صفحه 2 از 100 نخستنخست 12345678910111252 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 1000

موضوع: بهداشت و درمان در كانادا (بیمه درمانی،پزشک خانواده،مراکز درمانی و تمامی موارد مرتبط)

پیش فرض پاسخ : آشنايي با بهداشت و درمان در كانادا

میشه بگین اگه کسی ورک پرمیت بگیره آیا بیمه اون رایگان هست؟ منظورم قبل از پیداکردن شغل هست... در استان انتاریو لطف کنید بگید رایگان نیست چه بیمه ای میشه گرفت که قیمتش مناسب باشه...

ApplyAbroad Veteran
    saman_shahin آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Law, aiuctb.ac.ir

سلام imdastyar عزيز
    تمامي سوالاتم رو فهرست وار ميگم:
    1- سيستم پزشكان در كانادا (گفتي كه هر شهروند كانادايي يه پزشك خانواده داره و در صورت لزوم به اون مراجعه مي كنه!) اين پزشك خانواده رو از كجا ميشه پيدا كرد. معرفي ميكنن يا براي هر محل و منطقه تعداد مشخصي هست كه توي سايت خاصي هست.
    2- در مورد حيوانات خانگي چطور. اصلا اگه حيواني توي خيابون ديديم رها بود و صاحبي نداشت چي. موش و حيواناتي كه ما در ايران اونها رو موذي و كثيف و ناقل بيماري مي دونيم اونجا چطوري باهاشون برخورد ميكنن؟
    3- ليست خدماتي رو كه رايگان هست از كجا ميشه پيدا كرد؟ شامل همه نوع بيماري ميشه
    4- سيستم نگهداري و بهداشت سالمندان چطور؟
    5- اگه كسي در ايران به صورت تجربي طب سنتي يا سوزني كار كرده باشه اونجا براي مجوز چطوري بايد اقدام كنه؟
    ممنون از راهنماييت.
    ... Aimons, gardons espoir, restons optimistes et nous changerons le monde - Jack Layton ...

ApplyAbroad Editor
    imdastyar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    كامپيوتر- شبكه

نقل قول نوشته اصلی توسط saman_shahin نمایش پست ها
    سلام imdastyar عزيز
    تمامي سوالاتم رو فهرست وار ميگم:
    1- سيستم پزشكان در كانادا (گفتي كه هر شهروند كانادايي يه پزشك خانواده داره و در صورت لزوم به اون مراجعه مي كنه!) اين پزشك خانواده رو از كجا ميشه پيدا كرد. معرفي ميكنن يا براي هر محل و منطقه تعداد مشخصي هست كه توي سايت خاصي هست.
    2- در مورد حيوانات خانگي چطور. اصلا اگه حيواني توي خيابون ديديم رها بود و صاحبي نداشت چي. موش و حيواناتي كه ما در ايران اونها رو موذي و كثيف و ناقل بيماري مي دونيم اونجا چطوري باهاشون برخورد ميكنن؟
    3- ليست خدماتي رو كه رايگان هست از كجا ميشه پيدا كرد؟ شامل همه نوع بيماري ميشه
    4- سيستم نگهداري و بهداشت سالمندان چطور؟
    5- اگه كسي در ايران به صورت تجربي طب سنتي يا سوزني كار كرده باشه اونجا براي مجوز چطوري بايد اقدام كنه؟
    ممنون از راهنماييت.
    سلام
    راستش من اکثر اطلاعاتم مربوط به تورونتو است ولی سعی میکنم بپرسم:

1- راستش یافتن پزشک خانوادگی با شرایط مورد نظر و همچنین نزدیک به محل اقامتتان کار ساده ای نیست. چون تعداد پزشکان تورنتو به نسبت جمعیت کم است. می توانید از دوستان و آشنایان پرس و جو کنید، یا هنگام عبور از مقابل مطب ها و کلینیک ها اگر تابلوی پذیرش بیمار جدید مشاهده کردید به خاطر بسپارید. برخی از پزشکان تابلویی با جمله Walk in روی مطب خود دارند یعنی پذیرش بدون وقت قبلی، منتها باید چند ساعت تا نوبتتان منتظر بمانید.
    از راه های دیگر یافتن پزشک خانواده مراجعه به Yello Page و یا در انتاریو ، سایت کالج پزشکان و جراحان انتاریو است.

