صفحه 57 از 58 نخستنخست ... 7474849505152535455565758 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 561 تا 570 , از مجموع 573

موضوع: اگر زمان برگردد عقب... چه کارهایی را انجام می دهید؟ و از چه کاهایی دوری می کنید؟

پیش فرض پاسخ : اگر زمان برگردد عقب... چه کارهایی را انجام می دهید؟ و از چه کاهایی دوری می کنید؟

نقل قول نوشته اصلی توسط dv1397 نمایش پست ها
    جالبه، من رشته ای را انتخاب می کردم که به علاقه ام بیشتر مربوط باشه. البته الان هم به علاقه ام نزدیکه، ولی اگر بر می گشت عقب بیشتر نزدیک می کردم.
    درآمد را در نظر نمی گرفتم

من همیشه از کسانی که بیزنس و اقتصاد می خونن دوری می کنم! کسانی که با امضا کردن و کت آبی پوشیدن کسب درآمد می کنن و هیچ استعدادی جز بررسی آمار عرضه و تقاضا ندارن.
    از اینکه مغز یه مدیر روی طاقچه بدنم و داخل جمجمه ام نیست، احساس خوشبختی می کنم.
    به نظر من پول برگه رنگیه و آدم ها 70 کیلو گوشت که آخرش تو قبر می پوسن و هیچ کدوم به اندازه فلامینگو هم جذاب نیستن. فقط علاقه می تونه این عمر طولانی را کمی قابل تحمل تر کنه.

من رشته معماری و بیشتر هنری انتخاب می کردم. محدود بودم به رشته هایی که به زبان انگلیسی ارائه می شن.
    البته اینکه آدم بدونه علاقه اش چیه یه کم زمان می بره و ممکنه 25 سالگی هم ندونه. بعضی ها که اصلن علاقه براشون وجود خارجی نداره. خواستن توانسته، ولی چی می خوایم؟! توانایی اینکه بدونیم چی می خوایم را ممکنه نداشته باشیم و دهه های بعدی زندگی متوجه بشیم.

علاقه به درآمد، دشمن خلاقیته. هیچ چیزی در زندگی ارزش این را نداره که بنده پول باشم.

بتهوون هیچ وقت کتاب نمی خوند، ولی یکبار هم که خوند پرت کرد اونور و گفت: نویسنده اش فقط میخواد پول در بیاره. کتاب را می زد تو سر بقیه می گفت شاید اطلاعاتش این طوری وارد سرتون بشه.
    شما نظرتون محترمه ولی من همچنان نظر خودم رو به مال شما ترجیح میدم چون من برای خودم زندگی میکنم و نه شما و تصمیماتم رو بر مبنای علاقه خودم میگیرم.

اینکه شما از اقتصاد خوشتون نمیاد و فکر میکنید پول چیز جالبی نیست دلیل بر این نیست که بقیه هم حتما نظر شما رو تایید کنن. هر کسی نظری داره. از نظر من حتما پول مهمه.
    If you don't like where you are, change it. you are not a tree -Jim Rohn

Junior Member polarstar29 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Tehran

پیش فرض پاسخ : اگر زمان برگردد عقب... چه کارهایی را انجام می دهید؟ و از چه کاهایی دوری می کنید؟

خیلی رندوم به ویدیویی بسیار انگیزشی برخوردم که خییییییلی وقت ها تو زندگی اتفاق افتاده و مطمینم همه امون خیلی وقت ها درگیرش هستیم.
    چندتا از مصادیق اش برای خودم که خیلی قدیمی هستند: ۱- یک دوستم کارمند سفارت المان بود و خوب تجربه داشت...ازش در مورد گرفتن ویزای شنگن از کشور سوید پرسیدم و می خواستم برای دو روز کنفرانس درخواست ویزا برای دو هفته بدهم به خاطر وضعیت پرواز. دوستم گفت نمی دهند نکن ریجکت می شه. خلاصه انجام دادم و ویزای دو هفته ای دادند. دوستم شاخ هایش در اومده بود
    ۲- از بچگی دوست داشتم زبان اسپانیایی یاد بگیرم و از انگلیسی بیزار بودم. ولی مامانم می گفت نه به چه درد می خوره و دیگران به صورت کاملا اشتباه می گفتند وواااای زبان بسیار سختی یه... خلاصه بعد از دفاع مدرک فوق لیسانس خواندن اسپانیایی رو شروع کردم. از همون روز اول اومدن به آمریکا به دردم خورده.
    ۳- حسرت بزرگ:‌دنبال یادگیری ورزش رزمی نرفتم چون برادرم گفت نه می ری دماغت می شکنه
    ۴- دختر دایی ام بهم در مورد تصمیم یا فکر کردنش در مورد رفتن به اسپانیا برای یادگیری زبان گفت و من خندیدم. و او هیچ وقت دیگه حرفش را نزد خلاصه خودمان برای دیگران می توانیم منبع ایه یاس و ناامیدی باشیم. یادتون باشه به ارزوهای هیچ کس نخندیم.
    What we do for ourselves dies with us. What we do for others and the world remains and is immortal." Albert Pine"
    A simple act of caring creates an endless ripple that comes back to you

