صفحه 48 از 58 نخستنخست ... 3839404142434445464748495051525354555657 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 471 تا 480 , از مجموع 573

موضوع: اگر زمان برگردد عقب... چه کارهایی را انجام می دهید؟ و از چه کاهایی دوری می کنید؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : اگر زمان برگردد عقب... چه کارهایی را انجام می دهید

اگر زمان برمیگشت به عقب نمیذاشتم کسی توی انتخاب راهم دخالت کنه و چند سال از زندگیمو از دست بدم و سرگزدان و بلاتکلیف بشم... نمیدونم چرا تو مملکت ما رشته دانشگاهیم باید بهمون تحمیل بشه

Junior Member ehsanclooner آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering at USC

نقل قول نوشته اصلی توسط baraaan نمایش پست ها
    اگر زمان برمیگشت به عقب نمیذاشتم کسی توی انتخاب راهم دخالت کنه و چند سال از زندگیمو از دست بدم و سرگزدان و بلاتکلیف بشم... نمیدونم چرا تو مملکت ما رشته دانشگاهیم باید بهمون تحمیل بشه
    حرف دلمنو زدید من میخاستم پزشکی بخونم
    الان سال اخر مهندسی برقم،چیزی که اصلا دوسش ندارم

ApplyAbroad Hero chemistrymaste آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Biophysical and Bioanalytical Chemistry

من اگه میخواستم برگردم به گذشته تا میتونستم سقف آرزوهامو بلندتر انتخاب میکردم.
    عمیقا باور دارم آدم ساخته فکراش و باورهاش و آرزوهاشه و دقیقا فردا اونی میشه که امروز آرزوشو داشته.

"We believe in "Possibility

به هر چیزی که فکر کنید از ته دلتون، بهش میرسید!

Junior Member

داره گریه ام میگیره... اگه زمان به عقب برمیگشت، زودتر دنبال وقت سفارتها رو میگرفتم، رشته ی مربوط به خودم رو اپلای میکردم، زودتر اطلاعات میگرفتم... الان 10 سال گذشته و من هنوز به هیچ جا نرسیدم. (

Junior Member

پیش فرض پاسخ : اگر زمان برگردد عقب... چه کارهایی را انجام می دهید؟ و از چه کاهایی دوری می کنی

اگه زمان به عقب برگرده خودم و تنها خودم برای گرفتن پذیرش از دانشگاه ها اقدام می کردم نه به مشاور اعتماد می کردم. چون"uk study today) "Saeed UK) که کار های مشاوره ای من رو انجام می داد به اینکه چه دانشگاهی بهتره برای شخص من ،کاری نداشت و تنها به فکر گرفتن پذیرش از هر دانشگاهی با سطح علمی پایین بود تا کاری انجام داده باشه و پولی گرفته باشه، بسیار اخلاق بدی داشتند و من تنها برای اینکه کارهای پذیرش ار این بدتر نشه با ایشان ادامه دادم و یکی از دوستان هم با شرکت آقای تخمه چی مشاوره گرفته بود و این شرکت با اینکه پذیرش دوستم آمده بود ولی بهش نگفته بودن یا فراموش کرده بودن!
    اینو یادتون باشه معمولا هیچ کس به فکر خودتو و آرزوهاتون نیست فقط خودتون هستید که دلسوز خودتون هستید بقیه معمولا فقط به فکر پول شما هستند.
    اگه به عقب بر میگشتم به خودم و قضاوت خودم اعتماد کرده بودم و شاید الان این جایی که هستم نبودم ....

