صفحه 98 از 114 نخستنخست ... 48888990919293949596979899100101102103104105106107108 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 971 تا 980 , از مجموع 1139

موضوع: مشورت درباره انتخاب دانشگاه در رشته مهندسی عمران و محیط زیست

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : مشورت درباره انتخاب دانشگاه در رشته مهندسی عمران و محیط زیست

نقل قول نوشته اصلی توسط alireza_niary نمایش پست ها
    سلام
    لیسانس: دانشگاه ارومیه عمران-عمران با معدل 13.66
    فوق: دانشگاه علم و فرهنگ ترم 1 هستم گرایش زلزله
    زبان متوسط ولی دارم روش کار می کنم
    سوالم اینه که رزومه ضعیفم رو امکانش هست با مقاله isi پوشش بدم برای فول فاند آمریکا یا کلا بیخیالش بشم؟
    معدل پایین لیسانس را با یک GRE خوب میتوانید تا حدودی جبران کنید ولی برای دوره ارشد هم معدل و هم سوابق کمک تدریس و مقالات و به ویژه موضوع تز ارشد می تواند نقش تعیین کننده ای در اپلیکیشن موفق داشته باشد. برای دکتری موضوع تز ارشد و مقالات مستخرج از آن کلیدی است.
    موفق باشید
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

Junior Member

سلام دوستان
    من لیسانسم رو عمران- عمران گرفتم از دانشگاه ازاد 10سال سابقه اجرایی کارگاهی دارم و الان میخوام برای فوق امتحان بدم ( دانشگاه ازاد ).اگه لطف کنید گرایشی رو که بیشترین پذیرش در مقطع دکترا در دانشگاه های کانادا داره معرفی کنید ممنون میشم.رشته خیلی برام مهم نیست . چون برادرم مونترال کانادا هست دوست دارم کانادا باشه و بتونم fund بگیرم.
    مهندسی مدیریت ساخت ؟
    عمران - محیط زیست؟
    منابع اب؟
    حمل و نقل؟
    اگه میشه اولویت بندی کنید که کدوم رشته بهتر پذیرش میدن ( همراه فاند)

Junior Member

1- لیسانس: مهندسی عمران – دانشگاه صنعتی اصفهان– 14/69

2- مهندسی عمران(محیط زیست) – دانشگاه تهران – 17/62

3- (Toefl:83 (R:21,L:18,S:22,W:22

4- (GRE:306 (V:145, Q:161, Analytical Writing:3.0

5- تعداد مقالات ژورنالی : 2 مقاله غیرISI و 2 کنفرانس داخلی.

6- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای : Ph.D - عمران( محیط زیست - آب)

7- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت : آمیکا- استرالیا- کانادا

8- میزان فاند مورد انتظار (Full Fund)

سلام دوستان یه سوال اساسی دارم خوااااهش میکنم کمکم کنید..
    من مهندسی عمران دانشگاه تهران تحصیل میکنم
    معدلم هم 17.5
    میتونم راحت هم تافل بالای 100 بگیرم
    میخواستم بدونم نظر شخصیتون راجب این موضوع چیه که آیا من برا ارشد اقدام به اپلای کنم ؟
    یا بزارم برای phd و با یه رزومه قویتر ؟؟؟؟؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط nooobari نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من لیسانسم رو عمران- عمران گرفتم از دانشگاه ازاد 10سال سابقه اجرایی کارگاهی دارم و الان میخوام برای فوق امتحان بدم ( دانشگاه ازاد ).اگه لطف کنید گرایشی رو که بیشترین پذیرش در مقطع دکترا در دانشگاه های کانادا داره معرفی کنید ممنون میشم.رشته خیلی برام مهم نیست . چون برادرم مونترال کانادا هست دوست دارم کانادا باشه و بتونم fund بگیرم.
    مهندسی مدیریت ساخت ؟
    عمران - محیط زیست؟
    منابع اب؟
    حمل و نقل؟
    اگه میشه اولویت بندی کنید که کدوم رشته بهتر پذیرش میدن ( همراه فاند)
    استادی که توی کانادا با گپ تحصیلی در این حدود پذیرش با فاند شما را در مقطع دکتری قبول کنه بسیار بسیار سخت پیداخواهید نمود. با توجه به رقابت بالا در دانشگاهها عمدتا برای کسب پذیرش با فاند دکتری شانس زیادی به حز در شرایط بسیار خاص نخواهید داشت و بهتر است جدا از بحث ویزا که مساله ای دیگری در نوع خود با توجه به کیس شماست اگر تمایل به ادامه تحصیل دارید برای مقطع مستر با هزینه شخصی اقدام کنید. برای گرفتن فاند اگر صرفا تلاش مینمایید نیاز به رزومه ای قوی با مقالات مرتبط و ترحیحا فارغ التحصیلی از دانشگاهی معتبر با معدل و سوابق مناسب دارید.
    موفق باشید
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط mrtoufighian نمایش پست ها
    سلام دوستان یه سوال اساسی دارم خوااااهش میکنم کمکم کنید..
    من مهندسی عمران دانشگاه تهران تحصیل میکنم
    معدلم هم 17.5
    میتونم راحت هم تافل بالای 100 بگیرم
    میخواستم بدونم نظر شخصیتون راجب این موضوع چیه که آیا من برا ارشد اقدام به اپلای کنم ؟
    یا بزارم برای phd و با یه رزومه قویتر ؟؟؟؟؟
    بهترین راه اینستکه برای مستر در زمان فعلی اقدام کنید. در صورتی که موفق به دریافت پاسخ مناسبی نشدید برای مقطع بعد اقدام کنید. هرچه زودتر تحصیلاتتان را در دانشگاه مقصد شروع کنید امکان تطبیق شرایط و افزایش موفقیت بیشتر خواهد بود هرچند برای مستر پیداکردن موقعیت سخت تر است به ویزه اگر مساله فاندینگ مطرح باشد.
    موفق باشید

