صفحه 14 از 114 نخستنخست ... 45678910111213141516171819202122232464 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 131 تا 140 , از مجموع 1139

موضوع: مشورت درباره انتخاب دانشگاه در رشته مهندسی عمران و محیط زیست

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مشورت درباره انتخاب دانشگاه در رشته مهندسی عمران، معماری

سلام
    من ارشد سازه دارم
    معدل ارشد 17.1 از دانشگاه ارومیه
    معدل لیسانس 14.33 از دانشکده فنی ساری
    معدل کاردانی 12.5 از آموزشکده سنندج
    ودیپلم هنرستان
    2 مقاله ISI اکسپت دارم و 3 تا زورنالم سابمیت دارم.6 تا کنفرانس دارم .
    1 کتاب زیر چاپ دارم.
    تو دوره تحضیلم کار میکردم و 4 سال سابقه کار دارم.
    تافل و ج آر ای امتحان ندادم ولی خوب میشم.
    به نظرم تافل رو 90 به بالا میارم و همین مقیاس ج آر ای رو
    ومیخوام واسه آمریکا فقط اقدام کنم .
    میشه رهنمای کنید واسه کجاها بهتره اقدام کنم .
    با تشکر

Senior Member krig1960 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط jamil نمایش پست ها
    سلام
    من ارشد سازه دارم
    معدل ارشد 17.1 از دانشگاه ارومیه
    معدل لیسانس 14.33 از دانشکده فنی ساری
    معدل کاردانی 12.5 از آموزشکده سنندج
    ودیپلم هنرستان
    2 مقاله ISI اکسپت دارم و 3 تا زورنالم سابمیت دارم.6 تا کنفرانس دارم .
    1 کتاب زیر چاپ دارم.
    تو دوره تحضیلم کار میکردم و 4 سال سابقه کار دارم.
    تافل و ج آر ای امتحان ندادم ولی خوب میشم.
    به نظرم تافل رو 90 به بالا میارم و همین مقیاس ج آر ای رو
    ومیخوام واسه آمریکا فقط اقدام کنم .
    میشه رهنمای کنید واسه کجاها بهتره اقدام کنم .
    با تشکر
    سلام دوست عزیز.
    شما از بعد پژوهشی (کیفیت و تعداد مقالات) رزومه خیلی خوبی دارید و از بعد علمی (معدل) هم تقریباً رزومه قابل قبولی دارید. در اینجا نمره زبان می تواند به عنوان فاکتور تعیین کننده برای رزومه شما عمل کند، به خصوص هر چقدر نمره GRE شما بهتر باشد، شانستان برای اخذ پذیرش از دانشگاههای ممتاز آمریکا بالاتر خواهد رفت، چون این دانشگاهها معمولاً حداقل نمره تافل و GRE نسبتاً بالایی را به عنوان شرایط ورودی تعیین می کنند. در مورد انتخاب دانشگاهها بهتر است انتخابهایتان متعادل باشد. مثلاً اگر به طور کلی می خواهید در مجموع برای 20 دانشگاه به عنوان گزینه های نهایی جهت اخذ پذیرش اقدام کنید، دو الی سه تا از دانشگاهها را از گروه ممتاز (مثلاً در حد دانشگاههایی مثل کرنل، استانفورد، برکلی، تگزاس آستین و...)