صفحه 3 از 58 نخستنخست 1234567891011121353 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 573

موضوع: اگر زمان برگردد عقب... چه کارهایی را انجام می دهید؟ و از چه کاهایی دوری می کنید؟

ApplyAbroad Veteran
    Royal2009 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : اگر زمان برگردد عقب... چه کارهایی را انجام می دهید؟ و از چه کاهایی دوری می کنی

سلام
    به نظر من، هر کس در هر زمانی که هست با توجه به شرایطی فکری و محیطی که در اون بوده بهترین کار رو از دیدگاه خودش انجام داده و حداکثر تلاششم کرده وجایی برای حسرت گذشته خوردن باقی نمیمونه

به نظر من، انسان در هر موقعیتی که هستی باید اعتماد بنفس به زندگیش بدهد.و وارد جزییات هم نباید شد که اگر فلان کار بکنم چنین میشه و اگر فلان می کردم چنان می شد. و هر کسی بایستی با توجه به شرایط خودش بهترین کار ممکن را انجام دهد.

نصایح و صحبت های دیگران از زاویه دید خودشون وبا توجه به نقاط قوت وضعیت فردی ،خانوادگی، و اجتماعی خودش هست و ممکنه چندان بکار دیگران نیایید

واینکه زندگی هم نباید زیاد سخت گرفت، درس و مشق که جای خود داره!

راستی، تا یادم نرفته مرد مومن شما چطور شب امتحان ها که خوابتون نمیبره که اکثرا اینجورین قرص خواب نمی خوردید؟؟!!!!
    ای بابا،از این به بعد یک هفته قبل از امتحان بزرگ(کنکور،تافل، خواستگاری، مصاحبه....) یک بسته قرص آلپرازولام نیم میلی تهیه کند البته داروخانه همینجوری نمیده از پزشک عمومی بخواهید واستون بنویسه ، نصف نیم میلی (بله نصف کفایت می کنه مگر خیلی استرس داشته باشید ) در طول هفته 2-3 بار امتحان کنید تا ببینید چقدر جواب میده و بدنتون عادت کنه.
    بعد شب اون امتحان بزرگ بخورید . آقا اوج اثرش 30 دقیقه است به محض اینکه بخورید انگار که نه انگار فردا قراره چه اتفاقی بیفته! تخت می خوابد فردا هم چنان سرحال بلند میشید که نگو ، بعد به خودت می گی تا الان هیچ خوابی اینطور نچسبیده بود!!..
    این باور عمومی غلط که اعتیاد آوره گوش ندهید! بله اگه 3 ماه پشت سرهم مصرف کنیدآره نه شب امتحان سنگین مثل خواستگاری! کنکور، مصاحبه..
    این قرص ها را ساختن واسه همین جو ر موقع ها دیگه ، از پیشرفت علم استفاده کنید آقا....
    هیچ به فردا نیاندیش!!..فردا اندیشه ای برای خود دارد!!..رنج هر روز برای آن روز کافی است!!..

ApplyAbroad Champion
    Pink Floyd آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    این حساب کاربری غیر فعال می باشد.

پیش فرض پاسخ : اگر زمان برگردد عقب... چه کارهایی را انجام می دهید؟ و از چه کاهایی دوری می کنی