Nine things Happy, Successful People Choose to Ignore

نقل قول نوشته اصلی توسط polarstar29 نمایش پست ها
    ۲- از بچگی دوست داشتم زبان اسپانیایی یاد بگیرم و از انگلیسی بیزار بودم. ولی مامانم می گفت نه به چه درد می خوره و دیگران به صورت کاملا اشتباه می گفتند وواااای زبان بسیار سختی یه... خلاصه بعد از دفاع مدرک فوق لیسانس خواندن اسپانیایی رو شروع کردم. از همون روز اول اومدن به آمریکا به دردم خورده.
    بعد از فوق چند سالتون بود؟ انگلیسی را بلد بودید؟
    من انگلیسی را خیلی وحشتناک سریع یاد گرفتم و بسیار علاقه مند بودم. بعدا هم استعداد زبان یاد گرفتن داشتم.
    جالبه اگر زمان بر می گشت عقب، کمتر برای زبان (غیر انگلیسی) تلاش می کردم. که خیلی هم صرف کردم و یاد گرفتم و بیخود کردم!

فکر کنم دلیل تفاوت دید ما این باشه: شما از ایران رفتین یک کشور مهاجرپذیر و مقصد نهایی. من از این کشور به اون کشور شوت شدم و هر بار هر زبانی یاد گرفتم باید می نداختم دور. تا این که دیدم هر چیزی غیر از زبان یاد بگیرم، فایده طولانی تری داره. چرا من زبان یک کشور را یاد می گیرم ولی آخرش اون کشور من را نگه نمی داره؟

آیا اگر یک موقعیت را به یک اسپانیایی native بدن و به شما ندن، ناراحت نمی شین؟

فرض کن شما ترکی یاد بگیرین، آیا جایی کار را به شما ندن و یک ترک پیدا کنن بدن به اون، چه حسی بهتون دست می ده؟ آخرش به یه بارسلونایی بیشتر از شما اعتماد می کنن.

احساس می کنم اگر استعداد یادگیری زبان کمتری داشتم، وقتم صرف کارهای مفیدتری میشد! کاش یکی مایوسم می کرد. ولی هی می گفتن تو که بلدی تو که می تونی یاد بگیر....
    برای خواندن مقاله به چه گوش دهیم Link

قبل از مهاجرت بیشتر رو زبانم کار می‌کردم و قبل از مهاجرت تحصیلی شرایط اقامتی استان های کانادا رو بررسی می‌کردمو بعد انتخاب می‌کرد کدوم استان برم