2- شما نه تنها اجازه کشتن بلکه اجازه اذیت و آزار هیچ حیوانی رو ندارید مگر اینکه جانتان در خطر باشد و به پلیس دسترسی نداشته باشید.

3- لیست خدمات رو هم از سایت شرکتی که بیمه تان کرده اعم از دولتی و خصوصی میتوانید بیابید و در کل شامل همه چیز میشود بجز زیبایی و دندانپزشکی، چشم پزشکی و در مواردی فیوز تراپی و دارو

4- تمام هزینه درمانی سالمندان بالای 64 و کودکان تا 8 سال به عهده دولت است.

5- اطلاعات کامل این مورد در سایت پزشکان و جراحان وجود دارد.
    مصاحبه کبک و فایل فدرال:21 جولاي 2010
    آپدیت از پاریس: 24 آپریل 2013 | دريافت مديكال 7 جون 2013
    پاس ركوئست: 30 سپتامبر 2013 | لندينگ در تورنتو: 16 نوامبر 2013
    دریافت کارت PR: ژانویه 21، 2014 | دریافت کارت OHIP: فوریه 15، 2014

ApplyAbroad Editor
    imdastyar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    كامپيوتر- شبكه

در بعضی از استانها علاوه بر مالیات عادی که به دولت فدرال و استانی پرداخت ميشود بسته به درآمد مبلغی مالیات رو هم تحت عنوان خدمات پزشکی پرداخت ميكنند. برای مثال در انتاریو این مبلغ به طور معمول از ۳۰۰ تا ۹۰۰ دلار در ساله (برای هر فرد حقوق بگیر نه افراد تحت تکفلش).و در آلبرتا مشخصا بابت هر فرد مبلغی رو ماهیانه پرداخت می كنند.

اگر شما از یک استان به استان دیگه ای مسافرت كنيدو نیاز به خدمات پزشکی داشته باشيد دو راه برخورد وجود دارد . یک روش اینه که مستقیما رسید هزینه ها رو به واحد پزشکی استانتون
    می فرستن و پول رو از اونها می گیرن یا اینکه پول رو از خودتون دريافت ميكنند و بعدا زماني که به استانتون برگشتيد مدارک رو به اداره بهداشت محل زندگیتون ارائه می كنيد و پولهای پرداختیتون رو پس
    می گيريد. از جمله مزاياي برخي شرکتها اين است که مثلا اگر حالت دوم اتفاق افتاد و هزینه مورد نیاز بالای ۲۰۰ دلار باشه شركت بلافاصله پول لازم رو براي شما ارسال ميكنه .این بیمه شامل بسیاری از موارد به استثنای هزینه دندانپزشکی، دارو، و جراحی های زیبایی میباشد. افرادی که از خدمات کمک های اجتماعی Welfare استفاده ميکنند شامل دندان دارو و دندانپزشکی رايگان نيز ميشونند.

Sample of Ontario Health Card مواردی که این بیمه پوشش نمیدهد:
    - هزينه آمبولانس
    - دارو
    - دندانپزشکی
    - عينک و لنز مواردی که این بیمه پوشش میدهد:
    - معاينه و درمان توسط پزشک خانواده
    - انواع مختلف عمل جراحی
    - بيشتر درمانها توسط متخصصين
    - هزینه های بيمارستان
    - اشعه X
    - آزمايشات پزشکی
    - واکسيناسيون
    - معاینه چشم

يکی از کارهايی که شما نياز داريد تا در بدو ورود به کانادا انجام دهيد اقدام جهت دريافت کارت خدمات درمانی رايگان است. تمام اعضای خانواده شما حتی بچه شيرخواره نياز به کارت جدا ميباشند. شما ميتوانيد فرم های درخواست را از ادارات بيمه درمانی استان، مطب دکترها، داروخانه ها و يا بيمارستانها فراهم نمائيد.

