صفحه 6 از 58 نخستنخست 1234567891011121314151656 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 573

موضوع: اگر زمان برگردد عقب... چه کارهایی را انجام می دهید؟ و از چه کاهایی دوری می کنید؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : اگر زمان برگردد عقب... چه کارهایی را انجام می دهید؟ و از چه کاهایی دوری می کنی

من اگه یک سال برگردم عقب :
    1.به حرف آدم هایی که می گفتند "اگه یک سال برگرده عقب فلان کارو می کردم " نمی خندیدم و ازش درس می گرفتم.
    2.خیلی خیلی بیشتر درس می خوندم و دست از رویا پردازی بر میداشتم.
    3.وقت های خالی ام رو فقط کتاب زبان می خوندم تا زبان بهتر از اینی که هست بشه.
    4.به دوستام یاد می دادم که وقتی می گم "نه" بهم احترام می ذاشتن و "نه " منو قبول می کردن.
    5.توکل خودمو بیشتر می کردم.

Junior Member Anamehr آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    روانشناسی

پیش فرض پاسخ : اگر زمان برگردد عقب... چه کارهایی را انجام می دهید؟ و از چه کاهایی دوری می کنی

1. افکار ناسیونالیستی رو کنار می ذارم و اصلا فکر نمی کنم برای کمک به مردمم همین جا می مونم!!
    2. در حین تحصیل کار نمی کنم و به معدلم و مقاله نویسی و پر بار کردن رزومه م فکر می کنم
    3. زبان رو جدی می گیرم
    4. باور می کنم موفق بودن کار سختی نیست
    هیچ وقت ندیدم پرنده ای رو زمین بخزد

Banned
    رشته و دانشگاه
    اکانت فعلا غیرفعال است.

عجب تاپیک باحالیه
    ممنون امید خان بابت راه اندازی
    من بعضی وقتها یا بهتر بگم از وقتی اومدم کانادا میگم کاش زمان به عقب برمیگشت اینکار و میکردم اونکارو میکردم ولی دیگه برگشتی نیست,همیشه بهتری هم هست هیچ تضمینی نیست اگه برگردی و همون کارایی که الان میگی انجام میدادی باز هم امروز تو این تاپیک افسوس اشتباهاتت رو نمیخوری

چه بسا میگفتی کاش اینقدر درس نمیخوندم,کاش عاشق میشدم و عشق تجربه میکردم,کاش...
    چون همه چیز نسبیه الا مطلق یگانه
    عجب قانونیه این قانون نسبیت
    من دوست داشتم زمان خیلی به عقب برگرده.... قطعا چه 5 چه 10 چه 20 سال زمان برمیگشت فقط و فقط مهاجرت میکردم و به امریکا یا کانادا

آنکه می‌خواهد روزی پريدن آموزد، نخست می‌بايد ايستادن، راه رفتن، دويدن و بالارفتن آموزد. پرواز را با پرواز آغاز نمی‌کنند. نیچه

مراقب باشيد چيزهايی را که دوست داريد بدست‌آوريد وگرنه ناچارخواهيد بود چيزهايی را که بدست آورده‌ايد دوست داشته‌باشيد جرج برنارد شاو

سقف آرزوهایت را تا جائی بالا ببر كه بتوانی چراغی به آن نصب كنی

اگر اولش به فکر آخرش نباشي آخرش به فکر اولش مي افتي
    ویرایش توسط فراز : October 12th, 2010 در ساعت 09:05 AM دلیل: بنا به درخواست کاربر

Member mahsa.mim آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسي كامپيوتر. دانشگاه آزاد تهران

ممنون برای ایجاد این تاپیک .خیلی به جا بود.
    من البته در ابتدای راه مهاجرت هستم ولی در همین حد هم متوجه شدم عجله و استرس چقدر میتونه مخرب باشه .وقتی بعد از کلی بدو بدو مدارکم را ارسال کردم و بعد متوجه شدم مثلا نام کشور را در ادرس محل تحصیلم از قلم انداختم. به جای عکس 3.5 در 4.5 عکس 3در 4 پیوست کردم و بدتر از همه ساعت کاریم را طبق ساعت واقعی کارمون حساب کردم و 46 ساعت در هفته زدم در حالیکه ساعت کار گواهی کارمو که اخر همه گرفتم 44 ساعت ذکر کرده بودند. از اینکه چرا آخر کار با دقت همه چی را با هم چک نکردم خیلی حرص خوردم البته من 10 بار به سرعت همه چیز را چک کرده بودم ولی هیچکدام را ندیدم! اگه یکروز دیرتر میفرستادم و بدون استرس و نگرانی همه مدارک را خط به خط با هم چک میکردم این اشتباه ها پیش نمیومد!
    ارسال مدارك: 21 سپتامبر 2010 (آرامكس) /// دريافت مدارك توسط سفارت: 23 سپتامبر 2010 /// صدور فايل نامبر: 4 نوامبر 2010 (ماني اردر) /// دريافت فايل نامبر توسط پست: 28 نوامبر 2010 /// ایمیل انتظار مصاحبه: 16 جولای 2012/// تاریخ مصاحبه و دریافت سی اس کیو : 19 اپریل 2013 /// فایل نامبر فدرال 27 اوت 2013

