صفحه 1 از 5 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 50

موضوع: کارشناسی ارشد بدون پایان نامه (آموزش محور)

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

پیش فرض کارشناسی ارشد بدون پایان نامه (آموزش محور)

از ادمین محترم خواهش می کنم رحم کنن! این موضوع تازه ست و مطمئنا برای خیلی ها امسال سوال خواهد بود:

جدیدا وزارت علوم تو برخی رشته ها دانشجوی آموزش محور گرفته، یعنی صرفا واحد پاس می کنن و پایانامه ندارن. می خواستم بدونم کسی هست که با این مدل فوق لیسانس phd خارج پذیرش گرفته باشه؟ اصولا" بدون تز بودن خیلی عیب بزرگیه به شرط ایکه بقیه شرایط (معدل و زبان و ...) ردیف باشه؟
    ویرایش توسط pimi810 : August 22nd, 2010 در ساعت 01:30 PM

Junior Member

پیش فرض پاسخ : کارشناسی ارشد بدون پایان نامه (آموزش محور)

شما خودت هم میگی اخیرا ً ، این افراد مربوط میشن به سال 88 به بعد ، پس هنوز کسی فارق نشده که بخواد اپلای بکنه

درسته منتهی Sharif سال 87 پایلوت بود برا این قضیه؛ من دوستای 87 ی دارم این فرمی. کلا" بودن یا نبودن تز چقدر مهمه؟

ApplyAbroad Veteran
    Royal2009 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط pimi810 نمایش پست ها
    درسته منتهی Sharif سال 87 پایلوت بود برا این قضیه؛ من دوستای 87 ی دارم این فرمی. کلا" بودن یا نبودن تز چقدر مهمه؟
    سلام

تز یا پایان نامه خیلی خیلی مهمه بیشتر از اونی که فکرشو بکنید . ایرانم که داره تز رو حذف میکنه فقط بخاطر مشکلات اقتصادیه که بودجه های پایان نامه ها رو دارن حذف می کنند!
    ارشد بدون پایان نامه به نظر من همون لیسانسه! حتی بایستی در لیسانس هم پایان نامه گذاشته بشه تا دانشجو هرچه سریعتر درگیر تحقیقات بشه نه اینکه انرژی و وقتشو صرف مباحث خشک تئوری بکنه که خیلی زود به باد فراموشی سپرده میشن.دانشجوی تحصیلات تکمیلی باید یک دستش مقاله باشه یک دستش وسایل آزمایشگاه،نه اینکه سر کلاس بنشیندو استاد درس بده و دانشجو هم مشق بنویسه!.
    این چیزهایی که اساتید سرکلاس درس میدن ملت خودشون میتونن از کتاب هم بخونن کاملتر و جامعتر!!

اگر ارشد بدون تز هم قبول شدید ،هرطور شده خودتون رو درگیر تحقیقات کنید
    موفق باشید
    هیچ به فردا نیاندیش!!..فردا اندیشه ای برای خود دارد!!..رنج هر روز برای آن روز کافی است!!..

نقل قول نوشته اصلی توسط Royal2009 نمایش پست ها
    سلام

تز یا پایان نامه خیلی خیلی مهمه بیشتر از اونی که فکرشو بکنید . ایرانم که داره تز رو حذف میکنه فقط بخاطر مشکلات اقتصادیه که بودجه های پایان نامه ها رو دارن حذف می کنند!
    ارشد بدون پایان نامه به نظر من همون لیسانسه! حتی بایستی در لیسانس هم پایان نامه گذاشته بشه تا دانشجو هرچه سریعتر درگیر تحقیقات بشه نه اینکه انرژی و وقتشو صرف مباحث خشک تئوری بکنه که خیلی زود به باد فراموشی سپرده میشن.دانشجوی تحصیلات تکمیلی باید یک دستش مقاله باشه یک دستش وسایل آزمایشگاه،نه اینکه سر کلاس بنشیندو استاد درس بده و دانشجو هم مشق بنویسه!.
    این چیزهایی که اساتید سرکلاس درس میدن ملت خودشون میتونن از کتاب هم بخونن کاملتر و جامعتر!!

اگر ارشد بدون تز هم قبول شدید ،هرطور شده خودتون رو درگیر تحقیقات کنید
    موفق باشید
    من شخصا مخالف این دوره هستم، گل واژه میشه فوق لیسانس، خودمم با تزم، ولی به مشکل خوردم، اینجا نوشتم.

تو سیستم الان ایران آره. اما تو خود آمریکا اصولا" فوق لیسانس با تز معنی نداره، اونی هم که تز می خواد یه ضرب از لیسانس میره دکترا.

راستی شریف PhD Direct آورده (این خبر خیلی جدیده ها، ، من سر تیز بازی خودم آیین نامه شو دیدم که ابلاغ شده!)

ApplyAbroad Veteran
    Royal2009 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط pimi810 نمایش پست ها
    من شخصا مخالف این دوره هستم، گل واژه میشه فوق لیسانس، خودمم با تزم، ولی به مشکل خوردم، اینجا نوشتم.

تو سیستم الان ایران آره. اما تو خود آمریکا اصولا" فوق لیسانس با تز معنی نداره، اونی هم که تز می خواد یه ضرب از لیسانس میره دکترا.

