صفحه 5 از 5 نخستنخست 12345
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 50

موضوع: کارشناسی ارشد بدون پایان نامه (آموزش محور)

Member

پیش فرض پاسخ : کارشناسی ارشد بدون پایان نامه (آموزش محور)

سلام. من این تاپیک رو تازه دیدم و از اونجایی که خودم تجربه مستقیمی در این ارتباط دارم میخوام با بقیه هم در میون بذارم. ورودی ما (سال 88) جزو اولین نفراتی بودیم که این سیستم داشت تو اکثر دانشگاههای تهران پیاده میشد. اون موقع هیچ کس اطلاعاتی در مورد شیوه آموزش محور نداشت و ما واقعا برای انتخاب رشته مستاصل بودیم. تنها چیزی که از سالهای قبل مشخص بود این بود که هر دانشگاهی رتبه های بهتر رو به آموزش- پژوهشی اختصاص میده و در مرحله بعد از رتبه های بعدی آموزش محور برمیداره. بعضیها میگفتن که تز برای آموزش محورها اختیاری هست ولی این سوال پیش می اومد که اگه این مزیت برای آموزش محورها وجود داره که بخوان یا نخوان تز بردارن چرا رتبه های بدتر برای این شیوه انتخای میشن. من در نهایت این شیوه تو یکی از دانشگاههای تهران رو به سیستم با تز دانشگاههای شهرستان ترجیح دادم چون سر کار میرفتم و نمیخواستم کارم تو تهران رو از دست بدم.
    بعد از ورود اول به ما گفتن که معدلهای بالای 17 میتونن تز بردارن، بعد شد شاگرد اول و در نهایت کلا به هیچ کدوم از بچه های آموزش محور پایان نامه ندادن. من از همون اول به خاطر احساس ضعفی که از نداشتن پایان نامه حس میکردم همش تو فکر دادن مقاله بودم و از دو تا از پروژه های درسیم مقاله کنفرانس بین المللی ارائه کردم. در نهایت هم به ما به جای پایان نامه 4 واحد پروژه تحقیقاتی ارائه کردن که باز هم من از همون 1 مقاله کنفرانسی و یک علمی-پژوهشی در آوردم. جالب این هست که چند تا از دوستام که همزمان با من دانشگاههای تهران، شریف، امیرکبیر و ... قبول شدن از پایان نامشون حتی یک مقاله هم در نیاوردن و یکیشون هم یک مقاله کنفرانس ملی ارائه کرد.
    در کل میخوام بگم که همه اینها به خود فرد بستگی داره، شما اگه پتانسیل داشته باشید حتی از پروژه های درسیتون هم میتونید مقاله در بیاریدکه ارزشش میتونه از پایان نامه هم بیشتر باشه. الان هم یکی از همکلاسیهای همون دوره من تودانشگاههای داخلی دکترا قبول شده.
    ولی این رو باید بدونید که با نداشتن پایان نامه همیشه یک کمبود نسبت به بچه هایی که پایان نامه دارن حس خواهید کرد، وقتی بقیه راجع به استاد مشاور، داور و ... صحبت میکنن شما عملا هیچ نظری ندارید!!
    در کل توصیه من این هست که اگه شانس قبولی تو دانشگاههای خوب مثل شریف، تهران، امیرکبیر، علم و صنعت یا حتی خواجه نصیر رو به شیوه آموزش محور دارید مدرک این دانشگاهها به دانشگاههای پاییین تر با تز ارجحیت داره. در خصوص اپلای هم فکر نمیکنم مشکلی پیش بیاد چون همونطور که بچه ها گفتن بیشتر نتیجه تحقیق که مقاله باشه براشون اهمیت داره تا خود واحد پایان نامه. این رو هم بگم که تو شیوه آموزش محور شما چون تعداد بیشتری واحد به نسبت شیوه پژوهشی میگذرونید برای کار کردن روی پروژه تحقیقاتیتون که معادل پایان نامه محسوب میشه وقت خیلی کمتری به نسبت پژوهش محورها دارید و باید موضوعتون رو طوری انتخاب کنید که توی اون زمان کم (برای ما 6 ماه بود) بتونید جمعش کنید، مگر اینکه براتون مهم نباشه که ارشدتون بیشتر از 2 سال طول بکشه.

Junior Member

سلام دوستان خسته نباشید

من لیسانس مکانیک جامدات دانشگاه زنجان دارم با معدل 14.70 و فوق لیسانس آموزش محور با معدل 14.45 از خواجه نصیر
    میخوام اپلای کنم، رو راست بگم خیلی نا امیدم اصن فک میکنم نشدنیه مخصوصا واسه دکترا خواستم بدونم واسه ارشد دوباره اوضاع چطوریه؟قبول میکنن با وجود اینکه یه ارشد دارم باز بخوام ارشد بخونم؟منظورم کشور مقصده؟
    مطلب بعد اینکه هدفم اینه که در بعید ترین حالت فاند بگیرم و یا اینکه به کشورهایی مثل آلمان برم که هزینه تحصیل نداره.
    لطفا منو راهنمایی کنید که چه کنم؟

Junior Member CuriousMosi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    ارشد مدیریت اجرایی تهران

از دوستانی که در سالهای گذشته اومدن و نظراتشونو اعلام کردن و گفتن دارن تحصیل میکنن (آموزش محور)، نیستن بیان نتیجه کار رو بگم و اگه اقدام کردن بگم چه شرایطی پیش اومده؟

با تشکر
    «پشتکار»«پشتکار»«پشتکار»

Junior Member NicolaTesla آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Materials Science @ Sharif University of Technolgy