خوب به نظرم همه کارهایی را که باید تو این یک سال انجام می دادم ،انجام دادم
    بنابراین اگه یک سال به عقب برمی گشتم با بی حوصلگی تمام منتظر می موندم تا یه سال بگذره و من به الان و زمان خودم برگردم

ApplyAbroad Veteran
    SIG آواتار ها

کارهايي که انجام ميدم: 1- از کنکور کارشناسي تحت تاثير (همه) اطرافيان غول نمي ساختم و درباره رشته هاي مختلف تحقيق مي کردم. 2- رشته مورد علاقمو انتخاب مي کردم. 3- تو کارشناسي کمي بيشتر درس مي خوندم و معدلمو بالاتر مي آوردم. 3- تو دوره کارشناسي بجاي تلف کردن وقتم، کلاس زبان و نقاشي مي رفتم.4- برخلاف نظر اکثر دوستان در اين تاپيک، من عاشق مي شدم، عاشق مي موندم (به احساساتم توجه مي کردم) و سعي مي کردم واقعا زندگي کنم.5- فکر نمي کردم فرمول موفقيت اينه که خودمو تو آزمايشگاه حبس کنم يا فقط درس بخونم يا حتما مقاله بدم يا فقط زبان و ..... 6- کلا قضيه ادامه تحصيل در خارج از کشور و در دانشگاههاي خوبو اينقدر سخت نمي گرفتم و اينهمه استرس نمي کشيدم و مهمتر اينکه به حرفاي بي پايه و اساس خيلي ها توجهي نمي کردم .7- بجاي درس خوندن تو شهرستان دوره روزانه سراسري، تو دانشگاه تهران شبانه درس مي خوندم.8- بخاطر ادامه تحصيل تو رشته مورد علاقم، خودمو بدون اينکه نتيجه داشته باشه مجبور به انجام هر کاري براي هر کسي نمي کردم.
    فکر کنم خيلي غمناک شد اينو که نوشتم از زندگيم بيزار شدم ولي حداقل کاش از اين تجربه ها ياد بگيرم که هيچي تو دنيا ارزش اينو نداره که زندگيتو براش حروم کني.

Member Aranjuez آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    معماری شهید بهشتی

من تازه اپلای کردم و هنوز نتیجه ای منتشر نشده تا ببینم قبولم یا نه. اما اگه بر می گشتم عقب:
    1. با اینکه از معدل و دانشگاهم نسبتا راضی بودم اما حتما یه رشته ی دیگه انتخاب می کردم. مثل زبان. می دونم که توش می تونستم موفق باشم. رشته ای که خوندم زیاد با روحیاتم سازگاری نداشت برای همین توی دوران دانشجویی نتونستم از امکانات دانشگاه استفاده کنم و فقط گذروندمش که یه جوری بگذره!!!
    2. هرطور شده می رفتم توی یه شرکت در پیتی یه کار مرتبط با رشته ام پیدا می کردم. من تمام مدت زبان تدریس کردم، حالا که وقت اپلای کردن شد دیدم که اصلا سابقه ی کاری محسوب نمیشه و به عبارتی تا حالا بادمجون واکس میزدم!!!! در حالیکه خیلی از دوستانم توی شرکتای خیلی کوچیک کارای خیلی خنده دار انجام دادن ولی چون اون شرکت به معماری مربوط می شده حالا می تونن توصیه نامه از طرف شرکت داشته باشن (خیلی ناراحتم از این موضوع!!!!)
    3. از وقتی وارد دانشگاه می شدم به رفتن فکر می کردم! حیف که اینطوری فکر نکردم و کلی عقب افتادم.

