صفحه 7 از 197 نخستنخست 123456789101112131415161757107 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 1969

موضوع: ریپورت نمرات در آزمون GRE

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ارسال نمره دوم - بچه هایی که دو بار GRE دادن لطفاً جواب بدن

نگران نباش اصلا مهم نیست. اگر 10 با هم امتحان داده باشی بیشترینش را قبول می کنند.ضمنا همش تو کارنامه میاد (5 سال)

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Stanford, Mechanical Eng

نقل قول نوشته اصلی توسط rezavf
    نگران نباش اصلا مهم نیست. اگر 10 با هم امتحان داده باشی بیشترینش را قبول می کنند.ضمنا همش تو کارنامه میاد (5 سال)
    متاسفانه باید بگم بیشترین رو در نظر نمی گیرن بلکه جدیدترین رو لحاظ می کنن حالا می خواد کمتر باشه یا بیشتر.
    Don't be afraid that your life will end;
    be afraid that it will never begin

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ars
    متاسفانه باید بگم بیشترین رو در نظر نمی گیرن بلکه جدیدترین رو لحاظ می کنن حالا می خواد کمتر باشه یا بیشتر.
    ars عزیز من قبلا یه تاپیک در این مورد ایجاد کردم که وقتی چند بار GRE دادیم کدوم نمره report می شه. http://www.applyabroad.org/forum/ind...ic,3068.0.html

در اونجا هم بحث شد. به نطر می آد چون همه نمره ها ریپورت می شه بسته به دانشگاه عمل می کنند اما منطقی به نظر می رسه که بیشترین نمره رو در نظر بگیرن یا اینکه به طور Overall به نمره ها نگاه کنند.

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Stanford, Mechanical Eng

یکی از دوستام پارسال نمره TOEFL رو فرستاده بود به یه دانشگاه ولی apply نکرد و امسال دوباره امتحان داد و متاسفانه نمرش کمتر شد ولی جزو 4 تا دانشگاه مجانی این نمره رو نوشته بود و دانشگاه نمره کمتر اون (جدید) رو مد نظر قرار داد (در مورد GRE مثالی ندارم).

به نظر من این که بهترین نمره رو نگاه کنن از دیدگاه منطقی درست نیست. مثلاً یک نفر امسال نمره 600 تو verbal می یاره و سه سال دیگه می ره امتحان می ده نمرش 300 می شه. شما اگه جای دانشگاه باشی نمره 600 سه سال پیش رو مدنظر قرار می دی یا 300 امسال رو؟
    مساله overall هم به نظر من غیر منطقیه مثال بالا رو برعکس کن. آیا منطقیه نمره کسی رو که سه سال زحمت کشیده تا نمرش رو از 300 برسونه به 600 به صورت overall نگاه کنید؟

من اگه مسئول دانشگاه بودم آخرین نمره رو نگاه می کردم ولی شاید این موضوع دانشگاه به دانشگاه فرق داشته باشه.

Senior Member

یکی از دوستام پارسال نمره TOEFL رو فرستاده بود به یه دانشگاه ولی apply نکرد و امسال دوباره امتحان داد و متاسفانه نمرش کمتر شد ولی جزو 4 تا دانشگاه مجانی این نمره رو نوشته بود و دانشگاه نمره کمتر اون (جدید) رو مد نظر قرار داد (در مورد GRE مثالی ندارم).

به نظر من این که بهترین نمره رو نگاه کنن از دیدگاه منطقی درست نیست. مثلاً یک نفر امسال نمره 600 تو verbal می یاره و سه سال دیگه می ره امتحان می ده نمرش 300 می شه. شما اگه جای دانشگاه باشی نمره 600 سه سال پیش رو مدنظر قرار می دی یا 300 امسال رو؟
    مساله overall هم به نظر من غیر منطقیه مثال بالا رو برعکس کن. آیا منطقیه نمره کسی رو که سه سال زحمت کشیده تا نمرش رو از 300 برسونه به 600 به صورت overall نگاه کنید؟

من اگه مسئول دانشگاه بودم آخرین نمره رو نگاه می کردم ولی شاید این موضوع دانشگاه به دانشگاه فرق داشته باشه.
    TOEFL با GRE فرق داره چون هر دفعه فقط یک نمره report می شه. من می خوام این موضوع رو از ETS و بعضی دانشگاهها بپرسم تا به یه نتیجه منطقی برسیم.

ApplyAbroad Hero Sadra آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE Alabama Huntsville

نه شماره ها با هم فرق داره. (فكر كنم ولي مطمئن نيستم كارنامه خودم رو چك مي كنم بهت مي گم)
    نقل قول نوشته اصلی توسط sysbiosys
    جوابهای ars درسته. تا اونجا که یادم می آد شماره های من فرق می کرد.
    جواب سوال من چی شد؟ چک کردید؟ Reg و Acc توی هر دوتا امتحان فرق می کردند؟
    اگه فرق می کنن پس باید توی کارنامه دوم دو تا Reg No باشه درسته؟

سفرنامه عشق آباد
    تصویر خانم Aleta Kovensky آفیسر عشق آباد
    سلام بچه ها! من الان امریکا هستم اگه کسی کردیت کارت خواست بهم بگه

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Stanford, Mechanical Eng

نقل قول نوشته اصلی توسط Sadra
    جواب سوال من چی شد؟ چک کردید؟ Reg و Acc توی هر دوتا امتحان فرق می کردند؟
    اگه فرق می کنن پس باید توی کارنامه دوم دو تا Reg No باشه درسته؟
    همین الان کارنامه رو نگاه کردم فقط یک دونه Reg No داره ولی متاسفانه Reg No رو هر چی گشتم پیدا نکردم نمی دونم با این یکی بوده یا نه؟
    ولی توی کارنامه که فقط یک دونه شماره هست.

Junior Member

من دانشگاه tennessee اپلای کرده بودم اما نمره gre را گم کرده بودند وقتی تماس گرفتم و انها پیداش کردند خانمه ازم پرسید کدام نمره را وارد سیستم کنم. راستش چون لهجه اش خیلی بد بود و listening منم بدتر از اون (ibt-20) گیج زدم بعد خودش گفت دومی بهتر است و دوم را وارد کرد از منم تایید گرفت که دومی ملاک قرار گیرد...
    اما در مورد تافل قضیه فرق می کنه. کاملا بستگی به دانشگاه داره. قبل از ارسال نمره حتما معیار دانشگاه را چک کنید.

Senior Member

ETS جواب email من رو در مورد reprt چند نمره GRE داد. متاسفانه مثل اینکه خودشونم نمی دونستن دانشگاهها کدوم نمره رو مد نظر قرار می دن. فقط توضیح داده بودن که نمره های 5 ساله رو با هم می فرستند در حالی که من سوالم رو دقیق پرسیده بودم در مورد اینکه کدوم نمره مد نظر قرار می گیره. یه جواب داده بودن که فقط جواب داده باشن. منتظر جواب از graduate school چند دانشگاه هستم تا ببینم اونا چی می گن.

Senior Member

اینم جواب graduate school یکی از دانشگاهها در مورد داشتن چند نمره GRE:
    Thank you for your interest in the Graduate School of Arts and Sciences. Usually, more weight is given to the most recent test scores as they reflect your current abilities. Committees usually also look at improvement if there is more than one test score. Each department looks at GRE scores differently

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)