صفحه 5 از 58 نخستنخست 12345678910111213141555 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 573

موضوع: اگر زمان برگردد عقب... چه کارهایی را انجام می دهید؟ و از چه کاهایی دوری می کنید؟

ApplyAbroad Champion
    فراز آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Essex, Econometrics

پیش فرض پاسخ : اگر زمان برگردد عقب... چه کارهایی را انجام می دهید؟ و از چه کاهایی دوری می کنی

دوستان عزیز
    اینجا یک محیط اکادمیک است و ادبیاتی هم که ما از آن استفاده می کنیم بهتر است ادبیاتی شایسته قشر تحصیل کرده و روشن فکر مملکت باشد
    من به شخصه اعتقادی به پاک کردن پست های شما عزیزان ندارم پس خواهش می کنم از ادبیات بهتری استفاده کنید تا مجبور به این کار نباشم
    از همکاری شما بی نهایت ممنونم
    Some dance to remember, some dance to forget

ApplyAbroad Champion

پیش فرض پاسخ : اگر زمان برگردد عقب... چه کارهایی را انجام می دهید؟ و از چه کاهایی دوری می کنی

ضمن تایید حرف‌های فراز، باید اضافه کنم که فقط اشتباهاتی که در مسیر Apply انجام دادید یا اشتباهات گذشته که برای گرفتن پذیرش مشکل‌ساز شد رو بیان کنید و از بیان تجربیات زندگی خودداری کنید.

Junior Member

سلام هم می خواستم از این تاپیک خیلی جالب و مفید تشکر کنم هم 1 دونه به تعداد پست ها اضافه کنم!!!
    راستش من تا الان که تازه(مهر همین امسال) می خوام برم دانشگاه همش دنبال نمره بودم ولی الان دیگه داره حالم از واسه نمره خوندن به هم می خوره ضمن این که می خوام برم! (آمریکا)
    با این تجربیاتی که دوستان در اختیار گذاشتن خیلی ناامید شدم. نمی دونم... تضمیم گرفته بودم که از این به بعد واسه علاقم درس بخونم. اما مثل این که.... حالا اگه واسه نمره درس بخونیم و بیایم اونجا دیگه می شه برا علاقمون درس بخونیم یا اونجام مثل اینجاس؟

راستی حالا که اینطور شد بذارید من هم تجربمو بگم:
    من اگه به سال های دبیرستان و قبلش برمی گشتم اصلا اصلا اصلا درس نمی خوندم و می رفتم دنبال خوش گذرونی! من کلی خودمو با درس خوندن الکی خسته کردم ولی حالا که خسته شدم می فهمم که تمام اون نمره ها الکی بوده و رقابت تازه شروع شده و حالا اونایی که قبلا هیچ کاری نمی کردن با انرژی زیاد شروع به خوندن کردن ولی من که درس می خوندم و خسته شدم حالا باید با اونا رقابت کنم! قسمت لج آور اصلیش اینه که من کارهای مورد علاقه داشتم که بکنم اما ولشون کردم و به نمره چسبیدم چون فکر می کردم نمره ی مثلا راهنمایی یا دبیرستان مهمه! ای بابا
    ویرایش توسط Superior : September 12th, 2010 در ساعت 12:21 PM

ApplyAbroad Veteran
    Royal2009 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Superior نمایش پست ها
    سلام هم می خواستم از این تاپیک خیلی جالب و مفید تشکر کنم هم 1 دونه به تعداد پست ها اضافه کنم!!!
    راستش من تا الان که تازه(مهر همین امسال) می خوام برم دانشگاه همش دنبال نمره بودم ولی الان دیگه داره حالم از واسه نمره خوندن به هم می خوره ضمن این که می خوام برم! (آمریکا)
    با این تجربیاتی که دوستان در اختیار گذاشتن خیلی ناامید شدم. نمی دونم... تضمیم گرفته بودم که از این به بعد واسه علاقم درس بخونم. اما مثل این که.... حالا اگه واسه نمره درس بخونیم و بیایم اونجا دیگه می شه برا علاقمون درس بخونیم یا اونجام مثل اینجاس؟