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط shah12 نمایش پست ها
    1- لیسانس: مهندسی عمران – دانشگاه صنعتی اصفهان– 14/69

2- مهندسی عمران(محیط زیست) – دانشگاه تهران – 17/62

3- (Toefl:83 (R:21,L:18,S:22,W:22

4- (GRE:306 (V:145, Q:161, Analytical Writing:3.0

5- تعداد مقالات ژورنالی : 2 مقاله غیرISI و 2 کنفرانس داخلی.

6- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای : Ph.D - عمران( محیط زیست - آب)

7- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت : آمیکا- استرالیا- کانادا

8- میزان فاند مورد انتظار (Full Fund)

با یک نمره تافل بالاتر میتوانید برای دانشگاههای امریکایی اپلای کنید. شانس استرالیا با توجه به وضعیت مقالات و ریسرچ بیس بودن کمتر است. در کانادا نیز در صورت پیداکردن استادی با موضوع نزدیک به تز ارشد می توانید مکاتبه و شرایط را جستجو کنید اما عموما در شرایط فعلی فاندینگ شانس کمتر خواهد بود
    موفق باشید

خیلیی ممنون از جوابتون
    فقط به نظر شما برا مستر با شرایطی که گفتم احنمال فاند هست؟؟ اصلا تو دوره مستر چه کشورهایی فاند بیشتری میدن !؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط mrtoufighian نمایش پست ها
    خیلیی ممنون از جوابتون
    فقط به نظر شما برا مستر با شرایطی که گفتم احنمال فاند هست؟؟ اصلا تو دوره مستر چه کشورهایی فاند بیشتری میدن !؟
    بله خیلی از دانشجویان در مقطع مستر با فاند پذیرش میشوند. البته مستر با تز یا MSc و نه مستر Course based که به جز در موارد محدودی از حمله TA فاند عموما اختصاص نمی یابد.
    در هرحال انتخاب کشور به صورت مجموعه ای از عوامل و نه صرفا فاند است اماتعداد دانشجویانی که هرساله از امریکا و کانادا در مقطع مستر موفق به اخذ پذیرش با فاند در گرایشهای مهندسی از ایران می شوند، ممکن است در انتخاب شما موثر باشد. فاند بیشتر و کمتر هم با توجه به هزینه کشورها و شرایط و نوع فاند در حتی یک دانشگاه متفاوت است و نمیتواند صرفا انتخاب شما هم باشد بلکه گاه از بین مجموعه ای از اپلیکیشنهای پذیرفته شده، با توحه به شرایط ممکن است انتخابی صورت گیرد که لزوما بیشترین فاند هم شاید نبوده باشد. بهتر است تمرکز را بر روی ارسال اپلیکیشن بر مبنای شانس پذیرش قرار دید و پکیج فاندینگ را در صورت موفقیت پس از آن مقایسه نموده و انتخاب نهایی کنید.
    موفق باشید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی عمران-عمران دانشگاه شهرکرد

پیش فرض پاسخ : مشورت درباره انتخاب دانشگاه در رشته مهندسی عمران، معماری

سلام من فارغ التحصیل مهندسی عمران از دانشگاه شهرکردم با معدل 13.5 میخواستم برای master اقدام کنم برای اروپا!
    با فرض نمره زبان خیلی خوب میخواستم بدونم موقعیت مناسبی هست یا نه؟
    داشتن مقاله تاثیر گذاره آیا؟
    سابقه کار چطور؟ الان حدود یک سال توی یه شرکت گرید یک سابقه کار دارم!
    حتی دانشگاه های درجه دو و سه اروپا هم مشکلی ندارم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)