صفحه 61 از 114 نخستنخست ... 11515253545556575859606162636465666768697071111 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 601 تا 610 , از مجموع 1139

موضوع: مشورت درباره انتخاب دانشگاه در رشته مهندسی عمران و محیط زیست

Member ariyana90 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Architecture-SUT

پیش فرض پاسخ : مشورت درباره انتخاب دانشگاه در رشته مهندسی عمران، معماری

نقل قول نوشته اصلی توسط arch_one نمایش پست ها
    دوست عزیز به نظرم شما یه سر بزن چارت درسای وزارت علومو برای ارشد تکنولوژی ببین ... خواهی دید اونقدرا هم شبیه نیس
    تکنولوژی تو ایران شامل مباحث سیستم های پیشرفته ساختمانی... الگوهای طراحی هوشمند و در طرح ها سازه دهانه وسیع... بلند مرتبه... هوشمندی و پایداری اه
    این چیزی که در اینجاس بشیتر بحثش توسعه پایداره مه طراحی که اگه اونم باشه بیشتر شبیه انرژی میشه نه تکنولوژِی

اما جدا از اینا من واقعا متوجه نمیشم شما چرا دنبال این اسم هایی.. شما هر دانشگاهی بری در کورس های الکتیو میتونی اون چیزی که دوس داری(مثلا همین تکنولوژی) رو پیش بگیری و رویکردت این باشه
    خب مشکل من هم همین جاس دقیقا...اون چیزی که در ایران به نام تکنولوزی معماری یا انرژی معماری ارائه می شه تقریبا هیج جای دیگه وجود نداره!!!
    نکته دیگه توسعه پایداره که توی دانشگاه های خارجی و توی هر زمینه ای می شه پیدا کرد...من مجبورم دنبال این گرایش ها بگردم...و الیته مشکل بعدب اینه که نمی دونم چرا نظر ایرانی ها نسبت به این جور رشته ها منفیه!
    نمی دونم این به دلیل نبود این جور گرایش ها در ایران و عدم اطمینان و شناخت از اون هاس یا کلا همه جای دنیا اینجوریه که با توجه به اینکه الان توسعه پایدار یک مبحث مهمه شک دارم.
    کلا زمینه کاریشم نمی دونم در خارج از ایران چه جوریه ؟
    ولی به نظرم اینکه مدرک مستر با گرایش متفاوت از معماری باشه خیلی بهتره
    Fear is not real. The only place that fear can exist is in our thoughts of the future. It is a product of our imagination, causing us to fear things that do not at present and may not ever exist. That is near insanity. Do not misunderstand me danger is very real but fear is a choice

نقل قول نوشته اصلی توسط ariyana90 نمایش پست ها
    خب مشکل من هم همین جاس دقیقا...اون چیزی که در ایران به نام تکنولوزی معماری یا انرژی معماری ارائه می شه تقریبا هیج جای دیگه وجود نداره!!!
    نکته دیگه توسعه پایداره که توی دانشگاه های خارجی و توی هر زمینه ای می شه پیدا کرد...من مجبورم دنبال این گرایش ها بگردم...و الیته مشکل بعدب اینه که نمی دونم چرا نظر ایرانی ها نسبت به این جور رشته ها منفیه!
    نمی دونم این به دلیل نبود این جور گرایش ها در ایران و عدم اطمینان و شناخت از اون هاس یا کلا همه جای دنیا اینجوریه که با توجه به اینکه الان توسعه پایدار یک مبحث مهمه شک دارم.
    کلا زمینه کاریشم نمی دونم در خارج از ایران چه جوریه ؟
    ولی به نظرم اینکه مدرک مستر با گرایش متفاوت از معماری باشه خیلی بهتره
    دوست عزیز من یه چیزی میگم فکر میکنم بد نباشه اینجا مطرح شه...
    اصولا معماری حداقل در این دوره زمانی بدون پایداری مفهومی نداره... بنابرابن اصطلاح معماری پایدار به نظرم یکم اغراق آمیزه... اما خوب توسعه پایدار یک حوزه ای اه کلا مستقل، وسیع و آینده دار
    همینطور که میدونید اصولا پایداری در 3 سطح تعریف میشه:
    محیط زیست - اجتماعی - اقتصادی
    اون چیزی که امروز بیشتر بین دانشجوها و متقاضیان تحصیل رایجه همون اولی هست...
    من فکر میکنم شما وقتی حوزه ی معماری رو انتخاب میکنی خیلی امکانات برات وجود داره تا از بینشون انتخاب کنی اما وقتی رفتی تو حوزه دیگه طبیعتا انتخاب ها کمتر میشه...