خواهشا به هیچ وجه اشتباه بزرگی که من تو دوران تحصیلم انجام دادم رو تکرار نکنید...
    من ورودی لیسانس مهندسی مواد دانشگاه شریف 83 بودم که صرفا به خاطر فرار از خدمت سربازی و شایدم به خاطر تنبلی از کار پژوهشی تو سال 88 مستر آموزش محور گرایش شناسایی و انتخاب مواد مجددا از شریف قبول شدم... راستش اون موقع اصلا تو باغ نبودم و با مدرک شریفم سرخوش ولی بعد از فراغت در سال 90 و گذراندن خدمت مقدس و ورود به صنعت بیمار، تازه فهمیدم چه کلاه ***** سرم رفته... الان هم نه میتونم دکترا تو ایران ادامه بدم چون سابقه کار پژوهشی تو ارشد ندارم و براحتی تو مصاحبه دکترا رد میشم...از طرف دیگه اپلای واسه دکتری هم تنها فقط فول فاند میخوام که با این شرایط اصلا شانسی ندارم
    حالا که الان اینقدر به ادامه تحصیل علاقه دارم نمیدونم باید چی کار کنم تنها کاری که میشه کرد مستر مجدد هست که با توجه به گپ 8 ساله از زمان فارغ التحصیلی لیسانس نمیدونم میتونم یا نه...
    از من به شما نصیحت اصلا به هیچ عنوان سراغ آموزش محور و این حرفا نرید بعدا چوبش رو میخورید

سلام، با مدرک آموزش محور می شه از دانشگاه های امریکا پذیرش دکتری با فاند گرفت؟
    ممنونم.

با سلام، استادی از دانشگاه در US به من گفته که برای PHD اپلای کنم و مدرک من اموزش محور است ولی به او نگفتم که پایان نامه ندارم... آیا می شه دکتری پذیرش گرفت و یا باید مستر مجدد اقدام کنم؟ مرسی

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Plus_Energy نمایش پست ها
    با سلام، استادی از دانشگاه در US به من گفته که برای PHD اپلای کنم و مدرک من اموزش محور است ولی به او نگفتم که پایان نامه ندارم... آیا می شه دکتری پذیرش گرفت و یا باید مستر مجدد اقدام کنم؟ مرسی
    خب خيلي راحت اين سوالو ازش بپرس تا از همون اول تكليفت مشخص بشه. اكثر دانشگاه ها تو admission requirements مستر با تز مي نويسنن. البته اگه مقاله داشته باشي، شايد كمبود پايان نامه ات تا حدي جبران بشه كه اينم بايد بپرسي. شما تو ايميلت به استادت به چي اشاره كرده بودي كه استادت تشويقت كرد اپلاي كني؟

نقل قول نوشته اصلی توسط karzan نمایش پست ها
    خب خيلي راحت اين سوالو ازش بپرس تا از همون اول تكليفت مشخص بشه. اكثر دانشگاه ها تو admission requirements مستر با تز مي نويسنن. البته اگه مقاله داشته باشي، شايد كمبود پايان نامه ات تا حدي جبران بشه كه اينم بايد بپرسي. شما تو ايميلت به استادت به چي اشاره كرده بودي كه استادت تشويقت كرد اپلاي كني؟
    مرسی، ممنونم. چیز خاصی نگفته بودم دوست عزیز. فقط Research interest ام رو گفتم و اینکه گفته بودم یک مقاله ژورنال دارم کار می کنم که در راستای research شماست و دوست دارم در گروه شما تحقیقاتی انجام دهم.

"
    استادی از دانشگاه در US به من گفته که برای PHD اپلای کنم و مدرک من اموزش محور است ولی به او نگفتم که پایان نامه ندارم... آیا می شه دکتری پذیرش گرفت و یا باید مستر مجدد اقدام کنم؟ مرسی
    "

من با موسسه ای مشورت می کردم، انها من رو تشویق کردن به مستر مجدد. آیا این کار را انجام دهم؟ با تشکر از دوست عزیزی که پاسخ بنده رو دادن، ممنون می شوم پاسخ های بیشتری جهت مشورت دریافت کنم...
    با تشکر

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Plus_Energy نمایش پست ها
    مرسی، ممنونم. چیز خاصی نگفته بودم دوست عزیز. فقط Research interest ام رو گفتم و اینکه گفته بودم یک مقاله ژورنال دارم کار می کنم که در راستای research شماست و دوست دارم در گروه شما تحقیقاتی انجام دهم.

"
    استادی از دانشگاه در US به من گفته که برای PHD اپلای کنم و مدرک من اموزش محور است ولی به او نگفتم که پایان نامه ندارم... آیا می شه دکتری پذیرش گرفت و یا باید مستر مجدد اقدام کنم؟ مرسی
    "

من با موسسه ای مشورت می کردم، انها من رو تشویق کردن به مستر مجدد. آیا این کار را انجام دهم؟ با تشکر از دوست عزیزی که پاسخ بنده رو دادن، ممنون می شوم پاسخ های بیشتری جهت مشورت دریافت کنم...
    با تشکر
    اگه واسه آمريكا مي خواي اقدام كني، احتمال پذيرش با مستر بدون تز نسبت به بقيه ي كشورها بيشتره چون خيليا اونجا با ليسانس مستقيماً واسه PhD اقدام مي كنن چه برسه به مستر.

نقل قول نوشته اصلی توسط karzan نمایش پست ها
    اگه واسه آمريكا مي خواي اقدام كني، احتمال پذيرش با مستر بدون تز نسبت به بقيه ي كشورها بيشتره چون خيليا اونجا با ليسانس مستقيماً واسه PhD اقدام مي كنن چه برسه به مستر.
    من در این مورد به چند تا Graduate admission department تماس گرفتم و گفتن که مشکلی نداره و اپلای کن ولی کمیته است که تصمیم می گیره...

صفحه 5 از 5 نخستنخست 12345

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)