صفحه 53 از 114 نخستنخست ... 3434445464748495051525354555657585960616263103 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 521 تا 530 , از مجموع 1139

موضوع: مشورت درباره انتخاب دانشگاه در رشته مهندسی عمران و محیط زیست

پیش فرض پاسخ : مشورت درباره انتخاب دانشگاه در رشته مهندسی عمران، معماری

نقل قول نوشته اصلی توسط krig1960 نمایش پست ها
    سلام.
    دانشگاه Colorado State University دارای یکی از قوی ترین برنامه های تحصیلی در زمینه شاخه های مختلف گرایش مهندسی آب (هیدرولوژی و منابع آب، هیدرولیک و آب و فاضلاب) بوده و در این زمینه جزو دانشگاههای پیشرو در آمریکا و جهان می باشد. افراد سرشناسی مثل Neil Grigg، Fontane، Labadie، Vlachos در دانشکده مهندسی عمران و محیط زیست این دانشگاه تدریس می کنند و اساتید برجسته ای مثل Roesner و Salas هم در این دانشکده حضور داشتند که مدتی است بازنشسته شده اند. ضمناً دکتر مزدک اعرابی از فارغ التحصیلان دانشکده فنی دانشگاه تهران هم به عنوان عضو هیئت علمی در این دانشکده حضور دارد و زمینه تحقیقاتی وی معطوف به کاربرد ابزارهای GIS و Remote Sensing در هیدرولوژی و مدیریت حوضه آبخیز می باشد. نرم افزار MODSIM-DSS که از نرم افزارهای معروف شبیه سازی منابع و مصارف آب در جهان هست توسط گروه تحقیقاتی فعال در این دانشکده ایجاد شده است. از نظر شاخصهای تولید علم در زمینه گرایش مهندسی آب، می توان این دانشگاه را در ردیف دانشگاههای ممتازی مثل Texas Austin، Illinois at Urbana-Champaign و UC Berkeley قرار داد.
    موفق باشید.
    ممنون از پاسختون، میخواستم بدونم در زمینه سازه این دانشگاه هم اطلاعاتی دارین؟ هر چند میدونم شاید قابل مقایسه با شاخه آب و هیدرولیکش نباشه، ولی میخوام بدونم در چه محدوده ای قرار میگیره؟
    این طور که شما میفرمایین به نظر میرسه در گرایش آب جزو Top 10 هستش.

Senior Member krig1960 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط studentt نمایش پست ها
    ممنون از پاسختون، میخواستم بدونم در زمینه سازه این دانشگاه هم اطلاعاتی دارین؟ هر چند میدونم شاید قابل مقایسه با شاخه آب و هیدرولیکش نباشه، ولی میخوام بدونم در چه محدوده ای قرار میگیره؟
    این طور که شما میفرمایین به نظر میرسه در گرایش آب جزو Top 10 هستش.
    سلام.
    در مقایسه با گرایش آب، دانشکده مهندسی عمران این دانشگاه در زمینه گرایش سازه، چندان مطرح نیست و تعداد اساتیدی که در گرایش سازه در این دانشگاه کار می کنند نسبتاً محدود است، ضمن این که اساتید گروه سازه اکثراً بازنشسته (Emeritus Professor) یا مربوط به شاخه های بین گرایشی هستند. هر چند در این دانشکده در زمینه هایی مثل سازه های چوبی، ترمیم سازه ها، ارزیابی ریسک و بررسی خواص مصالح می توان اساتیدی را پیدا کرد. این دانشگاه از زمانهای گذشته به عنوان قطب مهندسی آب در آمریکا شناخته شده و جزوات و سرفصلهای تدریس شده توسط اساتید این دانشگاه، از قدیم به عنوان منابع درسی گرایشهای مختلف رشته مهندسی آب استفاده می شده است. با توجه به تقاضای بالا برای تحصیل در زیرشاخه های مختلف گرایش مهندسی آب این دانشگاه، دریافت پذیرش با کمک هزینه از دانشکده مهندسی عمران این دانشگاه بسیار رقابتی است، ضمن این که دانشگاه Colorado State University در مقایسه با دانشگاه رقیب در ایالت خودش (University of Colorado at Boulder) - که اتفاقاً آن هم دارای گروه مهندسی آب بسیار قوی می باشد - از نظر منابع مالی موجود در سطح پائین تری قرار دارد.
    در هر صورت فارغ التحصیلان گرایش مهندسی آب این دانشگاه از گذشته تا به امروز به عنوان افراد شاخصی در رشته خود شناخته شده و از نظر فرصتهای کاری یا تحصیلی (مثل عضویت هیئت علمی یا پست دکترا) همواره مورد توجه دیگر دانشگاههای ممتاز و شرکتها و سازمانهای معتبر قرار داشته و دارند.
    موفق باشید.
    سلام دوستان، متاسفانه من نمیرسم تاپیکهای اینجا رو چک کنم، ضمن این که خیلی وقته اطلاعاتم به روز نیست، لطفاً سوالاتتون رو به صورت پیام خصوصی برای من نفرستین چون نمیتونم پاسختون رو بدم، با سپاس.

