صفحه 1 از 58 123456789101151 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 573

موضوع: اگر زمان برگردد عقب... چه کارهایی را انجام می دهید؟ و از چه کاهایی دوری می کنید؟

Banned
    رشته و دانشگاه
    Power Engineer

Lightbulb اگر زمان برگردد عقب... چه کارهایی را انجام می دهید؟ و از چه کاهایی دوری می کنید؟

سلام! راستش خیلی کلیه این سوال! اما از اونایی که الان اونجان(خارج)و اونایی که در حال خارجی شدنن() چه اپلای تحصیلی/چه مهاجرت/چه تبعیت() می خوام افسوس خوده هاشونو با بقیه شریک شن! مثلاً من خودم تو همین پروسه می تونم بگم اگه رو زبانم بیشتر وقت می ذاشتم خیلی موفق تر بودم! حالا خیلی دوست دارم بقیه هم تجربیاتشونو بفرمایند() می دونم که خیلی کمک می کنه! حتی در حد چند جمله!
    ممنون

Junior Member dandelion آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mathematic.Ferdowsi University

پیش فرض پاسخ : اگر زمان برگردد عقب... چه کارهایی را انجام می دهید؟ و از چه کاهایی دوری می کنی

سلام دوست عزیز
    من شخصا اگه زمان بر می گشت عقب ، فقط درس می خوندم تا معدل بهتری بگیرم .چون نمره و معدل خوب کنار مقاله ، مدرک زبان و .... شانس apply شدن مخصوصا تو یه دانشگاه خوب رو می بره بالا و از همه عواملی ام که مانع درس خوندنم بود دوری می کردم.
    این موضوع بدجوری بهم ضربه زده واسه همین تاکیدم رو درس فقط.
    موفق باشی
    تنها کسی که با من درست رفتار می کند خیاطم است که هر بار که مرا می بیند، اندازه های جدیدم را می گیرد؛ بقیه به همان اندازه قبلی چسبیده اند و توقع دارند من خودم را با آنها جور کنم.(جرج برنارد شاو)

ApplyAbroad Champion

پیش فرض پاسخ : اگر زمان برگردد عقب... چه کارهایی را انجام می دهید؟ و از چه کاهایی دوری می کنی

من دو تا اشتباه کردم که موقع گرفتن پذیرش برام گرون تموم شد. بزرگترین اشتباه این بود که بعد از این که لیسانس رو شروع کردم فکر می‌کردم که معدل اهمیتی نداره و فقط درس‌های مورد علاقه‌ام رو می‌خوندم و به بقیه درس‌ها اهمیتی نمی‌دادم. این قضیه برای من گرون تموم شد و پایین بودن معدل لیسانس باعث شد نتونم از هیچ کدوم از ۱۰ تا دانشگاه اول آمریکا پذیرش با فاند بگیرم. اشتباه دوم این بود که فکر می‌کردم قسمت Verbal امتحان GRE برای رشته‌های مهندسی هیچ اهمیتی نداره، در صورتی که این طور نبود. واقعیت اینه که دانشجوهای چینی و هندی با نمرات بالای GRE زیادن و در نتیجه موقع گرفتن پذیرش نمرات خوب GRE اهمیت زیادی پیدا می‌کنه و حتی نمره verbal هم می‌تونه تاثیر زیادی داشته باشه. ضمن این که من تا به حال از چند تا استاد این رو شنیدم که دانشجویی که نمره verbal اش پایینه نمی‌تونه مقاله انگلیسی بنویسه. اگر چه این طرز فکر درست نیست و واقعا نمره verbal چندان ربطی به دونستن انگلیسی نداره،‌ اما تا وقتی این طرز فکر وجود داره، پایین بودن نمره verbal می‌تونه شانس گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های خوب رو کم کنه.

ویرایش: بعضی از دوستان براشون سواله که معدل من چند بوده. احتمالا این دوستان تازه وارد هستند و با تمام امکانات فروم آشنا نیستند. من و بسیاری از کاربران اطلاعات پذیرشمون رو در قسمت نتایج پذیرش وارد کرده‌ایم. اگر روی علامت کلاه در زیر اسم من کلیک کنید (پایین همین پست در سمت راست)، به صفحه نتایج پذیرش من منتقل می‌شید و به اطلاعات و شرایط من،‌ از جمله معدل کارشناسی و ...، دسترسی پیدا می‌کنید.

ApplyAbroad Veteran
    sahand_a آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

من دارم میرم کانادا اما اگه زمان برمیگشت به عقب حتما بیشتر درس می‌خوندم و روی معدلم خیلی‌ بیشتر حساس بودم. واقعا الان میفهمم این معدل چه اثری داره.... یادمه که خیلی‌ از درسا رو که دوست نداشتم اصلا نمیخوندم و تازه اونایی‌ که دوس داشتم طوری نمیخوندم که نمره بگیرم که واقعا اشتباه بود.
    البته من تا پارسال همین موقع اصلا تصمیم رفتن نداشتم و کاملا ناگهانی تصمیم گرفتم! بخاطر همین رو رزومم خیلی‌ کار نکردم و تنها مقالم وسط همین امسال در اومد که بی‌ فایده بود! اگه زمان به عقب برمیگشت سعی‌ می‌کردم دید بلند مدت تر و واقع بینانه تری نسبت به آیندم داشته باشم!