Banned
    رشته و دانشگاه
    Computer Technology - 东南大学 (南京)

اگر زمان برگردد عقب... چه کارهایی را انجام می دهید؟ و از چه کاهایی دوری می کنی

هرگاه زمان برای تو به عقب بازگشت، کاری کن که نخواهی باز هم به عقب برگردد.

-بیسنته دلبوسکه*

از دیدگاه فلسفی، هر گاه زمان بخواهد یک سال به عقب برگردد ابتدا باید شش ماه به عقب برگردد. و برای اینکه شش ماه به عقب برگرد ابتدا باید سه ماه به عقب باز گردد. و همین طور برای سه ماه باید 45 روز به عقب و ....

بنابراین تمام آنچه به عنوان بازگشت زمان به عقب مقابل چشمانمان می بینیم چیزی نیست جز خطای دید.
    خدا را شکر که زمان جلو میره. چشم ها را باید شست، نکن کاری که پا بر سنگت آیو، آی با شمام با u

* مربی سابق رئال مادرید همچین حرفی نزده، اطلاعات غلط بدا دی عم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Physics

سلام و درود

خب من اگر به زمان گذشته برگردم باز هم همان اشتباهات گذشته ام را انجام می دادم پس نمی خوام که راه رفته رو دوباره برم ...
    من بعد از دیپلم بنا به دلایلی موفق به ادامه تحصیل در دانشگاه نشدم و به ناچار به سربازی رفتم در حالی که برای درس ساخته شده بودم و عاشق مطالعه و تفکر بوده و هستم.
    از اشتباهات گذشته ام (اشتباهات فکری و اعتقادی ) اصلا ناراحت نیستم که اگر آن اشتباهات رو نمی کردم اکنون آن اشتباهات را انجام می دادم و سال ها بعد ( به جای الان ) موجه راه درست زندگیم می شدم ...
    از تجربیات خوبم خوندن زبان در نوجوانی و مطالعه جدی زبان در طول دوران خدمتم هست. (انگلیسی و عربی)
    خوشحالم که خدمت تموم شد با همه خاطرات تلخ و شیرینش و منعی برای خروج از کشور ندارم...22 سال سنم هست الان برای لیسانس فیزیک در خارج از کشور اقدام کردم با انگیزه کسب معدل حداکثری و بعد فوق باز هم با معدل بالا و بعد هم دکتری ترجیحا 10 دانشگاه اول امریکا که البته این ها همه مسیر هست برای یک هدف متعالی و بزرگ تر
    خوبی این فروم اینه که پست ها و نوشته ها در اون برای سال ها باقی میمونه و آدم می تونه نوشته های گذشتش رو خوب ببینه ...

و من اینجا قول میدم (در واقع به خودم قول میدم ) که اگر این سایت تا 8 سال دیگه هنوز برقرار بود و پست ها پاک نشده بود من این پستم را نقل قول خواهم کرد در حالی که حداقل به همه اهداف تحصیلی فوق دست یافته ام اگرنه که حتما مانعی در حد مرگ سد راهم شده.

شاد و پیروز باشید

{... پارسال رفتم یه کنفرنسی توی کالیفرنیا. پیش از پرواز فکر می‌کردم آمریکا دیگه اون جائی که بهشته. والا رسیدم اونجا بد از یک هفته فهمیدم بابا آسمون خدا همه جا یه رنگه. والا آمریکا هم سختیی خودشو داره. به هر حال هرجا که بری بازم ایرانی‌ میمونی و خیلی‌ واضحتر بخوام بگم آواره. دانشجوی دکتری بودن یعنی‌ مثل ... درس خوندن. همون ایران بمانید فوق لیسانسو بگیرید، هم پول کمتری خرج کردین، هم ۲ سال کمتر خارج از ایران میمونین و تحمل ۴ سال دوری از خونه براتون راحت تر می‌شه، هم تا اون موقع کلی‌ انتخابای مهم توی ایران براتون پیش میاد که ممکنه مسیر زندگیتونو عوض کنه...}
    ...

یه جور حرف میزنی انگار اینجا هم اینجوریه که هر کی اراده کرد, بره دانشگاه و یه فوق بگیره. بعدش بزنه بره. اینو نمیگی که باز هم بتید غول کنکور را پشت سر بذاره؟ اگه همون بار اول فبول نشد چی؟ باید یک سال دیگه مث ... درس بخونه و باز شانسشو امتحان کنه؟ تا کی آخه؟ مگه ما چقدر زنده ایم؟ مگه چقدر فرصت داریم؟...
    ویرایش توسط daryoosh : January 27th, 2011 در ساعت 10:56 PM