برای اقدام جهت اين کارت شما به برگه IMM1000 یا IMM5292 يا کارت مهاجرت Maple Leaf Card، پاسپورت و مدرکی که ثابت کند شما ساکن آن استان هستید از قبیل نامه مدیر ساختمان محل اجاره، سند خرید خانه، گواهینامه رانندگی و صورت حساب های بانکی میباشد. دربعضی موارد ارائه کارت بیمه اجتماعی S.I.N نيز الزامی است.

استانهای انتاریو، بریتیش کلمبیا، کبک ونیوبرانزویک دارای ۳ ماه شرط اقامت در استان قبل از شروع پوشش میباشند. اگر قصد اقامت در این استانها را دارید پیشنهاد میشود که به مدت ۳ ماه از شرکت های خصوصی بیمه درمانی تهیه فرمائید. البته به محض ورود میتوانید برای کارت اقدام کنید اما شروع پوشش ۳ ماه پس از ورود شما به استان میباشد.
    البته در برخي از استانها نظیر کبک خدمات Pharmacare ارائه ميشود يعني اينکه بیمار برای دارو مبلغ بسیار ناچیزی می پردازد یا اینکه اصولا دارو مجانيست. البته داروها به طور کلی به دو دسته تقسیم می شوند . داروهایی که بدون نسخه می شه خرید مثل برخي مسكنها که به آنها Over-the-Counter Medicine گفته ميشود و داروهایی که باید با نسخه خرید که بهشون Prescription Drug ميگويند .

دسته اول همگي پولي هستند ولی معمولا این دواها خیلی ارزانند. در مورد دسته دوم هم به علت سوبسید دولتی قيمت داروها به نسبت ارزان است . همون طور که گفتم بعضی استانها هزینه این داروها رو تا حد زیادی ميپذيرند. در ضمن خیلی از شرکتها هم هزینه این دسته از داروها رو به کارمنداشون پرداخت می كنند .
    مصاحبه کبک و فایل فدرال:21 جولاي 2010
    آپدیت از پاریس: 24 آپریل 2013 | دريافت مديكال 7 جون 2013
    پاس ركوئست: 30 سپتامبر 2013 | لندينگ در تورنتو: 16 نوامبر 2013
    دریافت کارت PR: ژانویه 21، 2014 | دریافت کارت OHIP: فوریه 15، 2014

یه سوال :

من می خواهم لندیگم کبک باشد و برای کارت اقامت ادرس یکی از دوستانم در مونترال را بدهم ولی 2-3 روز بعد از لندینگ برم تورنتو . من باید به مراکز خصوصی درمانی تورنتو مراجعه کنم ؟ بعد از اینکه PR را گرفتم اقدام کنم ؟؟

با سلام
    از مطالب بسیار ارزشمندتون خیلی استفاده کردم. من تازه با این تاپیک آشنا شدم که خیلی مفیده. چندتا سوال دارم که اگه بتونید لطف کنید و جواب بدید ممنونتون میشم.
    - اگه یک نفر محل اقامتش رو عوض کنه باید پزشک خانوادگیش رو هم عوض کنه و در نزدیک محل اقامت جدیدش یه پزشک انتخاب کنه؟
    - هزینه سالیانه بیمه درمانی برای هر فرد و اعضای خانوادش چقدره؟
    - بیمه های خصوصی (برای بیمه کامل) چه هزینه ای دارند؟
    - آیا لازمه سابقه بیماریها رو هم با خودمون به کبک ببریم. مثلا نتایج آزمایشات ادورای یا مراجعات به پزشک؟
    - آیا در کبک هم باید برای مراجعه به پزشک ساعت ها انتظار کشید؟ من که تا نوبتم بشه می میرم (:
    - میشه برای سه ماه اول هم از یه بیمه خصوصی پوشش بیمه گرفت؟ با چه هزینه ای و شامل چه مواردی؟
    بازهم خیلی ممنون از تاپیک خوبت
    ویکی مهاجرت به کبک
    فایل نامبر: 2010/01/12 *** ایمیل مصاحبه:2010/05/16 *** مصاحبه:2010/07/19 *** ف.ن.فدرال:2010/07/21***آپدیت:2013/04/25***رسیدن آپدیت به پاریس:2013/06/20***مدیکال:2013/07/25***رسیدن مدیکال به پاریس:2013/08/02***بالاخره پاس ریکوئست: 8 اكتبر 2013