Banned
    رشته و دانشگاه
    Power Engineer

Lightbulb پاسخ : اگر زمان برگردد عقب... چه کارهایی را انجام می دهید؟ و از چه کاهایی دوری می کنی

با این حساب مثه اینکه همه اندر خم این معدلن! خوبه که منم خودمو لو بدم! منم معدلم بالا نیست!(یعنی افتضاحه) اما واقعاً حالا که می بینم انقدر مهمه برام انگیزه شد تو ترمای آتی جبران کنم!
    راستی بابک جان منم قصد داشتم Verbal رو بذارم کنار! یعنی کمتر بخونم(1500تا لغت فوق سخت کار هر کس نیست)اما می بینم بقول شما یه جا کارم گیر می کنه!ممنون از همه بابت ایجاد انگیزه...

ApplyAbroad Champion
    فراز آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Essex, Econometrics

دوستان ۲ تا نکته اصلی یعنی زبان و معدل رو گفتن ولی شاید بد نباشه چیز های دیگه ی هم اینجا صحبت بشه
    شاید بزرگ ترین اشتباه من محدود کردن قدرت انتخابم بود .وقتی آدم شروع میکنه به وارد شدن در این راه کلی آرمان و ایده ال داره:
    فلان کشور نمیرم چون از قیافه مردمش خوشم نمیاد یا فلان دانشگاه در حد من نیست.حرف دانشگاه های دارای رنکینگ بعد ۱۰۰ رو هم نزن که جلوی فامیل خیلی افت داره این وسط تنها چیزی که توجه نمیشه اینه که چقدر این رشته و این برنامه با سلیقه آدم جوره .حقیقت اینه که شخصیت ما و موقعیت اجتماعی ما کاملا تحت تاثیر رشته ماست .زمان انتخاب رشته لیسانس رشته هارو نمیشناختیم ولی حالا که برای ارشد دکترا میریم دقیقا میدونیم هر گرایش چه جوری پس بهتره به جای رنکینگ- کلاس دانشگاه-کلاس کشور یه کمی هم سلیقه و توانایمون رو بسنجیم و خیلی از انتخاب هامون رو الکی از دست ندیم.
    Some dance to remember, some dance to forget

Banned
    رشته و دانشگاه
    Power Engineer

Exclamation پاسخ : اگر زمان برگردد عقب... چه کارهایی را انجام می دهید؟ و از چه کاهایی دوری می کنی

****لازمه من یه نکته ای رو متذکر شم دوستان! الان برام یه تعداد پیام اومد مبنی بر اینکه که فقط اونایی که رفتن یا آخر راهن می تونن کامنت بذارن و تجربیاتشونو بگن؟ من پاسخ این دوستان رو برای همه روی فروم می ذارم:
    خیر. ببینید بطور کلی هرکسی که الان داره این پیج رو نگاه میکنه و داره توی این سایت دنبال اطلاعات برای رفتن به کشور دیگه ای هست تا یه جایی حداقل این راه رو طی کرده! حتماً دانشجو هست یا ممکنه سال آخر دبیرستان باشه! حتماً یه مقدار استعداد درون خودش دیده که پا توی این مسیر گذاشته! اما من می خوام چه کسانی که مقدار اپسیلون از این راه رو طی کردن و چه کسانی که درسشون با فول فاند در هاروارد تموم شده؛ برای ما(یعنی همه) تجربیات تلخ و شیرینشونو بگن! اون کسی که اپسیلون راه رو طی کرده برای کسی که صفر هست تجربه خودشو داره! مثل انتخاب رشته غلط، مثل اهمیت ندادن به زبان، مثل هشدار برای اونایی که به بهونه درس فقط برای فرار می خوان برن، مثل اشتباه در کارها و زمان بندی های نظام وظیفه(برای خودم پیش اومد)، مثل خوندن کتاب های غلط برای آزمون های زبان و هر چیزه دیگه!
    به امید روزی که هیچ کس نا امید نشه و وقتی کسی راهی رو از صفر شروع می کنه اشتباهات بقیه رو تکرار نکنه!

