صفحه 51 از 114 نخستنخست ... 414243444546474849505152535455565758596061101 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 501 تا 510 , از مجموع 1139

موضوع: مشورت درباره انتخاب دانشگاه در رشته مهندسی عمران و محیط زیست

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مشورت درباره انتخاب دانشگاه در رشته مهندسی عمران، معماری

دوستان من دانشجوی ترم آخرکارشناسی ارشد معماری دانشگاه پیام نور م.البته بدون پایان نامه..میخواستم ازتون بپرسم این بدون پایان نامه بودن برای ادامه تحصیلم تو مقطع دکترا واسه خارج از کشور مشکلی ایجاد میکنه؟؟اگه آره دانشگاه آزادم قبول شدم...مدرک آزاد معتبر تره یا پیام نور؟؟برم بقیشو تو آزاد بخونم؟؟

Junior Member

با سلام
    دوستان بنده دارای شرایط زیر هستم:
    لیسانس مکانیک - دانشگاه دولتی متوسط- معدل: 14.52
    ارشد عمران - سازه - دانشگاه آزاد واحد قوی - معدل : 17.68 نمره پایان نامه:20
    مقاله:
    9 مقاله کنفرانس ملی و بین المللی داخلی
    1 مقاله isi با ایمپکت فاکتور حدود 2 (الزویر)
    1 مقاله غیر isi انگلیسی با اعتبار کم
    1 مقاله ژورنال داخلی انگلیسی و یک فارسی هم سابمیت کردم نتیجش نیومده
    احتمالا 1 مقاله دیگه هم همین روزا برای یک انگلیسی غیر ای اس ای میفرستم
    سایر:
    1 ثبت اختراع ثبت شده داخلی که به تایید مراجع علمی رسیده است
    کلی مدرک آموزشگاهی نرم افزار و کارگاه تخصصی و .........
    1 سال سابقه تدریس در دانشگاه آزاد اسلامی
    رتبه اول در مقطع ارشد
    چند ماهی سابقه کار اجرایی
    کمی سابقه تدریس در آموزشگاه های خصوصی

نمره زبان:
    هنوز ندارم ولی میتونم بگیرم ولی خوب شاید نمره ی خیلی بالایی نتونم بگیرم در حد قابل قبول (نمره زبان آزمون داخلی دارم)

زمینه کاری من آزمایشگاهی و بتنی هستش و مسلما میخوام همین رویه را ادامه بدم
    میخواستم ببنم کدوم کشور و کدوم دانشگاه ها با توجه به رزومه وزمینه کاری من مناسبه و میتونم اونجا برم. (هدف من صرفا بورس یا پذیرش به همراه کمک هزینه و یا یه راهی که پول زیادی خرج نکنم)
    در حال حاضر قصد ماندن در اون کشور هم بعد از اتمام تحصیل ندارم بنابرای ن بیشتر فوفکوس من روی حال هست. لطفا کمک کنید که کدوم کشور و کدوم دانشگاه برای دکتری میتونم اقدام کنم و موفق بشم
    ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط alen18 نمایش پست ها
    با سلام
    دوستان بنده دارای شرایط زیر هستم:
    لیسانس مکانیک - دانشگاه دولتی متوسط- معدل: 14.52
    ارشد عمران - سازه - دانشگاه آزاد واحد قوی - معدل : 17.68 نمره پایان نامه:20
    مقاله:
    9 مقاله کنفرانس ملی و بین المللی داخلی
    1 مقاله isi با ایمپکت فاکتور حدود 2 (الزویر)
    1 مقاله غیر isi انگلیسی با اعتبار کم
    1 مقاله ژورنال داخلی انگلیسی و یک فارسی هم سابمیت کردم نتیجش نیومده
    احتمالا 1 مقاله دیگه هم همین روزا برای یک انگلیسی غیر ای اس ای میفرستم
    سایر:
    1 ثبت اختراع ثبت شده داخلی که به تایید مراجع علمی رسیده است
    کلی مدرک آموزشگاهی نرم افزار و کارگاه تخصصی و .........
    1 سال سابقه تدریس در دانشگاه آزاد اسلامی
    رتبه اول در مقطع ارشد
    چند ماهی سابقه کار اجرایی
    کمی سابقه تدریس در آموزشگاه های خصوصی

نمره زبان:
    هنوز ندارم ولی میتونم بگیرم ولی خوب شاید نمره ی خیلی بالایی نتونم بگیرم در حد قابل قبول (نمره زبان آزمون داخلی دارم)