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    عمران-نقشه برداری

سلام دوستان
    یه نظرتون کجا شانس دارم بورس بگیرم برای تحصیل رایگان...
    کارشناس عمران-نقشه برداری از دانشگاه آزاد معدل 13.4
    مدرک زبان ندارم ولی چند کلاس زبان رو رفتم و برای آیلتس آمادگی دارم
    ۱ سال سابقه کار وبیمه
    مدرک اتوکد 2013 از وزارت علوم
    میخوام ارشد معماری بخونم البته گرایش رو راهنماییم کنید لطفا

با تشکر

Member s_milad_kh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    لیسانس عمران آزاد تهران جنوب/ارشد شهرسازی دانشگاه تهرا

نقل قول نوشته اصلی توسط fx_saeid نمایش پست ها
    سلام دوستان
    یه نظرتون کجا شانس دارم بورس بگیرم برای تحصیل رایگان...
    کارشناس عمران-نقشه برداری از دانشگاه آزاد معدل 13.4
    مدرک زبان ندارم ولی چند کلاس زبان رو رفتم و برای آیلتس آمادگی دارم
    ۱ سال سابقه کار وبیمه
    مدرک اتوکد 2013 از وزارت علوم
    میخوام ارشد معماری بخونم البته گرایش رو راهنماییم کنید لطفا

با تشکر
    سلام دوست عزیز،
    معدلتون جالب توجه نیست. زبانتون هم قوی نیست. پذیرش می تونید بگیرید اما بدون بورس، البته تازه این در رشته خودتون هست.
    شما می خواهید ارشد معماری بخونید. با این شرایط پذیرش گرفتنتون هم یک جورایی زحمت یک ساله و مقادیر زیادی شانس می خواد. معماری قبول شدن برای ارشد واقعا سخته. معماری در خارج از ایران به هیچ وجه شباهتی به داخل نداره. نمونه کار باید ارائه بدین... اصلا یک دنیای دیگست.
    پیشنهاد می کنم وقت بر روی معماری اصلا نگذارید.
    یه پیشنهاد دیگه دارم، شما که نقشه برداری خوندید روی GIS یه فکری بکن. زمینه خوبی داره برات. (البته نمی دونم نقشه بردار تا چه حد می تونه وارد بشه اما بی ربط به کارت نیست، فضاش چه در داخل و چه خارج خیلی مستعده.
    در هر صورت آرزوی موفقیت برات دارم.
    " Show me a good loser, and I'll show you a loser "VINCE LOMBARD

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط krig1960 نمایش پست ها
    سلام.
    اول بگو در سال چقدر میتونی برای تحصیل و زندگی در آمریکا هزینه کنی؟ اینطوری بهتر میشه در مورد شما اظهار نظر کرد.
    من ماهی 5000 دلار میتونم هزینه کنم البته متاهل هستم و با همسرم میخوایم اقدام کنیم. کار فعلیم هم برنامه نویسی فری لنس هستش یعنی تو خونه کار میکنم مشتری های خاص خودمو دارم و نیاز ندارم وقتی تحصیل میکنم حتما کارم بکنم. اما نمیدونم این مقدار برای 2 نفر کافیه یا نه. البته دنبال گرفتن اقامت هم مطمئنن هستیم بعد از تحصیل. به متاهل ها فاند نمیدن با این شرایط ما؟ فعلا 2 تا دانشگاهو درخواست دادم یکیش تو میلواکی هست. اگه هیچ فاندی بهمون ندن هزینمون حداقل و حداکثر چقدر میشه؟

Junior Member

البته اینم بگم در بهترین شرایط میتونم این هزینه رو تحمل کنم. شایدم نتونم ولی 100% ماهی 3000 دلار را میتونم تحمل کنم. این مبلغ برای یه زندگی 2 نفره که هر دو دانشجو باشیم بدون فاند کفایت میکنه ؟ مثلا تو یه جای متوسط. راستی اگه فقط من اپلای کنم میتونم همسرم هم با خودم ببرم؟ اجازه میدن بیاد باهام؟ به چه شکل هست؟

سوال دیگه اینکه پیشنهاد میکنید مدارک زبانمونو اینجا بگیریم یا بریم آمریکا بگیریم؟ کدوم بهتره؟ الان میتونیم اپلای کنیم واسه 2014 و شروع کنیم تازه زبان بخونیم ایران؟ یا اینکه نمیشه؟ ما زبانمون بد نیست کلا خود من به خاطر کارم همیشه با مشتریها اینگلیسی چت میکنم به نظرتون 1 ساله میتونم تافل و جی آر ای لازم رو بگیرم با کلاس رفتن و پشتکار ؟ یعنی اگه بنا رو بزاریم واسه سامر یا فال 2014 از الان میتونیم اپلای کنیم یا اینکه سال دیگه باید با مطمئن شدن از مدرک زبانمون اپلای کنیم؟

ممنون میشم موشکافانه جواب بدید دوستان

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    عمران-نقشه برداری

سلام
    ممنون از راهنماییتون
    من مدرک gis رو هم دارم ولی راستش رو بخاین دوست دارم در زمینه معماری ادامه بدم...
    اگه من مدرک ارشد رو بخام از ایران بگیرم چه گرایشی بهترین گزینه هست برا کار و دکترا در خارج از کشور...