، سیزده الی شانزده تا دانشگاه را از گروه با رتبه های متوسط و باقیمانده را از گروه رتبه های زیر متوسط انتخاب کنید. این طوری تمام احتمالات را پوشش داده اید که هم برای دانشگاههای ممتاز که شانس کمتری برای پذیرش داشته اید تلاشتان را کرده اید و هم این که دانشگاههای مربوط به رتبه های زیر متوسط مثل سوپاپ اطمینان عمل خواهند کرد که مطمئن شوید در نهایت از چند گزینه پاسخ قطعی خواهید داشت. برای اطلاع از رتبه بندی دانشگاهها به تفکیک رشته ها و کشورها به بخش رتبه بندی در همین فروم مراجعه کنید. ضمناً نحوه ارتباط با اساتید (به ویژه یافتن استادی با علائق تحقیقاتی مشترک) و نحوه نگارش SOP (که در همین فروم در انجمن مربوطه اطلاعاتی راجع به آن خواهید یافت) نیز در افزایش شانس شما موثرند.
    پیشنهاد دیگر این است که به قولی همه تخم مرغهایتان را در یک سبد نگذارید. یعنی این که کشور آمریکا در کنار این که برای دانشجویان ایرانی یک گزینه ایده آل برای تحصیل هست، مشکلات خاص خودش را در مورد مسئله ویزا دارد. به خصوص طولانی شدن زمان کلیرنس ویزای دانشجویان ایرانی و در مواقعی رد شدن درخواست ویزا در مصاحبه حضوری از موانع جدی برای تحصیل دانشجویان ایرانی در این کشور است. به همین دلیل عاقلانه این است که به طور همزمان که برای دانشگاههای آمریکا اقدام می کنید برای چند کشور دیگر هم اقدام کنید که اگر خدای ناکرده گزینه تحصیل در آمریکا میسر نشد یا کار ویزا خیلی به طول انجامید، در نهایت دست خالی نمانید، چون بعدها ممکن است دیدگاهتان در مورد کشور محل تحصیل تغییر کند و به تحصیل در کشورهای دیگر هم علاقمند شوید. از دیگر گزینه های مناسب که به عنوان جایگزین مطرح هستند، می توان کشورهای کانادا، استرالیا و تعدادی از کشورهای اروپایی (البته این که کدام کشور اروپایی به سلیقه شما بستگی دارد) را نام برد. اطلاعات مورد نیاز راجع به تحصیل در این کشورها را به طور تفکیکی می توانید در انجمن های مربوطه در همین فروم پیدا کنید.
    موفق باشید.
    سلام دوستان، متاسفانه من نمیرسم تاپیکهای اینجا رو چک کنم، ضمن این که خیلی وقته اطلاعاتم به روز نیست، لطفاً سوالاتتون رو به صورت پیام خصوصی برای من نفرستین چون نمیتونم پاسختون رو بدم، با سپاس.