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط keyhan نمایش پست ها
    با سلام
    از مطالب بسیار ارزشمندتون خیلی استفاده کردم. من تازه با این تاپیک آشنا شدم که خیلی مفیده. چندتا سوال دارم که اگه بتونید لطف کنید و جواب بدید ممنونتون میشم.
    - اگه یک نفر محل اقامتش رو عوض کنه باید پزشک خانوادگیش رو هم عوض کنه و در نزدیک محل اقامت جدیدش یه پزشک انتخاب کنه؟
    - هزینه سالیانه بیمه درمانی برای هر فرد و اعضای خانوادش چقدره؟
    - بیمه های خصوصی (برای بیمه کامل) چه هزینه ای دارند؟
    - آیا لازمه سابقه بیماریها رو هم با خودمون به کبک ببریم. مثلا نتایج آزمایشات ادورای یا مراجعات به پزشک؟
    - آیا در کبک هم باید برای مراجعه به پزشک ساعت ها انتظار کشید؟ من که تا نوبتم بشه می میرم (:
    - میشه برای سه ماه اول هم از یه بیمه خصوصی پوشش بیمه گرفت؟ با چه هزینه ای و شامل چه مواردی؟
    بازهم خیلی ممنون از تاپیک خوبت
    اطلاعات من برای انتاریو است ولی کبک هم احتمالا خیلی متفاوت نیست.
    -انتخاب پزشک خانوادگی یک مسئله شخصی است و اگر محل اقامتتان را عوض کنید لازم نیست پزشکتان را عوض کنید تا زمانیکه پزشک شما قبول کند که فایل شما را نگهدارد. در ضمن داشتن پزشک خانوادگی توصیه می شود ولی لازم نیست چون همیشه میتوانید به یک کلینیک walk-in برای معالجه مراجعه کنید.
    -بیمه درمانی عمومی رایگان است. بیمه های اضافی معمولا از طریق محل کار شما فراهم می شود. اگر بطور خصوصی بخواهید بیمه بخزید میتوانید شزکتهای بیمه معروف کانادا مثلا sunlife را چک کنید.
    سابقه بیماریها را حتما بیاورید مفید است.
    کلا زمان انتظار بیمارستانها و کلینیکها طولانی تر از ایران است و کیفیت سرویس هم بنظر من بخوبی ایران نیست. ولی مزیت عمده آن رایگان بودنش است بخصوص برای اعمال جراحی پیچیده و گرانقیمت که اینجا مجانی است.

یمه درمانی کانادا که به صورت استانی اداره می‌شود تمامی کانادایی‌ها و دارندگان ویزای اقامت دائم را تحت حمایت رایگان قرار می‌دهد، اما این بیمه سه ماه بعد از ورود فعال می‌شود. برای این شکاف سه ماهه چه باید کرد؟

کانادا دارای یکی از گسترده‌ترین سیستم‌های رایگان خدمات درمانی در جهان است که تمام ساکنین این کشور را پوشش می‌دهد. این سیستم یک برنامه ملی و تحت کنترل و نظارت دولت فدرال است که به صورت استانی اجرا می‌شود و به شما این امکان را می‌دهد که با در اختیار داشتن یک کارت الکترونیکی به مراکز درمانی (پزشک خانواده یا درمانگاه) مراجعه کنید، نزد پزشکان متخصص بروید، فرزندانتان را واکسینه کنید، در بیمارستان بستری شوید و از خدمات آزمایشگاهی، رادیولوژی، سیتی اسکن و ام‌آر‌آی، به طور رایگان و بدون پرداخت هزینه بهره‌مند شوید.