با تشکر از همه...

Junior Member

سلام
    ميشه لطف كنيد و من رو راهنمايي كنيد و نظرتون رو در مورد شرايط من بگيد.
    من كارشناسي خط و سازه هاي ريلي خوندم در دانشگاه علم و صنعت با معدل 15.30، نمره تافل 97 و ْGRE (quant:760 -verbal:410-writing:3.5 ازkansas state univeriy براي دكترا به صورت پيوسته پذيرش دارم با فاند پارشال، الان واقعا دودل هستم كه برم يا نه البته بگم كه ويزا هم گرفتم!!!
    من ميدونم كه اگه براي كنكور ارشد بخونم ميتونم شريف قبول شم، واقعا بر سر دوراهي موندم كه بمونم ايران سه سال ديگه و ارشد رو شريف بخونم و كار تحقيقاتي انجام بدم بعد دوباري اپلاي كنم براي يك دانشگاه بهتر يا اينكه برم همين دانشگاه. ميشه لطفا نظرتون رو به من بگيد.
    البته من به انتقال به يك دانشگاه بهتر بعد از يك سال درس خوندن تو k-state هم فكر كردم ولي با توجه به تحقيقاتي كه كردم فهميدم واقعا کار سخت و احتمالا نشدني هست.
    خواهش مي كنم نظرتون رو بهم بگيد چون من فرصت زيادي ندارم.
    خيلي خيلي متشكرم.

Senior Member vv_matin آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UTSA

نقل قول نوشته اصلی توسط sarve نمایش پست ها
    سلام
    ميشه لطف كنيد و من رو راهنمايي كنيد و نظرتون رو در مورد شرايط من بگيد.
    من كارشناسي خط و سازه هاي ريلي خوندم در دانشگاه علم و صنعت با معدل 15.30، نمره تافل 97 و ْGRE (quant:760 -verbal:410-writing:3.5 ازkansas state univeriy براي دكترا به صورت پيوسته پذيرش دارم با فاند پارشال، الان واقعا دودل هستم كه برم يا نه البته بگم كه ويزا هم گرفتم!!!
    من ميدونم كه اگه براي كنكور ارشد بخونم ميتونم شريف قبول شم، واقعا بر سر دوراهي موندم كه بمونم ايران سه سال ديگه و ارشد رو شريف بخونم و كار تحقيقاتي انجام بدم بعد دوباري اپلاي كنم براي يك دانشگاه بهتر يا اينكه برم همين دانشگاه. ميشه لطفا نظرتون رو به من بگيد.
    البته من به انتقال به يك دانشگاه بهتر بعد از يك سال درس خوندن تو k-state هم فكر كردم ولي با توجه به تحقيقاتي كه كردم فهميدم واقعا کار سخت و احتمالا نشدني هست.
    خواهش مي كنم نظرتون رو بهم بگيد چون من فرصت زيادي ندارم.
    خيلي خيلي متشكرم.
    سلام.
    البته دوستان با تجربه تری اینجا هستند و شاید اصلاً من صلاحیت اظهار نظر نداشته باشم. ولی اگر نظر بند رو بخواید، در صورتی که میتونید یک ترم یا نهایتاً دو ترم با این فاند پارشال سپری کنید، یک لحظه هم درنگ نکنید و برید. به قول معروف نقد رو بگیرید و نسیه رو نچسبید.
    فرآیند اپلای و شانس فاند گرفتن با این اوضاع احوال اقتصادی روز به روز بدتر میشه و هیچ تضمینی هم نیست که اگر سال بعد اقدام کنید دانشگاه بهترین قبول شید. درس خوندت توی ایران اولاً به نظر خیلیا اتلاف وقته و ثانیاً قبولی توش پر از بی عدالتیهاست.
    بحث رنک و ... رو هم بگذارید کنار. توی آمریکا به دانش شما توجه میشه و نه دانشگاهی که ازش فارغ التحصیل شدید. (البته فقط یک استثنا وجود داره و اونم زمانیه که بخواید تدریس دانشگاهی داشته باشید)
    بنابراین به نظر من برید، دانشگاهتون هم دانشگاه خوبیه .
    موفق باشید.

Junior Member

سلام ، من رشته عمران با معدل 12.95 کارشناسی رو تموم کردم ، ارشد ترم 1 گرایش راه شریف هستم .برا fall 2014 می خوام اقدام کنم ، اولا برا گرایش من ، چه دانشگاه هایی تو امریکا مطرح اند ؟
    دوما چقد شانس فاند گرفتن دارم ؟ تو این مدت وقت میشه هم تافل و GRE امتحان داد ، هم پایان نامه ، هم مقاله ای داد ؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)