زمینه کاری من آزمایشگاهی و بتنی هستش و مسلما میخوام همین رویه را ادامه بدم
    میخواستم ببنم کدوم کشور و کدوم دانشگاه ها با توجه به رزومه وزمینه کاری من مناسبه و میتونم اونجا برم. (هدف من صرفا بورس یا پذیرش به همراه کمک هزینه و یا یه راهی که پول زیادی خرج نکنم)
    در حال حاضر قصد ماندن در اون کشور هم بعد از اتمام تحصیل ندارم بنابرای ن بیشتر فوفکوس من روی حال هست. لطفا کمک کنید که کدوم کشور و کدوم دانشگاه برای دکتری میتونم اقدام کنم و موفق بشم
    ممنون
    سلام.
    دوست عزیز Resume خوبی دارید اما تا نمره زبان نباشه نمیشه گفت.
    اگر آمریکا هم بخوای Apply کنید باید GRE هم بدید.
    نمره زبان مشخص کننده هستش که کجا میتونید. اگر زبان خوب بگیرید Canada , Usa میتونید Apply کنید.
    دوست عزیز نتایج پذیرش رو بخونید بیشتر متوجه میشید کجای Resume رو باید قوی کنید و کجا میتونید پذیرش بگیرید.

Junior Member

شما فرض را بر این بذار که من نمره زبان را دارم میخوام ببنم با این رزمومه کجا فقط و فقط میتونم بورس بگیرم چون نمیخوام هزینه کنم. همچنین جایی باشه که از نظر آزمایشگاهی خوب کار کنند.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    معماری تهران جنوب

سلام دوستان
    من رشته معماری تهران جنوب خوندم
    معدلم 50/16 و موضوع پایان نامم نگرشی نو بر طراحی مساجد بوده.
    هنوز زبانو شروع نکردم ولی میتونم به 5/6 یا 7 برسونم و میخوام واسه سال دیگه اقدام کنم کارای پذیرشو.مقاله هم ندارم. میخوام فاند بگیرم از امریکا چون نمیخوام هزینه کنم و فکر هم نمیکنم بتونم.
    به نظر شما میتونم؟ چیکار باید کنم تا رزومه خوبی داشته باشم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط alen18 نمایش پست ها
    شما فرض را بر این بذار که من نمره زبان را دارم میخوام ببنم با این رزمومه کجا فقط و فقط میتونم بورس بگیرم چون نمیخوام هزینه کنم. همچنین جایی باشه که از نظر آزمایشگاهی خوب کار کنند.

با آیلتس 7 یا 7.5 و GRE=1200 به بالا آمریکا و کانادا شانس زیاد دارید به نظر من. فاند هم میتونید بگیرید.

سلام ،
    من معماری شهید بهشتی خوندم ، معدل 17.
    2 مقاله ی سابمیت شده و قبول شده ی ISI دارم که در دست ریوایزن.
    4 تا مقاله ی کنفرانس دیگه هم دارم که تو کنفرانسهای ترکیه و ژاپن ارایه دادم و چاپ شدن.
    نمره ی زبانم تافل 93 و جی آر ای : وربال:143، کوانت : 157 و رایتینگ: 2.5! هستش.
    برای مستر معماری می خوام تو هر جایی (به خصوص آمریکا ) بخونم. اما حتما فاند لازم دارم و خیلی زود هم می خوام برم. یعنی برای بهار همین سال.
    چک کردم دانشگاهای کمی برای بهار دارن اما یکی دو تا رو پیدا کردم. مثل(فقط منظر می گیره) UF یا THE CATHOLIC UNIVERSITY OF AMERICA(معماری) .
    می شه کسی منو راهنمایی کنه که ایا می تونم با همین وضعم فاند بگیرم از جایی برای این spring ؟ اصن spring فاند میدن؟ یکی میگفت چون تعداد متقاضی کمتره بهترم فاند میدن... کسی جایی بازم می شناسه که2013 spring مستر معماری بگیره؟
    یا به نظرتون بهتره بازم تافل و جی آر ای بدم و برای 2013 fall اپلای کنم؟ چون اگه فاند نداشته باشم نمیتونم با این هزینه ها برم.
    زمان داره می گذره و در حال حاضر فقط فاند برام مهمه. حتی به PHD straight هم فکر کردم.
    خواهش می کنم منو راهنمایی کنید. نظرتون برام ارزشمنده دوستان.
    مرسی