Junior Member

پیش فرض پاسخ : اگر زمان برگردد عقب... چه کارهایی را انجام می دهید�

نقل قول نوشته اصلی توسط odesa1988 نمایش پست ها
    اصلا به نظر من این تاپیک خیلی موضوع غلطی رو داره مطرح میکنه، دوستان عزیز اگر الان شما متوجه شدید که کاری رو که در زندگیتون چندین سال قبل انجام دادید غلط و یا اشتباه هست بخاطر تجربیات شما در خلال این سالها بوده که میتونه اگر عاقل باشید از اینجا به بعد بکار شما بیاد. بعنوان نمونه شاید تنها موردی که من در موردش حسرت میخوردم اول نحوه کنکور دادنم و انتخاب رشتم بود و بعد هم معدل دوره کارشناسیم. ولی الان که به این زندگیم نگاه میکنم میبینم همین که من وارد آن رشته و دانشگاه شدم باعث شد که من انگیزه بیشتری برای ارشد پیدا کنم و به اون رشته علاقمند بشم و بتوانم دوره ارشد رو در دانشگاه بهتر و گرایش مورد علاقم بخونم. اگر معدل کارشناسیم به دلایل مختلف پایین بود باعث شد که برای ارشد بیشتر بخونم و معدل بسیار بهتر و نتایج بهتری کسب کنم. و سختیهای که در حین اپلای کردن با آنها برخورد کردم بدلیل معدل پایین کارشناسی باعث شد که الان که برای دکترا پذیرش گرفتم از یک دانشگاه خوب، تصمیم بگیرم که در دوره دکترا با تمام وجود و با حداکثر توان درس بخونم که بتونم با بالاترین افتخارات و سطح سواد فارق التحصیل بشم. همه اینها حاصل نمیشد مگر با تجربیاتی که بدست آوردم در این راه از همان ضعفهایی که یک موقعی باعث حسرت من بودند. اگر من اون تجربیات رو بدست نمی آوردم و آن شکستها رو نمیخوردم نمیدونستم که ضعفهام کجاست و تجربه ای هم بدست نیاورده بودم که بخوام ازش استفاده کنم. یادتون باشه که در مسیر زندگی هیچکدوم ما از اشتباهات در امان نیستیم چون انسانیم، ولی دو نوع رویکرد میشه نسبت به اشتباهات داشت یا دایم تا انتهای عمر حسرت اونها رو بخوریم و مثل پدربزرگها و مادربزرگهای شکست خورده دایما بگیم که اگر من فقط بر میگشتم عقب فلان کار و بهمان کار و میکردم و فلان اشتباه رو نمیکردم و کل عمر رو به حسرت فرصتهای از دست رفته بگذرونیم، یا اینکه از تجربیات خودمون درس بگیریم و اونها رو مبنایی کنیم برای پیشرفتهای آینده خودمون و بدونیم که اگر بدون تجربه این شکستی که باعث حسرت ما شده به عقب بر می گشتیم باز هم همان تجربه رو میکردیم پس آنچه که ارزشمند هست تجربه ای است که ما بدست آوردیم و خود این تجربه انقدر ارزشمند هست که جبران زمان از دست رفته رو میکنه چون ممکن بود جور دیگه ای و در تجربه ای بدتر از این هدر بره. اون دوستانی هم که میگن که مثلا اشتباه کردن برای ادامه تحصیل یا زندگی نرفتن از ایران، چون زندگی در ایران رو تجربه کردن متوجه شدن که زندگی در ایران شاید اشتباه بوده براشون بر اساس تجربیاتشون ولی از کجا معلوم که اگر میرفتند اونور موفق می شدند؟ ورژنی رو در نظر بگیرید که همین دوستان رفتند آمریکا و در بهترین شهر اصلا شما فرض کنید شهر لس آنجلس و یا نیویورک و یا ... و الان احساس خوشبختی نمی کنند و احساس میکردند که اگر ایران مونده بودند خوشبخت می شدند که مثالهاش کم نیست از این مورد، و یا کسانی که ایران موندند و خوشبخت شدند در حالیکه می تونستند بروند آمریکا که مثال این دسته هم کم نیست. پس آن چیزی که به همه این ادعاها صحت و اعتبار میده تجربه است و چون الان شما این تجربه رو بدست آوردید میدونید اشتباه هست. پس قدر تجربیاتتون رو بدونید و سعی کنید ازشون درس بگیرید و آیندتون رو بر اساس این تجربیات بهبود بدید و هیچوقت حسرت نخورید چون ممکن مابقی عمرتون هم به حسرت بگذره. نکته آخر اینکه هیچوقت تا زمانیکه شما رو توی گور نذاشتن برای انجام هیچکاری دیر نیست و آن چیزی که مردم ازش به پیری و فرتوتی اسم می برند تنها پیری ذهن هست و اگر نه پیری جسم مانعی برای هیچکاری نیست و نمونه بارزش استیفن هاوکینگ فیزیکدان برجسته انگلیسی است که به نطر من اسطوره بودنش بیشتر از خدماتش به علم خدمتش به اخلاق بشری و امید دادن به نسل بشر هست.
    موفق و پیروز باشید.
    درسته. (اگه می تونستم بهتون امتیاز مثبت میدادم اما فعال نیست الان برام.)

