره هایی ارائه می شود که مختص افرادی است که هدف اصلی آنها از ادامه تحصیل، ورود به مقطع Phd نیست، بلکه هدفشان بیشتر ورود به بازار کار است. این دوره ها به صورت آموزش محور طراحی شده اند (یعنی شما واحد تز نخواهید داشت و فقط دروس نظری پاس می کنید) و معمولاً زمان آنها نسبت به دوره های Msc کوتاهتر است. این دوره ها با عناوینی همچون MEng یا Graduate Certificate شناخته می شوند.
    البته به غیر از دانشگاه جورج میسون، گزینه های دیگری نیز در ایالت محل سکونت شما مطرح هستند که می توانید لیست آنها را از اینجا پیدا کنید. نمونه ای از دیگر دانشگاههایی موجود در ایالت محل سکونت شما که دوره های تحصیلی کارشناسی ارشد عمران دارند این، این و این هستند. برای انتخاب گرایش مورد نظر خود، بد نیست ابتدا جستجویی در لیست فرصت های شغلی موجود برای فارغ التحصیلان گرایش مهندسی عمران در محل سکونت خودتان داشته باشید تا ببینید اصولاً بیشتر برای چه تخصص هایی (مثلاً طراحی سازه، مدیریت پروژه، محیط زیست، خاک و پی و...) کار پیدا می شود. اینگونه اطلاعات و یک سری اطلاعات کلی دیگر در مورد محل سکونتتان را می توانید از جاهایی مثل اینجا، اینجا، اینجا و اینجا پیدا کنید.
    با توجه به این که شما سابقه کار نسبتاً خوبی در بخش صنعت دارید، می توانید به جای ادامه تحصیل در گرایش های مهندسی عمران، در گرایش های مدیریتی همچون MBA (مدیریت کسب و کار) به خصوص در زیر شاخه هایی که به سوابق شما نزدیک تر باشد مانند Project Management نیز تحصیل کنید. برای مثال نگاهی به اینجا بیندازید.
    یک نکته دیگر را هم در نظر داشته باشید که دانشگاههای آمریکایی برای افرادی که Permanent resident هستند، برنامه های کمک مالی و تقسیط شهریه و اعطای وام (Loan program) دارند، ضمن این که برخی از دانشگاههای آمریکا برای افرادی که در همان ایالت محل قرارگیری دانشگاه ساکن هستند یک تخفیف ویژه (مثلاً شهریه نیم بها) نیز در نظر می گیرند. اینگونه اطلاعات را می توانید از بخشهایی همچون Financial aids، Scholarships و Fees در سایت دانشگاه مورد نظر خود پیدا کنید.
    موفق باشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط amir1345 نمایش پست ها
    amir1345
    پاسخ : مشورت درباره انتخاب دانشگاه در رشته مهندسی عمران، معماری
    دوست عزیز krig 1960
    سلام
    و عرض ادب و ارادت از محبت و پاسخ سریع و کامل و جامع
    امیدوارم همواره موفق و پیروز و شاد و سلامت باشین
    واقعیت این است که همین دانشگاه میسون رو من بعد از چند ماه پیدا کردم و فهمیدم که نزدیک محا اسکان ماست و بقیه سایت هایی هم
    که معرفی کردین مخصوصا برای کار خیلی ارزشمند است و باید از همین حالا با اینا مشغول شویم

من تاریخ 20 jul به اتفاق خانواده (همسر و فرزندان 14و16 ساله ) عازم واشنگتن هستم و از هم اکنون پیگیر کارهام
    و قصد دارم بچه ها را برای دبیرستان انجا ثبت نام کنم با توجه به پیچیدگی مقوله مهاجرت و تجربه گرانبها شما و سایر هموطنان مهربان
    هر گونه راهنمایی و همفکری را به گوش جان شنوا هستیم
    به امید دیدار
    امیر
    سلام دوست عزیز.
    شما می توانید یک سری مطالب مفید راجع به وضعیت کار و زندگی در آمریکا را در تاپیک های انجمن مربوط به کشور ایالات متحده آمریکا در همین فروم بیابید. ضمن این که دوستان باتجربه ای هم در این انجمن فعالیت می کنند که می توانند پاسخگوی سوالات شما در زمینه مسائل مختلف مربوط به کار و زندگی در آمریکا باشند.
    موفق باشید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)