درود
    اگه زمان بر می گشت عقب نمی دونم چه کاری انجام می دادم ولی مسلما چند تا کار رو انجام نمی دادم:
    اول از همه یه خودکار می گرفتم دستم دور موجودی بنام زن رو یه خط قرمز می کشیدم تا سن 30 سالگی، مسلماً اگه همین یه کار رو انجام می دادم الآن از پرینستون دکترای آنالیزم رو گرفته بودم.
    دوم هیچ وقت از بازی های کامپیوتری خوشم نیومده و غیر از PES هیچ ویدئو گیمی بازی نکردم ولی این فوتبال لامصّب دو سال از عمرم رو هدر داد، به قدری حرفه ای شده بودم که بعد از زدن گل بازیکن م برای خوشحالی پیراهن ش رو در می آورد بیرون
    سوم همیشه برام ریاضی خوندن عین آب خوردن بود و با کمترین مطالعه بالاترین نمره کلاس رو می آوردم همه تعریف م رو می کردند و منم چاق می شدم، ای کاش اون موقع ها دنبال زبان خوندن بودم چون بهم می فهموند که چرا دوستام موقع توپولوژی خوندن .... میدن.
    اگه بر می گشتم عقب بازم فلسفه و ادبیات رو میخوندم منتها اینبار با زبان انگلیسی، هیچوقت نتونستم بفهمم چطور بعضی از دوستام تو زندگی فقط و فقط درس میخوندن.
    اما با این وجود از همینی که الآن هستم راضیم "کرم کتاب" عاشق موسیقی و ادبیات و فلسفه و ریاضی.
    ویرایش توسط m0h3n : August 26th, 2010 در ساعت 01:27 AM

ApplyAbroad Champion
    Pink Floyd آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط m.parsafar نمایش پست ها
    والا من یه غلط های احمقانه کردم خودمم نمیدونم چرا.
    البته جدا بعضی از اصلیهاش دست من نیست شما که اینجا رو خونید شاید به دردتون بخوره برا بچه هاتون انجامش بدید بعدا.
    اولین مشکل وریشه همه مشکلات تحصیلی و...من فقر بود.اونم دلیلش طولانیه.اما این فقر بیچاره کرد منو.منم پر رو و مغرور اهل خیلی کارها نبودم.مثلا دوستام رفتن تو موسسه کنکور درس دادند و الان خیلی وضعشون خوبه .خیلی خیلی. ماهی 8 میلیون در آمد ومدرسه غیر انتفاعی زدن و... من از همون جا گفتم من اهل این کارها نیستم دنبال برکت وروزی حلالم (نه که حروم باشه اما من حال نمیکردم) خلاصه ببخشیدا تو ایام درسم به خاطر فقر واینا کلی خر کاری کردم.زدم تو خط کار تحقیقاتی.بگذریم چه پوستی ازم کنده شد.میزدند برق رو قطع میکردند.چون مسئول کارگاه دانشگاه با استاد راهنمای من دعوا داشت ویا....
    یه پژوهشکده .....یارن بود زدن تعطیلش کردن الان ساختمونش دادن اجاره و....
    الان هم برا اپلای امسال یه مقدار طلا از مرحوم مادرم دارم میخوام بفروشمش.از آبان ماه به عبد هم شبها تو یه تاکسی سرویس میرم.من به خاطر پول امسال جی آر ای نمیدم و....
    دمت گرم پارسا جان
    منم گردن م بره اون کاری که دوست ندارم انجام نمیدم
    یادمه یه روز یه دانشگاه پیام نوری نشسته بودم،سیزده آبان ی بود، رئیس اومد گفت زحمت بکش پینک فلوید جان یه طرف این پرچم رو بگیر.
    خب از ترم بعدش بمن واحد ندادن.
    شبش با یکی از دوستان فروم صحبت می کردم (خدا بیامرزدش) می گفت می رفتی چه اشکال داره؟
    بعدش به این نتیجه رسیدم که کاش اون خط قرمز رو زودتر می کشیدم.