پیش فرض پاسخ : معرفی ژورنال هایی در ارتباط با مهندسی عمران

پذیرش دکتری مهندسی زلزله
    با سلام
    من دانشجوی سال آخر کارشناسی ارشد مهندسی عمران - زلزله هستم
    IELTS :6.5
    ISI : 1 TITLE
    GRE: ندارم
    سابقه ی کار : 8 سال غیر مرتبط
    دانشگاه مبدا: آزاد میبد یزد
    دانشگاه مقصد : اولویت : آمریکا - کانادا - اسکاندیناوی ( هرجاش بشه مخصوصاً فنلاند) - اروپای مرکزی ( ترجیحا ً هلند - فرانسه ) - ترکیه ( علاقه ی شخصیم همین جاست )
    چقدر و کجا شانس دارم ؟؟؟؟؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی پیوسته مهندسی معماری از دانشگاه آزاد مشهد

سلام.من فارغ التحصیل کارشناسی پیوسته معماری از دانشگاه آزاد مشهد هستم و معدلم 16.16 هستش! رزومه ی خوبی دارم، البته مقاله ندارم اما ترجمه دارم که چاپ شده،تو زمینه های مختلف هنری هم فعالیت خوبی داشتم که فکر کنم به درد بخوره برای بورس گرفتن اما میخوام برای گرایش تکنولوژی معماری یا انرژی معماری در مقطع ارشد یا دکترای پیوسته اقدام کنم و حتی المقدور میخوام که fullfound باشه... در آمریکا،کانادا و آلمان از افراد درجه 1 خانواده هستن که ترجیح میدم منم برای این کشورها try کنم.میشه لطفا اگه اطلاعاتی راجع به دانشگاه های معتبر این کشورها دارین که میتونم شانسی داشته باشم ، بهم بدین.ممنونم.

Junior Member elnazhat آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Eng-Sharif

Technological University of Delft رو پیشنهاد میکنم (تو هلنده). با توجه به گرایشی که دوست داری ادامه بدی. کلاً گرایشای سازه ای سخته پذیرش گرفتنش، اکثر دور و بریام که گرایش سازه بودن، برای دکتری تغییر گرایش دادن تا تونستن از امریکا و کانادا پذیرش بگیرن. یکیشون که رفت منابع آب. ولی دانشگاه دلفت رو دیدم کسی برای سازه پذیرش گرفته ضمن اینکه عمرانش خیلی قویه، سیزدهم دنیاست. پوزیشن های دکتریش رو اینجا به صورت job اعلام میکنه و تمام جزئیات رو میگه شامل حقوق، مدارک مورد نیاز (که معمولاً فقط یه CV و یه Application Letter میخواد، نه ریکام، نه نمره زبان، نه ریزنمرات، نه چیز دیگه) و نحوۀ اپلای. البته خوب پروژۀ سازه ای معمولاً کمتر اعلام میشه در مقایسه با پروژه های آب و محیط زیست.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Civil Eng. - METU

سلام.دانشجوی ترم 9 مهندسی عمران دانشگاه ارومیه هستم. واحدهام تقریبا تموم شدن.
    معدلم حدودا ۱۴.۶و یک مقاله کنفرانس داخلی دارم.
    البته معدل 4 ترم آخر خوب بوده. 15، 16.69، 17.92، و 18.04 و حل تمرین هم بودم برای درس سازه های بتن آرمه (2 ترم).
    میخوام واسه ارشد پاییزه ساله آینده اقدام کنم.
    به نظرتون اروپا و مخصوصا آلمان کجا اقدام کنم. گرایش سازه بیشتر تو ذهنم هست و البته Computational Eng

مرسی

Member mahsa_re آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    معماری

سلام به همگی
    من green card دارم و الان کالیفرنیا هستم
    و معدل لیسانسم 17:03 رشته معماری از دانشگاه آزاد تهران مرکز
    portfolio که مربوط به کارای دوره لیسانسم هست به نسبت خوبه
    دانشگاهیی که خوب فاند بده کجا هست >؟

رشته و دانشگاه
    معماری

کسی از دانشگاه های بوستون اطلاعی داره برا پذیرش فوق لیسانس معماری ؟؟؟

دانشگاه هاروارد که توی بوستون هست خیلی سخت پذیرش می ده ؟؟؟؟؟ اگه کسی اطلاعی داره لطفا بگه ممنون

رشته و دانشگاه
    معماری

دانشگاه هاروارد که توی بوستون هست خیلی سخت پذیرش می ده ؟؟؟؟؟ اگه کسی اطلاعی داره لطفا بگه ممنون
    ویرایش توسط mahsa_re : October 23rd, 2012 در ساعت 10:44 AM دلیل: تکراری بودن پست

نقل قول نوشته اصلی توسط mahsa_re نمایش پست ها

دوست عزیز شما که کالیفورنیا ای خوب همونجا کلی دانشگاه و کالج معماری هست ... شما اونجا پذیرش بگیری خوب خیلی مزیت داره یکیش اینکه IN-state tuition محسوب میشی که الان با این وضع دلار کلی تفاوتشه...
    بهر صورت انتخاب با خودتونه ... دانشگاه تو بوستون زیاد هست... نخیر همشون سخت پذیرش نمیدن ... البته GSD و MIT رو بذارید کنار...
    اما ما بقی:
    Boston Architectural College
    Northeastern University

Wentworth Institute of Technology

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)