ApplyAbroad Superstar Countdown آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical-Georgia Inst. of Technology

سلام
    این خیلی تاپیک خوبی هست-

منم دوست داشتم اگه زمان به عقب بر میگشت کارهایی رو میکردم که شاید بعدا بهتر بود برام اماااااااا وقتی که فکر میکنم میبینم نه-دوباره همین آش بود و همین کاسه-یعنی اتفاق هایی که دست من نبود و روند زندگیه منو به کل دگرگون کرد
    مثلا همین معدل: میدیدم کسایی که مامان بابا میوردند و 100 تا گواهی که نمره معارفشون رو 2 نمره بیشتر بیارند اما نمیفهمیدم چرا!! یا اون روز که من یک درس رو 10.5 گرفتم نفر بعد 12 و بقیه افتادند (امیرکبیر-مقاومت 1) ما خوشحال بودیم که نیفتادیم اما یهو دیدم شهریور که برگشتیم همه شدند 15-16 اما من و اون دوستم همون 10.5 واسه همیشه تو کارنامم رفت و هنوز یدک میکشم-این هم دست من نبود و حالا اگه بازم برگردم به عقب نمیرم پیش استاد نمره بگیرم- یا درسی مثل اون ازمایشگاه فیزیک 1 که 6 گرفتم رو اشتباه استاد و ....
    مهمترین دست انداز زندگیه بیماری پدرم بود و اگه بازم برگردم به عقب نمیتونم بگم نه نه خدا یا اینبار دیگه نه جون هرکی دوست داری- چون دوباره همین اتفاق خواهد افتاد و اتفاقی خارج از دست من- بطوریکه کسایی که خیلی کمتر از ماها بودند موقعی که من دم در مسجد ایستاده بودم-اونا داشتند کنکور دکترا میدادند -شاید یه کم هم خوشحال- بهرحال گاهی در مسابقه دو و میدانی تو گویی اینکه تعداد موانع واسه بعضی ها بیشتره و این بد رووزگار ماست...
    شاید اون رووز ها در سنین کمتر اگه بجای دنبال پناهگاه بودن تو مدرسه تا بمب روو سرمون نیاد موقعیتی بود که زبان میخوندم جزء کارهایی هست که حتما انجام میدادم- اما بازم دست من نبود انگار
    ویرایش توسط Countdown : August 23rd, 2010 در ساعت 12:12 PM

ApplyAbroad Senior Veteran
    Olympia آواتار ها

سلام بر همه دوستان

این موضوع جدید خیلی جالبه. در عین حال که بچه ها میان صادقانه از خودشون می نویسن، در واقع ما هم از تجربیات اونها استفاده می کنیم . فبل از این که حرفای خودمو بنویسم در مورد پست جناب Countdown عزیز که خیلی تو این فروم برای راهنمایی ما زحمت می کشن می خواستم حاشیه ای بنویسم. برای نسل ما زندگی در کودکی و نوجوانی بسیار سخت گذشت و من کاملا صحبت های شما رو درک می کنم چون با زندگی من هم این سختیها عجین بوده. ولی بیایم یه جور دیگه به این سختیها نگاه کنیم: این مشکلاتی که شما ازش اسم بردید به نظر من صیقل دهنده تواناییهای شما بوده تا بتونید الان جایی باشید که همه ما دوست داریم باشیم.
    اگه می تونستم به گذشته برگردم یادگیری زبان انگلیسی رو جدی می گرفتم و کارهای تحقیقاتی با ارزش تری انجام می دادم تا احتمال پذیرشم بیشتر میشد. متاسفانه ما آدما از جمله خودم، تا وقتی سنمون پایینه فکر می کنیم اوضاع همیشه بر وفق مراد می مونه و زمان اونقدر کش پیدا میکنه تا ما هر وقت خواستیم به کارامون برسیم. ....
    آخر اینکه اگه می تونستم به گذشته برگردم دیگه به حرف افراد مغرضی که منو دلسرد می کردند گوش نمی دادم و به افرادی نگاه می کردم که تو این راه به نتیجه رسیده بودن.
    با سپاس
    ویرایش توسط Olympia : August 23rd, 2010 در ساعت 12:33 PM

Junior Member

خوب من هم برای کسانی که دبیرستانی هستند می نویسم،چون فعلا دارم لیسانس میخونم و هنوز تجربه خاصی در پذیرش و ...ندارم:
    من فکر میکنم اگه یکم بیشتر برای کنکور کارشناسی یا همون لیسانس خونده بودم و توی یه دانشگاه قوی قبول می شدم الان خیلی راحت تر و بهتر میتونستم رزومه قوی درست کنم،مقاله بدم،درس بخونم،4 تا استاد قوی ببینم لاهاشون کار کنم...البته الان من توی دانشگاه درجه2 دولتی دارم میخونم(مثل سمنان و رشت و اردبیل!) اما .......
    پس اگه هنوز کنکور ندادی ،حتام بشین بخون تا وارد یک دانشگاهی بشی که حداقل اماکنات پژوهشی رو توی اون رشته داشته باشه.
    امیدوارم تونسته باشم منظورم رو رسونده باشم

صفحه 1 از 58 123456789101151 ... آخرینآخرین