این و یادم رفت بگم
    اگه بازم برگردم عقب دوباره سر هیچ کدوم از کلاس های عمومی نمیرم.
    حتا یک نمره بالای ده تو عمومی ندارم و تنظیم خانواده رو هم تنها کسی بودم که افتادم، هر چند دوستام میگفتن پینکی جان علی القاعده باید شما این درس رو ارائه بدید، این افتادنه چنان لطمه ی روحی بمن زد که هنوز مجرد موندم.
    ویرایش توسط shamim65 : August 25th, 2010 در ساعت 02:25 PM

ApplyAbroad Veteran
    qwerty123456 آواتار ها

من اگه برگردم به اول دوران لیسانسم فقط درس میخونم. رشته من خیلی رشته سختیه و نمره گرفتن کار واقعا دشواریه. تا ترم 5 الکی دور خودم میگشتم و شوت میزدم. بیخودی با بچه ها میرفتیم ورزش همه پولهامونو میدادیم پودر و قرص میخریدیم هیکلمونو کردیم 4 برابر. یکی نبود به من بگه که چی؟؟!؟؟!!! فکر کنم مجموع اونهمه وزنه رو که بالا پایین کرده بودیم باهاش تا حالا 1 برج 20 طبقه ساخته بودیم!!!
    بهترین موقع برای نمره گرفتن رو از دست دادم. همچنین اون موقع هم اصلا تو فکر اپلای کردن و این صحبتها نبودم و اصلاً در مورد دانشگاهها تحقیق نکردم. ولی از ترم 6 به بعد هدف خودمو پیدا کردم. معدلم از 12 اینا رسید به 17-18! یادمه یه استادی سر کلاس گفت اگه یه درس رو خوب بخونید و نمره خوبی بگیرید، بقیه درساتون هم خوب میشید. ولی به نظر من این فقط تو درس صدق نمیکنه بلکه تو همه زمینه های زندگی صادقه. امیدوارم هدفتون رو هرچه زودتر پیدا کنید. این بزرگترین موفقیته که نصیب کسی میتونه بشه....
    و پیشنهاد میکنم افکار منفی رو از خودتون دور کنید که خارج کار نیست و گرونیه و غربته و فلان و ...
    Today is the first day of rest of your life...
    ویرایش توسط qwerty123456 : August 26th, 2010 در ساعت 02:47 AM دلیل: غلط انشایی
    برای برآوردن میزان هوشمندی یک حاکم، نخستین روش این است که ببینید چه افرادی را به دور خود گرد آورده است.

- جان ماکسول

ApplyAbroad Hero

خب برای من اینه که اول از همه متوجه می شدم چرا در یک جایی هستم، فلسفه حضورم چیه و هدفم چیه و چه باید بکنم تا به اون هدف برسم. یعنی بهتر یگم باید بهتر می دونستم چرا در مثلا دانشگاهم و چرا دارم فلان درس ها رو می خونم و به چه چیزهایی باید بپردازم و چه کارهایی انجام بدم تا به اهداف کوتاه مدتم برسم.

ببینید راستش شاید سخت باشه حتی همین الان هم اما کلا چیزای بد و نامنسب مشخص هستند و معروف، و لذا چندان شناختشون سخت نیست لذا الان اگر برگردم از اونها دوری می کنم تا از راهم کج نشم و راحتتر بتونم بگذرم.

لذا بهتر و بیشتر درس می خوندم و به جنبه های دیگه مثل چاپ مقاله و یا بهبود زبان انگلیسی و یا ارتباط با اساتید و پروژه های فوق برنامه و کار مرتبط با رشته و .... بهای بیشتری می دادم.
    inactive account

ApplyAbroad Hero

اگر به گذشته بر می گشتم همان اشتباهات را با سرعت بیشتر انجام می دادم. " هم کلاس گذاشتم، هم خواستم بگم خیلی فلسفه می دونم "

بعد مدتها سلام به همه
    می گن دو تا دنیای موازی داریم دنیای ما و دنیای تو آینه ها، باز می گن یه عدشون تونستند تو بین ما نفوذ کنند، باز می گن تنها تفاوتشون چپ دست بودنشونه.