Junior Member

دوست عزیز یک سوال کلی
    برای این که بتوانیم با همین لیسانس خودمان در امریکا مشغول بکار شویم باید چه دوره هایی رو بگذرانیم ؟
    و ایا امکان این هست که بتوانیم خانه ای را بخریم و نوسازی کنیم و بفروشیم (و یا حتی اجاره به دهیم و یا real state کار کنیم ) یا اینکه باید جداگانه دوره مجزای دیگری ببینیم ؟
    با تشکر

Senior Member krig1960 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط amir1345 نمایش پست ها
    دوست عزیز یک سوال کلی
    برای این که بتوانیم با همین لیسانس خودمان در امریکا مشغول بکار شویم باید چه دوره هایی رو بگذرانیم ؟
    و ایا امکان این هست که بتوانیم خانه ای را بخریم و نوسازی کنیم و بفروشیم (و یا حتی اجاره به دهیم و یا real state کار کنیم ) یا اینکه باید جداگانه دوره مجزای دیگری ببینیم ؟
    با تشکر
    سلام دوست عزیز.
    راستش بنده به طور خاص در مورد بازار کار رشته عمران در آمریکا اطلاعی ندارم، اما اگر سوالتان را در این بخش مطرح کنید، احتمالاً دوستانی که الان ساکن آمریکا هستند و در این فروم فعالیت دارند، بهتر می توانند شما را راهنمایی کنند. بنده فقط به طور کلی می دانم بازار مسکن در آمریکا از زمان بحران اقتصادی که تقریباً از چند سال پیش شروع شد و اوج آن در سال 2008 بود، به شدت راکد بوده است و در واقع یکی از مهمترین دلایل ورشکستگی بانک های آمریکایی و آغاز بحران اقتصادی این بود که وام گیرندگان به عنوان وثیقه، سند خانه های شخصی را در گرو بانک گذاشته بودند و چون نمی توانستند اقساط وامشان را بپردازند، بانک ها به عوض طلب خود این خانه ها را تصرف می کردند. اما به دلیل کمبود نقدینگی در نزد مردم و کاهش تقاضا برای خرید خانه در آمریکا، خود بانک ها قادر به فروش این خانه ها و نقد کردن طلبشان نبودند که همین قضیه سرآغاز یک بحران بزرگ شد (برای اطلاعات بیشتر اینجا را بخوانید)، به همین خاطر کسب و کار Real state چند سالی بود که در آمریکا رونق سابق را نداشت، البته ممکن است الان با گذشت حدود سه سال وضع بهتر شده باشد، در کل پیشنهاد می کنم این سوال و دیگر سوالات خود راجع به مسائل کسب و کار در آمریکا را از دوستان با تجربه تر در انجمن آمریکا در همین فروم بپرسید، قطعاً در آنجا راهنمایی های بهتری دریافت خواهید کرد.
    موفق باشید.
    سلام دوستان، متاسفانه من نمیرسم تاپیکهای اینجا رو چک کنم، ضمن این که خیلی وقته اطلاعاتم به روز نیست، لطفاً سوالاتتون رو به صورت پیام خصوصی برای من نفرستین چون نمیتونم پاسختون رو بدم، با سپاس.

Junior Member

سلام
    من فارق التحصیل دانشگاه ازاد در رشته مهندسی عمران هستم با معدل 14.24 و نمره 7 در ایلتس. می خواهم در مورد شرایط پذیرش دانشگاههای اروپا برای فوق بدونم.

ApplyAbroad Veteran
    hamman آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Structural Engineering AmirKabir

نقل قول نوشته اصلی توسط solimaz نمایش پست ها
    سلام
    من فارق التحصیل دانشگاه ازاد در رشته مهندسی عمران هستم با معدل 14.24 و نمره 7 در ایلتس. می خواهم در مورد شرایط پذیرش دانشگاههای اروپا برای فوق بدونم.
    باید از اینجا شروع کنید .
    کشور مورد نظرتونو انتخاب کنید و به اطلاعات مورد نظر دسترسی پیدا کنید.
    در ضمن از ایجاد پست تکراری اجتناب کنید
    اگر هیچ وقت شکست نخورده‌اید، بدانید که به اندازه کافی تلاش نکرده‌اید.
    (کپی امضائ بابک)

Junior Member

سلام .
    من فارغ التحصیل رشته مهندسی معماری در سال 84 هستم .الان هم در شهرداری مسئول طراحی هستم .وبعداز ظهرها هم د یک شرکت مشاور مسئول آتلیه طراحی می باشم.یکی از اقوامم در متولد سوئده-و الان می خواد بره دانشگاه -خیلی دلم می خواد در سوئد ادامه تحصیل بدم . ولی راستش هیچ چیز در مورد مراحل رفتن به دانشگاه جهت ادامه تحصیل نمی دونم .خواهش می کنم از اول بگید چی کار کنم ؟ ممنون

