صفحه 10 از 58 نخستنخست 1234567891011121314151617181920 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 91 تا 100 , از مجموع 573

موضوع: اگر زمان برگردد عقب... چه کارهایی را انجام می دهید؟ و از چه کاهایی دوری می کنید؟

ApplyAbroad Veteran
    arash-iran آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics

پیش فرض پاسخ : اگر زمان برگردد عقب... چه کارهایی را انجام می دهید؟ و از چه کاهایی دوری می کنی

اگه زمان به عقب برمیگشت و میدونستم در آینده چه بلایی میخواد سرم بیاد، صد در صد 5 سال پیش از ایران میرفتم.
    از ژرف ترین گودال ها، بلندترین ارتفاعات قله ها بر می خیزد....

ApplyAbroad Hero

پیش فرض پاسخ : اگر زمان برگردد عقب... چه کارهایی را انجام می دهید؟ و از چه کاهایی دوری می کنی

این روزها مسئله ی رفتن از ایران ، فرار مغزها نیست ، ماندن احمق هاست.........(ببخشیدا).....
    اپلای، هزینه بر هست پس جملتون رو اصلاح میکنم: این روزها مساله فرار مغزها نیست، فرار دماغ عملی هاست که نگران هستند مبادا خواب نازشون با زجزه ی شبانه ی بچه ی گشنه ی سرایدارها خراب بشه.
    می گن دو تا دنیای موازی داریم دنیای ما و دنیای تو آینه ها، باز می گن یه عدشون تونستند تو بین ما نفوذ کنند، باز می گن تنها تفاوتشون چپ دست بودنشونه.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Business / UKM

نقل قول نوشته اصلی توسط attanew نمایش پست ها
    اپلای، هزینه بر هست پس جملتون رو اصلاح میکنم: این روزها مساله فرار مغزها نیست، فرار دماغ عملی هاست که نگران هستند مبادا خواب نازشون با زجزه ی شبانه ی بچه ی گشنه ی سرایدارها خراب بشه.
    ای بابا! کاشکی منم جزء همون دماغ عملی های پولداری بودم که شما می فرمایید!
    به هرحال تعریفتون توجیه بسیار مناسبی برای ماندن در این ناکجا آباد هست...
    مگر راه بهشت دشوارتر و مخوف تر از راه جهنم است؟چگونه ممكن است؟

ApplyAbroad Veteran
    samiii22 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Urbanism & Strategic Planning - K.U.Leuven

یک ساعت فکر کردم! آخرشم به نتیجه ای نرسیدم. فکر میکنم Max کاری که از دستم بر میومده رو انجام دادم! به همین راضی هستم و دوست دارم آینده بیاد و ببینم توش چه اتفاقات جدیدی میوفته! اون برام هیجان انگیز تره.

.I.Please review the rules of the forum once more
    .II.If you have any kind of questions PLEASE send them in the relevant topics in the public forum and NOT as private message
    In case your question is not answered, you can inbox me a reference to your question in the public forum

ApplyAbroad Veteran
    hamman آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Structural Engineering AmirKabir

هرگز جو گیر نمیشدم.
    برنامه ای که میریختمو اجرا میکردم.
    ولخرجی نمیکردم .
    تنبلی نمیکردم.
    اگر هیچ وقت شکست نخورده‌اید، بدانید که به اندازه کافی تلاش نکرده‌اید.
    (کپی امضائ بابک)

Junior Member be2011 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

اگه...
    زبان رو بیشتر جدی می گرفتم، البته با یه روش خوب (تقویت دایره لغات، گرامر، listening و ... فقط با روش listening مثل یادگیری با روش بچه ها )
    البته یادمون نره که هیچ وقت دیر نیست.
    (ماهی رو هر وقت از آب بگیری میمیره )

Junior Member

اگه زمان به عقب برگرده، یعنی الان 2 سال پیش بود، بین 2 گزینه ای که جلوم بود، یعنی تافل خوندن و از ایران رفتن و دیگری درس خوندن بر ا ارشد، گزینه اول رو انتخاب می کردم و الان با یه رتبه خوب ارشد، تو دانشگاه .... ایران اسیر نمی شدما خیلی بد شانسی آوردم، تو ایران موندن خیلی سخته!! کاش اون موقع بیشتر فکر می کردم! مثلا خواستم خودمو اینجا محک بزنم و...! خلاصه اگه زمان عقب برمی گشت یه کاری می کردم که افسوس نخورم، افسوس خوردن خیلی بده!

من اگه شرایط به عقب بر میگشت حتما راهی رو میومدم کا تا الان اومدم و همیشه به دیگران توصیه میکنم که حداقل حتما تا لیسانس ایران بمونن حتی داشتن تجربه کار رو به همه توصیه میکنم
    خیلی از ما که اینقدر از ایران می نالیم اگه با بنیه مالی و علمی که قبل از ورود به دانشگاه داشتیم شاید اگه به کشور های خارجی میرفتیم نمیتونستیم به همین حدی هم که الان هستیم برسیم
    من احساس میکنم بعضی از دوستان علت اینکه اینقدر احساس یاس میکنن به علت اینه که از اونور برای خودشون بهشت ساختن
    قطعا شرایط زندگی و کار اونجا بهتره اما خوب دلیل نمیشه که ادم بخواد با دیپلم بره و مثلا بره اونور 100 k$ خرج کنه و تازه بخواد به لیسانس برسه خوب خیلی عاقلانه تره که لیسانسشو اینجا بگیره و با هزینه خیلی کمتر و یا با فاند بتونه بره
    این از لحاظ مالیش اما از لحاظ زندگی من احساس میکنم 19-18 سالگی حداقل برا خودم خیلی سن کمی بود برای رفتن و من اون پختگی لازم رو نداشتم
    من چون یه فرصتی پیدا کردم برم امریکا و تونستم شرایطو ببینم دیدم خیلی متفاوته الان هم احتمال زیادی هست که برم اما نه با هر شرایطی ونه با هر پذیرشی و دیدم هم نسبت به ایران در بدترین شرایط
    اینه که تونستم در یه کشور ارزون و کنار خانوادم خودمو به یه جای خوبی برسونم و اگرم برم اونجا میتونم موقعیت کاری بهتری پیدا کنم