ممنون برای این تاپیک جالب که همه اومدن و برای پدر مقدس اعتراف کردن اول باید بگم در حال حاضر از شرایط فعلی‌ رضایت نسبی‌ دارم با چند اما و اگر:

۱. من از اول دبیرستان هدفم گرفتن دکترا در خارج از کشور بود اما خوب رشته رو دقیق نمیدونستم.تا اینکه مثل خیلیهای دیگه علیرغم اینکه همیشه دانش آموز قوی توی مدرسه بودم سال کنکور کمی‌ بازیگوشی کردم و رتبم چیزی نشد که باهاش مهندسی خوب سراسری تهران قبول بشم.آزاد هر رشته‌ای که علاقه‌ داشتم تو بهترین واحدش قبول میشدم اما هیچوقت حاضر نشدم برم دانشگاه آزاد و اقتصاد دانشگاه تهران رو انتخاب کردم.الان میبینم که درس‌هایی‌ که ما میخوندیم از منابعی هست که در آمریکا تدریس می‌شه اما...

۲.ادمشین گرفتن و گرفتن فاند در رشته‌های مهندسی‌ بسیار بسیار راحتتر از رشتهٔ ما اقتصاد هست و من این رو به عین دارم در آمریکا حس می‌کنم.چیزی که ما باید با یه رقابت بسیار سخت به دست بیاریم برای رشته‌های مهندسی‌ مثل آب خوردنه.ما چیزی به اسم RA تقریبا نداریم و همین قضیه رو سخت می‌کنه.اگر این رو میدونستم شاید شاید شاید برای کنکور بازیگوشی نمیکردم.اما به رشته‌ام افتخار می‌کنم و دید کلانی که در مورد زندگی‌ بهم داده و قدرت تحلیل مسائل رو با هیچ چیز عوض نمیکنم.

۳.من همزمان با تلاش برای اپلای کار تمام وقت داشتم و واقعا اذیت شدم.سر کار با سرعت بیشتری کار می‌کردم و همزمان GRE می‌خوندم بارها و بارها با رئیس و رؤسا دعوام شد برای گرفتن مرخصی و اینکه همکارا گزارش می‌دادن که فلانی‌ سر کار درس میخونه و انواع و اقسام مسائل دیگه.من باید کار می‌کردم چون الان هزینهٔ سفر،هزینهٔ اپلای،و تا الان تمام هزینه‌ها مو خودم دادم و به خانواده هیچ فشاری وارد نکردم اما اگر کسی‌ احیاناً این مسائل براش مطرح نیست بهتره خودش رو اذیت نکنه و تمام انرژیش رو برای اپلای بذاره.

۴.موقع جدا شدن از خانواده برام خیلی‌ سخت بود.واقعا به حالت مرگ رسیده بودم.واقعا سفر به آمریکا با ویزای F1 یک بار ورود اون هم ورود به شیکاگو با اون همه سختگیریهاشون قدرت و اراده زیادی می‌خواد.من که این همه استقامت نشون داده بودم واقعا از انتظار ۸ ساعته در فرودگاه شیکاگو به ستوه اومده بودم.واقعا یه لحظه دلم خواست همه چیزو ول کنم و برگردم ایران.اگر استقبال گرم بچه‌های ایرانی‌ نبود شاید خیلی‌ تو ذوقم خورده بود و زود قضاوت می‌کردم.ولی‌ شاید اگه میدونستم شهر دیگه‌ای رو برای ورود به آمریکا انتخاب می‌کردم اون هم برای بار اول.

این چیزی‌ بود که به ذهنم میرسید.توصیه‌ام به بچه‌هایی که هنوز در راه اپلای کردن هستن اینه که اومدن به آمریکا با ویزای دانشجویی اون هم به عنوان دانشجوی فوق یا دکترا باید انگیزه اولتون باشه وگرنه اگر درس انگیزه اول و غالب نباشه واقعا آدم قالب تهی می‌کنه من این رو تو چند نفر از بچه‌های اطرافم دیدم.به امید موفقیت تمام کسانی‌ که برای موفقیتشون بی‌ وقفه تلاش می‌کنن
    Before the Dawn

Senior Member سپهر آواتار ها

من تازه اول کارم و هنوز حتی 100% مطمئن نیستم که برای کدوم دانشگاه ها می خوام Apply کنم ولی تو همین 1 ماهی که تحقیق کردم خیلی چیزا را متوجه شدم و حالا بهتر می فهمم که اگه خیلی کارها را انجام می دادم الان وضعیت خیلی بهتری برای پذیرش داشتم.