راستی حالا که اینطور شد بذارید من هم تجربمو بگم:
    من اگه به سال های دبیرستان و قبلش برمی گشتم اصلا اصلا اصلا درس نمی خوندم و می رفتم دنبال خوش گذرونی! من کلی خودمو با درس خوندن الکی خسته کردم ولی حالا که خسته شدم می فهمم که تمام اون نمره ها الکی بوده و رقابت تازه شروع شده و حالا اونایی که قبلا هیچ کاری نمی کردن با انرژی زیاد شروع به خوندن کردن ولی من که درس می خوندم و خسته شدم حالا باید با اونا رقابت کنم! قسمت لج آور اصلیش اینه که من کارهای مورد علاقه داشتم که بکنم اما ولشون کردم و به نمره چسبیدم چون فکر می کردم نمره ی مثلا راهنمایی یا دبیرستان مهمه! ای بابا
    سلام
    اینطور نیست که هرکس که واسه نمره می خونه درس رو نمی فهمه یا علاقه نداره شما وقتی یک درس رو خوب و در طول ترم مطالعه کنید و در کلاس هم حضور فعال داشته باشید هم درس رو عمیق می فهمید و هم نمره خوبی خواهید گرفت هیچ تضادی با هم ندارند.
    و اینکه تجربه نشون داده که کسانی که در دوران دبیرستان افراد درسخونی بو ده اند در دوران دانشگاه هم این روند را ادامه داده اند یعنی در واقع به نوعی عادت کرد ه اند و جزوی از شخصیتشان شده است.
    بعنوان مثال بجه های که در درشته پزشکی یا دانشگاه تراز اول قبول می شوند. البته استثنا همیشه وجود داره.

نمرات راهنمایی و دبیرستان بسیار مهمند چون شما پایه قوی دارید وبا کتاب غریبه نیستید.
    موفق باشید و به روند رو به رشد خود ادامه دهید.
    ویرایش توسط Royal2009 : September 12th, 2010 در ساعت 12:53 PM
    هیچ به فردا نیاندیش!!..فردا اندیشه ای برای خود دارد!!..رنج هر روز برای آن روز کافی است!!..

INGWAY
    Guest

قابل توجه فراز و بابک: این پست به شدت حرف های منو (که حذف شد!) تایید می کنه!
    واقعیت اینه که این تاپیک برای من و امثال من غیر از نمک رو زخم و تکرار مکررات نیست! اما با توجه به رسالتی که رو دوشمونو!! در قبال Superior ها! باید اینجا بنویسیم و همه اون خاطراتو دوباره لود کنیم تا کمکی به نسل آینده بشه (امید وارم!)

تایید می کنید که این خود ما "خ* از پل گذشته ها" (کمی تا قسمتی!) نیستیم که از این تاپیک استفاده می بریم؟!