رشته و دانشگاه
    University of Tehran

من فکر کردم هیچ کس پست های منو نمی خونه ببخشید نیمدم چک کنم جواب بدم. ۲۷ سالم بود و قصدم امدن به امریکا برای دکترا بود بنابراین باید بیشتر می شستم انگلیسی می خواندم. ولی به درد انگلیسی ام هم می خورد چون ریشه ی کلمات رو می فهمیدم برای جی ار ای اون غول مخوووووف کمکم کرد. من اصلا دیدگاه شما رو قبول ندارم. در عین حال نمی تونم تصور کنم چقدر سختی کشیدید با چیزی که وصف کردید. ولی مطمین باشید یه جایی که فکرش هم نمی کنید چنان به درد اتون بخوره که تصورش هم نمی کردید. زبان سرمایه گذاری بسیار بزرگی هه. مثلا یه روز می روید مصاحبه کاری تو امریکا (که حتما به افراد غیر امریکایی برمی خورید) می بینید اوااا رییس المانی هه یا ترک هه...هرچی...بعد شما شروع می کنی به زبون مادری اون باهاش حرف می زنی. می دونی چقققققققدر این باعث نگاه دیگه ای به شما می شه؟‌چقدر طرف حال می کنه باهاتون. حالا رییس نه، یه بابایی تو اون دپارتمان...سریع باهات دوست می شه یه جا هوات رو داره. می دونم الان فکر می کنید انداختید بیرون...ولی برای همیشه با شماست. یادتون هم بره، سریع تر یادتون می یاد تا بیاید از صفر بری سلام احوال پرسی یاد بگیری دو کلمه حرف بزنی.
    زبان سرمایه گذاری هه. یک دوستم که فرانسه یاد گرفته بود و تشویق می کرد که زبان بیاموزم اسپانیایی یا هرچی، یک توصیف بسیار زیبا از زبان کرد که یادم نمی ره: وقتی یک زبانی بلدی، انگار یک نفر بهت اضافه شده
    دختر دایی دیگه ای رشته زبان ایتالیایی قبول شده بود ۲۰ سال پیش، دایی ام گفت نه بابا ایتالیایی چیه ول کن. درصورتیکه اگه اون زمان تو اون زبان قدرتمند می شد (یعنی باید زحمت هم می کشید نه که کشک الکی) سفارت کار می گرفت، مترجم صفرا می شد. دست زیاد نداشت. ولی چی؟ رفت گرافیک...یادم نیست یه چیز هنری... که نمی گم بد بودها ولی باید ادم تو رشته اش پیشرفت کنه. خلاصه که خانه دارهه کلا. (که شاید هم از زندگیش راضی و خوشحال تره تا اینکه بره تو اجتماع سختی بکشه و رشد کنه. ولی برای من نوعی رشد کردن مهمه) ربطی به خوشحالی نداره.
    What we do for ourselves dies with us. What we do for others and the world remains and is immortal." Albert Pine"

Member cheshideh86 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Materials Science and Engineering

من فکر کردم هیچ کس پست های منو نمی خونه ببخشید نیمدم چک کنم جواب بدم. ۲۷ سالم بود و قصدم امدن به امریکا برای دکترا بود بنابراین باید بیشتر می شستم انگلیسی می خواندم. ولی به درد انگلیسی ام هم می خورد چون ریشه ی کلمات رو می فهمیدم برای جی ار ای اون غول مخوووووف کمکم کرد. من اصلا دیدگاه شما رو قبول ندارم. در عین حال نمی تونم تصور کنم چقدر سختی کشیدید با چیزی که وصف کردید. ولی مطمین باشید یه جایی که فکرش هم نمی کنید چنان به درد اتون بخوره که تصورش هم نمی کردید. زبان سرمایه گذاری بسیار بزرگی هه. مثلا یه روز می روید مصاحبه کاری تو امریکا (که حتما به افراد غیر امریکایی برمی خورید) می بینید اوااا رییس المانی هه یا ترک هه...هرچی...بعد شما شروع می کنی به زبون مادری اون باهاش حرف می زنی. می دونی چقققققققدر این باعث نگاه دیگه ای به شما می شه؟‌چقدر طرف حال می کنه باهاتون. حالا رییس نه، یه بابایی تو اون دپارتمان...سریع باهات دوست می شه یه جا هوات رو داره. می دونم الان فکر می کنید انداختید بیرون...ولی برای همیشه با شماست. یادتون هم بره، سریع تر یادتون می یاد تا بیاید از صفر بری سلام احوال پرسی یاد بگیری دو کلمه حرف بزنی.
    زبان سرمایه گذاری هه. یک دوستم که فرانسه یاد گرفته بود و تشویق می کرد که زبان بیاموزم اسپانیایی یا هرچی، یک توصیف بسیار زیبا از زبان کرد که یادم نمی ره: وقتی یک زبانی بلدی، انگار یک نفر بهت اضافه شده
    دختر دایی دیگه ای رشته زبان ایتالیایی قبول شده بود ۲۰ سال پیش، دایی ام گفت نه بابا ایتالیایی چیه ول کن. درصورتیکه اگه اون زمان تو اون زبان قدرتمند می شد (یعنی باید زحمت هم می کشید نه که کشک الکی) سفارت کار می گرفت، مترجم صفرا می شد. دست زیاد نداشت. ولی چی؟ رفت گرافیک...یادم نیست یه چیز هنری... که نمی گم بد بودها ولی باید ادم تو رشته اش پیشرفت کنه. خلاصه که خانه دارهه کلا. (که شاید هم از زندگیش راضی و خوشحال تره تا اینکه بره تو اجتماع سختی بکشه و رشد کنه. ولی برای من نوعی رشد کردن مهمه) ربطی به خوشحالی نداره.
    خیلی عالی توضیح دادید. فقط مثلا یکی میخواد یک زبان دیگه غیر انگلیسی یاد بگیره کدوم زبان از بین این همه زبان بهتره؟ آلمانی، ایتالیایی، فرانسوی ....