اگه بخوام از اول شروع کنم باید بگم که شاید اگه برای کنکور بیشتر می خوندم و دانشگاه سراسری قبول می شدم الان وضعیتم یکم بهتر بود. من برای کنکور خیلی کم خوندم, در این حد که خوندن "زبان فارسی سوم دبیرستان" را گذاشته بودم برای صبح روز کنکور سراسری! ولی باز خیلی راضیم که اولا رشته مورد علاقم را قبول شدم و هم اینکه با اینکه دانشگاه آزادم ولی دانشگاه خوبی قبول شدم.

نکته بعدی معافی سربازی هست. من هم اون موقع و هم الان روی کاغذ معاف بودم و هستم. ولی سر اقدام کردن براش بدون هیچ دلیلی و از روی تنبلی تقریبا 1 ماه دیرتر از اونی که باید، اقدام کردم که چون وسط مراحلش دانشجو شدم دیگه نتونستم معافی را بگیرم. اینم خیلی تقصیر من نبود و حتی الان قانونش عوض شده و اگه همون کار را الان انجام میدادم معاف میشدم. مشکل از اینجاست که من چون با کارای اداری و مخصوصا روش کاری نظام وظیفه آشنا نبودم فکر می کردم که همه کارها از روی منطق، با بازدهی کامل و وجدان کاری افراد انجام می شه که به هیج وجه این طور نبوده و نیست(که خود همین یکی از مهم ترین دلایلی هست که می خوام از کشور خارج شم). حالا با اینکه من اگه بعد از گرفتن لیسانس اقدام کنم بدون شک معافی را می گیرم، مشکل اینجاست که اولا تو این مدت نتونستم از کشور خارج شم، دوما الان برای کارهای پذیرشم برای گرفتن پاسپورت, ویزا و شاید حتی خروج نهایی باید دوباره پروسه اداری را طی کنم و وثیقه جور کنم و ... که هم وقت گیره و هم طاقت فرسا.

نکته سوم باز مربوط به درس خوندنه ولی این بار تو دانشگاه که الان با توجه به شرط معدل می دونم که اگه نمرات بهتری داشتم, کارم خیلی راحت تر بود.

ولی باز با توجه به شناختی که از خودم دارم و طرز فکرم، مطمئنم که به غیر از مراحل معافی که دلیلش نظام اداری معیوب و عدم اطلاع من از این مطلب بود، هیچ کاری را متفاوت انجام نمی دادم.

یکی از دلایلش اینه که با اینکه من به یادگیری خیلی علاقه دارم و همیشه سعی می کنم شناختم را به مسائلی که بهشون علاقه یا نیاز دارم را تا جایی که ممکنه افزایش بدم ولی اصلا از درس خوندن، به معنی چند ساعت مطالعه جزوات و تمرینات فرمالیته، که معمولا هم فقط برای حفظ کردن یک سری مطالب بدون متوجه شدن کاربرد و مفهموم اصلی اونها انجام می شه، خوشم نمیاد و هیچ وقت به غیر از شب امتحان - که همونم از روی اجبار بوده - درس نخوندم و بعیدم می دونم که بخونم.

ولی اگه شما آدمی هستین که می تونین برای گرفتن نمره مناسب خودتون را قانع کنید که درس بخونید، حتما این کار را انجام بدین چون بدون شک حتما تو مراحل بعدی زندگی آکادمیکتون مخصوصا همین پروسه پذیرش در دانشگاه های خارجی کمکتون خواهد کرد.

