صفحه 55 از 58 نخستنخست ... 54546474849505152535455565758 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 541 تا 550 , از مجموع 573

موضوع: اگر زمان برگردد عقب... چه کارهایی را انجام می دهید؟ و از چه کاهایی دوری می کنید؟

ApplyAbroad Superstar

پیش فرض پاسخ : اگر زمان برگردد عقب... چه کارهایی را انجام می دهید؟ و از چه کاهایی دوری می کنید؟

نقل قول نوشته اصلی توسط milad101 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز، یک سوال در تکمیل فرمایشاتتون ذهنمو درگیر خودش کرد: خب سن آدم با ادامه تحصیل بالا میره دیگه، نمیشه که طرف 18 سالش باشه با مدرک دکتری...!! الان تو اروپا به یه شخص 30 ساله با کارشناسی ارشد بهتر کار میدن یا یه دکتری 37 - 40 ساله؟ تشکر
    سلام این صحبت شما نقض مطلب من نیست ولی اینجا دانشجوهای لیسانس سنی حدود 18 تا 20 و فوق لیسانس بین 23 تا 25 سال دارند و زمان فارغ التحصیلی سنی بین 24 تا 28 سال دارند مزیت رقابتی خارجی ها پشتکار بیشتر باید باشد و گرنه به دلایل بسیار شانس کاریابی در رشته های غیر قنی و مهندسی بسیار کم هست
    مطلب من در مورد دوستان علوم انسانی و هنر و غیر فنی بود که با سن بالای سی سال تازه قصد ادامه تحصیل در مقطع لیسانس یا فوق لیسانس با سن بالای سی و پنج سال دارند
    رقابت برای کاریابی در این موارد خیلی شدید و بسیاری ممکن است به کارهای خدماتی مجبور شوند در این حالت بهترین کار دکتری خواندن هست هر چند بعد از ان معلوم نیست شرایط کار چطور پیش برود
    An investment in knowledge used to pays the best interest
    لطفا سوالات خود را در فروم مطرح نمایید حتی شما دوست عزیز! لطفا بجای ارسال پست تشکر از گزینه "اضافه کردن به امتیاز کاربر". استفاده نمایید!

پیش فرض پاسخ : اگر زمان برگردد عقب... چه کارهایی را انجام می دهید؟ و از چه کاهایی دوری می کنید؟

فرمایش شما متین و صحیح اما این نگرانی بی مورده به نظرم. در واقع این بالا بودن سن خیلی بزرگ نمایی شده. شخصا وقتی فوق لیسانسمو بگیرم نزدیکای ۴۰ میشم. اما نگرانی ندارم. بالاخره یه شرکتی یه جایی پیدا میشه. حداقل تو مهندسی کار هست فعلا. به دلیل سنی که دارم خودمم یه مدت دو دل بودم اما الان میدونم کار درستیه

نقل قول نوشته اصلی توسط aliahmadi32 نمایش پست ها
    فرمایش شما متین و صحیح اما این نگرانی بی مورده به نظرم. در واقع این بالا بودن سن خیلی بزرگ نمایی شده. شخصا وقتی فوق لیسانسمو بگیرم نزدیکای ۴۰ میشم. اما نگرانی ندارم. بالاخره یه شرکتی یه جایی پیدا میشه. حداقل تو مهندسی کار هست فعلا. به دلیل سنی که دارم خودمم یه مدت دو دل بودم اما الان میدونم کار درستیه
    دقیقا با شما موافقم. عامل سن به فاکتورهایی چون کار بلد بودن, تسلط بر زبان و میزان جمعیت هر کشور و شهر بستگی دارد. سن کمتر به معنی شانس بیشتر هم حتی نیست. من خودم در تهران 27 سالگی سر کار رفتم بدون هیچگونه ارتباطی و الان 8 سال سابقه کار دارم. قبل از آن هیچ رزومه کاری نداشتم اما به دلیل تسلطم به زبان انگلیسی در همان رشته فارغ التحصیلی در یک شرکت خارجی مشهور استخدام شذم.

کلا به جوهر و اراده و وجود انسان بستگی دارد.

من تنها دلیلی که دوست دارم زمان برگرده به 15 سال پیش، درس هست. فرصت‌هایی که یه نوجوان 15 ساله داره، باورکردنی نیست ولی خیلی کم هستند کسانی که در این سنّ متوجه باشند که چه فرصت‌هایی دارند.
    Sure, things will go well, I believe

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    از لوند به BC, Canada

نقل قول نوشته اصلی توسط ma_albert نمایش پست ها
    من تنها دلیلی که دوست دارم زمان برگرده به 15 سال پیش، درس هست. فرصت‌هایی که یه نوجوان 15 ساله داره، باورکردنی نیست ولی خیلی کم هستند کسانی که در این سنّ متوجه باشند که چه فرصت‌هایی دارند.
    یادش بخیر اون موقع برادرام خارج شهر کار میکردن تو یه کانکس کارگاهی میخوابیدن. منم پنج شنه عصر میشد میرفتم و تا عصر جمعه یه ریز کار میکردم. داشتن فرصت و نتونستن یا نخواستن استفاده ی اون یه حسرت یا یه غم عمیقی میزاره تو دل ادم.

