صفحه 51 از 100 نخستنخست ... 414243444546474849505152535455565758596061 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 501 تا 510 , از مجموع 1000

موضوع: بهداشت و درمان در كانادا (بیمه درمانی،پزشک خانواده،مراکز درمانی و تمامی موارد مرتبط)

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : بیمه، بهداشت و درمان در كانادا

نقل قول نوشته اصلی توسط gbahrein نمایش پست ها
    فکر کنم آزمایشات چکاپ اگر به درخواست خودتان انجام بشه(و نه تشخیص پزشک برای روند درمانی) هزینه اش باید از طرف خود شخص پرداخت بشه و شامل بیمه نمیشه حتی اگر دکتر ریفر بده.
    ولی با این حال در مورد این مساله نحوه برخورد پزشکهای کانادایی با مساله مراجعه افراد واقعا جالب است. به نظر میرسد برای هر بار ریفر دادن مریض به آزمایشگاه یا دکتر متخصص نمره منفی در کارنامه پزشک ثبت میشه(یا چیزی شبیه اون به علت هزینه های احتمالی برای بیمه کانادا) که پزشکها کلا از این مساله بیزار هستند و سعی در رفع و رجوع مریض از روشهایی نظیر حنده درمانی و خوددرمانی دارند!
    نه لزوما. ما حداقل سالی یکبار چک آپ کامل از دکتر خانواده مون درخواست میکنیم و بدون مشکل برامون مینویسه. هزینه ای هم نداره.
    منتهی نمیدونم شاید اگر تعداد درخواست در حد غیر معمول زیاد باشد موافقت نکنه.

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    نه لزوما. ما حداقل سالی یکبار چک آپ کامل از دکتر خانواده مون درخواست میکنیم و بدون مشکل برامون مینویسه. هزینه ای هم نداره.
    منتهی نمیدونم شاید اگر تعداد درخواست در حد غیر معمول زیاد باشد موافقت نکنه.
    من هم از پزشک خانواده درخواست ازمایش خون کردم قبول نکرد ، گفت معمولا بالای چهل ازمایش خون میگیریم یا سابقه بیماری قند و کلسترول داشته باشید
    ولی در عوض تند تند سونو مینویسه به خاطر سابقه بیماری سرطانی در فامیل

ممنون از همگی. راستش ما به دنبال پزشک خانواده ایرانی هستیم. چون خوب اولش خیلی سخته که آدم بخواد به زبان انگلیسی بیماریشو دقیق تشریح کنه!

ApplyAbroad Hero anihoo آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط haghighyomid نمایش پست ها
    ممنون از راهنماییتون. ما دانشگاه یورک هستیم.
    من براتون توی پیغام خصوصی دکتر خودمون رو معرفی کردم.

همه جای دنیا پزشکان برخورد متفاوتی دارند. آدم باید بگرده ببینه کدومشون با روحیه ی خودش سازگارتره.....
    معمولا پزشکان جوان کمتر برای نوشتن آزمایش و سونو و ارجاع به متخصص سخت گیری میکنند و راحت تر برخورد میکنند. شاید چون هنوز خیلی دچار مشکل با اداره شون نشدند.
    به هرکجا که روی آسمان به رنگ شیشه های عینکی ست که به چشم زده ای.

Landing :2014

پس من باید family doctorم رو رو سرم بذارم! هر آزمایش عحیب و غریبی ازش خواستم سه سوته برام نوشته! حتی چند وقت پیش بقول اینجایی‌ها دچار یه Cancer scare شده بودم چون تو فامیلمون مواردش خیلی زیاد شده... با اینکه آزمایش مربوطه خیلی هزینه‌بره و نباید همینطوری بی‌دلیل انجام بشه، چنان چکاپ کاملی برای من نوشت که نیم لیتر خون ازم تو آزمایشگاه گرفتن! پرستاره چنان سوزناک منو نگاه می‌کرد انگار که قراره فردا بمیرم!
    چکاپ عادی رو هم که اگه خودم یادم بره منشیش سر سال زنگ می‌زنه می‌گه پاشو بیا چکاپت دیر شده!

پ.ن. ایشون دیگه بیمار جدید قبول نمی‌کنه

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط .:HoDa:. نمایش پست ها
    پس من باید family doctorم رو رو سرم بذارم! هر آزمایش عحیب و غریبی ازش خواستم سه سوته برام نوشته! حتی چند وقت پیش بقول اینجایی‌ها دچار یه Cancer scare شده بودم چون تو فامیلمون مواردش خیلی زیاد شده... با اینکه آزمایش مربوطه خیلی هزینه‌بره و نباید همینطوری بی‌دلیل انجام بشه، چنان چکاپ کاملی برای من نوشت که نیم لیتر خون ازم تو آزمایشگاه گرفتن! پرستاره چنان سوزناک منو نگاه می‌کرد انگار که قراره فردا بمیرم!
    چکاپ عادی رو هم که اگه خودم یادم بره منشیش سر سال زنگ می‌زنه می‌گه پاشو بیا چکاپت دیر شده!

تنها چيزي كه ميتونم بگم اينه كه ممنون دكترتون باشيد چون دكتر ما هم با زحمت خودمون را ميبينه چه رسد آزمايش بنويسه برامون.

نقل قول نوشته اصلی توسط gbahrein نمایش پست ها
    قانونا باید اقدام نمیکردید چون تو فرم اپلیکیشن همین رو نوشته. البته اگر گرفتید باز زمان سه ماهه انتظار را پس از برگشت دارید و مثل یه نفر تازه وارد باید سه ماه را صبر کنید. پس این اپلیکیشن به دردتون نمیخوره.
    ضمنا احتمالا شما زمان اپلیکیشن پرکردن میخواستید اینجا بمونید و برای همین اپلیکیشن فرستادید و بعد یه کار ضروری پیش اومده و مجبور شدید کانادا را برای مدتی ترک کنید و برای همین طبق قوانین اطلاع میدید تا در جریان باشند.!
    درود بر شما دوست عزیزم
    ممنونم. احیانا همون سرویس انتاریو باید برم برای اطلاع دادن دیگه؟ متشکرم

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Artin88 نمایش پست ها
    درود بر شما دوست عزیزم
    ممنونم. احیانا همون سرویس انتاریو باید برم برای اطلاع دادن دیگه؟ متشکرم
    بله البته سایتشون را ببینید شاید تلفنی یا از طریق میل- ایمیل هم بشه اطلاع بدید و نیاز به مراجعه حضوری نباشه.
    مخصوصا قسمت دوم پست قبلی را هم جوری توی اعلامتون لحاظ کنید تا با قوانین تطابق داشته باشه که در این صورت بهتره کتبی(ایمیل یا پستی) باشه.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط .:HoDa:. نمایش پست ها

میشه حداقل اسم دکترتون رو بگید. شاید واکینگ بشه پیشش بریم خدایی نکرده در مواقع ضروری. ممنون میشم. اگر اینجا نمیشه میشه خصوصی بزارید؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط shahla1 نمایش پست ها
    میشه حداقل اسم دکترتون رو بگید. شاید واکینگ بشه پیشش بریم خدایی نکرده در مواقع ضروری. ممنون میشم. اگر اینجا نمیشه میشه خصوصی بزارید؟
    در مواقع ضروری خیلی مشکل خواهد بود؛ البته بتونید از تورنتو تشریف ببرید یه سر ونکوور واکینگ کلینیک دکتر ایشون و برگردید، حتی اگر اسمشون را بدونید!!