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    معماری - پیام نور

نقل قول نوشته اصلی توسط elham2175 نمایش پست ها
    سلام .
    من فارغ التحصیل رشته مهندسی معماری در سال 84 هستم .الان هم در شهرداری مسئول طراحی هستم .وبعداز ظهرها هم د یک شرکت مشاور مسئول آتلیه طراحی می باشم.یکی از اقوامم در متولد سوئده-و الان می خواد بره دانشگاه -خیلی دلم می خواد در سوئد ادامه تحصیل بدم . ولی راستش هیچ چیز در مورد مراحل رفتن به دانشگاه جهت ادامه تحصیل نمی دونم .خواهش می کنم از اول بگید چی کار کنم ؟ ممنون
    دوست عزیز شما که مشکل سربازی ندارید؟
    این مهمه چون خوده پروسه مقداریش راجبه سربازیه
    بعد از این اول باید ریزنمرات و اصل یا کپی مدرکتون ، دوم زبان انگلیسی یا سوئدیش بستگی به رشته ای که انتخاب می کنین(اول باید رشته مشخص باشه تا بتونین زبان رو با اون انجام بدین)، سوم سربازی که گفتم و چهارم پورتوفیلو که مهمه مجموعه ای از کارهای انجام داده و یا در حال شکل گیری یا انجام شدن و کارهای مربوط به مقطع تحصیل. بعد از این هم کارهایی هست که بیشتر کاغذ بازی و فرستادن این و ترجمه اون و چیزهایی مثله کاغذبازی در مراحل اداری مملکت که معطلی داره بعدشم فرستادن و Apply کردن و این جور کارا البته شما به دلیل راحتی که توی کلام دیده می شه اول رشته رو انتخاب کنین و بعدش زبان و در آخر و یا موازی با کارهای زبان به دنیال ریز نمرات و غیره باشید( این بهترین راه برای شماست).
    البته دوستان دیگه کمک کنن اگه من جایی رو اشتباه گفتم یا پس و پیش اصلاح کنن ممنون
    لینک دانشگاههای سوئد رو باید از طریق این لیست که ماله اروپاست پیدا کنین و ببینین دانشگاه مورد نظر رشته شما رو داره یا نه!
    لینک اول دانشگاهها اول اروپا از روزنامه تایمز که معتبرتره مال سال 2010-2011
    http://www.timeshighereducation.co.u...11/europe.html
    لینک دوم مال university listهست که 300 دانشگاه اول دنیا در قسمت ART&HUMANETIES آمده و معماری هم جز این فسمته
    http://www.university-list.net/rank/univ-100010.html

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی عمران

با سلام
    من لیسانس عمران -عمران با معدل کل 14.61 از دانشگاه دولتی بوشهر هستم .5 سال سابقه کار با بیمه رو دارم .7 سال هم هست فاغ التحصیل شدم .قصد دارم از طریق skill worker اقدام به مهاجرت برای کانادا رو کنم . و بعدش به درس ادامه بدم .
    میخوام بدونم با معدل من کدوم univ من رو قبول میکنه ؟؟؟؟؟ و فوق مذیریت ساخت یا سازه یا محیط زیست کدومش بهتره؟؟؟؟؟ممنون از راهنماییتون ؟؟؟؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    لیسانس معماری قزوین (علامه دهخدا) کاردانی دانشگاه سراس

سلام . من لیسانس معماری با معدل 17 می باشم ،متولد 67 و آذر 89 درسم تموم شده، دو سال هم سابقه کار ئر یک شرکت مخابراتی عمرانی دارم، می خوام بدونم در کدوم کشورها امکان ادامه تحصیلم و گرفتن فاند راحتتره ، به علاوه میخواستم بدونم در بلژیک هم دانشگاه معتبر برای رشته معماری هست؟( چون دو تا از عمو هام اونجا مقیم هستن) کانادا و فرانسه هم مد نظره هستن ولی در کل موافق کشوریم که راحتتر و زودتر پذیرش بده و هزینه هم برام مهم، حتی اگه بتونم با ویزای کار برم و ادامه تحصیلو بدم عالیه! خوب و اینکه من هنوز کلاسای زبان رو شروع نکردو میخوام بهم بگیدکه تافل برم یا آیلتس؟ لطفا یک راهنمایی کلی در مورد دانشگاه و کشور انتخابی بهم بدید .ممنون
    ویرایش توسط niloofarz : May 22nd, 2011 در ساعت 02:24 PM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)