رشته و دانشگاه
    University of Tehran

هرکدام علاقه ی بیشتری داره به نظر من. خوب اگر بین زبان های معمول باشه خیلی بهتره تا یکی بره زبان اتیوپیا برو یاد بگیره. چینی یا کره ای بلد باشی برای تجارت خیلی خوبه. به نظر من در هر زبانی که می خواهید بیاموزید به عشق یک اموختن یا فهمیدن چیز دیگه باشه خیلی به ادم انگیزه می ده. برا مثال اهنگ اسپانیایی...بعد سرچ کنید ترجمه متن اهنگ به انگلیسی... مثلا فیلم رمانتیک از اون زبان رو نگاه کنید. ایشان گفتند ترکی، یادم اومد که من علاقه ای ندارم برا یادگیری اش، ولی یک سریال ترکی بود می خواستم بفهمم چی می گن یا چی شد...
    کارتن هم چون برا بچه هاست کلمات ساده تر بکار می برند انیمیشن های بامزه رو می توانید نگاه کنید کلمات اش رو یاد بگیرید. راستی اینو بگم:‌ اپ گوگل ترنسلیت رو بگیرید، با دوربین گوشی روی متنی به زبان مثلا چینی نگه دارید بزنید به فارسی ترجمه کنه... خیییییییییلی خفنه واااای روی ؛همون صفحه ی کتاب؛ براتون به فارسی می نویسه. باید انجام بدید تا بفهمید چی می گم.

هرکدام علاقه ی بیشتری داره به نظر من. خوب اگر بین زبان های معمول باشه خیلی بهتره تا یکی بره زبان اتیوپیا برو یاد بگیره. چینی یا کره ای بلد باشی برای تجارت خیلی خوبه. به نظر من در هر زبانی که می خواهید بیاموزید به عشق یک اموختن یا فهمیدن چیز دیگه باشه خیلی به ادم انگیزه می ده. برا مثال اهنگ اسپانیایی...بعد سرچ کنید ترجمه متن اهنگ به انگلیسی... مثلا فیلم رمانتیک از اون زبان رو نگاه کنید. ایشان گفتند ترکی، یادم اومد که من علاقه ای ندارم برا یادگیری اش، ولی یک سریال ترکی بود می خواستم بفهمم چی می گن یا چی شد...
    کارتن هم چون برا بچه هاست کلمات ساده تر بکار می برند انیمیشن های بامزه رو می توانید نگاه کنید کلمات اش رو یاد بگیرید. راستی اینو بگم:‌ اپ گوگل ترنسلیت رو بگیرید، با دوربین گوشی روی متنی به زبان مثلا چینی نگه دارید بزنید به فارسی ترجمه کنه... خیییییییییلی خفنه واااای روی ؛همون صفحه ی کتاب؛ براتون به فارسی می نویسه. باید انجام بدید تا بفهمید چی می گم.
    چون کشور ترک زبان بودم، لاجرم وقتی آدم ساکن یک کشور غیر انگلیسی زبان هست، به یاد گرفتن زبان محیط سوق پیدا می کنه و منابع/انگیزه/نیاز/الزام فراتر از فیلم و آهنگ و سریال داره. گفتید اتیوپیایی یاد نگیریم، حالا اگر ارشد از اتیوپیا گرفتیم چی؟ ۲ سال اونجا اتیوپیایی یاد نگیریم؟ آمریکا جور نشد، رفت اتیوپی، پیش می آد دیگه. شما تو دانمارک میشینین سریال اسپانیایی نگاه کنید؟
    پاسخ من به چشیده، فرانسوی هست. چون میشه با دانشجوهای کامرونی، غنایی، الجزایر، مراکش ... که معمولن هر جا برید تحصیل کنید هم حضور دارن، تمرین کرد. ولی آلمانی‌ ، ایتالیایی را خارج از کشور خودشون نمیشه راحت تمرین کرد.