نقل قول نوشته اصلی توسط baharehosseini نمایش پست ها
    سلام ،
    من معماری شهید بهشتی خوندم ، معدل 17.
    2 مقاله ی سابمیت شده و قبول شده ی ISI دارم که در دست ریوایزن.
    4 تا مقاله ی کنفرانس دیگه هم دارم که تو کنفرانسهای ترکیه و ژاپن ارایه دادم و چاپ شدن.
    نمره ی زبانم تافل 93 و جی آر ای : وربال:143، کوانت : 157 و رایتینگ: 2.5! هستش.
    برای مستر معماری می خوام تو هر جایی (به خصوص آمریکا ) بخونم. اما حتما فاند لازم دارم و خیلی زود هم می خوام برم. یعنی برای بهار همین سال.
    چک کردم دانشگاهای کمی برای بهار دارن اما یکی دو تا رو پیدا کردم. مثل(فقط منظر می گیره) UF یا THE CATHOLIC UNIVERSITY OF AMERICA(معماری) .
    می شه کسی منو راهنمایی کنه که ایا می تونم با همین وضعم فاند بگیرم از جایی برای این spring ؟ اصن spring فاند میدن؟ یکی میگفت چون تعداد متقاضی کمتره بهترم فاند میدن... کسی جایی بازم می شناسه که2013 spring مستر معماری بگیره؟
    یا به نظرتون بهتره بازم تافل و جی آر ای بدم و برای 2013 fall اپلای کنم؟ چون اگه فاند نداشته باشم نمیتونم با این هزینه ها برم.
    زمان داره می گذره و در حال حاضر فقط فاند برام مهمه. حتی به PHD straight هم فکر کردم.
    خواهش می کنم منو راهنمایی کنید. نظرتون برام ارزشمنده دوستان.
    مرسی

سلام دوست عزیز. بالاخره تافل تونو دادید! خوب تبریک میگم ...خوب شده نمرتون
    خوب قبلا گفتم شرایطتتون واسه گرفتن پذیرش و فاند برای مستر خوبه...
    والا شروع ارسال مدارک برای fall 2013 همین روزا شروع میشه و نهایتا تا 2-3 ماه دیگه ادامه داره ... پس شما دیگه به همین fall 2013 فکر کن و انشالا پذیرش با فاند خوب میگیرید...
    به نظرم دیگه زبانو بذارید کنار.. الان وقته کار کردن رو CV. SOP. Portfolio اه.. برای مستر اگر این مدارکتون خوب باشه قطعا جای خوب پذیرش میگیرید با فاند.

مرسی از راهنماییتون.
    اما برای پذیرش کجا اقدام کنم ؟ سیلی از اسم ها رسم ها هستش .
    نمی خوام حتما جای top noch باشه ، می خوام که فاند بگیرم . و یه مورد دیگه که فکر می کنم بهتره در ایالت هایی اپلای کنم که آشنا یا دوست دارم مثلا در نیویورک یا نورث کارولینا یا مری لند.
    در نتایج پذیرش دیدم که مثلا utsa خیلی خوب فاند میده، اما هم ایالت آبادی نیست تگزاس و از دوستانم هم بدوره. ایا تو این ایالت های بالا جایی که متوسط باشه و فاند هم بده می شناسین؟
    در ضمن اگه بشه که زودتر رفت چرا که نه؟ تا 1 ماه دیکه برای spring هنوز وقت هست و من دارم portfolio رو درست می کنم. CV , sop را دارم. به هر حال همه از شرایط کشور می ترسن و یکیشون من.
    شاید تا سال آینده گریزی نباشه دیگه.
    با تشکر

مرسی از راهنماییتون.
    اما برای پذیرش کجا اقدام کنم ؟ سیلی از اسم ها رسم ها هستش .
    نمی خوام حتما جای top noch باشه ، می خوام که فاند بگیرم . و یه مورد دیگه که فکر می کنم بهتره در ایالت هایی اپلای کنم که آشنا یا دوست دارم مثلا در نیویورک یا نورث کارولینا یا مری لند.
    در نتایج پذیرش دیدم که مثلا utsa خیلی خوب فاند میده، اما هم ایالت آبادی نیست تگزاس و از دوستانم هم بدوره. ایا تو این ایالت های بالا جایی که متوسط باشه و فاند هم بده می شناسین؟
    در ضمن اگه بشه که زودتر رفت چرا که نه؟ تا 1 ماه دیکه برای spring هنوز وقت هست و من دارم portfolio رو درست می کنم. CV , sop را دارم. به هر حال همه از شرایط کشور می ترسن و یکیشون من.
    شاید تا سال آینده گریزی نباشه دیگه.
    با تشکر

توی اون ایالت ها هم هستند داشگاه هایی که تاپ نباشند و البته فاند ام بدند. یکیشون UNCC در همون کارولینای شمالی...
    اگه یکم جابجا شید !!! تو ماساچوست کلی دانشگاه هست که هم معماری دارند هم دانشگاه های خوبی اند هم احتمال فاند دادن دارن.... یکم بالاتر providence هم همینطور...
    والا الان هم خیلی گریزی نیست... مثلا با دلار 3000 تومنی به نظرتون گریز هست ؟!!! وقتی حدود 50000 دلار باید سالی هزینه کرد ( منظورم بدون فاند اه) به فرض که مدول 2 ساله مستر پذیرش گرفت یعنی 100000 دلار طی 2 سال...
    به نرخ الا 300 میلیون ولی احتمالا تا چند وقت دیگه 400 میلیون..... بهرحال خودتون بهتر میدونید...

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)