ای بابا

1- اینکه الان اینو فهمیدین به شدت به فال نیک بگیرید.
    2- همه تقریبا در هر سنی می دونن که نمره چیز بدی نیست (حتی معدل پایین ها هم از نمره 20 خوششون میاد)! اما دید افراد به نمره و کاربردش به شدت در برخورد با فرایند گرفتنش تاثیر میذاره!
    3- به هیچ وجه اعصاب تلف نمره نکنین. چون بدتر میشه. ضمنا آسمون همه جا "کم و بیش" "از لحاظ نمره" یه رنگه و خارج، از این لحاظ "کمی" خوشرنگتره. اما از لحاظ های دیگه خیلی خوشرنگتره! و در نهایت این "لحاظ های دیگه" هستن که باید نگرانشون باشین.
    4- به هیچ وجه نمره هایی که میشه اووردو هم از دس ندین. زرنگ باشید و شجاع در جمع کردن نمره. بسیاری از نمره ها رو خیلی راحت می شه بدست اورد. از چیزی که حقتونه نگذرین. گرفتن حق در تضاد با حفظ اعصاب نیست بلکه برعکسه.
    5- زرنگی در نمره گرفتن تضادی با با علاقه درس خوندن نداره به عبارت بهتر هیچ ربطی نداره. با علاقه درس خوندن یعنی وقت زیاد صرف کردن و خوندن textbook و ... اما نمره گرفتن یعنی تمرکز روی زمانی که نمره ها را دارن تقسیم می کنن که در حالت کلی یه مقدار قبل از امتحان و یه مقدار بعد از امتحانو شامل میشه. شما میتونین هر دو رو انجام بدین یا یکیو یا هیچ کدومو!
    6- اگه می خواید برید US که پیشنهاد می کنم که حتما هم این کارو بکنین باید از همین "الان" شروع کنید به اماده شدن. به غیر از معدل اینها فراموش نشه:
    7- تشخیص هر چه سریعتر گرایش و فیلدی که میخواین کار کنین،
    8- ارتباط با استادای دانشگاه و حتی الامکان در اووردن مقاله با اونها در اسرع وقت حتی اگه گفتن شما که مثلا ترم x
    هستینو نمی تونین ... شما سیم بشین یا خودتونو در گیر پروژه های بالایی ها کنین
    9- زبان: از همین الان شروع کنید به زیاد کردن دامنه لغت، از همین کتابها و wordlistهای مخصوص اینکار که تو سایت ریخته شروع کنید؛ وقت خودتنو با level های خیلی پایین تلف نکنید. همین الان 3500 barron's دس بگیرید، شجاع باشید و در این زمینه به کم قانع نشین چون برای همیشه به دردتون می خوره در خارج کلی از prestige افراد به دامنه لغتشونه! البته مراقب grandiloquence باشید! ولی اگه در دراز مدت کار کنید طوری که لغات رو به شکل طبیعی استفاده کنید این مشکل به وجود نمیاد؛ در ضمن تعداد بی شمار لغت با معنی مشابه grandiloquent نشان دهنده دو چیزه: اهمیت دامنه لغات زیاد و حسودی کسانی که ازش بی بهرن.
    10- از تفریحات سالم به هیچ وجه غافل نشین، "همه" تفریحات به غیر از مواد مخدر، به نظر من، سالمن تا موقعی که براش برنامه داشته باشین، وقت تلف کردن هم با تفریح کردن اشتباه نکنین، اگه بهتون خوش نمیگذره اسمش تفریح نیست، اگه بهتون خوش میگذره قطعا مفیده اما به اندازه ای که انرژی بگیرین برای کارای "مهمتر"

در نهایت هیچ وقت فراموش نکنین:

"آینده" خیلی زودتر از اونیه که فکر می کنین یا به عبارت دیگه خیلی زود دیر میشه

موفق باشید
    ویرایش توسط INGWAY : September 12th, 2010 در ساعت 03:40 PM

Junior Member

وواه!مممنون
    من می خواستم یک تاپیک جدید بزنم و سوالامو اونجا بنویسم ولی شما یک سری سوالامو همین الان جواب دادید (البته احتمالا اون تاپیک رو می زنم چون یک سری سوالاش به اینجا بی ربطه)
    من متنشو نوشته بودم و منتظر بودم تا نتایج دانشگاه رو بدن بعدا پستش کنم. متنشو می ذارم تا دقیق تر با وضعم آشنا بشید البته الان که اینجا رو خوندم این متن رو باید یک مقدار عوض کرد ولی من حالا اصلشو می ذارم.
    اما در مورد جواتون! من سیستم دانشگاه(شریف) رو نمی دونم ولی در مورد مدرسه ی خودمون می دونم که 3 حالت داشت: یا واسه نمره می خوندی, یا دنبال علاقت می رفتی, یا هیچ کدوم فقط الافی می کردی. ببینید اصلا سبک خوندن واسه نمره زمین تا آسمون با خوندن واسه فهمیدن فرق داشت و حداقل من که نتونستم بینشون پلی ایجاد کنم واقعا اگه واسه فهمیدن می خوندی نمره نمی یوردی چون مثلا ساده ترین و ملموس ترین مثالش اینه که جوابی که معلم می ده اصلا غلطه ولی تو باید تو امتحان غلط معلم رو بکنی! خوندن واسه نمره (مخصوصا از نوع تستی) هدفش اینه که تو یک سری سوال تکراری رو بدون فهمیدن با نهایت سرعت جواب بدی و همین سرعت مثلا کلی تمرین می خواد! سر شب امتحان به دست نمی یاد! نمی دونم منظورمو رسوندم یا نه! کلا منظورم همین بود که یا نمره یا فهمیدن. امیدوارم دانشگاه اینطوری نباشه(که البته وقتی از دوستان سال بالاییم می پرسم خبرای خوبی نمی شنوم)
    راستی من اصلا به این نوع خوندن (با این که 12 ساله این کارو می کنم) عادت نکردم و همیشه با زجر این کارو می کنم.