یه بار یه شرکتی می خواست کار بده، گفتم ترکی بلدم، میشه برم ترکیه؟ گفت نه ما می خوایم هر کی کشور خودش برای نمایندگی ما کار کنه. گفتم ترکی می تونم حرف بزنم، نمیشه کشور خودم کار نکنم؟ گفتن نه، گفتم فارسی بلد نیستم، یکی دیگه را بفرستین ایران، مرسی.... حاضر بودم تو نمایندگی نیجریه اشون برم انگلیسی صحبت کنم که جای جدید ببینم، ولی ایران نفرستن منا. ولی خوب زبان یاد گرفتن خیلی گره از مشکلات من باز نکرد. به جای سابقه کار که خیلی برای مهاجرت به کانادا لازمش دارم، باز مجبورم به درس خوندن تو کشورهایی که سریالهاش را نگاه نمی کنم ادامه بدم. فقط برای اینکه به جای روغن، سرکه نگیرم، زبانشون را یاد می گیرم.

چشیده، اگر می خوای تو ذوقت نزنن، به جای فرانسوی، ویولن یاد بگیر. موسیقی زبان مادری هیچ کسی/همه هست. بازنشست نمیشه، ویزاش expire نمیشه، نمی ره وسط بقیه ویولنها تو را ول کنه! کسی همزبانش نیست
    برای خواندن مقاله به چه گوش دهیم Link

Member cheshideh86 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Materials Science and Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط dv1397 نمایش پست ها
    چون کشور ترک زبان بودم، لاجرم وقتی آدم ساکن یک کشور غیر انگلیسی زبان هست، به یاد گرفتن زبان محیط سوق پیدا می کنه و منابع/انگیزه/نیاز/الزام فراتر از فیلم و آهنگ و سریال داره. گفتید اتیوپیایی یاد نگیریم، حالا اگر ارشد از اتیوپیا گرفتیم چی؟ ۲ سال اونجا اتیوپیایی یاد نگیریم؟ آمریکا جور نشد، رفت اتیوپی، پیش می آد دیگه. شما تو دانمارک میشینین سریال اسپانیایی نگاه کنید؟
    پاسخ من به چشیده، فرانسوی هست. چون میشه با دانشجوهای کامرونی، غنایی، الجزایر، مراکش ... که معمولن هر جا برید تحصیل کنید هم حضور دارن، تمرین کرد. ولی آلمانی‌ ، ایتالیایی را خارج از کشور خودشون نمیشه راحت تمرین کرد.

یه بار یه شرکتی می خواست کار بده، گفتم ترکی بلدم، میشه برم ترکیه؟ گفت نه ما می خوایم هر کی کشور خودش برای نمایندگی ما کار کنه. گفتم ترکی می تونم حرف بزنم، نمیشه کشور خودم کار نکنم؟ گفتن نه، گفتم فارسی بلد نیستم، یکی دیگه را بفرستین ایران، مرسی.... حاضر بودم تو نمایندگی نیجریه اشون برم انگلیسی صحبت کنم که جای جدید ببینم، ولی ایران نفرستن منا. ولی خوب زبان یاد گرفتن خیلی گره از مشکلات من باز نکرد. به جای سابقه کار که خیلی برای مهاجرت به کانادا لازمش دارم، باز مجبورم به درس خوندن تو کشورهایی که سریالهاش را نگاه نمی کنم ادامه بدم. فقط برای اینکه به جای روغن، سرکه نگیرم، زبانشون را یاد می گیرم.

چشیده، اگر می خوای تو ذوقت نزنن، به جای فرانسوی، ویولن یاد بگیر. موسیقی زبان مادری هیچ کسی/همه هست. بازنشست نمیشه، ویزاش expire نمیشه، نمی ره وسط بقیه ویولنها تو را ول کنه! کسی همزبانش نیست
    ممنون از پاسختون دوست عزیز.
    بله من هم با شما موافقم که موسیقی همیشه میتونه یار تنهایی های آدم باشه.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    موسیقی

خوشبختانه انتخابایی که تا الان کردم تا اینجای زندگیم ، کاملا راضی بودم ازش و در واقع نمیتونم بگم چه کارایی نمیکردم

اما اگر زمان برمیگشت عقب ، اینکارا رو میکردم:

موقع انتخاب رشته ، حتما به هنرستان موسیقی میرفتم ، و بعد کنکور هنر میدادم و میرفتم دانشگاه دولتی موسیقی و بعد از کارشناسی ، اقدام به اپلای میکردم به اتریش یا یه کشور متناسب باهاش.

از این خط خیلی مطمئن هستم.
    Never give Up