البته این سیستم ضعف‌هایی هم دارد. در آینده و به طور مستقل در این باره سخن خواهیم گفت و اینکه شرایط دریافت این کارت چیست و پوشش آن چه مواردی را شامل نمی‌شود اما موضوع این پست مربوط به نیازهای پزشکی قبل از دریافت کارت درمانی Health Card یا فعال شدن آن است.
    USA/Case creation date: Aug 2013
    Clearance Received: March 2014
    CANADA/CIO: Jan 2010
    Medical: Jan
    2014
    Issue Date: May 2014

شما پس از ورود به کانادا باید برای دریافت این کارت ثبت نام کنید اما هر زمانی که آن را دریافت کنید، این کارت زودتر از سه ماه بعد از ورود شما فعال نخواهد شد به عبارت دیگر شما در کانادا تا سه ماه فاقد پوشش پزشکی دولتی هستید. معنای این سخن این است که هزینه‌های پزشکی در این مدت بر دوش خود شماست و چنین هزینه‌هایی در کانادا بسیار بالاست. البته اکثر ایرانیان به دلیل شرایط سنی و همچنین بررسی‌های پزشکی که قبل از آمدن انجام می‌دهند از شرایط سلامتی خوبی برخوردارند و تا ماه‌ها به پزشک و خدمات پزشکی نیازی نخواهند یافت. برای بسیاری از ناراحتی‌های معمولی نظیر سردرد یا سرماخوردگی و نظیر اینها هم داروهای Over Counter بدون نیاز به نسخه پزشک در داروخانه‌ها وجود دارد و قیمت آنها برای همه مشتریان یکسان است ضمن اینکه شما می‌توانید بخشی از نیازهای دارویی خود را با رعایت جنبه‌های قانونی از ایران همراه داشته باشید. اما به‌هرحال حادثه خبر نمی‌کند. ضمن اینکه ممکن است در بین اعضای خانواده بچه مریض یا افراد کهنسال‌تر حضور داشته باشند که انتظار سه ماهه برای دریافت کارت آنها امکان‌پذیر نباشد. اگر نیاز به مراجعه به پزشک لازم آید چند راه حل وجود دارد.

راه اول و ارزانتر تهیه بیمه درمانی برای خارج از کشور از یکی از شرکت‌های خدمات دهنده در ایران است. این شرکت‌ها معمولاً در قالب بیمه‌های سه یا ۶ ماهه، بسته به انتخاب مشتری خدمات بیمه درمانی و اضطراری عرضه می‌کنند
    2014

راه دوم که مطمئن‌تر و البته گرانتر است تهیه بیمه از شرکت‌های معتبر خصوصی داخل خود کاناداست.
    این شرکت‌ها که دارای انجمنی با نام
    Canadian Life and Health Insurance Association (CLHIA)

هستند در همه شهرهای مهم کانادا دفتر دارند. توجه داشته باشید که برخی از آنها شرایط و مقررات خاصی برای ارائه بیمه دارند از جمله اینکه فرد متقاضی تا مدت زمان معینی پس از ورود به کانادا می‌تواند این خدمات را تهیه کند. بدین ترتیب شما با مراجعه به یکی از آنها بیمه مورد نظر خود را برای مدت سه ماه تهیه می‌کنید. فهرستی از شرکت‌های خدمات دهنده را در اینجا بیابید:
    http://settlement.org/sys/library_de...۱۰۰۳۷۷۵
    2014