در مورد از همین الان شروع به مقاله و پروژه و اینا کردن! من خودم خیلی می خوام این کار رو بکنم ولی یکی از دوستان می گفت اگه از الان بری تو یه پروژه معمولش اینه که فقط خرکاریایه پروژه رو بهت می دن بهتره الان به نمرت بچسبی!!! راست می گه؟!

راستی این قضیه ی پست های پاک شده چیه؟؟؟؟!!!!

این هم پستی که می خواستم(می خوام) بزنم:
    http://rapidshare.com/files/418648472/my_post.doc

بازم ممنون

Banned
    رشته و دانشگاه
    Power Engineer

وواه!مممنون
    من می خواستم یک تاپیک جدید بزنم و سوالامو اونجا بنویسم ولی شما یک سری سوالامو همین الان جواب دادید (البته احتمالا اون تاپیک رو می زنم چون یک سری سوالاش به اینجا بی ربطه)
    من متنشو نوشته بودم و منتظر بودم تا نتایج دانشگاه رو بدن بعدا پستش کنم. متنشو می ذارم تا دقیق تر با وضعم آشنا بشید البته الان که اینجا رو خوندم این متن رو باید یک مقدار عوض کرد ولی من حالا اصلشو می ذارم.
    اما در مورد جواتون! من سیستم دانشگاه(شریف) رو ....
    سلام دوست عزیز با اینکه عمده حرفای شما مربوط به تاپیک نبود اما جالبه اگه جواب سوالاتون رو بشنوین(البته نظر من)
    1- متاسفانه باید بگم بله! سیستم دانشگاه نه تنها بهتر از مدرسه است بلکه افتضاح نیز هست... اکثر اوقات شما سوادتون از استاد بیشتره و با شنیدن جواب بی ربط اونا دیوونه خواهید شد... مخصوصاً در رشته های فنی و مهندسی که تکنولوژی روز به روز نبض می زنه و سواد استاد شما هرچقدر هم اکتیو اما بازهم قدیمی تر از شماس...
    2- در دانشگاه جالبه بدونید رقابت واسه نمره بیشتره! اما در بین افراد محدود. هنوزم که هنوزه اینجا ممکنه کسی با معدل 19 کاملاً از شما بی سوادتر باشه! وقتی معیار سنجش ورودی دانشگاه کنکوره دیگه چه توقعی دارین بقیه اش درست باشه؟
    3-شما مینیمم از ترم 3 یا 4 شروع به دنبال کردن مقاله کنید: به 3 علت یک اینکه ترم 1/2/ شما حتی مبانی ها رو نیز پاس نکردید چه برسه به علوم جدید...دو اینکه با استاد ها آشنایی ندارید...3 اینکه یاد گرفتن اصول پایه یعنی همون ترم 1 و 2 خیلی مهم تر از مقاله است.
    به نظر من اگه فری هستین وقتون رو رو زبان بزارین تا ارائه مقاله
    موفق باشین
    ویرایش توسط Cortex : September 12th, 2010 در ساعت 09:48 PM دلیل: Misspell

Junior Member Tim Robbins آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    در دست برسی!

اگر ساعت زندگی ام دو سال به عقب بر میگشت،

یک توانایی شخصی دارم که رهاش کردم. نباید اینکارو میکردم.

برای معدل پیش دانشگاهیم تلاش میکردم تا بالا بره،

باز هم بجای دانشگاه میرفتم سربازی.

همزمان با سربازی یه نمره خوب از ایلتس میگرفتم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    EMU

هر روزی که میاد مشکلتر از دیروزه، من تقریبا هر برنامه ریزی که برا تحصیلاتم کرده بودم نتیجه ندادن البته این تحت تاثیر شرایط خودم و ایرانم بود
    ولی با بالا رفتن سن و تجربیاتم به این نتیجه رسیدم که تنها راه پیشرفت استفاده از افکار و تجربیات افرادی هست که در شرایط شما جلوتر از شما قرار دارن مثل این انجمن
    تا نفس هست امیدم هم هست پس میشه یه گذشته پر از افسوس رو به آینده ای تبدیل کرد که سالهاست خوابش رو میدیدن
    حالا که لیسانسم رو گرفتم به جرات میتونم بگم برای موفقیت در دانشگاه مواردی که باید رعایت کنید:
    1- انتخاب کردن واحدها طبق ترم بندی
    2- حضور مرتب در کلاسها حتی یه جلسه غیبت هم برا کسانی که نمره شکار میکنن گرون تموم میشه
    3- هر جلسه نظر استاد رو به خودتون جلب کنین آخر ترم متوجه اثر مثبتش میشین
    4- با بد اخلاق ترین استادتون هم مطیع باشین
    5- از تحقیقات و کارای داوطلبانه فرار نکین که شاید مهمتر از امتحانی که میدین باشه از نظر استاد
    6- اگه موارد فوق رو رعایت کنین، حتی اگه آماده امتحان هم نباشین به هیچ وجه درس رو حذف نکنین
    7- حداقل توی کلاس با افرادی که سابقه بدی دارن همنشینی نکنین
    8- سعی کنین حداقل دو سه تا درساتون رو طول ترم یه نگاهی بندازین
    9- تو کلاسم نوت برداری یادتون نر ه هم آخرش به دردتون میخوره هم نوعی احترام گذاشتن به استاد