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    sociology

پیش فرض پاسخ : اگر زمان برگردد عقب... چه کارهایی را انجام می دهید؟ و از چه کاهایی دوری می کنید؟

من به جای حسرت خوردن یا حتی نادیده گرفتن به عقب برگشتم . انصراف از مهندسی مکانیک و رفتن به جامعه شناسی . خوشحالم و امیدوار . ۲ سال از زندگیمو دادم برای این تجربه که برم به سمت چیزی که میخوام . میرزید ۲ سال .

پیش فرض پاسخ : اگر زمان برگردد عقب... چه کارهایی را انجام می دهید؟ و از چه کاهایی دوری می کنید؟

بقول دکتر هلاکویی گذشته در گذشته

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : اگر زمان برگردد عقب... چه کارهایی را انجام می دهید�

نقل قول نوشته اصلی توسط odesa1988 نمایش پست ها
    اصلا به نظر من این تاپیک خیلی موضوع غلطی رو داره مطرح میکنه، دوستان عزیز اگر الان شما متوجه شدید که کاری رو که در زندگیتون چندین سال قبل انجام دادید غلط و یا اشتباه هست بخاطر تجربیات شما در خلال این سالها بوده که میتونه اگر عاقل باشید از اینجا به بعد بکار شما بیاد. بعنوان نمونه شاید تنها موردی که من در موردش حسرت میخوردم اول نحوه کنکور دادنم و انتخاب رشتم بود و بعد هم معدل دوره کارشناسیم. ولی الان که به این زندگیم نگاه میکنم میبینم همین که من وارد آن رشته و دانشگاه شدم باعث شد که من انگیزه بیشتری برای ارشد پیدا کنم و به اون رشته علاقمند بشم و بتوانم دوره ارشد رو در دانشگاه بهتر و گرایش مورد علاقم بخونم. اگر معدل کارشناسیم به دلایل مختلف پایین بود باعث شد که برای ارشد بیشتر بخونم و .......
    .
    .
    .
    .
    . پس قدر تجربیاتتون رو بدونید و سعی کنید ازشون درس بگیرید و آیندتون رو بر اساس این تجربیات بهبود بدید و هیچوقت حسرت نخورید چون ممکن مابقی عمرتون هم به حسرت بگذره. نکته آخر اینکه هیچوقت تا زمانیکه شما رو توی گور نذاشتن برای انجام هیچکاری دیر نیست و آن چیزی که مردم ازش به پیری و فرتوتی اسم می برند تنها پیری ذهن هست و اگر نه پیری جسم مانعی برای هیچکاری نیست و نمونه بارزش استیفن هاوکینگ فیزیکدان برجسته انگلیسی است که به نطر من اسطوره بودنش بیشتر از خدماتش به علم خدمتش به اخلاق بشری و امید دادن به نسل بشر هست.
    موفق و پیروز باشید.
    از نقطه نطر دیگری هم می توان به این تاپیک نگاه کرد و اینکه شاید برخی تصمیمات ما درگذشته که اکنون با تجربیات جدید و دانستن نتایج آن با آگاهی کاملتری به آن می نگریم به نوعی تکرای از موقعیتهای تصمیم گیری مشابه برای دوستانی در زمان حال باشد و دانستن این تجربیات به آنها کمک خواهد کرد که نه پیروی که با دیدی بازتر به انتخاب بپردازند....

هیچ نظری لزوما اشتباه یا صحیح مطلق نیست بلکه ممکن است قدری یا کلا متفاوت با نظر ما باشد.....
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Msc

نقل قول نوشته اصلی توسط b.sh نمایش پست ها
    داره گریه ام میگیره... اگه زمان به عقب برمیگشت، زودتر دنبال وقت سفارتها رو میگرفتم، رشته ی مربوط به خودم رو اپلای میکردم، زودتر اطلاعات میگرفتم... الان 10 سال گذشته و من هنوز به هیچ جا نرسیدم. (
    دوست داشتی اپلای کنی بیای اینور، ولی کسی که اینوره دلش برای اونور تنگ میشه ، کسی هم که انوره، دوست داره بیاد اینور. هردوتاش یکسانه