نقل قول نوشته اصلی توسط dental.persian نمایش پست ها
    من اگه شرایط به عقب بر میگشت حتما راهی رو میومدم کا تا الان اومدم و همیشه به دیگران توصیه میکنم که حداقل حتما تا لیسانس ایران بمونن حتی داشتن تجربه کار رو به همه توصیه میکنم
    خیلی از ما که اینقدر از ایران می نالیم اگه با بنیه مالی و علمی که قبل از ورود به دانشگاه داشتیم شاید اگه به کشور های خارجی میرفتیم نمیتونستیم به همین حدی هم که الان هستیم برسیم
    من احساس میکنم بعضی از دوستان علت اینکه اینقدر احساس یاس میکنن به علت اینه که از اونور برای خودشون بهشت ساختن
    قطعا شرایط زندگی و کار اونجا بهتره اما خوب دلیل نمیشه که ادم بخواد با دیپلم بره و مثلا بره اونور 100 k$ خرج کنه و تازه بخواد به لیسانس برسه خوب خیلی عاقلانه تره که لیسانسشو اینجا بگیره و با هزینه خیلی کمتر و یا با فاند بتونه بره
    این از لحاظ مالیش اما از لحاظ زندگی من احساس میکنم 19-18 سالگی حداقل برا خودم خیلی سن کمی بود برای رفتن و من اون پختگی لازم رو نداشتم
    من چون یه فرصتی پیدا کردم برم امریکا و تونستم شرایطو ببینم دیدم خیلی متفاوته الان هم احتمال زیادی هست که برم اما نه با هر شرایطی ونه با هر پذیرشی و دیدم هم نسبت به ایران در بدترین شرایط
    اینه که تونستم در یه کشور ارزون و کنار خانوادم خودمو به یه جای خوبی برسونم و اگرم برم اونجا میتونم موقعیت کاری بهتری پیدا کنم
    جسارتا با نظر شما حسابی مخالف هستم.
    من اگر به زمان به عقب بر می گشت هیچ وقت سر کار نمی رفتم . معدلم خراب شد به خاطر همین کار کردن. فکر می کردم کار خوب کردن ارزش تلقی میشه ولی الان می دونم برای دیگران خوب پول در اوردم!
    مطمئم به ازای کار من مدیر عامل شرکت میلیارد ها دلار سود کرده در حالی که 1% رو هم به من نداده!
    حتی اینو به خودشم گفتم و خندیده!
    حالا من موندم و یک معدل خنده دار و یک دنیا تجربه کاری (که هنوز که به هیچ دردم نخورده) و ... فقط امیدوارم بتونم با تلاش شبانه روزی الانم یه کم جبرانش کنم.
    با امید موفقیت برای همه دوستان
    زندگی خوب حق هر ایرانی است.

نقل قول نوشته اصلی توسط sharifi_s نمایش پست ها
    جسارتا با نظر شما حسابی مخالف هستم.
    من اگر به زمان به عقب بر می گشت هیچ وقت سر کار نمی رفتم . معدلم خراب شد به خاطر همین کار کردن. فکر می کردم کار خوب کردن ارزش تلقی میشه ولی الان می دونم برای دیگران خوب پول در اوردم!
    مطمئم به ازای کار من مدیر عامل شرکت میلیارد ها دلار سود کرده در حالی که 1% رو هم به من نداده!
    حتی اینو به خودشم گفتم و خندیده!
    حالا من موندم و یک معدل خنده دار و یک دنیا تجربه کاری (که هنوز که به هیچ دردم نخورده) و ... فقط امیدوارم بتونم با تلاش شبانه روزی الانم یه کم جبرانش کنم.
    با امید موفقیت برای همه دوستان
    خواهش میکنم این حق شماست اما خوب من که نگفتم کار کنید که از درس بیافتید گفتم فقط در حدی که شناخت حاصل کنید از ایران , من یه دختر خانمی رو میشناسم که بعد از لیسانس مستقیم رفت
    امریکا و یه ضرب بعدش رفت سر کار ولی همیشه میگفت ای کاش تجربه کاری داشتم تو ایران تا میتونست درست سر موندنش یا برگشتنش تصمیم بگیره
    ادم اونجوری قدره موقعیتشو بهتر میدونه! یا خود من با داشتن تجربه کاری تو ایران از انگیزه رفتنم کاسته شده
    راجع به میلیلرد دلار هم فکر میکنم یکمکی غلو کردی چون اصلا تو ایران همچین کمپانی فکر نکنم داشته باشیم
    حالا شما نهایتش میتونی یه فوق بگیری و معدلتو جبران کنی یا اگه فوق داری یه فوق مجدد!!