تضمین میکنم اگه همه موارد فوق رعایت بشه به راحتی میتونین 7 ترمه با معدل الف فارغ التحصیل بشین
    ویرایش توسط Reza763 : September 17th, 2010 در ساعت 08:55 PM

از اونجا که جو غالب بر این فروم مهندسی است و خوب حرفها بیشتر متناسب حال دوستان توی همین زمینه است، بنابراین فرصت رو غنیمت می‌شمرم و دوستانی که مثه خودم هنر یا رشته های انسانی و اجتماعی خوندن و طبیعتا نوع نگرش متفاوتی دارن رو خطاب قرار می‌دم:
    اگه بخوام حرفم رو خطاب به اونهایی که تازه اول راه هستن بزنم من هم باید روی نمره و معدل تاکید کنم و رزومه و صد البته زبان؛ اونهم نه فقط انگلیسی، هر تعداد زبان بیشتری بلد باشید فرصت های بیشتری براتون ایجاد می‌شه خصوصا توی دانشگاه های اروپا.
    راستش دوران دانشگاه من خیلی توی باغ نبودم! و اصلا فکرم دور و بر تحصیل خارج از کشور و این حرفا نبود. شاید به خاطر محیط و دوستانی که باهاشون در ارتباط بودم! خدارو شکر الان حتی بچه های دبیرستانی راحت می‌تونن راجع به آیندشون تصمیم گیری کنن. پارسال بود که بالاخره یه تصمیم قطعی گرفتم برای ادامه تحصیل و الان هم منتظر جواب دانشگاه هستم.

اما اشتباهاتی که کردم:
    + از یک شاخه به یک شاخه دیگه پریدن و در نتیجه از دست دادن چند سال از دهه بیست سالگی!
    + نداشتن برنامه ریزی خوب یا بهتره اعتراف کنم عمل نکردن به برنامه ریزی ها
    + عقب انداختن کارهایی که بالاخره باید انجام بشن از جمله تسویه با دانشگاه یا حتی دادن امتحان آیلتس اند سو آن!
    + آماتور بودن در اپلای و ناشیانه عمل کردن (من فقط واسه یه دانشگاه اقدام کردم چون واقعا اون رشته رو دوست داشتم اما نمی‌دونستم یه اتفاق خیلی ساده یا بهتره بگم خنده دار باعث می‌شه که علیرغم تایید آکادمیک شدن اپلیکیشنم، هنوز منتظر باشم!)

و نصیحت مادربزرگانه:
    + دوران دانشگاه قسمتی از عمرمونه و هیــــــــــــچ دلیلی نداره از دست بدیمش به خاطر آینده که تا حدودی نامعلومه اما اعتدال شرط عقله!
    + امیدوارم این جمله آخرم به کسی برنخوره: ماها داریم تلاش می‌کنیم و گاها خودمون رو به آب و آتیش می‌زنیم که بریم و توی دانشگاههای تاپ دنیا درس بخوونیم اما خیلی هامون نه تنها شناختی از اون جامعه و فرهنگش نداریم که آشنایی درستی هم با رشته های روز دنیا نداریم و اینو می خوام بگم که اگه نمی‌دونیم کجا می‌خوایم بریم و چی می‌خوایم به دست بیاریم همون بهتر که نریم! و وقت بذاریم تا تکلیفمون رو با خودمون روشن کنیم.

پ.ن: شاید بعضی قسمت های حرفای من دقیقا به این تاپیک مربوط نشه اما نمی دونستم کجا باید بنویسمشون.