صفحه 100 از 100 نخستنخست ... 5090919293949596979899100
نمایش نتایج: از شماره 991 تا 1,000 , از مجموع 1000

موضوع: بهداشت و درمان در كانادا (بیمه درمانی،پزشک خانواده،مراکز درمانی و تمامی موارد مرتبط)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : بهداشت و درمان در كانادا (بیمه درمانی،پزشک خانواده،مراکز درمانی و تمامی موارد مرتبط)

با عرض سلام خدمت دوستان عزيز
    من و همسرم PR كانادا داريم ولي در اين مدت 4 سال كه از تاريخ صدور PR مون مي گذره فقط 2 ماه كانادا بوديم و مابقي رو در ايران بوديم.
    برا ي زايمان همسرم تا 4 ماه ديگه قراره كه بيايم كانادا و حدود سه ماه بعدش انشالله بچه مون به دنيا مي ياد .ولي تا الان براي بيمه اقدام نكرديم آيااز ايران مي شود براي بيمه اقدام نمود؟با توجه به اينكه برادر خانمم در تورنتو زندگي مي كنه آيا از طريق ايشان مي تونم اقدام كنم؟در صورت منفي بودن پاسخ آيا اون سه ماهي كه تا به دنيا اومدن فرزندم در كانادا هستم مي تونم بيمه را دريافت كنم؟
    هزينه حدودي زايمان با بيمه و بدون بيمه چقدر است؟

پیش فرض پاسخ : بهداشت و درمان در كانادا (بیمه درمانی،پزشک خانواده،مراکز درمانی و تمامی موارد مرتبط)

نقل قول نوشته اصلی توسط afs2014 نمایش پست ها
    با عرض سلام خدمت دوستان عزيز
    من و همسرم PR كانادا داريم ولي در اين مدت 4 سال كه از تاريخ صدور PR مون مي گذره فقط 2 ماه كانادا بوديم و مابقي رو در ايران بوديم.
    برا ي زايمان همسرم تا 4 ماه ديگه قراره كه بيايم كانادا و حدود سه ماه بعدش انشالله بچه مون به دنيا مي ياد .ولي تا الان براي بيمه اقدام نكرديم آيااز ايران مي شود براي بيمه اقدام نمود؟با توجه به اينكه برادر خانمم در تورنتو زندگي مي كنه آيا از طريق ايشان مي تونم اقدام كنم؟در صورت منفي بودن پاسخ آيا اون سه ماهي كه تا به دنيا اومدن فرزندم در كانادا هستم مي تونم بيمه را دريافت كنم؟
    هزينه حدودي زايمان با بيمه و بدون بيمه چقدر است؟
    سلام
    برای اینکه پوشش بیمه استانی شامل حالتون بشه باید مقیم باشید. بیشتر استانهای کانادا ۳ ماه بعد از اقامت به شما بیمه میدهند (از شما دلیل اقامت میخوان مثل اجاره خونه و قبض تلفن یا هیدرو) البته بارداری استثنا هست و خانمهای باردار که پی آر دارند از همون ابتدا برای مسائل مربوط به بارداری و زایمان بیمه هستند و لازم نیست که اون ۳ ماه رو منتظر باشن ولی همسر و سایر افراد خانواده بعد از ۳ ماه تحت پوشش خواهند بود که معمولا توصیه میشه برای این مدت بیمه خصوصی تهیه کنند.

Covid-19 قوانین رو عوض کرده و زودتر از 3ماه کارت بیمه میدن.این رو فقط در مورد اونتاریو می دونم.استان های دیگه رو خبر ندارم.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط jayangelo نمایش پست ها
    Covid-19 قوانین رو عوض کرده و زودتر از 3ماه کارت بیمه میدن.این رو فقط در مورد اونتاریو می دونم.استان های دیگه رو خبر ندارم.
    بله در مورد اونتاریو از مارچ امسال این سه ماهه ویو شده است.
    https://www.ontario.ca/page/apply-oh...et-health-card
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