یه نکته دیگه هم درباره یک کاری که انجام دادم و نتیجش را گرفتم می گم. این مورد را کاملا مدیون خانوادم هستم که از بچگی توجه زیادی به یادگیری زبانم داشتن. البته زیاد کلاس نرفتم و حدودا 1-2 سال تو دوران راهنمایی کلاس می رفتم که تو اون مدت هم Basic گرامر و ... را یاد گرفتم و بعد از اون با تماشای فیلم و سریال انگلیسی، کار با کامپیوتر و اینترنت و تو چند سال اخیر هم مطالعه آزاد تو فلسفه، روانشناسی و ... به زبان انگلیسی، تونستم زبانم را تقویت کنم. کلا من یاد گرفتن زبان انگلیسی را به همه و تو هر سنی پیشنهاد میکنم. نه تنها تو مواردی مثل پذیرش می تونه بهتون کمک کنه، بلکه توی تمامی مراحل زندگی باعث می شه که شما تو هر موردی که حالا می تونه تحصیلی، کاری، اجتماعی، فرهنگی و حتی تفریحی باشه قدرت انتخاب و توانایی بالاتری داشته باشین.

ApplyAbroad Hero hassanrouhi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

سلام.راستش در مورد خودم فكر ميكنم كه اگه برگرده عقب همين اش و همين كاسه.
    اخه من واسه كنكور زياد نخوندم و در حالي كه تا 3دبيرستان هم خودم و هم همه معلم هام فكر مي كردن حداكثر 2000بيارم .اما با تنبلي 4برابر اون رو اوردم.اما بازم خوشحالم كه رشتم خوبه.
    بعد از اون گفته بودم كه تلافي كنكور رو سره دانشگاه در ميارم.2ترم خوب درس خوندم .اما ترم 3 خراب كردم.وقتي ديدم معدلم 16 شد گفتم ترم 4 ديگه مي تركونم.اما بازم با تنبلي نه تنها بالاتر نرفت بلكه 15 شد و 1نمره پايين تر اومد.
    اما اين دفعه ديگه قول مردونه ميدم كه ترم 5رو با اينكه 6تا 3واحدي مي خوام بردارم معدلم بالاي 18 بشه!!!!
    و خدايش معدل بالا تو دانشگاه اصلا كاري نداره.به شرطي كه 2صفحه استاد درس داد همون شب بخونيم و تمرين هاشو حل كنيم.
    البته براي خودم كه اصلا صدق نمي كنه اين قضيه
    واقعا خوشحالم!! يكي از بهترين خبر هاي سال 92 بود برام. تبريك ميگم به همه ي فوتبال دوستان انتخاب CR7 مقدس رو به عناون بهترين بازيكن جهان.اشكهاش بيانگر اراده و پشتكار غيرقابل توصيفش بود.واقعا تبريك به اسطوره ي صبر و پشتكار. بالاخره مسي نفرت انگيز رو پشت سر گذاشت

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    Building Structures

من اگه زمان برگرده، هیچ وقت سراغ ریاضی و فنی نمی رفتم (با وجود استعدادی که داشتم)
    موزیک می زدم، شب تا صبح! می نوشتم! نقاشی می کردم! فکر نمی کردم دنیا دست مهندسا و دکتراست! اون وقت نه نمره ای بود نه تافلی! همش خودم بودم...

شاید فکر کنین صورت مسئله رو پاک کردم! ولی دقت کنین چی کار دارین می کنین! درسا اینجا انقدر فرق داره و سنگینه که همه چیز تعطیل می شه...
    دوستان گرامی، متاسفانه بنده دیگر در این انجمن فعال نیستم و توانایی پاسخ به سوالات شما را ندارم، همینطور دانش و اطلاعاتم به روز و کمک حال شما نیست. سپاسگزارم.