Junior Member polarstar29 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Tehran

دوستان این سایت بسار جالبی هست می توانید به خودتون در اینده ایمیل بفرستید. من هرموقع بعد چندین سال ایمیل خودم را گرفته ام بسیار سورپریز شده ام. راجع به مسایلی که مثلا ۵ سال پیش ذهنم را مشغول کرده بود ویا چیزهایی که یادم نمی یاد زمانی ارزو داشتم یا اصلا مهم بوده ولی الان می بینم اصلا اهمیتی نداشته اند.
    What we do for ourselves dies with us. What we do for others and the world remains and is immortal." Albert Pine"
    A simple act of caring creates an endless ripple that comes back to you

Nine things Happy, Successful People Choose to Ignore

سلام.
    دوستان نامزد من خیلی به خانواده‌اش وابسته است و از طرفی خانواده‌اش هم میگن که خارج از ایران خبری نیست و از این صحبت‌ها...
    من گفتم که فرصت‌های بسیار زیادی با توجه به تحصیلات ما وجود داره که اگر بخوایم در ایران بمونیم این فرصت‌ها را از خودمون سلب می‌کنیم.

من و نامزدم با هم صحبت کردیم و ایشون برای تحصیل کاملاً با من همراهه و میگه برای PhD اگر بخوای بری خارج صد در صد باهات هستم (ایشون خودش هم PhD داره) ولی وقتی که رفتیم اونجا تصمیم بگیریم که بمونیم یا نه. چون باید خودمون از نزدیک ببینیم و تجربه کنیم؛ ممکنه رفتیم اونجا و خوشمون نیومد و برگشتیم.

حالا صحبت من اینه که ممکنه دوستانی در این زمینه تجربه داشته باشند. چه چیزهایی رو بهتره من رعایت کنم تا ایشون با رضایت خاطر بیشتری حاضر به تصمیم برای موندن بشه؟ با توجه به اینکه ایشون هم PhD هست و از طرف دیگه چند ماه اول احتمالا سخت ممکنه بگذره، چه چیزهایی رو باید مد نظر قرار بدم تا ایشون نظرش بر موندن در اونجا باشه؟

برای مثال میگه که من برای مهاجرت کاری اصلا همراهی نمیکنم چون نمیشه وقتی ندید تصمیم گرفت...

از یه طرف حرفش درسته ولی از یه طرف میترسم این پیش‌فرض‌ها مانع از این بشه که حتی اونجا هم بتونیم تصمیم درستی بگیریم.
    در کل من همیشه بهش میگم که یه فرصتی تو این سن و سال و تحصیلات برامون هست که 5 سال دیگه کم‌رنگ میشه و 10 سال دیگه اصلا وجود نداره.
    Sure, things will go well, I believe

Junior Member

دوستان من همیشه می امدم و تجربه های بچه ها رو میخوندم و انگیزه میشد برام ولی خیلی حس ناامیدی و بی انگیزه بودن وجودمو گرفته نمیدونم چیکار کنم همه کارام عقب افتاده و جور نمیشه انرژی ندارم ناامیدم واقعا موندم چیکار کنم (((((

ApplyAbroad Superstar

سلام دوست عزیز

الان وقت عقب ماندن نیست ! که روزهای حورشیدی و درخشان سر راه هست. فقط باید جلو رفت

پیشنها میکنم با دوستمان

chemistrymaste

یک صحبتی بفرمایید که ایشان یکی از داروهای ناامیدی و خستگی و ... هستند.

پایدار باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط hamide1370 نمایش پست ها
    دوستان من همیشه می امدم و تجربه های بچه ها رو میخوندم و انگیزه میشد برام ولی خیلی حس ناامیدی و بی انگیزه بودن وجودمو گرفته نمیدونم چیکار کنم همه کارام عقب افتاده و جور نمیشه انرژی ندارم ناامیدم واقعا موندم چیکار کنم (((((

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    computer science- university of Jaen - Spain

نقل قول نوشته اصلی توسط hamide1370 نمایش پست ها
    منم یک روزی شرایط شما رو داشتم و احساس میکردم باختم و دیگه نمیتونم برم. اما تو اوج ناامیدی بالاخره اون چیزی که دوسال دنبالش بودم اتفاق افتاد. پس ناامید نباشید و همچنان به مسیر خودتون ادامه بدید که ایشالا در زمان مناسبش بهترین ها براتون رقم میخوره.