Junior Member

سلام ممنون از پاسختون ولي من در سايت اوناريو جايي را پيدا نكردم كه گفته باشه براي خانم هاي باردار نيازي براي سه ماه اقامت نيست و به محض ورور بيمه مي شوند .چون اين مساله براي برنامه ريزي ما مهم هست ميشه خواهش كنم لينكش رو يا رفرنسي ازش بذاريد .
    با سپاس

ApplyAbroad Guru

سلام ممنون از پاسختون ولي من در سايت اوناريو جايي را پيدا نكردم كه گفته باشه براي خانم هاي باردار نيازي براي سه ماه اقامت نيست و به محض ورور بيمه مي شوند .چون اين مساله براي برنامه ريزي ما مهم هست ميشه خواهش كنم لينكش رو يا رفرنسي ازش بذاريد .
    با سپاس
    لینکش که همین پست بالای پست شماست.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    لینکش که همین پست بالای پست شماست.
    لينك بالا مشخصا در خصوص خانم هاي باردار چيزي نگفته
    تصور من اينه كه براي هزينه هاي كوويد سه ماه انتظار برداشته شده است.آيا اين درسته؟
    ممنون از پاسخ گويي و وقتي كه گذاشتيد

ApplyAbroad Guru

لينك بالا مشخصا در خصوص خانم هاي باردار چيزي نگفته
    تصور من اينه كه براي هزينه هاي كوويد سه ماه انتظار برداشته شده است.آيا اين درسته؟
    ممنون از پاسخ گويي و وقتي كه گذاشتيد
    متن مندرج در لینک خیلی واضح و صریح نوشته که دوره سه ماهه اوهیپ کاوریج را ویوو کرده است. ربطی به نوع کلیم هم ندارد. برای خانم های باردار چیزی نوشته نشده همانطور که در مورد افراد دارای بیماری قلبی یا دیابت ، یا سرماخوردگی هم به عنوان مثال چیزی نگفته است. در کل ویوو شدن دوره انتطار است.

As of March 19, 2020 we are waiving the three-month waiting period for OHIP coverage

برای افرادی که الیجیبل نیستند هزینه های کویید را هم به علاوه ایالت پوشش میدهد که البته ارتباطی با ویوو شدن دوره انتظار اوهیپ برای افرادی که شامل آن هستند ندارد.
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط gbahrein نمایش پست ها
    متن مندرج در لینک خیلی واضح و صریح نوشته که دوره سه ماهه اوهیپ کاوریج را ویوو کرده است. ربطی به نوع کلیم هم ندارد. برای خانم های باردار چیزی نوشته نشده همانطور که در مورد افراد دارای بیماری قلبی یا دیابت ، یا سرماخوردگی هم به عنوان مثال چیزی نگفته است. در کل ویوو شدن دوره انتطار است.

As of March 19, 2020 we are waiving the three-month waiting period for OHIP coverage

برای افرادی که الیجیبل نیستند هزینه های کویید را هم به علاوه ایالت پوشش میدهد که البته ارتباطی با ویوو شدن دوره انتظار اوهیپ برای افرادی که شامل آن هستند ندارد.

ممنون از پاسخگوي

بعد از سه سال زندگی در کانادا این تجربه منه از بهداشت و درمان کانادا.
    بهداشت و درمان کانادا خیلی مشکل دار هست و همیشه توی اخبار جزو سرخط خبر هست. من خودم تجربه مراجعه به بیمارستان رو دارم در سه شهر مختلف. به نظر من سیستم بهداشت و درمان ایران با اختلاف جلوتر از کانادا هست. اگرچه هزینه های درمان در کانادا رایگان هست به جز مواردی خاص ولی سیستم بهداشت کانادا خیلی ضعیفه. برای یک دکتر رفتن معمولی باید چندین ساعت توی صف منتظر باشید.
    هیچ آخرتی وجود نداره. در سراسر تاریخ حکومت ها با ابزاری به نام پرستش خدا بر مردم سواری کرده اند. بهشت و جهنم شما همین دنیا هست.