راستی شریف PhD Direct آورده (این خبر خیلی جدیده ها، ، من سر تیز بازی خودم آیین نامه شو دیدم که ابلاغ شده!)
    اساسا، فلسفه فوق اینه که دانشجو با اصول تحقیقات آشنا بشه تا بعد در دوره دکترا تقریبا مستقل کار بکنه و بتونه رو پای خودش بایسته.تازه خیلی ها ممکنه با تجربه ای که از دنیایی واقعی و پر پیچ و خم تحقیق در ارشد می بینند به طور کل بی خیال تحقیق و ادامه تحصیل بشن. و دیگه خودشون رو بی خود درگیر دکترا نکنند، چون واقعا تحقیقات و دکترا علاقه و همت و کار مضاعف می طلبد.

دوره های مستقیم از لیسانس به دکترا بیشتر جنبه آزمایشی داره و به احتمال زیاد جواب نخواهد داد،مگر اینکه دانشجو سابقه تحقیقاتی قوی داشته باشه تا از پس پایان نامه های سنگین دکترا بر بیاد.
    در مورد آمریکا هم من فکر نمی کنم همه دانشگاهها اینجوری باشن،تازه به فرضی هم که باشن دلیل نمیشه همه چیز رابه صرف اینکه در آمریکا هست چشم بسته قبول کنیم، قطعا برداشتن تز ارشد یا مستقیم به دکترا مشکلاتی را در پی خواهد داشت حتی در امریکا!
    ارشد با تز واقعا تجربه عالی نه تنها واسه دکترا بلکه آینده کاری خواهد بود که نباید به سادگی از کنارش گذشت.
    ویرایش توسط Royal2009 : August 23rd, 2010 در ساعت 02:27 AM
    هیچ به فردا نیاندیش!!..فردا اندیشه ای برای خود دارد!!..رنج هر روز برای آن روز کافی است!!..

درسته. البته چیزایی که در مورد آمریکا گفتم و می گم منابع فوق موثق دارم . تعریف یه دانشجوی ارشد خوب تو آمریکا اینه:

یه سری course های مختلف تو رشته ی خودش بگیره تا دید جزیی پیدا کنه، یه چند تا course هم از دپارتمانهای یگه بگیره تا دید کلی پیدا کنه، حالا تز هم گرفت یا نگرفت مهم نیست. آمریکایی هایی که از لیسانس میرن فوق که اصولا" تز نمی گیرن چون به دردسرش نمی ارزه، برا همینم دوره ی فوق اونجا کوتاهه. بعد از فوق هم میرن صنعت. اونایی که دکترا می خوان بخونن خوب از همون اول پذیرش مستقیم می گیرن، درسای فوقم پاس می کنن البته، بعد یکی دو سال هم می تونی یه فرم پر کنی یه تیکه کاغذم بهت می دن به عنوان مدرک ارشد، اصل اون دکتراست که از اول براش پذیرش گرفتی.

فوق ایران تقریبا یه mini PhD محسوب میشه و برای اونا اعتبار داره چون می دونن دانشجوی فوق تو ایران تو دانشگاههای خوب بهش فشار میاد و مبانی تحقیق رو یاد میگیره که میاد دکترا دیگه start up نمی خواد. برا همینم اونایی که ایران تو دانشگاههای خوب فوق بگیرن، به شرط اینکه گیر استادای بد نیفتن شانس پذیرششون بالا میره و ضرر نمی کنن.

نقل قول نوشته اصلی توسط Royal2009 نمایش پست ها
    اساسا، فلسفه فوق اینه که دانشجو با اصول تحقیقات آشنا بشه تا بعد در دوره دکترا تقریبا مستقل کار بکنه و بتونه رو پای خودش بایسته.تازه خیلی ها ممکنه با تجربه ای که از دنیایی واقعی و پر پیچ و خم تحقیق در ارشد می بینند به طور کل بی خیال تحقیق و ادامه تحصیل بشن. و دیگه خودشون رو بی خود درگیر دکترا نکنند، چون واقعا تحقیقات و دکترا علاقه و همت و کار مضاعف می طلبد.

دوره های مستقیم از لیسانس به دکترا بیشتر جنبه آزمایشی داره و به احتمال زیاد جواب نخواهد داد،مگر اینکه دانشجو سابقه تحقیقاتی قوی داشته باشه تا از پس پایان نامه های سنگین دکترا بر بیاد.
    ارشد با تز واقعا تجربه عالی نه تنها واسه دکترا بلکه آینده کاری خواهد بود که نباید به سادگی از کنارش گذشت.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    sharif-structure

توصیهٔ من به شما جوانها این هست که اگر قصد ادامهٔ تحصیل دارین حتما و حتما تز‌ بگیرین و اونو تبدیل به مقاله کنین بنده الان اولین فرگل تحصیل شریف بدون تز‌ هستم که مجبور شدم دوباره برم سراغ تحقیق با هزینهٔ خودم !

Junior Member

من که بیشتر جاها شنیدم که معدل و نمره زبان از همه مهمتره تز هم خوبه ولی به اندازه اونا مهم نیست .امیدوار باشید این روش درسته توایران تازه است اما در خیلی کشورها از سالها پیش وجود داشته وداره.

Junior Member honestbud آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Bachelor: azad un, civil. ms:hydraulic

نمیدونم چند وقته که کسی سری به اینجا نزده اما
    من الان میخوام برای ارشد انتخاب رشته کنم و فقط 1 روز دیگه وقت دارم
    پست هاتون رو تو این تاپیک خوندم ولی بالاخره نتونستم بفهمم که ارشد آموزش محور بزنم یا نه؟
    میتونم با مدرکش تو ایران یا خارج برای دکترا اقدام کنم؟
    Every success has been a dream at the beginning

صفحه 1 از 5 12345 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)